Rakousko – Norsko 3:1 (kon.) | Rusko – Slovensko 1:0 (2:0 po s.n.) | Slovinsko – USA 1:5 (kon.)
Sledujte:

Tolik tedy dnešní zajímavý duel, který končí těsnou výhrou Ruska 1:0. Díky za pozornost a přeji hezký zbytek neděle. (16:06:11)

Střely na bránu celkem:

37:27 (5:9, 11:13, 15:2 – 5:3, 1:0)

Hokejové představení je u konce. Slovensko díky získanému bodu narazí v osmifinále na Česko. To bude hodně zajímavá bitva a derby. I druhá kvalifikace nabídne pikantní duel mezi Rakousem a Slovinskem. Nás však bude zajímat Vůjtkův výběr, který dnes předvedl nádherný výkon, podpořený výkonem Jána Laca a perfektně propracované obrany.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Ruska.
    Je dobojováno, jedinou trefu a tu rozhodující si připsal ALEXANDR RADULOV, kterému je tak připsána branka, díky které berou domácí dva body. Krásná bitva tak končí. Penaltovou loterii tentokrát Rusko zvládlo, byť na druhý pokus. Trefil se Radulov a poté i Kovalčuk.

A také se tak děje. Kovalčuk si položil Laca a překonal ho přízemní střelou k pravé tyči – 2:0.

Ijla Kovalčuk může rozhodnout.

Tatar to dělal šikovně, chtěl rozhodit Varlamova, ale ruský brankář ucpal pravým betonem prostor u své levé tyče.

Alexandr Radulov to udělal parádně. Ukázal své rychlé ruce a krásným zakončením bekhendem překonává poprvé Laca – 1:0.

Na druhé straně se chystá Alexandr Radulov.

Jako první pojede Michal Handzuš, který začíná nájezdy. Udělal to dobře, ale kličku do forhendu Varlamov pohlídal.

Samostatné nájezdy začínají.

O osudu duelu tak musí rozhodnout nájezdy. Slovákům však patří velké uznání a obdiv, co dnes převedli, to tedy klobouk dolů pánové. Pokud budou pokračovat v tomto vzestupném trendu, to se tedy máme v kvalifikaci na co těšit.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:53
    Chára poslal puk co nejdál od svého gólmana a je to tady. Rozhodčí končí prodloužení.

64:45
    Ještě patnáct vteřin a vhazování u slovenského fantoma.

64:21
    Už se blíží závěr prodloužení, tak jako včera uvidíme pravděpodobně nájezdy. Jen to bude pro změnu souboj Ruska se Slovenskem.

63:42
    Varlamov si podržel kotouč po střele Meszároše. Ruský brankář se od třetí části docela nudí. Dvě střely ve třetí třetí třetině, dvě v prodloužení.

63:28
    Prodloužení se hraje prakticky bez přerušení a Rusové zvyšují svou produkci střel. Jenže bez gólového vyjádření.

Roman Zajíček

Branky a nahrávky: rozh. náj. Radulov

Rusko: Varlamov (Bobrovskij) – Vojnov, Markov, Medveděv, Jemelin, Nikulin, Tjutin, Nikitin, Bělov – Kovalčuk (A), Dacjuk (C), Radulov – Sjomin, Malkin, Ovečkin (A) – Kuljomin, Anisimov, Tarasenko – Popov, Těreščenko, Ničuškin. Trenér: Zinetula Biljaletdinov.
    Slovensko: Laco (Halák) – Starosta, Chára (C), Baranka, Meszároš, Sekera, Marinčin, Vydarený, Jurčina – Handzuš (A), Marián Hossa (A), Tatar – Jurčo, Záborský, Ölvecký – Surový, Bartovič, Miklík – Pánik, Marcel Hossa, Radivojevič. Trenér Vladimír Vůjtek.

Rozhodčí: Lars Brueggemann (GER), Kelly Sutherland (CAN) – Chris Carlson (CAN), Andy Mcelman (USA)

Diváci: 11 097