HC Plzeň – Kometa Brno 3:2 (kon.) | Liberec – Olomouc 4:3 (2:0 po s.n.) | Zlín – Vítkovice 4:3 (kon.)
Slavia – HC Litvínov 1:0 (kon.) | Sparta – Mladá Boleslav 5:2 (kon.)
Berani Zlín
4:3 (1:0, 0:2, 3:1)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 07.03.2014, 17:00 • ZS Luďka Čajky • DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Sportu zdar a hokeji zvlášť. Dnešní zápas mezi Zlínem a Vítkovicemi bude pro domácí tým velmi důležitý. Dvě kola před koncem jim na postupové příčky do play off chybí tři body. Pokud chtějí Ševci v posledním kole bojovat o postup do vyřazovacích bojů, musí dnes vyhrát. Zda se jim to povede, nebo ne, můžete sledovat prostřednictvím naše online přenosu od 17.00.

PSG Zlín: Svoboda (Haloda) – Stuchlík, Macharáček, Zbořil, Kobylík, Buchta, Talán, Urbanec, Kužílek – Hlaváč, Dalajka, Gremlica, Š. Kratochvíl, Zaremba, Vyoral, Jurík, Stránský, Galuška, Matula, Hladiš, Sedláček

HC Vítkovice Steel: Svoboda (Horvath) – Hawlík, Demel, Jonáš, Puzič, Charvát, Černín, Štencel – Ballner, Holý, Blahuta, Kuťák, Ollender, Rymmel, Slováček, Sysala, Škutchan, Gelnar

Rozhodčí: Fiedler – Adamec, Poruba.

00:01

00:17
    Ševci na svého soupeře pořádně vletěli. Hned po pár sekundách si první střelu od modré připsal Kobylík.

01:13
    Škutchan unikal sám na Svobodu, ale byl zezadu faulován domácím Urbancem, který si jde odsedět dvě minuty.

02:00
    Zlínským se podařilo na začátku oslabení vyhodit kotouč. Nyní zblokovali střelu od modré, takže se bude vhazovat před bránu Martina Svobody.

02:28
    Střelu od modré vyslal na Svobodu Štencel. Zlínský brankář puk vyrazil betony.

02:54
    Hladiš vyhazuje kotouč až k bráně Vítkovic.

03:14

03:48
    Matula si sjel až před bránu a z blízky trefil Svobodu do betonu.

04:38
    Hosté posílají nepřesnou přihrávku na zakázané uvolnění. Hra se vrací před bránu Reného Svobody.

05:09
    Domácí rozehrávají útočnou akci od vlastní brány.

05:30
    Kratochvíl si řítil sám na na gólmana hostí, ale jeho střela skončila pouze na chráničích Svobody.

06:14
    Následně zahrozili i Vítkovice. Svobody se musel roztáhnout přes celé brankoviště, aby zabránil proniknutí puku do brány.

07:31
    Vyoral se vydal na útočný výlet, ale jelikož jeho spoluhráči šli střídat, neměla jeho cesta dlouhého trvání.

08:41
    Holý se prosmýkl přes zlínské beky až před bránu Svobody. Naštěstí pro domácí byl až příliš blízko a zlínského brankáře trefil jen do betonů.

09:22
    Škutchan pálil z kruhu, Svoboda vyráží kotouč do rohu kluziště.

10:26
    Zlín právě vstřelil branku!
    Sedláček přebruslil celým pásmem přes obránce hostí, dostal se až k bráně Svobody a přihrávku před odkrytou bránou vybídl ke gólu JANA VYORALA, který poslal puk do sítě. Asistence: Pavel Sedláček

11:47
    Vhazování po pravici Reného Svobody.

12:26
    Nepovedená přihrávka na volného útočníka Vítkovic na modré, znamená puk pro domácí. Ti zakládají útočnou akci.

12:59
    Rymmel se dostal přes zlínské beky a nebezpečnou střelou nadělal Svobodovy kupu práce.

14:06
    Slováček dostal přihrávku mezi kruh a modrou čáru, opřel se do puku a Svoboda musel vytasit svou připravenou lapačku.

