Frankfurt – W. Brémy 0:0 (kon.) | Hannover – Bayern 0:4 (kon.)
0:0 (0:0)
Werder Brémy
Neděle 23.02.2014, 15:30 • Commerzbank-Arena, Frankfurt • Německá Bundesliga

Díky za pozornost, pěkný nedělní podvečer. (17:28:52)

Dobojováno. Výsledek 0:0 pro oba nic moc neznamená. Pro domácí tedy ztrátu, protože hráli šedesát minut přesilovku. Werder oslabení zvládl bez větších problémů, i když Wolf musel sem tam řešit něco málo ošemetného před svou bránu. Především hlavička a tyč Meiera volala po gólu, ale mít štěstí je někdy potřeba. Do utkání nezasáhl Václav Kadlec, což je trochu škoda, protože Eintracht potřeboval posílit v útoku, trenér měl ale jiný názor. Takže plichta 0:0.

90+4
    Platí ti to i po zakončení Meiera, který je smolařem zápasu. Opět nezakončil sám před Wolfem přesně. A to už se blíží konec tohoto mače.

90+3
    Hosté jen odkopávají, do konce už jen něco přes minutu. Už to nevypadá, že by se výsledek měl změnit. Radost z tohoto výsledku budou mít fanoušci defenzivního fotbalu.

90+2
    Žlutou kartu dostává Philipp Bargfrede (Werder Bremen).

90
    Nastavují se čtyři minuty nad rámec zápasu. Frankfurt je stále usazen ve své útočné polovině.

88
    Obrovská šance a v ní opět Meier. Parádní centr odehrál Rode, za obranou zůstal pouze jeho kolega a spoluhráč, který v podstatě z puntíku netrefuje poloprázdnou bránu. Hlavičkou jen zasahuje tyč Wolfovy svatyně. Podruhé pomohla hostům konstrukce brány, mají i pořádný kopec štěstí.

87
    Ani teď to nevyšlo, krátce před koncem vypálil po již dvanáctém rohu Meier, pokus končí vysoko nad.

86
    Střídání v týmu Werder Bremen: ze hřiště odchází Franco di Santo, přichází Eljero Elia.

85
    Jedenáctý roh a domácím už dochází trpělivost s liknavostí soupeře, který se snaží přerušovat hru různým poleháváním po hřišti.

84
    10:2 na rohy, poslední domácí končí v rukavicích již připravenoho Wolfa, který je zatím jistotou Werderu.

83
    Pasivita se však nemusí vyplatit, Joselu poslal do vápna ostrý centr a Joselu se utkal v souboji s Wolfem. Hostující brankář utrpěl nějaký šrám a bude muset být ošetřen. To jsou další cenné sekundy pro oslabeného soupeře.

82
    Aigner přerušil hru nepřesným centrem, hra se nám začíná k radosti Werderu kouskovat.

80
    Střídání v týmu Werder Bremen: ze hřiště odchází Ludovic Obraniak, přichází Theodor Gebre Selassie.

79
    U lajny je nachystán Gebre – Selassie, který každou chvíli zasáhne do hry.

78
    Tohle nebylo špatné, ale také nepřesné. Meier se krásně opřel do míče z pětadvaceti metrů a mnoho nechybělo. Přesto Wolf mohl zůstat v klidu a kontrolovat celou situaci.

77
    Možná teď šance, Joselu se ocitl na hraně ofsajdu a dokázal vypálit placírkou z voleje. Metr vedle Wolfovy levé tyče. První jakás takás větší šance v tomto druhém dějství.

76
    I s nastavením zhruba patnáct minut, bohužel ve druhém poločase je to nezáživná podívaná s minimem šancí.

Roman Zajíček

Branky:

Karty:   20. Schwegler (FRN) – 30. Kroos (BRM), 60. Caldirola (BRM), 73. Prödl (BRM), 90+2. Bargfrede (BRM)   35. Kroos (BRM)

Eintracht Frankfurt: Trapp – Jung, Zambrano, Madlung (46. Aigner), Oczipka – Rode, Schwegler (C), Russ, Flum (64. Inuj), Meier – Joselu.
    Náhradníci: Wiedwald – Djakpa, Inuj, Aigner, Schröck, Barnetta, Kadlec.

Werder Brémy: R. Wolf – Ignjovski, Prödl (C), Caldirola, Kroos – Bargfrede, Makiadi, Junuzović, Obraniak (80. Gebre Selassie) – Petersen (36. García), di Santo (86. Elia).
    Náhradníci: Mielitz – Lukimya-Mulongoti, García, Gebre Selassie, Ekici, Elia, Kob Kobylanski.

Rozhodčí: Zwayer – Steuer, Pelgrim

Diváci: 48000