Ostrava – Vítkovice 3:2 (kon.) | Bohemians juniorky – Liberec 3:4 (5:6 po s.n.) | Tatran – Mladá Boleslav 7:4 (kon.)
Havířov – Bulldogs 10:5 (kon.)
po s.n. (5:6)
FbŠ 7OAKS Bohemians juniorky
3:4 (2:0, 1:1, 0:2 - 0:0)
FBC Liberec
Neděle 02.03.2014, 10:00 • SH VŠE, Na Třebešíně 1, Praha 3; kapacita: 170 diváků • G2 liga juniorů

Liberci se v odvetě podařilo srovnat stav čtvrtfinálové série na 1:1 na zápasy. Rozhodující branku zaznamenal v jedenácté sérii samostatných nájezdů Tomáš Brožek, zelenobílí během základní hrací doby prohospodařili tříbrankový náskok. Dva kanadské body si dnes do svých individuálních statistik připsali domácí Patrik Kieler (2+0) a již zmiňovaný hostující Tomáš Brožek (1+1).

Z pražské sportovní haly VŠE je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml. (13:18:24)

FBC Liberec: Jan Příhoda (0+0)

V samostatných nájezdech zvítězil tým FBC Liberec.
    Autorem rozhodující branky je TOMÁŠ BROŽEK, jenž o vítězství Severočechů rozhodl v jedenácté sérii.

Tomáš Brožek zajišťuje svému celku vítězství a vyrovnání stavu série – 5:6.

O vítězství Severočechů může rozhodnout Tomáš Brožek.

Patrik Kieler se nedokázal prosadit – 5:5.

Jedenáctou sérii zahájí Patrik Kieler.

Jan Příhoda ale také gól nedává – 5:5.

Rozhodnout může Jan Příhoda.

Petr Tůma neúspěšný, šance pro Liberec – 5:5.

Petr Tůma provede desátý nájezd Bohemians.

David Tampier posílá nájezdy do desáté série – 5:5.

V těžké pozici je nyní David Tampier.

Radek Mandík se prosadil – 5:4.

Devátou sérii zahájí Radek Mandík.

Ani osmá série neurčila vítěze, Tomáš Brožek vstřelil gól – 4:4.

Tomáš Brožek musí nájezd proměnit.

Filip Musil gólmana Liberce překonává – 4:3.

Za Bohemians nyní pojede Filip Musil.

Neuvěřitelné, Vojtěch Rondoš si vynutil osmou sérii – 3:3.

Vojtěch Rondoš musí vstřelit gól.

Jan Severa se trefil do černého – 3:2.

Sedmou sérii zahájí Jan Severa.

Pojede se série sedmá, Jiří Strobach gól nevstřelil – 2:2.

Rozhodnout může Jiří Strobach.

Patrik Kieler při svém druhém pokusu neúspěšný – 2:2.

V šesté sérii se za domácí představí Patrik Kieler.

Jan Příhoda branku nedává – 2:2.

Pátou sérii dokončí Jan Příhoda.

Petr Tůma ztroskotal na libereckém gólmanovi – 2:2.

Pátou sérii zahájí Petr Tůma.

Jiří Strobach nájezd neproměnil, po čtvrté sérii je stav nerozhodný – 2:2.

Jiří Strobach dokončí čtvrtou sérii.

Patrik Kieler nalezl recept na hájce hostující svatyně – 2:2.

V nelehké pozici je nyní Patrik Kieler.

Tomáš Brožek posílá Liberec po třetí sérii do vedení – 1:2.

Za Severočechy se představí Tomáš Brožek.

Radek Mandík na brankáře Liberce nevyzrál – 1:1.

Třetí série v podání Radka Mandíka.

Vojtěch Rondoš se prosazuje – 1:1.

Za hosty provede druhý nájezd Vojtěch Rondoš.

Jan Severa se se svým nájezdem nemýlil – 1:0.

Druhou sérii zahájí domácí Jan Severa.

David Tampier rovněž svůj nájezd neproměnil – 0:0.

První sérii dokončí liberecký David Tampier.

Filip Musil gól nevstřelil – 0:0.

Začínat budou domácí, konkrétně Filip Musil.

Samostatné nájezdy začínají.

V desetiminutovém prodloužení se systémem náhlá smrt se 43 diváci branky nedočkali, a tak o vítězi druhého utkání čtvrtfinále play-off G2 ligy juniorů mezi FbŠ Bohemians DDM Praha 7 a FBC Liberec rozhodne loterie zvaná samostatné nájezdy.

