Schmiedlová – Wickmayerová 1:2 (kon.) | Plíšková – Larcherová de Britová 2:1 (kon.)
2 6 2
Čtvrtek 06.03.2014, 20:16WTA Indian Wells - BNP Paribas Open (tvrdý povrch)

Ode mne je to pro dnešek vše, loučím se s vámi a těším se někdy příště na počtenou. (21:53:38)

Zápas je u konce, z vítězství a postupu do druhého kola se raduje česká tenistka Karolína Plíšková. Svoji soupeřku přehrála jasně v prvním a ve třetím setu, druhý set však patřil Portugalce Michelle Larcherové de Britové.

Konec zápasu

6:2
    A využívá hned první mečbol, čímž vyhrává rozhodující třetí set poměrem 6:3!

40-0
    Plíšková přidává další dobrý míček a k dispozici má hned tři pokusy zápas ukončit!

30-0
    Bravo, Plíšková si připisuje i druhý fiftýn. Soupeřka ovšem podobný náskok dokázala několikrát stáhnout.

15-0
    Plíšková další gem začala lépe a jde do vedení!

5:2
    Karolína Plíšková využívá hned ten první a od vítězství v zápase jí dělí jen jeden set! Na servis se chystá Portugalka, pokud ho nezvládne, bude to její poslední.

0-15
    Portugalka začíná lépe a připisuje si první fiftýn.

4:2
    Michelle Larcherová de Britová výhodu využívá a nakonec svůj servis dokázala uhájit. Na servis se chystá Plíšková, pro Portugalku přichází jedna z posledních šancí ještě zápas zdramatizovat.

40-A
    Portugalka si bere výhodu.

40-40
    Což se ale nepodařilo, Portugalka srovnává.

40-30
    Plíšková jde vzápětí do vedení. Může svoji soupeřku podruhé ve třetím setu brejknout.

30-30
    Česká hráčka znovu srovnává, obě po třiceti.

15-30
    Portugalka se navrací do vedení.

15-15

0-15
    Portugalka začíná fiftýnem.

4:1
    Plíšková svůj servis uhájila a připisuje si 4 bodík v rozhodujícím setu. Na servis se teď chystá Portugalka.

40-30
    Plíšková obrací vývoj gemu a jde do vedení. K dispozici má hned gembol.

30-30
    Obě po třiceti, Plíšková by nerada o svůj servis přišla.

15-30
    Portugalka se vrací do vedení.

15-15

0-15
    První fiftýn jde hned na její vrub.

3:1
    Velmi, velmi blizoučko byla Karolína Plíšková výhře ve čtvrtém gemu, nakonec si tuto pasáž ale ubojovala podávající Portugalka. Ta tak snižuje na 3:1 a pokusí se set zdramatizovat sebráním podání Plíškové.

40-A
    Portugalka obrací průběh gemu a jde do výhody.

40-40
    Stejně dopadl i její druhý míček. Slibně vyhlížející náskok Plíškové je tak pryč.

40-30
    První pokus na brejk Portugalka odmítla a snižuje.

40-15
    Dva brejkboly pro českou tenistku. Dokáže využít této velké nabídky ke čtvrtému bodu?

30-15
    Přesto dokázala další míček zahrát dobře a snižuje.

30-0
    Druhý fiftýn pro Plíškovou, Portugalka se začíná sama dostávat do problémů.

15-0
    První fiftýn jde na konto české soupeřky. O ten již v tomhle gemu určitě nepřijde.

3:0
    Česká tenistka využívá hned ten první a navyšuje své vedení již na 3:0! Podávat teď bude její soupeřka a pokud by jí Plíšková dokázala sebrat i tohle podání, bude velmi blízko vítězství v celém zápase!

40-15
    Dva gemboly pro Plíškovou.

30-15
    Portugalka ale snižuje, až tak jednoduché to česká hráčka mít nebude.

30-0
    Druhý fiftýn pro Plíškovou. Ta na začátku třetího setu chytla druhý dech.

15-0
    Plíšková začíná dobře. První fiftýn jde na její účet.

2:0
    Důležitý míček teď zahrála Karolína Plíšková a ve třetím setu krade své soupeřce hned první servis. Dostává se tak do vedení 2:0 a chystá se na své podání, které by neměla pokazit.

40-30
    Plíšková se však vrací do vedení a k dispozici má jeden brejkbol.

30-30
    A z dalšího servisu hned srovnává. Náskok Plíškové je pryč.

1:0
    Na ten druhý ale již recept nenašla a česká tenistka si rychle bere první vítězný gem třetího setu na svoji stranu. Připravit se musí teď na servis portugalské soupeřky.

40-15
    První Portugalka odvrací a snižuje.

