Vancouver – Ottawa 2:4 (kon.) | NY Rangers – Boston 3:6 (kon.) | Arizona – St. Louis 2:4 (kon.)
Colorado – Tampa 6:3 (kon.) | Anaheim – Carolina 5:3 (kon.)
HC Děčín
4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
SKLH Žďár nad Sázavou
Pondělí 03.03.2014, 18:00Play-off 2. ligy, skupina Západ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký večer všem příznivcům ledního hokeje. Dnes je na programu v pořadí již čtvrté utkání osmifinále play-off. O postup do čtvrtfinále svádí bitvu týmy Děčína a Žďáru nad Sázavou.

V sobotu se oba celky utkaly na ledě Žďáru a Plameny tentokrát na svém ledě neponechaly nic náhodě a zvítězily přesvědčivě 6:2. V sérii se tak ujaly vedení 2:1 na zápasy a před dnešním kláním tak mají mečbol a sérii tak mohou ukončit již dnes.

Jenže poslední krok bývá vždy nejtěžší, a tak to dnes na ledě Děčína určitě Žďárští mít jednoduché nebudou. Medvědi jsou totiž odhodláni sérii srovnat a vynutit si tak pátý a zároveň rozhodující zápas na ledě Žďáru.

O tom, zda se jim to povede a skutečně se podaří sérii srovnat na 2:2, ukáže až samotný zápas. Výsledek se dozvíme v pozdějších večerních hodinách. Pokud by se přeci jen zvítězit nepodařilo, pro Děčín by tak skončila sezóna.

Pro ty, co se do ochozů děčínského zimního stadionu nedostanou, je připraven online přenos, kterým Vás budu provázet.

HC Děčín: Volke (Formánek) – Procházka, Stezka, Kaltenböck, Molnár, Vaněk, Motejlek, Vegner – Faigl, Oliverius, Zika – Tvrzník, Merta, Racek – Drnec, Chládek, Fojt – Bačák, Šetka, Vacek

SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Vlach) – Staněk, Beneš, Smejkal, Šír, Jícha, Jan, Pleva, Vítek M. – Vítek D., Kotlík, Man – Kunstmüller, Kaňka, Říha – Krupka, Dítě, Plachý – Zídek, Gregar, Hron – Štěpánek

Rozhodčí: Schmejkal, Batěk – Nepomucký, Špála.

Ledová plocha je již připravena a nic tedy nebrání tomu, aby co nevidět začalo čtvrté utkání osmifinále play-off mezi Děčínem a Žďárem nad Sázavou.

Jako první vstoupili na led rozhodčí dnešního utkání – Schmejkal, Batěk – Nepomucký, Špála

A nyní už je zahájen slavnostní nástup hokejistů Děčína.

A také jsou samozřejmě přivítáni hokejisté Žďáru.

Už nic tedy nebrání tomu, aby bylo utkání zahájeno. Jdeme na to.

00:01

00:02
    Hosté se hned dostali k puku a zakládají první útočnou akci.

00:32
    O puk ale Plameny přišly už ve středním pásmu, a tak se do akce vydali také Medvědi. Zika však také přichází o kotouč.

01:12
    Kunstmüller vyslal na Volkeho nebezpečnou střelu. Domácí brankář však puk vyráží do bezpečí.

01:33
    A další nebezpečí před svojí brankou musel opět hasit Volke. Plameny začaly utkání útočně a na domácího ochránce svatyně vyslaly už několik povedených střel.

02:02
    Máme tu první vyloučení v dnešním duelu. Na trestnou lavici putuje domácí Zika na dvě minuty za hrubost.

02:40
    Oliverius zachytil přihrávku Gregara a vyhazuje puk až před Slámu.

03:11
    Nyní už se ale v přesilové hře hosté dobře rozestavěli a poté pálil Plachý. Volke opět pozorný a drží svůj tým.

03:35
    Plachý znovu v akci, když tečoval střelu Dítěte. Puk si však cestu mezi tři tyče nenašel.

04:02
    Zika skáče na led a Děčín je tak kompletní.