68:30
    Prodloužení se dohrává v poklidném tempu, vše nasvědčuje tomu, že se dočkáme samostatných nájezdů.

Dnešní utkání sledují 43 diváci.

66:25
    Šance nyní střídá šanci, oba brankáři v pohotovosti.

65:10
    Musil se po průniku mezi hráči soupeře nedostal ke střele.

64:40
    Hraje se velmi nervózně, oba celky nechtějí udělat chybu.

62:48
    Laušman a následně také Musil nevyzráli na obranu Liberce.

62:44
    Stejně jako při sobotním prvním zápase si vybírá Michal Jedlička v prodloužení time-out. Oddechový čas pro domácí.

61:46
    Tampierovu nenápadnou střelu kryje Mazák.

60:55
    Domácí mají míček ve svém držení.

60:01

Liberci se podařilo ve třetí třetině skóre vyrovnat, na rozdíl jediné branky nejprve snížil ve čtyřicáté třetí minutě Adam Erler, dvojnásobnou početní výhodu poté přetavil v branku za necelých pět minut Jiří Strobach. O vítězi druhého čtvrtfinálového střetnutí play-off tak bude muset stejně jako v sobotním prvním utkání rozhodnout desetiminutové prodloužení se systémem náhlá smrt nebo následné samostatné nájezdy.

59:15
    Tampier z výběhu na domácího brankáře nevyzrál.

58:14
    Mandík nezužitkoval velkou šanci z bezprostřední blízkosti.

53:50
    Koubek sbírá míček po rozehrávce Liberce.

53:14
    Míček putoval po ose Sklenář, Mandík, Tůma, střelu posledně jmenovaného vyrazil nevědomky Strýček.

52:32
    Domácí kombinují na polovině soupeře.

51:32
    Únik Liberce, Mazák nemusel nijak výrazně zasahovat.

49:48
    Standardní situace pro domácí na ofenzivní polovině.

49:04
    Mazák zaznamenal důležitý zákrok.

48:51

47:46
    Liberec právě vstřelil branku!
    Využitá dvojnásobná přesilovka! Vojtěch Rondoš (v letošním play-off 0+1) adresoval přesnou přihrávku JIŘÍMU STROBACHOVI (v letošním play-off 1+0), který nedal domácímu maskovanému muži šanci. Asistence: Vojtěch Rondoš (v letošním play-off 0+1).

47:24
    Jedovku Tampiera domácí brankář zneškodnil.

46:51
    Na hřišti se hodně přiostřilo, domácí jdou do tří! Jan Severa (BHO) míří na trestnou lavici, neboť inkasoval dvouminutový trest za nedovolené vrážení.

Kód přestupku: 907.
    Celkem TM v letošním play-off: 2.
    Vyloučení celkem v zápase: 2:2.

46:15
    Přesilová hra také pro Liberec. Ondřej Sluka (BHO) si musí jít odpykat dvouminutový trest za nedovolené vrážení.

Vyloučení celkem v zápase: 1:2.

45:22

44:30
    Severočeši tlaku soupeře ve čtyřech odolávají.

43:22
    Vojtěch Rondoš (LIB) si v souboji u mantinelu s Janem Severou počínal za hranicí pravidel, prvně zmiňovanému tak náleží dvě minuty za hrubost.

Kód přestupku: 909.
    Vyloučení celkem v zápase: 0:2.

42:49
    Dobrým důrazem na brankovišti se prezentoval ADAM ERLER (v letošním play-off 2+1), jenž za záda Rastislava Mazáka dorazil míček po střele Tomáše Brožka (v letošním play-off 0+1). Asistence: Tomáš Brožek (v letošním play-off 0+1).

41:54
    Erler si na Mazáka nepřišel.

41:20
    Střelecký pokus Bielika nestačil na překonání domácího gólmana.

40:01

Ve druhé části zhlédli diváci po jedné brance na každé straně. Do černého se nejprve v závěru třiatřicáté minuty s velkou dávkou štěstí trefil Petr Tůma, díky kterému domácí odskočili svému soupeři na rozdíl tří gólů. Na současných 3:1 z pohledu domácích snížil ve třicáté páté minutě v oslabení David Tampier. Severočeši mají na zvrat zápasu dvacet minut.

Statistiky druhého dějství:

Vyloučení:
    0:1.
    V oslabení:
    0:1.

Další třetina začne přibližně v 11:22 h.

40:00

39:55
    Příhoda neprostřelil obranný val Bohemians.

