Česko – Norsko 1:2 (0:2 po s.n.) | Kanada – Švédsko 10:1 (kon.) | USA – Itálie 5:1 (kon.)
Rusko – J. Korea 2:3 (2:3 po s.n.)
Kanada
10:1 (4:0, 3:0, 3:1)
Švédsko
Sobota 08.03.2014, 10:00 • Šajba Aréna, Soči • Sledge - paralympiáda

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.

Zdravím všechny sportovní příznivce. Dnes startuje v Soči paralympiáda a my budeme sledovat sledge hokejový zápas, ve kterém se střetne Kanada se Švédskem. Jasným favoritem tohoto duelu je Kanada, která společně s USA a Ruskem patří k největším favoritům celého turnaje.

Oba celky se nachází ve skupině s označením A. V této skupině je kromě Kanady a Švédska ještě Česká republika a Norsko. Jasným favoritem je právě Kanada, která si do Ruska přijela pro zlaté medaile.

Kanada: St-Amand (Watson) – Dixon, Arsenault, Murray, Whitson, Gemmell – McGregor, Gale, Delaney, Westlake, Bridges, Bowden, Rempel, Dorion, Larocque, Ludwig

Švédsko: Nilsson (Johnsson) – Ingvarsson, Lundgren, Holm, Hedberg, Wistrand – Kasperi, Rakos, Olsson, Ojala, From, Silvstrand Olsson, Andersson

Rozhodčí: Hegle – Heltman, Judakov.

00:01

01:03
    Kanada právě vstřelila branku!
    Skvělý začátek v podání borců z Kanady, kteří se velmi rychle dostávají do vedení. První branku tohoto zápasu vstřelil BILLY BRIDGES. Asistence: Derek Whiston.

03:37
    Kanaďané si zahrají přesilovou hru. Na trestnou lavici putuje na dvě minuty Niklas Ingvarsson.

05:37
    Švédsko je v plném počtu.

06:42
    A je to 2:0 pro Kanadu. Z přesilové hry sice nic nebylo, ale o chvíli později se prosadil BEN DELANEY, který tak zvýšil vedení svého celku. Asistence: Anthony Gale, Graeme Murray.

12:30
    Kanada zatím v tomto utkání zcela jasně dominuje a v polovině třinácté minuty už vede o tři branky. Na 3:0 totiž upravil ANTHONY GALE. Asistence: Tyler McGregor.

13:03
    DOMINIC LAROCQUE zvyšuje už na 4:0 a potvrzuje, že Kanada bude na tomto turnaji nesmírně silná. Asistence: Adam Dixon, Kevin Rempel.

15:00

Je za námi první perioda, kterou zcela ovládla Kanada, která potvrzuje roli favorita a vede na Švédskem už 4:0. Borci ze zámoří na ledě zcela dominují a Švédsko se ještě nedostali ani ke střele.

Střely:
    Kanada – 11
    Švédsko – 0

15:01

22:04
    Přesilovou hru si zahraje Švédsko. Dvě minuty za držení vyfasoval Kevin Rempel.

23:12
    Je po přesilové hře, protože za hákování je vyloučen Rasmus Lundgren.

26:47
    Javorové listy se poprvé trefují ve druhé třetině a zvyšují své vedení na 5:0. Do šance se dostal ADAM DIXON, který nezaváhal a prostřelil Nilssona. Asistence: Greg Westlake, Marc Dorion.

27:40
    Kanadská mašina se opět rozjela a je tu další branka. Tu vstřelil GRAEME MURRAY, který tak posílá svůj celek do vedení o šest branek. Asistence: Anthony Gale.

28:16
    Kanada si zahraje další přesilovou hru. Za hrubost dostal dvě minuty Ulf Nilsson.

29:45
    Těsně před koncem druhé třetiny se ještě prosazuje GREG WESTLAKE a navyšuje tedy vedení Kanady. Asistence: Adam Dixon.

30:00

Je za námi druhá perioda. Viděli jsme tři branky a Kanada zvýšila své vedení na 7:0. Švédové bojují, ale kvalita je jednoznačně na straně borců ze zámoří, kteří na ledě dominují. Brankář Kanady St-Amand ještě nemá na svém kontě ani jeden zákrok.

Střely po dvou třetinách:
    Kanada – 22
    Švédsko – 0

Další třetina začne přibližně v 11:30.

30:01

30:01
    V brance Švédska dochází ke změně. Nilssona nahradil Jonsson.

35:22
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    A pozor, protože první branky se dočkalo Švédsko, které snižuje na 1:7. Kanadského brankáře prostřelil PER KASPERI. Asistence: Niklas Rakos, Niklas Ingvarsson.

38:25
    Přesilová hra pro Kanadu. Za držení je vyloučen Marcus Holm.

40:12
    Kanaďané se v přesilové hře prosazují. Osmou branku celku ze zámoří vstřelil ADAM DIXON. Asistence: Kevin Rempel.

40:32
    A vzápětí je tu další branka a Kanada jde do vedení 9:1. Tentokrát se prosadil DOMINIC LAROCQUE. Asistence: Kevin Rempel.

41:30
    Tak jsme se dočkali desítky. Jubilejní desátou branku Kanady vstřelil ANTHON GALE. Asistence: Derek Whitson.

45:00

Je dobojováno. Kanada potvrdila roli velkého favorita a porazila Švédsko vysoko 10:1. Borci ze zámoří v utkání jasně dominovali a myslím si, že konečný výsledek mluví za vše. Kanada tedy udělala první krůček ke zlatým medailím, ale cesta to bude ještě hodně dlouhá. Švédsko dnes nezískalo ani bod, což se ale očekávalo.

To je z mé strany vše, hezký den. (11:59:21)

Jakub Kopřiva

Branky a nahrávky: 2. Bridges (Whitson), 7. Delaney (Gale, Murray), 13. Gale (McGregor), 14. Larocque (Dixon, Rempel), 27. Dixon (Westlake, Dorion), 28. Murray (Gale), 30. Westlake (Dixon), 41. Dixon (Rempel), 41. Larocque (Rempel), 42. Gale (Whitson) – 36. Kasperi (Rakos, Ingvarsson)

Švédsko: Nilsson (31. Johnsson) – Ingvarsson, Lundgren, Holm, Hedberg, Wistrand – Kasperi, Rakos, Olsson, Ojala, From, Silvstrand Olsson, Andersson

Rozhodčí: Hegle – Heltman, Judakov