04:15
    A hned se domácí dostali do šance, když podél levého mantinelu ujel Drnec. Střelu ale vyslal z těžkého úhlu a Sláma s ní neměl vůbec žádný problém.

05:05
    A další vyloučení Děčína. Tentokrát si na dvě minuty jde odpočinout Oliverius za podražení.

05:07
    Vhazuje se po pravé ruce Volkeho.

05:36
    Po delším pobytu Plamenů v domácím pásmu se Medvědi osvobozují.

06:07
    Dítě se zjevil tváří v tvář Volkemu a jen díky pohotovému zákroku brankáře Děčína Plameny neskórovaly!

06:40
    Další vyhození Děčína. Oslabení tak zatím Medvědi velmi dobře brání.

07:07
    Děčín už je v plném počtu.

07:58
    Přesilovku si zahraje také Děčín. Staněk dostává dvě minuty za podražení.

08:30
    Plameny se osvobozují.

08:45
    Obrovská skrumáž před Slámou. Drnec však nedokázal poslat puk za jeho záda!

09:06
    Na druhé straně ale zahrozili ve vlastním oslabení hosté. Krupka svou střelou nechal opět vyniknout Volkeho.

09:31
    Skvělý a hlavně pohotový zákrok si nyní připisuje Sláma po jedovce Motejlka. I on svůj tým podržel.

09:40
    Děčín právě vstřelil branku!
    Tak přeci jen se ve své přesilové hře Medvědi dočkali. Děčínská první formace, přezdívána "Oliband" otevírá účet dnešního utkání. K mohutné střele od modré čáry se napřáhl MILAN STEZKA a v hostující síti vymetl doslova všechny pavučiny. Asistence: Michal Oliverius, Lukáš Zika.

10:35
    Děčín se dopustil zakázaného uvolnění a hra se tak stěhuje před Volkeho.

10:42
    Hosté ale nejsou nijak po inkasované brance zaskočeni a teď si vypracovali další velkou šanci. Volke však jejich snahu překazil.

11:41
    Kaňka byl ve snaze útočit poslán k zemi a Plameny si zahrají přesilovou hru. Stezka dvě minuty za hákování.

12:22
    Medvědi se osvobozují.

12:33
    Molnár ve vlastním oslabení poslal na Slámu střelu, která ale byla z kategorie těch propagačních.

12:46
    Vhazuje se po pravici Slámy.

13:10
    Děčín znovu vyhazuje kotouč do bezpečí a ukrajuje tak cenné vteřinky svého oslabení.

13:41

14:37
    Fojt se z ničeho nic ocitl sám před Slámou. Ten dalším fantastickým zákrokem jeho přízemní střelu likviduje.

14:53
    Zika dostává dvě minuty za hákování. Výhoda přesilové hry pro Plameny.

15:18
    Síly na ledě se ale vyrovnají. Krupka inkasuje dvě minuty za sekání.

16:53

16:53
    V témže čase vyloučen hráč hostí Kunstmüller za nedovolené bránění. Děčín bude hrát půl minuty 5 na 3.

17:18
    Hosté ve čtyřech.

17:51
    Procházka střílel od modré čáry, Sláma ale ukrývá puk ve své lapačce a okamžitě ho rozehrává do bezpečí.

18:30
    Další jedovka na Slámu, tentokráte od Kaltenböcka. I nyní ale hostující brankář skvěle podržel tým.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

19:34
    Fojt, ač tísněn obranou Plamenů, vystřelil. Puk ale skončil jen na boční konstrukci hostující branky.

20:00

Máme za sebou první třetinu, ve které jsme viděli jednu branku. A to na straně Děčína. Stezka dokázal využít přesilovou hru a po první třetině Medvědi vedou. Nutno ale podotknout, že hosté jsou ve svých útočných výpadech velmi nebezpeční a rozhodně své zbraně nesložili. Druhá třetina začne přibližně v 18:50.

20:01

20:22
    Hned v úvodu druhé třetiny zahrozila děčínská první formace, ale Sláma znovu připraven.

20:52
    Nyní už ale musel podruhé lovit puk ze své sítě. Zikovu střelu vyrazil Sláma před sebe a toho využil najíždějící DAVID MERTA, který prudkou střelou od vrcholu pravého kruhu posílá puk za jeho záda. Asistence: Lukáš Zika, Jan Kaltenböck.