14:30
    Kratochvíl si našel cestičku přes vítkovickou obranu a střelou z mezikruží donutil Svobodu k zákroku betonem.

15:24
    Jonášova rána od modré končí pouze na chráničích zlínského obránce.

15:34
    Za potyčku mezi Matulou a hráčem Vítkovic je překvapivě vyloučený jen zlínský útočník. Hosty tak čeká přesilovka. Matula si odpyká dvě minuty za hrubost.

15:39
    Střelu Blahuty od modré tečoval před Svobodou Slováček. Puk projel těsně vedle tyče zlínské brány.

16:26
    Kobylík vyhazuje puk až za bránu Vítkovic.

16:51
    A opět puk směřuje až k bráně Reného Svobody.

17:34
    V závěru přesilovky vypálil od modré Slováček, Svoboda bez problému vyráží.

17:44
    Hostující Jonáš dostal dvě minuty za vysokou hůl. Zlín čeká první přesilovka.

18:41
    Od modré tvrdě pálil Buchta, Svoboda puk vyráží a Zlín se dál drží v pásmu.

19:05
    Tečovaná střela končí nad bránou Svobody. Bude se vhazovat.

19:16
    Hostům se podařilo vyhodit puk až k bráně Zlína.

19:37
    Opět vítkovičtí dostali kotouč až za bránu Martina Svobody.

20:00

První třetina zápasu je již minulostí. Zlín vede 1:0 zásluhou branky Jana Vyorala, který po přihrávce od Sedláčka překonal hostujícího brankáře Svobodu.

20:01

20:29
    Puk se za bránou Vítkovic odrazil do mantinelu do ochranné sítě. Sudí nařídili vhazování před Svobodou.

21:06
    Dvě minuty za krosček inkasuje Patrik Urbanec. Vítkovice čeká přesilovka.

21:28
    Jonášovu střelu od modré Svoboda ukryl ve své rukavici.

21:36
    Blahutova bekhendová střela z mezikruží končí na výstroji zlínského brankáře Svobody.

22:13
    Puk letí přes celé hřiště až na branku vítkovického Svobody.

23:07

23:51
    Hosté přišli v útočném pásmu o puk, domácí se řítí do útoku.

24:16
    Urbancovu střelu od modré málem tečoval Matula. Takto si s ní Svoboda poměrně snadno poradil.

24:47
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Je vyrovnáno. Nahozený puk Svoboda jen vyrazil, před brankou se nejlépe zorientoval SAMUEL OLLENDER a poslal kotouč za záda zlínského gólmana. Asistence: Jan Štencel

26:35
    Vhazování před Svobodou. Kotouč předtím skončil v ochranné síti.

26:56
    Ollender prověřil připravenost Svobody. Ten puk drží ve výstroji.

27:11
    Ollenderova střela znovu nadělala zlínskému brankáři plno práce. Ten musel proti jeho střele vytasit připravenou lapačku.

28:23
    Nejprve neuspěl se střelou z kruhu Buchta a poté neprošla na Svobodu ani střela z hole Galušky.

28:47
    René Svoboda musel být znova ve střehu. Se střelou si poradil a rozhodčí nařizuje vhazování po jeho pravé ruce.

29:02
    Zaremba nahodil puk na Svobodu, ten ho rychle vytřepal z lapačky a hra tak pokračuje bez přerušení.

29:39
    Černíkovu střelu od modré ukryl Martin Svoboda ve své náruči.

29:52
    Zlínští poslali puk na zakázané uvolnění. Hra se tak znova vrací do jejich útočného pásma.

30:14
    Macharáčkova rána od modré končí na vyrážečce Svobody.

30:21
    Demel si jde odsedět dvě minuty za držení protihráče. Zlín bude hrát přesilovku.

31:26
    Domácí přes minuty kombinují v útočném pásmu. Nakonec přišla střela, ale Svoboda ji vyráží.

32:00
    Domácím přesilovka končí. Za příliš mnoho hráčů na ledě si odchází jeden ze zlínských sednout na trestnou.

