Jihlava – Ústí n/L 5:2 (kon.) | Karviná – Plzeň 1:2 (kon.) | Hr. Králové – Letohrad 3:1 (kon.)
Pardubice – Vlašim 0:4 (kon.) | Třinec – Most 3:2 (2:0 po s.s.) | Kert Park Praha – Kladno 1:2 (0:2 po s.s.)
HbK Karviná
1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
HBC Plzeň
Sobota 01.03.2014, 14:30 • SPŠ Karviná • CROSSDOCK Extraliga

Já se s Vámi loučím a u dalších sportovních přenosů na shledanou. (16:24:32)

Počet střel ve třetí třetině: 8 – 5. Celkem 24-22.

Skončil nám zápas 16. kola Ford Credit Extraligy hokejbalu, ve kterém domácí Karviná nestačila na hostující hráče z Plzně a podlehla jim 1:2. Karviná šla do vedení v 5. minutě zásluhou Kubici. Hostující hráči ovšem ve druhé třetině dokázali zápas otočit zásluhou Slance a Krcha. Ve třetí třetině branka nepadla a tak si hosté odvážejí z Karviné všechny body.

45:00

44:01
    Probíhá poslední minuta zápasu.

43:59
    Na karvinské trestné lavici je teď plno. Dvojnásobné vyloučení na straně domácích. Adam Pilch dvě minuty za nedovolené bránění, Lukáš Ditmann dvě minuty za vražení na hrazení.

43:20
    Karviná i v oslabení má teď míček častěji na svých hokejkách, ale zatím bez vážnější šance.

43:10
    Plzeň teď šetří čas za vlastní bránou.

42:12
    Vyloučen Lukáš Zaremba (Karviná) na dvě minuty za úder loktem.

41:30
    Hercig mohl teď vyrovnat, ale ve vyložené šanci neuspěl.

40:01
    Karvinští se snaží o vyrovnání, ale zatím nedokážou překonat plzeňské hráče.

38:50
    Karviná se teď snaží kombinační hrou dostat do zakončení.

37:56
    Kubica teď mohl být hrdinou domácích, ale ani na dvakrát nedokázal dotlačit míček přes Marka do sítě.

37:30
    Probíhá výměna stran.

37:27
    Pilch to zkusil od červené, ale střílel nepřesně.

36:45
    Vyloučen Marek Švarc (Plzeň) na dvě minuty za hákování.

36:40
    Švarc vyslal nebezpečnou střelu k pravé tyči Vaškovi branky, ale ten byl pozorný a betonem jeho střelu vyrazil do rohu.

35:15
    Tomiczek to zkusil z dálky, ale jeho pokus byl zblokovaný.

34:30
    Heczko to zkusil z pravé strany, ale neuspěl.

33:58
    Karvinští se teď snaží kombinační hrou o vyrovnání, ale zatím bez úspěchu.

33:10
    Nepřesná střela Tomiczka po vhazování končí v rohu hřiště.

32:32
    Karviná přesilovou hru nevyužila. Plzeň kompletní.

31:30
    Z levé strany vyzkoušel pozornost Marka Martin Kurz.

30:32
    Vyloučen Jaroslav Kejř (Plzeň) na dvě minuty za napadení.

30:01

Přestávka je u konce. Poslední třetina nám za pár okamžiků začne.

Dnešní utkání sleduje 68 diváků.

Skončila nám druhá třetina, ve kterém hostující hráči přidali na aktivitě. Dvěma brankami Slance a Krcha dokázali zápas otočit ve svůj prospěch a po 30. minutách vedou v Karviné 2:1. Poslední třetina nám začne přibližně v 15:48.

Střely na bránu v druhé třetině 6:11.

30:00

29:02
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Plzenští dokázali v samém závěru druhé třetiny zápas otočit. Přesnou střelou se prosadit dokázal MARTIN KRCH. Bez asistence.

29:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

28:35
    Slanec nahodil před bránu, kde stáli jeho spoluhráči, kteří ovšem nedokázali dostat míček do sítě. V závaru před bránou totiž míček skončil u brankáře Vaška, který si ho pohlídal.

27:30
    Kubica teď mohl přidat další branku, ale nedokázal prostřelit plzeňského brankáře.

26:20
    V první třetině byli lepší domácí, nyní jsou mírně lepším týmem hostující hráči Plzně. Mají teď častěji míček na svých hokejkách.

25:40
    Karviná kompletní.

25:39
    Obrovská příležitost Plzně na využití přesilové hry v samém závěru. V souboji před bránou nedokázali trefit prázdnou bránu!

23:40
    Vyloučen Petr Michoňek (Karviná) na dvě minuty za nedovolenou úpravu výstroje. Spadla mu totiž helma. Hráč si ji nasadil a pokračoval ve hře, za což obdržel odměnu ve formě dvou minut.

22:41
    Plzenští se teď snaží prosadit kombinační hrou.

20:52
    Střela Benedikta O. byla teď zblokovaná.

20:07
    Plzeň kompletní.

19:45
    Karvinští se teď dostali do pásma Plzně, ale veškeré jejich pokusy končí buď u hráčů soupeře, nebo je drží jejich brankář.

18:50
    Plzeň teď dobře napadá a drží Karvinou na jejich polovině.

