Nitra – Žilina 9:2 (kon.) | Poprad – Banská Bystrica 2:3 (kon.) | Skalica – Piešťany 3:1 (kon.)
Košice – Martin 3:2 (kon.) | Zvolen – Trenčín 1:2 (kon.)
HK Poprad
2:3 (0:0, 0:2, 2:1)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Pátek 14.02.2014, 17:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR)

Vážení športoví priatelia, skončil sa nám pomerne vyrovnaný súboj popradských hokejistov s tými bystrickými, v ktorom boli úspešnejší hostia, a to gólmi Kaduru a Bambúcha v druhej tretine a v tretej časti hry pridal gól do siete ešte aj Kafka v poslednej minúte hracieho času. Popradčania sa síce dotiahli na rozdiel jedného gólu, ktorého aktérom bol Brejčák. Päť sekúnd pred koncom sa podarilo skórovať aj mladíkovi Štrauchovi.

Bystričania si tak do tabuľky pripisujú cenné 3 body a popradskí hokejisti pokračujú v sérii prehier.

Dovidenia aj pri ďalších prenosoch z popradského zimného štadióna.
    Príjemný zvyšok dňa želá Lukáš R. Ovšonka. (19:08:08)

60:00

59:55
    Poprad dal gól!
    Predsa sa popradským hokejistom podarilo streliť ešte gól! Pri hranici ľavého kruhu stál ANDREAS ŠTRAUCH, ktorý strelou švihom z otočky trafil ľavý horný kút Kalembovej brány!
    Bez asistencie.

59:36
    Andreas Štrauch sa ocitol v gólovej príležitosti, no svojím blafákom sa mu nepodarilo zaskočiť gólmana Kalembu!

59:21
    Banská Bystrica dala gól!
    A je definitívne rozhodnuté! Dušan Sidor ostal po prvej strele z medzikružia na ľade a nečakal ďalšiu strelu od PETRA KAFKU, ktorý to skúsil na dvakrát a práve jeho druhý pokus skončil v popradskej sieti!
    Asistenciu si pripísal Radomír Heizer.

58:39
    Dvojica Bystričanov a Popradčanov bojovala o puk za bránou, no napokon sa podarilo puk vybojovať prvým menovaným a poslali ho následne von z obrannej tretiny.

57:45
    O zakončenie sa pokúsil Samuel Takáč, ktorý však z medzikružia triafa len pleksisklo na zadnom mantineli.

57:09
    Kadura sa dostal k strele z hranice ľavého kruhu, no jeho projektil skončil len na sklenenej časti mantinelu.

57:03
    Jan Látal poslal nepresnú prihrávku na Belluša, ktorá znamená hvizd čiarového rozhodcu a následné vhadzovanie pred Sidorom.

56:12
    Lapšanský bol pri mantineli pridržaný Saracinom, no hlavný rozhodca Juraj Konc nič nedovolené na tomto zákroku nevidel.

55:33
    Bambúch preukázal defenzívne schopnosti, keď svojou hokejkou zbavil moci puku na hokejke Paločka v rohu klziska.

54:56
    Keďže Popradčania vyvíjajú menší tlak na Bystričanov, tak sa hostia oslobodzujú aj za cenu zakázaného uvoľnenia.

53:59
    Bystričania sa v presilovej hre Popradu ubránili a na ľad naskakuje už spomínaný Michal Hudec.

53:29
    Na opačnej strane Ľubomír Vaic vyskúšal pozornosť Kalembu aj z menej bezpečnej vzdialenosti, keď strieľal švihom z ľavej strany, no jeho projektil Kalemba bez problémov zachytil do svojej výstroje.

53:15
    Bystričania sa dokázali aj počas oslabenia presadiť. Mário Lunter sa dostal s pukom až pred Sidora a zakončoval, no popradský brankár nedovolil k preniknutiu puku za jeho chrbát.

52:39
    Z hranice ľavého kruhu to svojou delovkou skúsil Mlynarovič, no Kalemba vyrazil puk letiaci k bližšej žrdi svojím betónom do rohu klziska.

52:10
    Popradčania si nerozumeli v útočnej kombinácii a dopustili sa zakázaného uvoľnenia, po ktorom sa vhadzuje po ľavici Sidora.

51:52
    Domáci hráči majú možnosť početnej výhody. Na trestnú lavicu si odchádza sadnúť Michal Hudec za seknutie.

51:26
    Domáci hokejisti sú momentálne "na koni" a pokračujú vo vyvíjaní tlaku aj naďalej. Tentokrát to skúšal Lapšanský, no svojou kľučkou sa nedostal cez Kaniu.

50:10
    Popradskí hokejisti znižujú stav na 1:2 a tým pádom majú ešte šancu na predĺženie! DANIEL BREJČÁK získal puk po prihrávke od Lapšanského na vlastnej modrej čiare, presunul sa s ním do útočného pásma a z hranice ľavého kruhu vyslal nechytateľný projektil do pravého horného rohu!
    Asistencie si pripísali hráči Adam Lapšanský a Tomáš Sýkora.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 51. Brejčák (Lapšanský, Sýkora), 60. Štrauch – 23. Kadura (Lamper), 36. Bambúch (Zigo), 60. Kafka (Heizer)

HK Poprad: Sidor (Sedlačko) – D. Brejčák, Gáborčík – Látal, Makovský – Fabian ("A"), Kurali – Dinda – Lapšanský, Vaic ("A"), Paločko – Kroták ("C"), Mlynarovič, Sýkora – M. Nagy, Takáč, Drábek – Štrauch, Belluš, Gápa
    HC´ 05 Banská Bystrica: Kalemba (Sabol) – Lepine, Saracino – Macháček, Martin – Koma, Bambúch ("A") – Rosandič, Kania – Hudec ("C"), White, Lunter – Kafka, Heizer ("A"), Kadura – Lamper, Zigo – Dolník, Gašpar, Róth

Rozhodčí: Juraj Konc – Martin Smrek, Martin Korba