Kometa Brno – Kladno 4:3 (po pr.) | Slavia – K. Vary 9:3 (kon.) | Vítkovice – Litvínov 3:1 (kon.)
Pardubice – Třinec 7:5 (kon.) | Mountfield HK – Liberec 3:4 (0:1 po s.n.) | Zlín – Sparta 2:1 (kon.)
Chomutov – Plzeň 1:3 (kon.)
HC Kometa Brno
4:3 (2:0, 1:2, 0:1 - 1:0)
Rytíři Kladno
Úterý 04.03.2014, 18:20 • Kajot Arena, Brno • Tipsport extraliga

To je z Brna vše. Loučím se s vámi a přeji pěkný zbytek úterního dne. (20:58:59)

Nejlepšími hráči utkání byli zvoleni Jan Rudovský (KLA) a Štěpán Novotný (KOM).

K nájezdům tedy nakonec nedošlo. Kometa vedla v utkání už 3:0. Kladno se ale dokázalo dotáhnout a vynutit si prodloužení. Právě v něm pak v poslední minutě rozhodl o dvou bodech pro domácí Michal Kempný.

64:07
    Kometa právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! MICHAL KEMPNÝ nejprve napálil protihráče, puk se však k němu ještě vrátil a tak brněnský bek znovu vypálil a procedil Cikánkovy betony. Bez asistence.

63:20
    Kováčikovu střelu od modré ukryl Cikánek do výstroje, bude se vhazovat po jeho levici.

63:06
    Jiří Trvaj musel krotit střelu ze středního pásma, neměl s ní žádný problém.

62:47
    Momentálně se toho moc na ledě příliš neděje. Hraje se převážně ve středním pásmu.

61:32
    Žižka mohl rozhodnout. Jel sám na Cikánka a chtěl mu blafákem umístit puk mezi betony, kladenský brankář si dal ale pozor.

61:18
    Kladenská střela byla zblokována do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Trvajem.

60:51
    Čiliak má nějaké zdravotní problémy a vypadá to na střídání. Do hry bude muset naskočit Jiří Trvaj. Zranění Čiliaka před play-off to by byl pro Kometu velký problém.

60:51
    Domácí se ubránili a nyní i oni mohou vymýšlet plány, jak rozhodnout toto utkání.

60:04
    Prodloužení zahájeno. Kladno má ještě část přesilovky z konce třetí třetiny. A navíc je to přesilovka čtyři na tři, která je vždy výhodnější než pět na čtyři.

60:01

Kladnu se povedlo ve třetí třetině vyrovnat a osudu utkání tak budou muset rozhodnout nájezdy, popřípadě samostatné nájezdy.

60:00

59:16
    Kladnu se přesilovku nedaří, Kometa se brání úspěšně a vypadá to na prodloužení.

58:02
    Začíná kladenská přesilovka, s nahozením Majeského si Čiliak poradil.

Zdeněk Plánka

Branky a nahrávky: 1. J. Hruška (J. Hanzlík, V. Němec), 18. V. Němec (Kováčik, Kempný), 28. Novotný (Burian, Kováčik), 65. Kempný – 29. Lukáč (Eberle), 33. Rudovský (Eberle, Lukáč), 47. Hořava (Bajaruns, Rudovský)

HC Kometa Brno: Čiliak (od 61. Trvaj) – Dlapa, J. Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka, Dujsík – H. Zohorna, Čermák (C), J. Hruška – T. Svoboda, V. Němec, Káňa – Novotný, Koreis, Burian – Vondráček, Mrázek, Wasserbauer – Raška.
    Rytíři Kladno: Cikánek (Exner) – T. Kaberle (C), D. Růžička, Gutwald, L. Procházka, Hořava, Majeský – Rudovský, Zagrapan, Kuchler – Tenkrát, Havlíček, Hořava – Dalecký, Lukáč, Eberle – Strnad, Bajaruns, Bílek.

Rozhodčí: Jan Hribik, Roman Polák – Marek Hlavatý, Rudolf Tošenovjan