39:37
    Volný úder pro Liberec z obranné poloviny.

38:25
    Domácí kontrolují hru a nechtějí míček půjčit svému sokovi.

36:49
    Ondřej Sluka vyslal do brejku Filipa Musila, který si ale vylámal zuby na skvělém Lukáši Strýčkovi.

35:55

35:30
    Němeček vyhazuje míček k brance soupeře.

34:06
    Gól v oslabení! DAVID TAMPIER (v letošním play-off 1+0) snižuje v početní nevýhodě na rozdíl dvou branek. Bez asistence.

33:55
    Početní výhoda ve prospěch Bohemians. Jan Příhoda (LIB) potrestán dvouminutovým trestem za sekání.

Kód přestupku: 901.
    Vyloučení celkem v zápase: 0:1.

32:59
    Bohemians právě vstřelilo branku!
    Šťastný gól! PETR TŮMA (v letošním play-off 2+0) položil v pádu hůl na zem, míček se poté nešťastně pro hosty odrazil za záda libereckého gólmana. Asistence: Filip Musil (v letošním play-off 0+2).

31:24
    Ze středu hřiště budou rozehrávat Severočeši.

30:34
    Böhm pálil do tyče!

28:59
    Erler se z dobré střelecké pozice nedostal k zakončení.

28:15
    Protiútok Jágra s Böhmem hasí za vteřinu dvanáct Koubek.

26:58
    Domácí se usadili na útočné části hřiště.

24:45
    Sklenář z dálky prověřil pozornost Strýčka.

23:35
    Bezpalec získal míček pro svůj tým.

22:54
    Standardní situace pro Liberec na ofenzivní polovině.

22:00
    Liberec vstoupil do druhé části jako uragán a určuje zatím tempo hry.

21:05
    Mazák si poradil s těžkou střelou Böhma.

20:01

Úvodní dvacetiminutovka byla v režii Bohemians, když dva góly domácích obstaral Patrik Kieler. Útočník zelenobílých se prosadil ve dvanácté a devatenácté minutě. Do vedení ale mohli jít Severočeši, v jedenácté minutě pálil Adam Erler do tyče, o necelých pět minut později měl vyrovnání na holi David Tampier, jenž svůj únik ale doslova zahodil. Po první části tak platí stav 2:0 z pohledu Bohemians.

Statistiky úvodního dějství:

Vyloučení:
    0:0.
    V oslabení:
    0:0.

Další třetina začne přibližně v 10:41 h.

20:00

18:24
    Pohledná kombinace končí gólem, Radek Mandík (v letošním play-off 1+2) zahlédl nedostatečně pokrytého PATRIKA KIELERA (v letošním play-off 3+1; dnes 2+0), který se do odkryté branky nemýlil. Asistence: Radek Mandík (v letošním play-off 1+2).

16:45
    Hra se uklidnila, domácí mají míček na svých holích.

15:06
    Tampier doslova zahodil svůj únik.

13:50
    O navýšení skóre se neúspěšně pokusil Musil.

11:51
    Odraženou střelu Davida Bezpalce (v letošním play-off 0+1) doráží za záda libereckého hájce svatyně PATRIK KIELER (v letošním play-off 2+1). Asistence: David Bezpalec (v letošním play-off 0+1).

06:39
    Láska neprošel přes pozornou defenzivu Bohemians.

05:45
    Příhoda přečetl úmysly Kielera, který se chystal do úniku.

05:08
    Domácí zakládají ofenzivní akci.

04:24
    Koubek se prezentoval dobrým obranným zákrokem.

03:10
    Na první vážnější akci diváci stále čekají.

01:57
    Poprvé si na míček sáhl také Mazák.

01:25
    První střela domácích na branku soupeře, gólman Liberce připraven.

00:38
    Zápas začal z obou stran velmi opatrně.

00:01

FbŠ Bohemians DDM Praha 7: Mazák (D. Mück) – Musil, Koubek, J. Novotný, Mandík, Severa, Bezpalec, Křivanec, Sklenář, O. Sluka, M. Kolář, Laušman, P. Tůma, Kieler, D. Bielik. Trenér: Michal Jedlička.
    Formace nejsou uspořádány podle pětek.

FBC Liberec: Strýček (Slabý) – Bitman, Láska, Erler, Strobach, Tampier, Galbavý, Štěpán, Havlín, Rondoš, Böhm, Příhoda, Jágr, Šoltys, Kořínek, P. Němeček, Brožek. Trenér: Jan Král.