40-0
    Skvělý nástup Plíškové do třetího setu. K dispozici má hned tři gemboly.

30-0
    A vzápětí přidává hned druhý.

15-0
    Plíšková začíná fiftýnem.

0:0
    Konec přestávky, podávat bude Karolína Plíšková.

0:0
    Následuje přestávka a výměna stran.

3:6
    Ten druhý ale již Portugalka Michelle Larcherová de Britová proměnila a ve druhém setu vítězí 6:3. Stav zápasu je tak srovnaný 1:1 a my budeme ještě svědky třetího rozhodujícího setu. Ten načne svým servisem Češka Plíšková.

30-40
    První však Plíšková dokázala ustát a snižuje na 30 – 40.

15-40
    Portugalka je velmi blízko výhře ve druhém setu! K dispozici má hned dva setboly.

15-30
    První dobrý míček pro Plíškovou, šance tak stále existuje.

0-30
    I druhý fiftýn jde na konto Porugalky. Ta si kráčí jisté k výhře ve druhém setu.

0-15
    První krok udělala Portugalka a připisuje si první fiftýn.

3:5
    První čistá hra Plíškové v zápase a teď nás čeká klíčový gem. Pokud ho servírující Portugalka uhájí, budeme svědky ještě třetího setu. Pokud však Plíšková své soupeřce sebe podání, bude hned zpět ve druhém setu.

40-0
    Tři gemboly pro Plíškovou.

30-0
    Druhý dobrý míček pro českou tenistku a další fitýn.

15-0
    Svůj servis začíná Plíšková fiftýnem.

2:5
    Tentokrát ji Larcherová de Britová využila a uhájila své podání. Na servis se chystá česká tenistka a pokus ho ztratí, budeme ještě svědky třetího rozhodujícího setu.

40-A
    Výhoda je znovu na straně portugalské tenistky.

40-40
    Karolína ale srdnatě bojuje dále. Odmítla další ukončení gemu a stále živí svoji šanci na zvrat ve druhém setu.

40-A
    Výhodu si bere na své konto Portugalka.

40-40
    Plíšková srovnává, obě po čtyřiceti.

30-40
    Portugalka obrací průběh sedmého gemu druhého setu a jde do vedení. K dispozici má jeden gembol k zisku pátého bodíku.

30-30
    Srovnáno, obě po třiceti.

30-15
    Portugalka zpozorněla a podařilo se jí také zahrát první úspěšný míček.

30-0
    A hned i druhý.

15-0
    Plíšková začíná lépe, fiftýn jde na její konto.

2:4
    Plíšková svůj servis zvládla a snižuje stav na 4:2. Teď bude mít šanci sebrat své soupeřce podání a bude zpět ve druhém setu.

40-15
    Dva gemboly pro Plíškovou, tohle může být odrazový můstek.

30-15
    Plíšková se vrací do vedení. Tenhle servis již nechce pustit.

15-15
    Namlsaná Portugalka ovšem vzápětí srovnává.

15-0
    Dobrý krok Plíškové. První míček získala ve svůj prospěch.

1:4
    Čistá hra Portugalky znamená navýšení vedení ve druhém setu již na 4:1. Na servis se chystá Plíšková a má jednu z posledních šancí se stavem druhého setu ještě něco udělat.

0-40
    Tři gemboly pro Portugalku, Plíšková je psychicky dole a potřebuje nějakým způsobem nakopnout, jinak to bude mít ještě složité.

0-30
    Druhý fiftýn pro Portugalku.

0-15
    Michelle Larcherová de Britová je na vítězné vlně. V dalším gemu si hned připisuje fiftýn.

1:3
    Komplikace pro Karolínu Plíškovou. Portugalská soupeřka na třetí pokus uspěla a české hráčce krade servis. Zároveň tak navyšuje své vedení na 3:1 a chystá se podávat.

40-A
    Michelle Larcherová de Britová si bere výhodu zpět.

40-40
    Delší výměna se vyvedla české tenistce. Ta tak ustála i druhý pokus soupeřky na brejk a srovnává na 40 – 40.

40-A
    Výhoda pro Portugalku, další pokus na brejk je tu.

40-40
    Plíšková ale nic takového nepotřebuje. Srovnává na 40 – 40.

30-40
    Brejkbol pro Portugalku, ta má tak míček k tomu, aby sebrala své soupeřce podání a navýšila své vedení.

30-30
    Obě po třiceti. Plíšková si nechce v zápase připouštět žádné větší komplikace.

15-30
    Další míček jde opět na konto Portugalky.

15-15
    Z dalšího míčku ale Plíšková srovnává. Obě po patnácti.

0-15
    Čtvrtý gem začíná lépe Portugalka a během servisu Plíškové jde do vedení.

