Vladivostok – Chabarovsk 4:1 (kon.) | Novosibirsk – Novokuzněck 6:5 (kon.) | Čeljabinsk – Kazaň 2:3 (0:1 po s.n.)
Magnitogorsk – N.Novgorod 4:2 (kon.) | Ufa – Viťaz 3:2 (kon.) | Nižněkamsk – Dynamo Moskva 2:4 (kon.)
Jaroslavl – Barys 4:1 (kon.) | Čerepovec – Omsk 1:2 (kon.) | Atlant – Jekatěrinburg 2:3 (kon.)
Petrohrad – Chanty-Mansijsk 1:2 (kon.) | CSKA Moskva – Minsk 3:0 (kon.) | Riga – Doněck 0:1 (kon.)
HC Slovan – Záhřeb 2:3 (kon.) | Lev – Spartak Moskva 2:3 (0:1 po s.n.)
Atlant Moskevská oblast
2:3 (1:3, 0:0,1:0)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Úterý 04.03.2014, 16:30 • Arena Mytišči - Ice Palace Mytišči • KHL

Je tu konec utkání, ve kterém si Jekatěrinburg ze stadionu Atlantu odváží tři body. S ohledem na kontaktní branku Jašina v závěru byla cesta za vítězstvím poměrně trnitá, domácí hráli v šesti, ale na vyrovnání již nedosáhli.

To je z mé strany vše, loučím se s vámi. (18:48:34)

60:00

59:51
    Ale to již na vyrovnání stačit nebude, hosté si odvezou tříbodový zisk.

59:19
    Domácí hrají bez brankáře.

58:11
    Atlant právě vstřelil branku!
    Minutu a čtyřicet devět sekund do konce OLEG JAŠIN využívá přesilovou hru a zařizuje ještě hodně zajímavý závěr zápasu. Asistence: Maxim Velikov, Alexej Petrov.

57:01
    Vyloučen Vladimír Gorbunov (JEK) na dvě minuty za hrubost. Atlant dostává v závěru přesilovou hru a malou špetku naděje.

57:01
    Domácí odvolali brankáře Borisova, ten se ale hned záhy vrátil do branky.

54:08
    Sergej Šmeljov (ATL) si odsedí dvě minuty na trestné lavici. Provinil se podražením a pravděpodobně tím zazdil veškeré myšlenky na zvrat v utkání.

53:17
    Arťuchin zkusil své štěstí z mezikruží, ale Kovář dnes působí velmi jistě a puk za svá záda nepustil.

50:17
    Antonov našel Megalinskeho, puk zamířil po teči do ochranné sítě.

48:07
    Černov střílel z pravého kruhu, ale puk byl zblokovaný nad brankáře.

46:32
    Atlant velmi důležitou přesilovku nedokázal využít, jeho šance na zvrat v utkání klesají.

44:32
    Na trestnou lavici míří Jegor Žuravljov (ATL) na dvě minuty za vražení na hrazení.

43:20
    Michnovův pokus po přihrávce Jašina skončil jen několik centimetrů vedle Kovářovy branky.

41:17
    Demagin zakončoval ze středu, nicméně Borisov jeho pokus zneškodnil.

40:01

Ve druhé třetině se skóre ani jednou neměnilo, a tak hosté půjdou do posledního dějství s velmi pohodlným náskokem. Jekatěrinburg po celé dějství kontroloval hru a zaslouženě se drží vpřed.

40:00

39:15
    Golyšev se dokázal protlačil ke střele z mezikruží, ale Borisov měl svou vyrážečku ve správným čas na správném místě.

Jan Salajka

Branky a nahrávky: 9. Velikov (Majorov), 59. Jašin (Velikov, Petrov) – 8. Antonov (Lazarev, Černov), 14. Lazarev (Viklund, Lepisto), 19. Demagin (Simakov)

Atlant Moskevská oblast: Galimov (Borisov) – Aťušov, Rukavišnikov, Novopašin, Petrov, Niskala, Velikov – Michonov, Jašin, Kolcov – Arťuchin, Kadějkin, Šmeljov – Majorov, Engqvist, Radulov – Haataja, Trubačjov, Levickij
    Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Lobanov) – Rybnickij, Žuravljov, Viklund, Lepisto, Megalinskij, Antonov, Trjamkin, Postnikov – Goljšev, Vyglazov, Gorbunov – Lazarev, Malychin, Černov – Demagin, Fjodorov, Simakov – A.Strelcov, V.Strelcov, Arkalov

Rozhodčí: Odins, Ščenjov – Gordenko, Tomilov