Most – Motor ČB 3:4 (kon.) | Kadaň – Šumperk 4:3 (po pr.) | Beroun – Ústí n/L 2:3 (0:1 po s.n.)
po s.n. (0:1)
Medvědi Beroun 1933
2:3 (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
HC Slovan Ústí nad Labem
Středa 12.03.2014, 18:00 • Zimní stadion Beroun • WSM Liga - O udržení

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Medvědi sice v posledním utkání proti Českým Budějovicím neprodloužili svoji sérii čtyř vítězství za sebou, přesto i tak jsou nadále v těsném kontaktu s ostatními týmy v play-out skupině, která bude nejspíše zamotaná až do samotného konce. V domácím zápase proti Motoru měl soupeř povětšinou sice více ze hry, ale Berounští dohnali vše urputnou bojovností, která společně s výborným výkonem gólmana Juraje Šimbocha přinesla Medvědům jeden bod za prohru po nájezdech 2:3.

Ústí zatím v nadstavbě třikrát vyhrálo a dvakrát prohrálo. Jednou právě s Medvědy a podruhé až po nájezdech proti Šumperku. Aktuálně se tedy Severočeši hřejí na prvním místě tabulky s náskokem šesti bodů na klíčové předpolední místo, jenž bude po skončení znamenat účast v nepříjemné baráži.

Medvědi Beroun 1933: Šimboch (Mastík) – Špelda, Kužel, Chalupa, Jebavý, Kučný, D. Sklenička – Marek, Stromko, Hrdel – Třetina, Babka, A. Půlpán – Malý, Kubeš, Petruška – Hrouda, Matějka, Markulinec

HC Slovan Ústečtí Lvi: Petrrásek (Dlouhý) – Smetana, Grin, Černý, Brož, Vobořil, Holomek, Z. Sklenička – Vávra, Pořický, Tůma, Videlka, Rod, Dostálek, Přeučil, Alinč, Roubík, Meidl, Baránek, Hanzl

Rozhodčí: Blecha – Svoboda, Špůr.

Hráči obou mužstev jsou již nastoupeni na ledě.

00:01

00:25
    První útočná akce hostů skončila zakončením Přeučila do lapačky gólmana Šimbocha.

00:54
    Hosté jsou zatím aktivnějším týmem na ledě a tlačí Medvědy.

01:41
    Skleničkovu dělovku od modré vyrazil brankář Medvědů svojí lapačkou.

02:01
    Medvědi se dostali na krátkou chvíli dopředu, ale zde jejich akce skončila velmi rychle po dobré obranné práci Smetany.

02:36
    Další spolehlivý zákrok předvedl gólman Šimboch proti střele od modré čáry.

02:57
    Petruška zavezl sice puk velmi dobře do pásma, ale následně byl z něj vytlačen.

03:42
    Medvědi teď poprvé obléhají v zápase velmi dlouho svatyni soupeře.

04:04
    Beroun právě vstřelil branku!
    První střela Medvědů znamená hned vedoucí branku! Zdařilou kombinaci zakončil perfektní střelou z voleje kapitán Medvědů VLADISLAV KUBEŠ. Asistence: Patrik Petruška, Jiří Jebavý.

04:51
    Pavel Malý se chtěl prodrat před branku soupeře, ale pozorná obrana Lvů ho zastavila.

05:32
    Medvědi teď přidali na aktivitě a vyrovnali hru.

06:11
    Marek to zkoušel z těžkého úhlu, jeho střela ale trefila pouze boční síť branky.

07:06
    Šimboch včas vyjel z branky a ukryl tak kotouč před dotírajícím útočníkem Pořickým.

07:43
    Ústečtí Lvi právě vstřelili branku!
    Ústí se dočkalo velmi brzy vyrovnání! Jaroslav Roubík našel od pravého mantinelu v prostoru mezikruží přesně TOMÁŠE RODA, jenž z voleje trefil přesně a vrátil tak utkání do nerozhodného stavu. Asistence: Jaroslav Roubík, Ondřej Holomek

08:23
    Lvi vstřelená branka nastartovala a domácí obrana se má teď, co otáčet, aby zastavovala jejich akce.

09:01
    Rozehrávka Medvědů skončila pouze zakázaným uvolněním.