1:2
    Michelle Larcherová de Britová využívá hned svůj první gembol a připisuje si druhý vítězný gem ve druhém setu. Plíšková bude chtít během svého servisu opět dorovnat.

15-40
    Dva gemboly pro Portugalku.

15-30
    Další fiftýn pro de Britovou, která se během svého servisu ujímá vedení.

15-15
    Portugalka srovnává, obě po patnácti.

15-0
    První fiftýn pro Plíškovou.

1:1
    S problémy, ale nakonec i tak dokázala servírující Karolína Plíšková svůj servis dotáhnout do vítězného konce. Připisuje si tak na svůj účet první vítězný gem a srovnává stav druhého setu na 1:1. Na podání se již chystá Portugalka.

A-40
    A hned vzápětí si bere výhodu na svoji stranu.

40-40
    Plíšková však srovnává na 40 – 40.

30-40
    Brejkbol pro Portugalku, Plíšková je jeden míček od ztráty druhého gemu.

30-30
    Portugalka srovnává, obě po třiceti.

30-15
    A zároveň se servírující Češka ujímá vedení ve druhém gemu.

15-15
    Plíšková srovnává, patnáct obě.

0-15
    I ve druhém gemu druhého setu začíná lépe Portugalka. První fiftýn jde na její konto.

0:1
    Michelle Larcherová de Britová svoji výhodu využívá a ve druhém setu jde do vedení!

40-A
    Výhoda pro servírující Michelle Larcherovou de Britovou.

40-40
    Zatím se nic takového nekoná. Portugalka snižuje zpět na 40 – 40.

A-40
    Výhoda pro českou tenistku. Ukradne své soupeřce podání hned v prvním gemu druhého setu?

40-40
    Karolína znovu zabojovala a umazala i druhý gembol své soupeřky. Obě po čtyřiceti.

30-40
    Plíšková odvrací první gembol své soupeřky a snižuje.

15-40
    Dva gemboly pro portugalskou hráčku.

15-30
    Další fiftýn si připisuje na své konto servírující Portugalka.

15-15

0-15
    Portugalka začíná druhý set fiftýnem.

0:0
    Konec přestávky, podávat bude Michelle Larcherová de Britová.

0:0

6:2
    Je tomu tak! Tentokrát již Češka Karolína Plíšková zahrála míček dle svých představ a ukončuje tak první set, který vyhrála s přehledem 6:2. Důležitý byl začátek, který česká tenistka zvládla ve velkém stylu, sebrala své soupeřce první dvě podání a luxusní náskok si již sebrat nenechala.

A-40
    Třetí výhoda v osmém gemu pro českou tenistku. Ukončí Plíšková do třetice všeho dobrého první set zápasu?

40-40
    Larcherová de Britová statečně bojuje a znovu srovnává. Jak se říká, poslední krok bývá nejtěžší.

A-40
    Druhý pokus pro Plíškovou na ukončení prvního setu. K dispozici má druhou výhodu.

40-40
    Larcherová de Britová odmítá konec prvního setu a srovnává znovu na 40 – 40.

A-40
    Výhoda pro Plíškovou. Stačí teď proměnit a první set je u konce!

40-40
    Plíšková ustála i druhý brejkbol soupeřky a srovnává na 40 – 40.

30-40
    První brejkbol soupeřky je odvrácen, Plíšková snižuje.

15-40
    Pozor! Portugalka má k dispozici dva brejkboly, česká tenistka je kousek od ztráty prvního servisu.

15-30
    De Britová se ovšem vrací do vedení a připisuje si druhý fiftýn.

15-15

0-15
    První fiftýn osmého gemu pro Portugalku.

5:2
    Portugalská tenistka Larcherová de Britová si svůj servis udržela a poměrně snadno se s Plíškovou vypořádala. Snižuje tak stav prvního setu na 5:2 a teď bude čelit servisu Plíškové. Ta je zatím v zápase na svém podání bezchybná.

15-40

15-30
    Další dobrý míček pro Portugalku, která se rázem dostává do vedení.

15-15
    Portugalka chce první set ještě natáhnout a ze svého podání srovnává. Obě po patnácti.

15-0
    Plíšková začíná fiftýnem a dělá první krok k vítězství v prvním setu.

5:1
    Plíšková svůj servis znovu ustála a připisuje si pátý vítězný gem. Pokud se jí podaří sebrat servírující Portugalce nadcházející gem, první set bude u konce.

40-30
    Gembol pro Plíškovou.

30-30
    Obě po třiceti, Portugalka chce v prvním setu svoji soupeřku ještě potrápit.

30-15
    Plíšková během svého servisu obrací stav a v šestém gemu již vede.