18:07
    Vyloučen Jaroslav Kejř (Plzeň) na dvě minuty za podražení.

17:10
    Nyní se nám hraje převážně ve středu hřiště.

16:54
    Obě mužstva jsou kompletní.

15:39
    Plzeňští hned v úvodu druhé třetiny vyrovnávají. Přesnou střelou z pravé strany od kruhu od vhazování se prosadit dokázal MICHAL SLANEC. Asistence: Marek Švarc.

15:01
    V druhé třetině se začne 4 na 4.

15:01

První přestávka se nám chýlí ke konci. Zápas nám bude za pár okamžiků pokračovat.

Skončila nám první třetina 16. kola Ford Credit Extraligy, ve kterém domácí Karviná zatím vede nad Plzní po první třetině 1:0. Karvinští hráči jsou zatím lepším týmem a svého soupeře nepouští do vážnějšího ohrožení své branky. Dokonce se dokázali ubránit dvojnásobné přesilovce, která trvala 73 vteřin.

Střely na bránu v první třetině: 10 – 6.

15:00

14:53
    Vyloučen Malý Ondřej (Plzeň) na dvě minuty za sekání.

14:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

13:50
    Vyloučen Řehůřek Martin (Karviná) na dvě minuty za krosček.

12:50
    Plzenští to teď zkouší kombinačně na polovině Karviné, ale zatím se prosadit nedokážou.

11:45
    Hra přerušena. Diviš potřebuje ošetření.

11:34

10:47
    Karviná ve čtyřech.

10:45
    Nepřesná střela Kavalíra.

09:58
    Plzeň teď uzavřela Karvinou na jejich polovině. Karvinská obrana je ovšem zatím pozorná.

09:34
    Další vyloučení na straně Karviné. Vyloučen Hercig Tomáš na dvě minuty za podražení.

09:05
    Karvinští teď vyhazují až za branku soupeře a drží čas.

08:47
    Vyloučen Zaremba Lukáš (Karviná) na dvě minuty za podražení.

08:08
    Nepřesná střela hráčů Plzně končí za bránou Vaška D.

06:45
    Dittmann zkoušel nahodit k brance soupeře, ale tam nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.

05:58
    Karvinští jsou stále lepším týmem. Plzeň se zatím v Karviné nedokáže prosadit.

05:25
    První šance Plzně. Malý vyzkoušel pozornost Vaška. Ten byl ale pozorný.

05:00
    Pozornost plzeňského brankáře z dálky teď vyzkoušel Dittmann.

04:02
    Karviná právě vstřelila branku!
    Karvinští využívá svůj úvodní tlak. Po přesné přihrávce Dittmanna a přiťuknutí Kurce se prosadit dokázal LUKÁŠ KUBICA. Asistence: Martin Kurc, Lukáš Dittmann.

03:00
    Hra se nám nyní uklidnila, obrany obou soupeřů jsou zatím pozorné.

02:10
    Nepřesná rozehrávka karvinských ve středu pole.

01:20
    Pokus o uvolnění Michoňka do dalšího samostatného průniku tentokráte nevyšel. Obrana Plzně byla tentokráte pozorná.

00:45
    Karvinští mají v úvodní minutě více ze hry.

00:20
    Karvinští hned v úvodu mohli jít do vedení. Farský dostal dobrou přihrávku za obranu hostí. Svůj samostatný průnik ovšem proměnit nedokázal.

00:01

Hráči nám dorazili na hřiště, zápas nám bude za pár okamžiků začne.

HbK Karviná: Vašek D., Horvát – Pilch, Dittmann, Tomiczek, Vašek M, Kubica, Konečný, Diviš, Farský, Řehůřek, Kurc, Heczko, Palcer, Kozma, Hercig, Zaremba, Michoňek

HBC Plzeň: Marek, Kračina (Semera) – Benedikt J, Vodráška, Slanec, Kavalír, Edl, Frajdl, Benedikt O., Malý, Krch, Švarc, Kejř, Krásný, Gřonka, Valenta, Tůma, Pauer,

Rozhodčí: Černý Martin a Prudík Michal.

Hezký den az už přímo z areálu SPŠ, náš přenos začne zhruba 30 minut.

Statistiky po 15 odehraných extraligových zápasech nabízejí mnoho zajímavých srovnání. Například počet vstřelených branek a obdržených branek. Plzeňané a Karvinští jsou před jarními boji nejhůře střílejícími týmy ze všech dvanácti účastníků soutěže. Plzeň se na podzim z gólu radovala 32x, Karviná jedenkrát méně.
    Plzeň se ovšem nachází na opačném pólu v kolonce obdržených branek. Západočeši totiž inkasovali pouze jednatřicekrát, což je třetí nejlepší defenziva souteže. Karviná naopak inkasovala šestapadesátkrát, čímž je třetí nejhorší v celé souteži. Nejhůře je na tom, pouze poslední Letohrad.

Nejproduktivnějším mužem na straně Plzně je Jaroslav Kejř, který posbíral třináct bodů (5+8). Individuálním statistikám v Karviné vládne veterán Martin Kurz, jenž si připsal v jedenácti utkáních 8 bodů (3+5).

Po zimní přestávce je před nami šestnácté kolo extraligy hokejbalu, ve kterém na sebe naraží celky Karviné a Plzně. Utkání v Karviné startuje ve 14:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.