22:13
    Domácí Vaněk dvě minuty za nedovolené bránění.

22:38
    Děčínu se nedaří vyhodit puk ze svého pásma, naopak Plameny pálí z každé pozice. Volke je však zatím proti.

23:11

23:26
    Kaltenböck se ve vlastním oslabení dostal do ideální pozice, položil si Slámu, ale puk do hostující branky nedopravil.

24:13

24:44
    Slibně se rozvíjející akci Děčína zastavilo postavení mimo hru. Vhazuje se tak ve středním pásmu.

25:04
    Hosté teď velmi dobře kombinují v pásmu Děčína a urputně se snaží o kontaktní branku. Nyní k tomu neměli daleko, když jedovatou střelu Říhy pokryl Volke.

25:52
    Početní výhodu budou mít Medvědi. Staněk dostává dvě minuty za krosček.

26:25
    Plameny vyhazují puk až před Volkeho a následně střídají unavenou čtveřici.

26:48
    Hostující Jan teď zbytečně oslabuje svůj tým. Dostává dvě minuty za hrubost. Děčín bude hrát minutu 5 na 3.

27:05
    Hosté se ale velmi dobře zatím brání a nyní vyhazují puk do bezpečí.

27:31
    Ani teď do větší šance Děčín nepouštějí.

27:52
    Plameny jsou ve čtyřech.

28:14
    Ani klasická početní výhoda se Medvědům zatím nedaří. Hosté znovu vyhazují.

28:26
    Domácí Chládek obdržel dvě minuty za napadení.

28:48
    Hosté jsou kompletní.

28:59
    Na poslední chvíli vyhodili Děčínští puk mimo své pásmo.

29:48
    Kaňka dostal překrásnou přihrávku od svého spoluhráče a okamžitě vystřelil. Jen díky Volkemu teď Medvědi neinkasovali!

30:26

30:39
    Moc dlouho ale kompletní Medvědi nezůstali. Stezka dvě minuty za podražení.

31:17
    A další vyloučení. Tentokráte putuje na lavici hanby hostující Smejkal za vražení na hrazení. Zákroky na obou stranách se to nyní jen hemží.

31:30
    Hra 4 na 4 zatím nesvědčí ani jednomu týmu. Hraje se převážně ve středním pásmu.

32:11
    Až nyní se dostal Oliverius do hostujícího pásma, ale nic z toho nakonec nebylo.

32:11
    Děčínská střídačka dostává dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Drnec.

32:39
    Děčín je ve čtyřech.

33:17
    Hosté kompletní a začíná jejich téměř minutová přesilová hra.

33:36
    Žďár právě vstřelil branku!
    A tu okamžitě využívají. MIROSLAV JAN střílel z těžkého úhlu a puk prosvištěl do domácí branky. Plameny se tak dostávají Děčínu na dostřel jediného gólu. Bez asistence.

33:55
    Autor prvního gólu hostí Jan putuje na trestnou lavici na dvě minuty za hrubost.

34:45
    Sláma teď drží svůj tým. Ve skrumáži před jeho brankou pochytil tři domácí střely.

35:32
    Plameny se velmi dobře v oslabení brání a nyní dokonce zahrozily před domácí brankou. Volke však pozorný.

35:55

36:29
    Hosty pochopitelně kontaktní branka nakopla a před chvílí několikrát ohrozili děčínskou branku.

37:07
    Medvědi jdou znovu do dvoubrankového vedení. RADEK FOJT dostal přesný pas od Motejlka a své sólo poté dokázal přetavit blafákem v další branku Děčína. Asistence: Martin Motejlek.

37:29
    Hostující Jícha inkasuje dvě minuty za hru vysokou holí.

38:32
    Žďár vyhazuje kotouč do středního pásma.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

39:13
    Sláma chytil prudkou střelu v jeho těsné blízkosti. Svým zákrokem znovu podržel svůj tým.

