HC Plzeň – Liberec 2:0 (kon.) | Zlín – Mladá Boleslav 2:1 (kon.) | HC Litvínov – Vítkovice 2:5 (kon.)
Třinec – Olomouc 5:2 (kon.) | Kometa Brno – Chomutov 3:1 (kon.) | Slavia – Sparta 3:4 (po pr.)
HC Slavia Praha
3:4 (1:0, 1:0, 1:3 - 0:1)
HC Sparta Praha
Pondělí 03.03.2014, 18:00DHL Extraliga juniorů

Sparta předvedla v dnešním derby obrovskou vůli a chuť po vítězství. Ještě v 54. minutě totiž prohrávala o tři branky, během několika dalších minut ale zvládla srovnat a těsně před koncem prodloužení zvrátit utkání na svou stranu. (20:17:30)

64:22
    Sparta právě vstřelila branku!
    Hosté nakonec dokonali v prodloužení obrat a vítězí ve čtvrtém letošním derby! Mikliš přenechal puk DAVIDU SKŘIVÁNKOVI, který udělal kličku Ječnému, najel si do pásma a střelou příklepem poslal puk do horního rohu! Asistence: Ondřej Mikliš.

63:38
    Střelu Březiny zvládl Frodl vytěsnit.

63:06
    Kellerstein žabičkou nahrál Hlinkovi, ten ale trefil jen clonícího obránce.

61:49
    Od modré střílel Růžička, Neužil hru přerušil.

61:39
    Moravcův pokus skončil v ochranné síti.

60:55
    Od levého mantinelu trefil Schwamberger lapačku Frodla.

60:33
    Po rychlé kombinaci to zkusil z otočky Ječný, Neužil puk schoval do výstroje.

60:01

Sparťané zvládli ve třetí části během necelých čtyř minut stáhnout třígólové manko a zápas srovnat. Duel tedy bude pokračovat v prodloužení.

60:00

59:49
    Z blízka střílel Furch, branku ale minul!

59:13
    Ječného pokus prolétl těsně kolem levé tyče.

57:49
    Tak to je neuvěřitelné! Sparta zvládla za tři minuty dohnat třígólovou ztrátu! Březinovu ránu tečoval před brankou VÁCLAV KRUDENC a zprvu to vypadalo, že Frodl puk udrží, nakonec mu ale vypadl a doklouzal za brankovou čáru! Asistence: Marek Březina.

56:02
    Tejral našel volného Kellersteina, tomu ale střela do odkryté klece vůbec nesedla!

54:56
    Domácí si vzali oddechový čas!

54:56
    Slávisté propadli a Chlapík tedy našel úplně volného MATÚŠE BUDIAKA, který udělal perfektní kličku a nedal Frodlovi sebemenší šanci! Závěr zápasu bude ještě hodně zajímavý! Asistence: Filip Chlapík.

54:22
    Sparta si v přesilové hře vytvořila tlak, který dokázala zúročit! Schwamberger našel v pravém rohu TOMÁŠE BREJCHU, který si povyjel a zakončil přesně k bližší tyči! Asistence: Daniel Schwamberger a Diominik Bílek.

David Mencl

Branky a nahrávky: 2. Tejral (Leština, Růžička), 36. Tejral, 45. Török (Furch, Ječný) – 55. Brejcha (Schwamberger, Bílek), 55. Budiak (Chlapík), 58. Krudenc (Březina), 65. Skřivánek (Mikliš)

HC Slavia Praha: Frodl – Novák, Mašín, Saňa, Hochel, Růžička, Löbl, Drahorád, Bureš, Leština – Červený, Kellerstein, Török, Tejral, Patzelt, Ječný, Brzák, Hlinka, Moravec, Furch
    HC Sparta Praha: Neužil – Mikliš, Skřivánek, Vokurka, Bílek, Slavíček, Březina, Vacek – Schwamberger, Augustin, Soumelidis, Arnošt, Litera, Brzobohatý, Chlapík, Pulkrab, Budiak, Černoch, Brém, Brejcha, Krudenc