32:22

32:33
    Zlínští ihned vyhazují až k bráně Svobody.

32:53
    A znova je kotouč u vítkovické klece.

33:29
    Domácí zachytili puk v útočném pásmu a tam ho dobrých 20 vteřin drželi.

34:03

34:24
    Ševci zahráli na zakázané uvolnění. Bude se vhazovat po pravici Martina Svobody.

34:58
    Dva vítkovičtí hráči se ocitli za zlínskou obranou. Blahuta měl kotouč na hokejce, mířil, ale stejně trefil jen dobře postaveného Svobodu ve zlínské bráně.

35:33
    Sedláček se provinil držením a odsedí si dvě minuty.

35:45
    Zlínským se podařilo dostat kotouč až za bránu Vítkovic.

36:20
    Nahození na zlínskou klec schoval Svoboda pod lapačkou. Bude se vhazovat.

36:38
    Vítkovicím se přesilovka vůbec, ale vůbec nedaří. Nyní poslali puk na zakázané uvolnění. Zlín dobře brání své střední pásmo.

37:05
    Hostům se konečně podařilo dostat do útočného pásma a hned je z toho gól. Sysala poslal přihrávku z kruhu na druhou stranu hřiště, kde našel SAMUELA OLLENDERA a tomu už nedělalo potíž dostat kotouč od odkryté brány. Svoboda se natahoval co to šlo, ale vítkovický útočník se trefil přesně do míst, kde bylo volné místo. Asistence: David Sysala

39:00
    Minuta do konce druhé třetiny. Puk je v rohu zlínského pásma.

39:23
    Rozhodčí konečně přerušuje hru. Puk byl dlouho pod nohama hráčů v rohu hřiště.

39:37
    Hostující Škutchan si jde odsedět dvě minuty za hákování.

40:00

Vítkovicím se povedlo v druhé třetině otočit stav zápasu a dostat se do vedení. Obě branky hostů vstřelil Samuel Ollender, který je asi nejlepším hráčem utkání. Domácí začínají ztrácet nejen tento zápas, ale pomalu i šanci postoupit do play off.

40:01

40:16
    Urbanec trefil pouze před sebou stojícího hráče a následná dorážka skončila na výstroji Svobody.

40:51
    Zlínští si zahrají přesilovku 5 na 3. Na trestnou odchází za vysokou hůl Holý.

41:26
    Zlínští celou dobu drželi Vítkovice pod tlakem. Několik střel dokázal Svoboda vyrazit, ale na tuto už nestačil. Puk se dostal na hůl LUKÁŠE BUCHTY, který od modré napřáhl, opřel se do puku co to šlo a popálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: David Jurík

42:18
    Zlín otáčí zápas! Matula poslal před branku puk na PAVLA SEDLÁČKA, který nezaváhal a prostřelil Svobodu v brance Vítkovic. Asistence: Dominik Matula, Patrik Urbanec

42:37
    No to jsou věci. Jen co se Zlín dostal do vedení, Vítkovice odpovídají vyrovnávacím gólem. Sysala vyhrál buly na modrou, odkud se ke střele odhodlal JAN ŠTENCEL. Jeho prudká rána prošla mezi betony zlínského brankáře až do sítě. Asistence: David Sysala

43:26
    Zlínští půjdou do čtyř. Za podražení putuje na trestnou Richard Kobylík.

44:39
    Trest pro vítkovické. Michal Jonáš bude pykat za napadení. Počet hráčů na ledě se vyrovná.

44:59
    Stránský si jde odsedět dvě minuty za podražení. Vítkovice čeká přesilovka 4 na 3.

45:57
    Další vyloučení. Tentokrát na straně Vítkovic. Dvě minuty za podražení pro Ollendera.

46:28
    Rozhodčí přerušuje hru. Urbanec trefil tvrdou ránou Svobodu někam do míst mezi krkem a hrudí. Vítkovický gólman zůstává ležet na ledě a spěchá k němu jeden z lékařů. Na střídačce se už rozcvičuje náhradní gólman... Svoboda se však hrdinsky otřepal a pokračuje ve hře.