09:45
    Medvědi uklidnili hru u své branky a mohou jít tak v klidu vystřídat.

10:19
    Marek zkoušel velmi dobře nahodit puk před branku, kde stál Stromko, jenž ale puk nedokázal holí zasáhnout.

11:02
    Poté, co Šimboch ukryl puk pod svoji lapačku, tak se hra stěhuje do pásma Berouna.

11:44
    Obě dvě mužstva bojují teď o puk především ve středu hřiště.

12:17
    Hrdel se dostal do dobré pozice, ale jeho střelu zápěstím z levé strany gólman Dlouhý pohotově vykryl svoji vyrážečkou.

12:56
    Lvi se usadili v pásmu soupeře, kde se zatím ale k žádné střele nedostali.

13:41
    Obě dvě mužstva hrají nyní velmi opatrně a snaží se neudělat především žádnou chybu.

14:31
    Medvědi teď zatlačili velmi dobře své ho protivníka.

14:59
    První vyloučení na straně Ústí. Na dvě minuty za hákování putuje na trestnou Martin Hanzl.

15:01
    Nahození od modré tečoval nebezpečně Třetina. Puk následně prolétl jen těsně vedle tyče branky soupeře.

15:55
    Ústečtí Lvi ale nyní již skvěle brání a pokrývají stěžejní prostory.

16:23
    Marek se snažil zakončit, ale hostující obrana mu to nakonec nedovolila.

16:55
    Další vyloučení pro Lvy. Na trestnou jde Smetana za držení hole.

17:31
    Ani druhá přesilovka Medvědů zatím není příliš úspěšná.

18:01
    Lvi se teď dokonce na chvíli usadili v pásmu domácích.

18:44
    Berounští velmi dobře kombinovali, ale jejich kombinaci chybělo potřebné zakončení.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:34
    Medvědi se drží aktuálně v pásmu soupeře.

20:00

V první třetině nebylo k vidění příliš příležitostí, přesto jsme nakonec viděli hned dvě branky a to v obou sítích. Utkání je zatím velmi vyrovnané, čemuž odpovídá i prozatímní stav.

Druhá třetina začne přibližně v 18:49.

20:01

20:41
    Do druhé třetiny vstoupili aktivněji zatím hosté, kteří ihned zatlačili Medvědy.

21:21
    Teˇjiž jsou to ale Medvědi, jenž tvoří hru.

21:51
    Zatím je to ale tlak bez potřebné střely na branku.

22:33
    Od modré pálil dobře Kučný, ale jeho pokus skončil pouze na zadním mantinelu.

22:59
    Špelda dobrou obranou prací zastavil hrozící nebezpečí od soupeře.

24:05
    Poté, co pokryl Dlouhý puk do své lapačky, tak se bude vhazovat po jeho pravici.

24:39
    Meidl zavezl velmi dobře puk do pásma, kde ho ale následně již nedokázal správně adresovat na hůl soupeře.

25:31
    Hra teď má velký spád, pomalu se nepřerušuje.

26:09
    Parádní efektivní zákrok lapačkou vytáhl proti pokusu Roda gólman Medvědů.

27:13
    A mohlo to být 1:2! Rod se náhle zjevil sám před brankou Berouna, ale jeho střelu z blízkosti parádním zákrokem vyrážečkou vytěsnil do ochranné sítě gólman Šimboch.

27:40
    Ústeckým se daří teď velmi dobře přecházet před střední pásmo.

28:13
    Obětavý pád Chalupy zastavil nebezpečnou střelu soupeře.

29:00
    Lvi se nyní snaží kombinovat v pásmu domácích.

29:32
    Na trestnou putuje Aleš Půlpán za držení protihráče.

30:01
    Beroun zatím perfektně brání nepouští svého soupeře do pásma.

30:31
    Petr Přeučil dobou tečí nasměroval puk na branku, kde byl ale naštěstí pro Medvědy připraven Šimbochův beton.

31:32
    Medvědi hrají v plném počtu.

32:10
    Další přesilovka pro Medvědy. Vyloučen je Martin Hanzl za nedovolené bránění.

32:33
    Medvědi se zatím snaží usadit ve třetině soupeře, ale zatím jim to příliš nevychází.