15-15
    Plíšková však srovnává. Obě po patnácti.

0-15
    Nabuzená Portugalka začíná fiftýnem.

4:1
    Ten ale již využít dokázala a připisuje si první vítězný gem v zápase! Zároveň tak Michelle Larcherová de Britová snižuje stav prvního setu na 4:1. Teď ale servírovat bude znovu Plíšková.

30-40
    A vzápětí druhý, Portugalka má k dispozici již jen jeden gembol.

15-40
    Plíšková ale odolává a v pátém gemu si připisuje první fiftýn.

0-40
    Tři gemboly pro portugalskou hráčku, Karolína je krůček od ztráty prvního gemu.

0-30
    Vzápětí přidává hned další patnáctku.

0-15

4:0
    Plíšková nakonec s problémy svůj servis uhájila, ustála dva brejkboly Portugalky a připisuje si čtvrtý vítězný gem. Podávat bude Portugalka, sebere ji česká hráčka i třetí servis v zápase?

A-40
    Výhoda jde znovu na stranu Plíškové.

40-40
    Plíšková odolává a srovnává.

30-40
    Plíšková však svoji kůži nechce dát jen tak zadarmo a během svého servisu snižuje. Portugalka má k dispozici ještě jeden brejkbol.

15-40
    Dva brejkboly pro Portugalka. Ta tak může sebrat své soupeřce též podání a připsat si první bod v prvním setu.

15-30
    Portugalka se dostává do vedení během servisu Plíškové.

15-15
    Tentokrát se prosazuje i Larcherová de Britová a srovnává. Obě tenistky po patnácti.

15-0
    Čtvrtý gem začíná znovu lépe servírující Plíšková.

3:0
    Do třetice všeho dobrého již Plíšková uspěla a vyhrává i třetí gem prvního setu. Zároveň ukradla své soupeřce i její druhý servis a může se soustředit na vlastní podání. Zápas ji zatím vychází dle představ.

40-30
    Portugalka ustála i druhý pokus Plíškové na brejk a znovu snižuje.

40-15
    První brejkbol Portugalka odvrací a snižuje.

40-0
    Tři brejkboly pro Plíškovou! To je velká šance sebrat de Britové i druhý servis.

30-0
    Druhý dobrý míček české hráčky. Portugalka se na svém servisu zatím trápí.

15-0
    Plíšková začíná třetí gem fiftýnem.

2:0
    Plíšková gembol proměňuje a přidává druhý bodík v prvním setu. Uhájila tak své podání před nepříjemnou soupeřkou a teď se může soustředit na její servis.

40-30
    Plíšková otáčí stav druhého gemu a k dispozici má jeden gembol.

30-30
    Další povedený míček Plíškové, obě po třiceti.

15-30
    Portugalka by ale ráda srovnala stav prvního setu na 1:1. I proto přidává další fiftýn.

15-15
    Z druhého míčku ale česká tenistka srovnává krok. Obě po patnácti.

0-15
    Druhý gem začíná fiftýnem Portugalka.

1:0
    Výhoda proměněna! Karolína Plíšková se tak během podání soupeřky dostává do vedení 1:0 v prvním setu. Zároveň se česká tenistka chystá na podání.

A-40
    Výhoda pro českou tenistku.

40-40
    Portugalka ale nechce ztratit hned své první podání a srovnává. Obě po čtyřiceti.

40-30
    Plíšková přidává další bodíky a má k dispozici gembol.

30-30

30-15
    I další míček jde na konto české tenistky, ta se tak dostává do vedení.

15-15
    Češka Plíšková ale okamžitě srovnává.

0-15
    Portugalka začíná utkání fiftýnem.

0:0

Servírovat začne portugalská tenistka.

Utkání začne s drobným, přibližně desetiminutovým zpožděním.

Obě hráčky jsou již na kurtu a rozcvičují se. Utkání bude moci brzy začít.

Favoritkou zápasu by měla být česká tenistka Karolína Plíšková. Té náleží nejenom lepší postavení v žebříčku (aktuálně je česká hráčka 67 oproti Portugalce, která je až 123.) Ve prospěch české tenistky hrají i vzájemné zápasy. Obě hráčky se na kurtu potkaly již čtyřikrát, poprvé sice vyhrála Portugalka Larcherová de Britová, další tři duely ale ovládla již rodačka z Loun. Přidá čtvrtý vítězný duel i v prvním kole turnaji v americkém Indian Wells?

Pěkný den u sledování hardového turnaje série WTA v americkém Indian Wells. V rámci prvního kola budeme sledovat ženskou dvouhru mezi Českou Karolínou Plíškovou a Portugalkou Michelle Larcherovou de Britovou. Úvod zápasu je naplánován na 20:00 SEČ.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.