Buffalo – Nashville 1:4 (kon.) | Carolina – NY Rangers 3:1 (kon.) | Columbus – Detroit 4:1 (kon.)
Philadelphia – New Jersey 1:2 (kon.) | Florida – Arizona 1:3 (kon.) | Pittsburgh – Washington 2:0 (kon.)
St. Louis – Dallas 2:3 (po pr.) | Minnesota – Edmonton 3:4 (2:3 po s.n.) | San Jose – Toronto 6:2 (kon.)
Carolina Hurricanes
3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
New York Rangers
Středa 12.03.2014, 00:05 • PNC Arena, Raleigh • NHL

S konstatováním, že Carolina přehrála New York Rangers 3:1, se s Vámi loučím a přeji Vám hezký a nerušený zbytek noci! (02:44:01)

3. Alexander Sjomin (CAR) 1+1

Carolina poráží Rangers 3:1 a newyorský celek si tak komplikuje svou situaci v boji o play-off. Naopak Hurikáni trochu posílily své šance, ale ty stále nejsou moc velké. Ve třetí třetině domácí hájili své těsné vedení a v čase 54:31 se jim ho navíc podařilo navýšit po dorážce Lindholma. V závěru Canes ubránili i power-play soupeře a tak mohou slavit teprve druhé vítězství po olympijské pauze.

Střely na branku ve 3. třetině – 15:9, celkem – 35:25

60:00

59:46
    Od modré tvrdě pálil McDonagh, Ward opět na místě.

59:39
    Střídačka Rangers si bere oddechový čas.

59:39
    Velký tlak hostí, jako poslední zakončoval McDonagh, ale puk drží Ward!

59:09
    Rangers kompletní a teď hrají v 6 proti 4.

59:05
    Dělovka McDonagha branku minula.

58:50
    Branka Rangers je prázdná!

58:37
    Tak přeci jen ještě šance pro hosty. Eric Staal vyloučen za podražení. Půl minutky se bude hrát 4 na 4 a pak přijde na řadu přesilová hra Rangers.

58:14
    Střely Tlustého a Jordana Staala si cestu do branky nenašly.

57:47
    Rangers se snaží i v oslabení napadat domácí rozehrávku. Nic jiného už jim ani nezbývá.

57:27
    Hosté dostali kotouč až za branku Warda.

57:08
    Domácí si svou aktivitou v útočném pásmu vynutili faul. Na trestné už sedí John Moore za držení. Šance Rangers zase poklesly.

56:17
    Ránu McDonagha od modré vyrazil dnes velmi dobře chytající Cam Ward.

55:39
    S Rangers už to nevypadá dobře, hosté by potřebovali co nejrychleji snížit.

54:31
    Carolina právě vstřelila branku!
    Hurricanes odskakují na rozdíl dvou gólů! Skinner zatáhl kotouč až před branku a vystřelil. Lundqvist puk vyrazil pouze k ELIASOVI LINDHOLMOVI, který ho bekhendem vrátil za jeho záda – 3:1. Asistence: Jeff Skinner a Eric Staal.

54:00
    Ward přesně šest minut před koncem svým zákrokem přerušil hru.

53:43
    Domácí vyhodili tak šikovně, že se kotouč zastavil v obranném pásmu Rangers. Tudíž to je bez icingu.

53:16
    Hosté už teď budou asi stále více otevírat hru, čas na vyrovnání se jim pomalu krátí.

52:07
    Zuccarello našel před brankovištěm Brassarda, Ward stačil srazit betony k sobě a nepustil kotouč do branky!

52:04
    Ke střele se dostal Richards, Ward však předvedl úspěšný zákrok.

51:38
    Po buly pálil Skinner, trefil pouze Girardiho.

51:34
    Komerční pauza.

51:18
    Marc Staal ztratil na útočné modré kotouč a dopředu mohl Sjomin. Jeho bomba ale jen zaduněla o mantinel.

50:45
    Gerbeho střelu z levého kruhu vyrazil Lundqvist.

50:13
    NYR v plném počtu.

49:52
    Nahození Harrisona vykopl Lundqvist. Střela Sekery pak hostující branku minula.