47:05
    Domácí v plném počtu. Následuje přesilovka 5 na 4.

47:58

48:18
    Střela Sedláčka od modré se nesla vzduchem, ale skončila asi metr vedle tyče vítkovické brány.

48:43
    Zakázané uvolnění domácích. Hra se tak přesouvá před Martina Svobodu.

49:42
    Svoboda musel zasahovat proti střele zlínského hráče od modré.

51:13
    Nyní bylo k vidění několik nepřesností na obou stranách. Zlínští se snaží podržet puk a hru trochu uklidnit.

52:05
    Domácí pokazili Vítkovicím útočnou akci a sami vyrážejí do protiútoku.

52:23
    Dvě minuty za podražení dostal hostující Škutchan. Zlín bude hrát přesilovku.

52:57
    Urbancova střela od modré končí mimo vítkovickou klec.

53:02
    Zlín bude hrát přesilovku 5 na 3! Na trestnou odchází Slováček za vysokou hůl. Velká šance pro domácí.

53:50
    Hostům se podařilo už podruhé vyhodit puk až k brance Zlína.

54:24
    Vítkovičtí jsou ve čtyřech. Navíc jeden z hráčů zahrál vysokou holí, takže sudí přerušují hru.

54:43
    Kotouč letí až za bránu Martina Svobody.

55:05
    Hosté jsou v plném počtu. Ve stejném čase ještě od modré pálil domácí Buchta.

55:37
    Příliš prudká přihrávka domácího obránce směřuje až na zakázané uvolnění.

55:43
    Střela od mantinelu vypadla domácímu Svobodovi z výstroje, ale rozhodčí ještě předtím přerušil hru.

56:50
    Zlínským se nedaří najít cestička přes dobře postavenou obranu Vítkovic do útočného pásma.

57:38
    Puk opět směřuje do zlínské obranné třetiny.

57:57
    Z ničeho nic domácí udeřili! Puk se motal pod nohama hráčů před brankou Reného Svobody, poté se ho zmocnil DAVID JURÍK, poslal ho na Svobodu a nějak se mu ho podařilo procedit přes výstroj gólmana až do sítě. Obrovská radost na straně Zlína. Asistence: Pavel Sedláček

58:49
    Oddechový čas pro hosty. Vhazuje se před bránou Reného Svobody.

59:06
    Hosté vyráží do útoku. Svoboda je venku z brány!

59:35
    Domácí puk zašlápli za bránou. Bude se vhazovat po pravici Martina Svobody.

59:35
    Oddechový čas pro domácí. Ještě to budou nervózní závěr.

59:42
    Puk se až u brány hostí.

59:51
    Urbanec si jde dvě minuty za nedovolené bránění. Pouhých devět sekund do konce třetiny.

60:00

Viděli jsme skvělou třetí třetinu. Zlínu se podařilo otočit skóre zápasu až poslední dvě minuty před koncem třetiny. Díky tomu Ševci stále živí naději na postup do play off. Vše rozhodne poslední extraligové kolo. Je se na co těšit.

Já vám děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek dne a u hokeje zase někdy na počtenou. (19:15:11)

Michal Sedláček

Branky a nahrávky: 11. Vyoral (Sedláček), 42. Buchta (Jurík), 43. Sedláček (Matula, Urabanec), 58. Jurík (Sedláček) – 25. Ollender (Štencel), 38. Ollender (Sysala), 43. Štencel (Sysala)

Berani Zlín: Svoboda (Haloda) – Stuchlík, Macharáček, Zbořil, Kobylík, Buchta, Talán, Urbanec, Kužílek – Hlaváč, Dalajka, Gremlica, Š. Kratochvíl, Zaremba, Vyoral, Jurík, Stránský, Galuška, Matula, Hladiš, Sedláček
    HC Vítkovice Ridera: Svoboda (Horvath) – Hawlík, Demel, Jonáš, Puzič, Charvát, Černín, Štencel – Ballner, Holý, Blahuta, Kuťák, Ollender, Rimmel, Slováček, Sysala, Škutchan, Gelnar

Rozhodčí: Fiedler – Adamec, Poruba