Ludogorec – Valencia 0:3 (kon.) | Porto – Neapol 1:0 (kon.) | Basilej – Salzburg 0:0 (kon.)
Alkmaar – Machačkala 1:0 (kon.) | Lyon – Plzeň 4:1 (kon.) | Sevilla – Real Betis 0:2 (kon.)
Tottenham – Benfica 1:3 (kon.) | Juventus – Fiorentina 1:1 (kon.)
Tottenham Hotspur
1:3 (0:1)
Benfica Lisabon
Čtvrtek 13.03.2014, 21:05 • White Hart Lane, London • Evropská liga

To je z tohoto utkání Evropské ligy vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (23:05:27)

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 3:8. Střely mimo: 2:1.
    Rohy: 5:2. Fauly: 13:14.

Utkání je za námi a z výhry se raduje Benfica, která byla na hřišti mnohem aktivnější a nebezpečnější, než Tottenham a vyjádřila to i třemi góly. Ve druhé půli nejprve upravil na 0:2 Luisão a s domácími to vypadalo bledě. Jenže v 64. minutě vykřesal z přímého kopu naději Eriksen a Tottenham začal tlačit. Jenže nic dalšího už domácím nevyšlo a tak v 84. minutě pečetil cennou výhru hostů svou druhou dnešní trefou Luisão. Benfica tak má do odvety velice slibnou pozici.

90+3
    Ještě jedna šance Lisabonu, Siqueira ale na Llorise z podobné pozice, jako před chvílí Gaitán také nevyzrál.

90+2
    Hosté už plně kontrolují závěr utkání, jejich fanoušci už hlasitě oslavují výhru.

90+1
    Na levé straně si dělal prostor Gaitán, snažil se technickou střelou překvapit Llorise, ten se ale přehodit nenechal.

90
    Budou se nastavovat tři minuty.

89
    Do akce, která by případně mohla přinést snížení, se pustil Eriksen, problémem bylo, že mu utekl míč od kopaček.

88
    Benfica se už snaží pouze kontrolovat hru a neriskovat.

87
    Poslední střídání hostů. Rodrigo odchází na lavičku, poslední minuty odehraje Rodrigo Lima.

85
    Ihned po gólu se do slovní pře dostali trenéři obou týmů, Jorge Jesus totiž trochu posměšně ukázal k Timu Sherwoodovi tři vztyčené prsty.

84
    Benfica právě vstřelila branku!
    Už to vypadalo, že Lloris vyřešil zapeklitý přímý kop vyražením prudké hlavičky, jenže míč se dostal k LUISÃOVI a ten bombou z několika metrů dostal míč do sítě.

82
    Poslední střídání domácího týmu, Sandro má dnes odehráno, Nabil Bentaleb jde naopak na plac.

81
    Za skluz na Gaitána dostal žlutou kartu i domácí Jan Vertonghen a bude díky tomu scházet v odvetě.

81
    Rúben Amorim je za faul potrestán žlutou kartou.

79
    Celá akce ovšem končí u Kaboula, ten ztratil míč díky útočnému faulu.

78
    Na levé straně drží míč Adebayor, čeká, až se mu ukáží spoluhráči.

76
    Další střídání Tottenhamu, Kyle Walker pospíchá dolů, na trávník se podívá Danny Rose.

Aleš Pur

Branky: 64. Eriksen – 29. Rodrigo (Amorim), 58. Luisão (Amorim), 84. Luisão (Garay)

Karty:   9. Sandro (TOT), 81. Vertonghen (TOT) – 63. Sílvio (BNF), 81. Amorim (BNF)

Tottenham Hotspur: Lloris – Walker (76. Rose), Kaboul (C), Vertonghen, Naughton – Lennon, Paulinho, Kane (75. Soldado), Sandro (82. Bentaleb), Eriksen – Adebayor.
    Náhradníci: Friedel – Rose, Fryers, Townsend, Chadli, Bentaleb, Soldado.

Benfica Lisabon: Oblak – Sílvio, Luisão (C), Garay, Siqueira – Amorim, Fejsa, Sulejmani (66. Pérez) – Marković, Cardozo (65. Gaitán), Rodrigo (87. Lima).
    Náhradníci: Artur – Jardel, Almeida, Djuričić, Gaitán, Pérez, Lima.

Rozhodčí: Jonas Eriksson – Mathias Klasenius, Daniel Wärnmark (všichni SWE)