49:38
    Další zákrok Lundqvista, který přikryl kotouč po ráně Sjomina.

49:31
    Harrison od modré zamířil pouze do Lundqvista.

49:10
    Další hostující vyhození.

48:45
    Dobře zapracoval Hagelin, který kotouč vybojoval a následně vyhodil.

48:12
    Mats Zuccarello dostává dvě minuty za hákování, Hurikáni si zahrají přesilovou hru.

47:56
    Stepan, ve snaze udržet pro svůj tým útočné pásmo, odpálil puk až do hlediště.

47:28
    Je tu komerční přestávka.

46:24
    Hurricanes vypadají v posledních minutách živěji. Rangers po nadějném úvodu třetiny uvadli.

45:37
    Brassard špatnou rozehrávkou nastartoval Sjomina, který od modré golfákem tvrdě vypálil. Lundqvist byl na místě.

44:35
    Canes se teď do soupeře opřeli a zatlačili ho do defenzivy.

43:41
    Zahrozili také domácí. Kombinace trojice Jordan Staal – Tlustý – Sjomin vypadala hezky, ale posledně jmenovaný nedokázal z výhodné pozice vystřelit.

42:59
    Hosté začali třetí část aktivně, evidentně by rádi co nejrychleji srovnali skóre.

41:55
    Ward bleskurychle zareagoval po nečekaném odrazu puku od Zuccarella!

41:41
    Brassard hledal před brankou Richardse, s ním se však dobře vrátil Lindholm.

41:23
    McDonagh se v útočném pásmu prezentoval několika efektními otočkami s pukem na holi, k žádné šanci to ale nevedlo.

40:55
    Postavení mimo hru v podání hostí.

40:11
    Domácí hned v úvodu třetiny zahrozili, když se zleva řítil na Lundqvista Dwyer, brankáře NYR ale nepřekonal.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 1:58.

Ve druhé třetině se nám už skóre měnilo a to hned třikrát. O něco spokojenější mohou být Hurricanes, kteří vedou nad Rangers 2:1. Hlavní zásluhu na tom má dvojice Jordan Staal a Jiří Tlustý. Hned po půl minutě druhé části totiž Staal nabil na gól Tlustému a jeho český spoluhráč mu to v závěru třetiny stejným způsobem oplatil. Mezi dvě domácí trefy se pak vklínil vyrovnávací gól Kleina z 25. minuty.

Střely na branku ve 2. třetině – 7:11, celkem – 20:16

40:00

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:18
    Hostující obrana úplně propadla! Jordan Staal se u mantinelu zbavil Stralmana a nahrál Tlustému a najednou oba najížděli sami na Lundqvista. Tlustý svému spoluhráči puk vrátil a JORDAN STAAL s přehledem vypálil nad natažený levý beton hostujícího gólmana – 2:1. Asistence: Jiří Tlustý a Alexander Sjomin.

37:39
    Brassardova střela byla přizvednuta tak, že puk přeletěl brankáře Warda, který vůbec netušil, co se kolem něho děje. Kotouč následně přistál v brankovišti, kde se ho snažil protlačit do branky Pouliot, ale Ward s velkým štěstím odolal. Od jeho betonu se kotouč odrazil zpět do hry.

37:20
    Hra se teď přelévá na obě strany. Tempo se ke konci druhé části zrychlilo.

36:50
    Teď zase tlak Caroliny. Střelu Murphyho od modré ale vyrazil Lundqvist.

36:06
    Ward musel likvidovat hned několik střel hostujících hráčů. Nerozhodný stav pro svůj tým udržel.

35:20
    U mantinelu se setkali Marc Staal s Jordanem. Z bratrského souboje vyšel vítězně obránce NYR.

34:33
    Následuje reklamní přestávka.

34:33
    Richards hledal před brankou St. Louise. Kotouč se zvedl o hůl bránícího hráče a doplachtil k Wardovi, který ho zachytil a podržel.

34:06
    Až teď je hra přerušena. Domácí vyhodili na icing a kouč Muller si bere time-out, aby dopřál své pětici odpočinek.