Rozhodčí: David Bezucha, Michal Bezucha.

První měření sil v letošním čtvrtfinále play-off G2 ligy juniorů (1. 3. 2014):

FbŠ Bohemians DDM Praha 7 – FBC Liberec
    3:2 po prodloužení (1:2, 1:0, 0:0 – 1:0)
    Branky a nahrávky: 17. Mandík (Kieler), 25. Kieler (Mandík), 66. Tůma (Musil) – 11. Němeček (Erler), 20. Erler (Němeček). Rozhodčí: Lukáš Ležák, Martin Ležák.
    Vyloučení: 2:1.
    Střely na branku: 33:37.
    Diváci: 41.
    Nejlepší hráči: Rastislav Mazák – Lukáš Strýček.
    Stav série: 1:0 na zápasy.

Do vyřazovacích bojů vstoupili lépe hráči Bohemians, kteří svého soupeře udolali v sobotním prvním duelu 3:2 po prodloužení a ujali se vedení v sérii 1:0 na zápasy. Dva kanadské body zaznamenali v utkání domácí Patrik Kieler a Radek Mandík a hostující Adam Erler a Pavel Němeček (všichni 1+1). Čtvrtfinálová série bude pokračovat druhým měřením sil dnes od 10:00 hod.

Dosud všechny vzájemné duely v letošní sezóně vyzněly lépe pro pražský tým, na kterého v rámci výběrů soupeřů Liberec zbyl.

Vzájemná střetnutí v základní části soutěžního ročníku 2013/2014:

10:6 (2:3, 4:1, 4:2)
    10. kolo G2 ligy juniorů, 10. 11. 2013
    Branky a nahrávky: 2. O. Sluka (Sova), 19. P. Tůma (O. Sluka), 32. Mandík (Severa), 34. O. Sluka (P. Tůma), 37. Mandík (Severa), 39. Severa (Bezpalec), 49. Severa (Lupáč), 52. O. Sluka (Lapáč), 54. Mandík (Kieler), 57. Kieler (Mandík) – 4. Erler (Hiadlovský), 15. Böhm (Tampier), 18. P. Němeček, 38. Strobach (Tampier), 51. P. Němeček (Havlín), 58. Böhm (Tampier).
    Rozhodčí: Ondřej Sochůrek, Roman Šuvada.

22. kolo G2 ligy juniorů, 23. 2. 2014
    Branky a nahrávky: 14. Brožek (Jakub Uher), 29. Jakub Uher (Erler), 58. Rondoš (Tampier) – 21. O. Sluka (Musil), 27. Musil, 38. Křivanec (O. Sluka), 45. Mandík (Koubek), 59. Musil (P. Tůma).
    Rozhodčí: Daniel Kunz, Tomáš Sommer.
    Střely na branku: 26:23.
    Diváci: 15.
    Nejlepší hráči: Jakub Uher – Filip Musil.

Porovnání v základní části sezóny 2013/2014:

22 zápasy: 14 výher, 2 prohry po základní hrací době, 6 proher; skóre 143:107; 44 body; v tabulce 4. místo.

FBC Liberec:
    22 zápasy: 9 výher, 2 výhry po základní hrací době, 2 prohry po základní hrací době, 9 proher; skóre 115:115; 33 body; v tabulce 6. místo.

Příjemné nedělní dopoledne z tuzemského hlavního města, kde zanedlouho ve druhém utkání čtvrtfinále play-off G2 ligy juniorů vyzve celek FbŠ Bohemians DDM Praha 7 tým FBC Liberec.

Vítáme Vás u on-line přenosu z Prahy, kterým Vás bude provázet Zdeněk Kamínek ml. Utkání začíná v 10:00 hod.

Stadion: SH VŠE, Na Třebešíně 1, Praha 3; kapacita: 170 diváků

Zdeněk Kamínek ml.

Hledáme zpravodaje pro tým FbŠ 7OAKS Bohemians juniorky. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 12. Kieler (Bezpalec), 19. Kieler (Mandík), 33. Tůma (Musil) – 35. Tampier, 43. Erler (Brožek), 48. Strobach (Rondoš), rozh. náj. Brožek

FbŠ 7OAKS Bohemians juniorky: Mazák (D. Mück) – Musil, Koubek, J. Novotný, Mandík, Severa, Bezpalec, Křivanec, Sklenář, O. Sluka, M. Kolář, Laušman, P. Tůma, Kieler, D. Bielik. Trenér: Michal Jedlička.

Rozhodčí: David Bezucha, Michal Bezucha