39:29

40:00

Je za námi i druhá třetina. Děčín se ujal vedení 2:0 zásluhou Merty, ale hosté dokázali vsítit kontaktní branku. Dvoubrankový náskok ale vrátil na hokejky Děčína Fojt a po druhé třetině Medvědi tedy vedou 3:1. Třetí třetina začne přibližně v 19:40.

40:01

40:20
    Zika nastřelil puk do boční konstrukce hostující branky.

41:03
    Merta se ocitl mezi kruhy, ale nezpracoval dobře kotouč, o který ho následně připravila pozorná obrana hostí.

42:04
    Plameny jsou nastěhovány v pásmu Děčína, kde se bude vhazovat po levé ruce Volkeho.

42:57
    LUKÁŠ ZIKA nejprve nedokázal prostřelit Slámu, ale poté se mu to již podařilo, když za jeho záda dorazil svou vlastní střelu. Bez asistence.

44:11
    Na hosty se znovu valila lavina v podobě Racka s Tvrzníkem. Tentokrát ale na Slámu Děčín nevyzrál.

44:26
    Vhazuje se po levé ruce Slámy.

44:46
    Další pohotový zákrok Slámy, když zlikvidoval jedovku Faigla.

44:48
    Domácí Fojt dostává dvě minuty za držení.

45:32
    Síly na ledě se srovnají. Dítě dostává dvě minuty za držení.

46:09
    Merta prověřil lapačku Slámy, ten uspěl.

46:48
    Děčín je kompletní.

47:32
    A také hosté jsou už v plném počtu.

47:48
    Hosté, i když prohrávají tříbrankovým rozdílem sympaticky útočí a snaží se o vstřelení důležité branky.

48:29
    Tvrzník s Rackem ujeli dva na jednoho, ale první jmenovaný poté nedokázal dobře zpracovat kotouč. Rázem tak bylo po děčínské akci.

49:12
    Krupka se probil do pásma Děčína kde viděl dobře postaveného Mana. Jenže ani hostující hráč nakonec puk nezpracoval.

50:24
    Hosté se delší dobu drželi v pásmu Děčína a to se jim vyplatilo. Před Volkeho se dobře postavil JIŘÍ PLACHÝ a rozvlnil tak podruhé síť děčínské branky. Asistence: Martin Gregar, Dan Kotlík.

51:35
    Plameny znovu v děčínském teritoriu a snaží se vsítit znovu kontaktní branku, která by jim dala ještě větší šanci na úspěch v dnešním utkání. Zatím se jim to ale nedaří.

53:20
    Gregar projel ze středního pásma do toho děčínského jako nůž máslem a poté se blafákem snažil překonat Volkeho. Ten včas sklapl betony a neinkasoval.

53:49
    A znovu hosté útočí. Kaňka okamžitě střílel bez přípravy, jeho střela byla ale sražena do ochranné sítě.

54:45
    Plameny drží Děčín pod tlakem, ale nakonec se z něho Medvědi dokázali vymanit a míří s pukem na druhou stranu.

55:50
    Další útočný manévr Žďáru. Jenže opět se vyznamenal Volke.

56:24
    A další úspěšný zákrok Volkeho. Poté se strhla menší potyčka za děčínskou brankou, ale vše řešil sudí jen domluvou. Vylučovat se tedy nebude.

56:27
    Domácí Tvrzník dostává dvě minuty za držení.

57:17
    Ve vlastním oslabení ujel Kaltenböck a dostal se až před Slámu. Jeho střela však mířila jen těsně vedle jeho branky.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:27

59:12
    Tvrzníkova střela skončila na hrudi hostujícího brankáře.

59:23
    Hosté zatím neměli příležitost pokusit se o hru v powerplay.

60:00

Je dobojováno. Děčín vítězí 4:2 a stav série je srovnán na 2:2. Rozhodne se tedy ve středu ve Žďáru. To je pro tuto chvíli ode mě vše a u dalších online přenosů se těším na shledanou. (20:11:58)

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 10. Stezka (Oliverius, Zika), 21. Merta (Zika, Kaltenböck), 38. Fojt (Motejlek), 43. Zika – 34. Jan, 51. Plachý (Gregar, Kotlík)

Rozhodčí: Schmejkal, Batěk – Nepomucký, Špála