33:54
    Od modré pálil Marc Staal, domácí obrana jeho ránu zblokovala.

32:58
    Stepan s Dorsettem se za brankou neprosadili. Domácí obrana zapracovala dobře.

32:32
    Stále se nepřerušuje, u puku hosté.

31:32
    Eric Staal pálil z dálky velice tvrdě a Lundqvist měl co dělat, aby puk vyrazil.

31:15
    Už se hraje docela dlouho bez přerušení.

30:27
    Jordan Staal se natlačil přes beka a uháněl na Lundqvista. Už byl ale ve velkém úhlu a kotouč do branky nedostal.

29:11
    Nebezpečno bylo také před domácí brankou, kde operovali Marc Staal a Brassard. S dorážkou druhého jmenovaného si Ward poradil.

28:20
    Po Murphyho bombě Lundqvist snad ani netušil, kam vyrazil kotouč. Nikdo z domácích ho však nedokázal vrátit za jeho záda.

27:32
    Domácí elitní řada kombinuje v útočném pásmu, ale je to po rozích.

26:46
    Dobrou střelu Pouliota vyrážel Ward.

26:27
    V ofsajdu pro změnu Newyorčané.

26:06
    Domácí v dalším postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.

25:10
    Ofsajd Hurricanes. Ve druhé třetině nám tam rychle napadaly dva góly. Uvidíme, zda se bude v podobném tempu pokračovat.

24:22
    Rangers právě vstřelili branku!
    Je vyrovnáno! Domácí chybovali při střídání a Rangers tak mohli zaútočit do rozhozené obrany. Toho využil Zuccarello, který zpoza branky poslal puk mezi kruhy, kam si z modré čáry sjel obránce KEVIN KLEIN a ten neomylně zamířil do horní části branky. Asistence: Mats Zuccarello a Benoit Pouliot.

22:21
    Od modré pálil Stralman, Ward vyrazil.

21:16
    Canes při chuti. Skinner před brankovištěm tečoval letící kotouč a Lundqvist měl co dělat, aby zabránil druhému gólu ve své síti.

20:33
    Domácí se ujímají vedení! Jordan Staal si vyměnil kotouč se Sekerou, vyjel si až před branku a přesnou přihrávkou našel před brankovištěm zcela osamoceného JIŘÍHO TLUSTÉHO, který nedal Lundqvistovi šanci zasáhnout. Asistence: Jiří Tlustý a Andrej Sekera.

20:20
    Stralmanovu střelu vyrazil Ward.

20:01

Další třetina začne přibližně v 1:07.

V první třetině gól nepadl. Střelecky aktivnější byla domácí Carolina, ale na velké šance vedou spíše hráči Rangers. Takový Martin St. Louis měl na hokejce hned dvě tutovky, Warda však překonat nedokázal.

Střely na branku v 1. třetině – 13:5

20:00

19:58
    Stepan už neměl čas nic vymýšlet a tak kotouč od červené čáry jen lehce nahodil směrem na branku. V první třetině se už nic nestane.

19:22
    Kotouč se dotkl ochranné sítě za brankou, buly před Wardem.

18:47
    Loktionov se z pravé strany vřítil do útočného pásma a snažil se propasírovat přihrávku na Bowmana, který si najížděl na vzdálenější tyč. Puk však svou brankářskou holí tečoval Lundqvist a Bowman nemohl zakončovat.

18:02
    Rána Harrisona hostující klec minula. Neujala se ani dorážka Tlustého.

17:45
    Střelu Gerbeho Lundqvist schoval do své výstroje a přerušil hru.

17:35
    Po Kreiderově přihrávce pálil Stepan, jeho střela se nevešla mezi tyče.

17:03
    Eric Staal v útočném pásmu vybojoval kotouč, jeho střelu ale vyrazil pozorný Lundqvist.

16:22

16:22
    Velké zmatky před hostující brankou. U tyče se snažil protlačit kotouč za Lundqvista Skinner, švédský brankář však má puk někde pod sebou!

14:55
    V závěru přesilovky jel Martin St. Louis sám na Warda, zkusil bekhendovou kličku, ale domácí brankář ji vykryl!