33:09
    Nahození Hrdela od modré brankář Dlouhý dobře viděl, a proto ho také v pohodě chytil do své lapačky.

33:31
    Lvi se osvobozují a mohou jít vystřídat.

34:06
    Zbytek přesilovka sice domácí strávili v útočné třetině, ale k žádné další střele se již nedostali.

34:45
    Medvědi dostali do zajímavé situace, ale tu Marek nevyřeššil vůbec dobře a hosté si tak mohli oddechnout.

35:59
    Meidl se opět vřítil dobře do třetiny Medvědů, ale zde byl tentorkát pohotově odzbrojen od kotouče.

36:44
    Lvi se dostávají do vedení po krásné akci. Milan Vobořil našel od mantinelu nádherně hůl TOMÁŠE RODA, který ji jen správně nastavil a poslal puk z blízkosti do branky! Asistence: Milan Vobořil, Jan Alinč.

37:21
    Lvi od vstřelené branky zatím pozorně brání a nepouští domácí ke své svatyni.

38:12
    Hra se neustále přelévá z jedné strany na druhou, ale ani jedno z mužstev zatím nevystřelilo.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé části.

39:31
    Útočná snaha Jakuba Babky skočila už ve středu hřiště.

40:00

V druhé třetině byl opět vidět velmi rychlý hokej s minimem šancí na obou stranách. Spokojenější jsou nakonec Lvi, kteří se dočkali vedoucí druhé branky.

Další třetina začne přibližně v 19:37.

40:01

40:23
    První ošemetnou situaci vyřešil pohotovým zákrokem svojí lapačkou gólman Šimboch.

41:09
    Medvědi dobře zatlačili svého protivníka, ale jejich akce nevyústila ani ve střelu.

41:40
    přesilovka pro Ústí. Za podražení je vyloučen David Sklenička.

42:26
    A mohlo být srovnáno! Jakub Marek ujel v oslabení soupeřově obraně, své sólo ale zakončit pouze střelou do tyče svatyně gólmana Dlouhého.

43:08
    Přesilovka Ústí končí po faulu hostujícího Černého.

43:32
    Další tutovka pro Medvědy! Vladislav Kubeš vybojoval puk za brankou a následně ho poslal do ohně na zcela volného Petrušku, jehož střelu z blízkosti vyrazil parádním zákrokem gólman Dlouhý.

44:01
    Medvědi nadále v přesilovce velmi dobře tlačí, ale teď si již dávají hosté pozor.

44:08
    Ústí hraje v plném počtu.

45:23
    Domácí nadále pokračují v aktivní hře a tlačí svého protivníka.

46:10
    Další pěknou souhru Medvědů mohl zakončit z gólové pozice Babka, ale puk mu ve stěžejní chvíli sklouzl z čepele.

46:48
    Ústečtí se oklepali z velkého sevření a pouštějí se po delší době dopředu.

47:34
    Jakub Marek si dobře sjel z pravé strany na střed a vypálil. Jeho pokus zneškodnil gólman Dlouhý svým betonem.

48:00
    Medvědi mají aktuálně přímo drtivý tlak.

48:40
    Puk sice skončil v síti Lvů, ale branka nakonec kvůli postavení hráče v brankovišti neplatí.

49:23
    Gólman Dlouhý raději podržel neposedný kotouč ve své lapačce.

50:10
    Po delší době zaútočili i hosté, ale rozruch ve svém brankovišti uťal pokrytím kotoučem gólman Šimboch.

50:28
    Hra se začíná s blížícím se koncem řádné hrací doby postupně přiostřovat.

51:11
    Lvi hrají, to co potřebují a drží puk daleko od své branky,

52:01
    Tak to byla nádherná akce Medvědů! Vladislav Kubeš s PATRIKEM PETRUŠKOU nádherně ukázali, jak se proměňuje přečíslení dva na jednoho. Oba dva útočníci Medvědů nádherně vykombinovali jediného obránce Lvů a následně celou akci druhý jmenovaný zakončil přesnou střelou do horní poloviny branky. Asistence: Vladislav Kubeš

53:12
    Po vstřelené brance Berouna se hraje nyní opět převážně opatrné hra.

53:55
    Pokus Pořického gólman Medvědů v pohodě ukryl do své lapačky.

54:22
    Nyní jsou to zase Lvi, kteří jsou více u puku a tlačí svého protivníka.