14:44
    Bowman najížděl proti Girardimu, ten ho ke střele nepustil.

14:15
    Rangers se nemohou dostat do pásma, domácí vyhodili.

13:21
    Hosté kompletní a rozehrávají svou přesilovku.

12:57
    Murphy narazil na hrazení Stepana a je vyloučen. 23 sekund se bude hrát 4 na 4 a poté začne hostující přesilová hra.

12:39
    Až před Lundqvista si vyjel Eric Staal a po jeho zakončení se tlačil k dorážce Riley Nash. Tomu však sebral kotouč z hokejky Lundqvist.

12:30
    Po nahrávce Sekery pálil od modré Harrison, Lundqvist vyráží.

12:03
    Carolina opět dostala kotouč do útočného pásma.

11:49
    Loktionov mezi kruhy předal kotouč Lindholmovi, který okamžitě pálil. Výborný zákrok si připisuje Lundqvist.

11:20
    Tak vyloučen je také Brassard. V součtu budou domácí hrát dvouminutovou přesilovou hru 5 na 4.

11:20
    Na trestné zatím sedí domácí Bellemore a hostující McDonagh...

11:20
    Nejdéle se strkali Kreider se Sjominem, ale už je vše uklidněno. Uvidíme, jak budou rozhodčí trestat.

11:20
    Máme tu potyčku, do které je zapojeno hned několik hráčů na obou stranách!

11:00
    Ward si připsal zákrok po vcelku jednoduché střele a přerušuje hru. Následuje reklamní přestávka.

10:51
    Na zakázané uvolnění zahrál pro změnu domácí Murphy.

10:36
    Icing hostí.

10:01
    Hosté teď zahrozili. McDonagh oslovil St. Louise, který zblízka minul.

09:30
    Carolina vede na střely už 6:2.

09:19
    Z mezikruží střílel zápěstím Gerbe, Lundqvist zasáhl betonem.

08:59
    Domácí zahráli na icing, hra se stěhuje před Warda.

08:34
    Hurikánům odpískán ofsajd.

08:18
    Domácí v plném počtu, oslabení přestáli v pohodě.

08:10
    Teď musel dokonce zasahovat Lundqvist...

07:51
    Domácí opět vyhazují, přesilovka se Rangers vůbec nedaří.

07:24
    Jordan Staal vyhazuje.

06:39
    Sekera v oslabení dokonce vystřelil na Lundqvista, ten jeho pokus vyrazil.

06:17
    Malhotra získal na útočné modré puk pouze za pomoci faulu a je tak na dvě minuty vyloučen. Rangers čeká po reklamní přestávce přesilová hra.

05:49
    Hostující útok zastavila odpískaná přihrávka rukou.

05:13
    Hosté vyhodili přes všechny čáry, ale zakázané uvolnění to nebylo, takže obránce Murphy musel hrát.

04:21
    Nash se dostal až mezi kruhy, naštěstí pro domácí mu do střely stačil vložit hůl Jordan Staal.

03:59
    Dorsett vložil hůl do domácí rozehrávky a puk končí na střídačce Rangers.

03:38
    Zakázané uvolnění NYR.

03:24
    Rychlý protiútok Rangers. Zuccarello nahrál před branku Brassardovi, proti kterému se stihl Ward včas přesunout a velkou akci hostí tak zlikvidoval.

03:00
    Puk vypadl z vymezeného území, rozhodčí nařizují vhazování ve středovém kruhu.

02:48
    St. Louis nachytán v postavení mimo hru.

02:17
    Hosté první oslabení přestáli, už hrají v pěti.

01:46
    Z pravé strany střílel Jordan Staal, puk se od Lundqvista odrazil mimo hrací plochu.

01:18
    Jordan Staal nahazoval z rohu kotouč před branku, kde číhal jeho bratr Eric. Vše řeší Lundqvist, který puk zalehl.

00:48
    Stepan nahodil kotouč na Warda, který přes dotírajícího Ricka Nashe nemohl rozehrát. Hosté získali v oslabení pásmo.

00:32
    Kotouč opustil hrací plochu, buly ve středovém kruhu.

00:16
    Jordan Staal si hned vykoledoval faul na svou osobu. Vyloučen je Stralman.

00:01

Hymna dozněla a nyní se již můžeme věnovat samotnému utkání.

Aktéři zápasu již naskočili na ledovou plochu. Za chvilku si poslechneme hymnu Spojených států amerických.

Carolina Hurricanes: Ward (Chudobin) – Sekera, Murphy, Bellemore, Hainsey, Komisarek, Harrison – Lindholm, E. Staal, Skinner – Sjomin, J. Staal, Tlustý – Dwyer, Nash, Gerbe – Malhotra, Loktionov, Bowman. Trenér: Kirk Muller

New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – Girardi, McDonagh, M. Staal, Stralman, Klein, J. Moore – Nash, Stepan, Kreider – St. Louis, Richards, Hagelin – Zuccarello, Brassard, Pouliot – Dorsett, D. Moore, Boyle. Trenér: Alain Vigneault

Rozhodčí: Morton, Kozari – Gibbs, Murphy.

Dnešní utkání bude velice zajímavé pro rodinu Staalových. Na ledě se totiž představí hned tři bratři – útočníci Jordan a Eric v dresu Caroliny a obránce Marc bude zachytávat jejich výpady ve druhé obranné dvojici Rangers.

Československá stopa
    Jiří Tlustý (CAR) – 56 zápasů, 19 bodů (10+9)
    Radek Dvořák (CAR) – 48 zápasů, 8 bodů (3+5)
    Andrej Sekera (CAR) – 62 zápasů, 39 bodů (11+28)

Vzájemné zápasy
    03. 11. 13: Rangers – Carolina 5:1
    08. 03. 14: Carolina – Rangers 2:4

Hurikánům v tabulce Východní konference patří se ziskem 63 bodů až třináctá pozice a na postup do play-off tak Canes ztrácejí již osm bodů. Šance, že se Carolina podívá do bojů o Stanley Cup, je tedy už poměrně malá. Hurricanes se potýkají s mizernou aktuální formou, vždyť z posledních desíti zápasů zvítězili jen dvakrát. Právě v tomto období naděje na průnik mezi elitní osmičku značně pohasla. Na listině zraněných hráčů Canes figurují obránci Justin Faulk a John-Michael Liles.

Nejproduktivnější hráč: Eric Staal – 49 bodů (16+33)
    Nejlepší střelec: Jeff Skinner – 25 gólů

Jezdci patří ve Východní konferenci k široké skupině týmů, které bojují o účast v play-off. Aktuálně jsou se 74 body na šestém místě s tříbodovým náskokem na devátý Detroit. Rangers nedávno prošli sérií tří porážek v řadě, ale naposledy dvakrát zvítězili – v sobotu právě na ledě Caroliny, se kterou se dnes utkají znovu. Newyorčané měli dlouho problémy se střílením branek, v poslední době se však v tomto ohledu zlepšili. V klubu si hodně slibují i od Martina St. Louise, který před uzávěrkou přestupů přišel z Tampy výměnou za Callahana. Celek z New Yorku má po zdravotní stránce čistý štít.

Nejproduktivnější hráč: Martin St. Louis – 62 bodů (29+33)
    Nejlepší střelec: Martin St. Louis – 29 gólů

Vítám tu všechny příznivce zámořského hokeje. Krátce po půlnoci vypukne utkání NHL mezi Carolinou Hurricanes a New Yorkem Rangers. Hurikánům se v poslední době moc nedaří a jejich naděje na postup do play-off je již hodně malá. Naopak Rangers se nyní v elitní osmičce nacházejí – v tabulce Východní konference jim patří šesté místo, ale ani oni ještě nemají nic jistého a nadále tak potřebují hromadit body.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:05.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 21. Tlustý (J. Staal, Sekera), 39. J. Staal (Tlustý, Sjomin), 55. Lindholm (Skinner, E. Staal) – 25. Klein (Zuccarello, Pouliot)

Rozhodčí: Morton, Kozari – Gibbs, Murphy

Diváci: 15667