55:01
    Chalupa obětavým zákrokem alespoň na chvilku zmírnil tlak Lvů.

55:52
    Velký tlak Slovanu přibližně po minutě skončil a domácí tak mohou poslat na led čerstvé síly.

56:43
    Dobrou práci aktivního Kubeše přetavil Hrdel ve střelu, kterou ale Dlouhý schoval ve své výstroji.

57:34
    Obrana Medvědů dobře vytlačuje hosty mimo střelecké pozice.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:39
    Berounští se usazují ve třetině soupeře.

59:21
    Obrana Lvů stále drží domácí v dostatečné vzdálenosti od branky.

59:57
    Sražená Střela Baránka skončila v ochranné síti.

59:57
    Vhazovat se bude před svatyní Berouna.

60:00

Ve třetí části se povedlo Medvědům vyrovnat, a tak se bude muset o vítězi rozhodnout v prodloužení, či případných nájezdech.

60:01

60:50
    Medvědi jsou zatím v prodloužení aktivnější, ale zatím jejich snaha v žádnou vážnější střelu nevyústila.

61:29
    Přesilovka pro Lvy. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě jde odsedět Patrik Petruška.

61:54
    Velký závar v obraně vyřešil až Špelda, jenž vyhodil puk do bezpečí.

62:31
    Medvědům se povedlo nyní se dostat i na krátkou chvilku do pásma soupeře.

63:04
    Tvrdá střela Roubíka od modré skončila jen v rukavici brankáře Šimbocha.

63:29
    Medvědi se ubránili a nyní hrají již v plném počtu.

63:44
    Medvědi budou hrát až do konce prodloužení přesilovku. Ústečtí stejně jako Medvědi před chvíli jsou vyloučeni za příliš mnoho hráčů na ledě.

64:12
    Patrik Petruška zkusil vystřelit, ale gólman Dlouhý jeho pokus čekal a chytil ho do své výstroje.

64:55
    Medvědi tlačí nadále, ale v kýženou brankou to již nejspíše neskončí.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani prodloužení nerozhodlo, a tak na řadu přicházejí samostatné nájezdy.

Jako první pojedou Medvědi

Samostatné nájezdy začínají.

Kučného kličku brankář Dlouhý odhadl a vytěsnil jí.

Alinčův nájezd taktéž Šimboch zneškodnil.

Neuspěl ani domácí Jakub Babka.

Šimboch si počkal na Roubíkův pohyb a zneškondil jeho střelu.

Marek se rozjel sebevědomě, ale jeho pokus mezi betony Dlouhý přečetl.

Vávrovu kličku do bekhendu Šimboch přečetl a zachránil Medvědi.

Série se otáčí.

Hanzalův nájezd opět neskončil gólem.

Petruškovu střela zastavila tyč hostující branky.

Meidl na druhé straně netrefil ani branku.

Markulincova dělovka skončila opět na brankové konstrukci.

Na druhé straně nechybělo mnoho a mohlo být rozhodnuto, Videlka ale nakonec neuspěl.

Petruškův druhá nájezd skončil na betonu gólmana Dlouhého.

Roubíkův nájezd skončil v lapačce gólmana Medvědů.

Hrdel prokázal zmar v nájezdech a pomalu ani nezakončil.

Tomáš Rod dává první gól v nájezdech.

Kučný netrefil ani prostor branky a je tak rozhodnuto.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Slovan Ústečtí Lvi.
    Autorem branky je TOMÁŠ ROD.

Rod prokázal dnes skvělou svojí formu a rozhodl utkání i v nájezdech.

Konec zápasu. (20:36:50)

Branky a nahrávky: 5. Kubeš (Petruška, Jebavý), 53. Petruška (Kubeš) – 8. Rod (Roubík, Holomek), 37. Rod (Vobořil, Alinč), rozh. náj. Rod

HC Slovan Ústí nad Labem: Dlouhý (Petrásek) – Smetana, Grin, Černý, Brož, Vobořil, Holomek, Z. Sklenička – Baránek, Přeučil, Alinč – Tůma, Roubík, Rod – Meidl, Hanzl, Vávra – Pořický, Videlka, Dostálek

Rozhodčí: Blecha – Svoboda, Špůr