Chanty-Mansijsk – Omsk 2:4 (kon.) | Nižněkamsk – Čeljabinsk 0:1 (kon.) | Minsk – Atlant 5:0 (kon.)
HC Dinamo Minsk
5:0 (1:0, 0:0, 4:0)
Atlant Moskevská oblast
Sobota 15.03.2014, 15:00 • Minsk Ice Palace • KHL - Pohár naděje

To je ode mne pro dnešek vše a já se budu těšit u dalšího onlajn přenosu. Přeji příjemný zbytek večera. (17:18:22)

Statistiky utkání:

Střely na branku: 30:31
    Vhazování: 34:28
    Vyloučení: 4:4

Dnešní utkání rozhodly protiútoky, hlavně ve třetí třetině, kdy český zástupce v dresu Minsku odstartoval gólovou přehlídku, které nakonec vedla ke čtyřem brankám ve třetině. Haugen po úžasném výkonu může slavit čisté konto. Stav série – 2:0.

60:00

59:45
    Patnáct sekund před koncem utkání rozhodčí dnes už nejspíše naposledy vylučuje. Sošnikov (ATL) odchází na trestnou lavici za hákování.

58:00
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny. Dnes výborný Haugen má velmi blízko k čistému kontu.

57:38
    Další dnešní nevyužitá početní výhoda končí. Atlant hraje opět v pěti.

56:21
    Řada nebezpečných okamžiků teď znervózňuje brankáře Borisova, ale jakoby bylo hostům souzeno vstřelit branku pouze z protiútoku.

55:38
    A teď se budou moci prosadit opět domácí. Trestná lavice je připravená pro příchod faulujícího Vitalije Novopašina (ATL).

54:12
    Dinamo hraje opět v plném počtu.

52:36
    Po gólové přehlídce Dinamo pomalu přechází k obranné taktice.

52:12
    Hosté dostanou další šanci pro vstřelení jejich dnešní první branky. Na trestnou lavici odchází Aleksandr Kitarov (MIN).

50:55
    Hosté si berou time-out, ale myslím, že o dnešním vítězi je už rozhodnuto.

50:55
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    První gól domácích, který nepadl z rychlého protiútoku. ALEKSEJ KALJUŽNYJ přidává další branku. Asistence: Andrej Stas, Aleksandr Matěruchin

48:28
    A gólová hitparáda pokračuje. Jen o pár sekund déle přidávají domácí další gólový zářez. Sólovou akci úspěšně zakončil ALEKSEJ KALJUŽNYJ. Bez asistence

48:10
    Stačily tři minuty a hosté udělali stejnou chybu. Nechali příliš otevřenou obranu, při snaze snížit na rozdíl branky. Tentokráte se z dalšího protiútoku prosazuje ANATOLIJ PROTASENJA. Bez asistence

45:49
    A domácí opět využívají přílišné aktivity hostů v útočném pásmu a tím pádem ne tolik střežené obrany. Rychlý protiútok zakončil prostřelením Borisova ZBYNĚK IRGL. Bez asistence

45:31
    Sled nebezpečných okamžiků před bránou domácích teď baví diváky. Haugen je ale zatím stoprocentní.

43:26
    Borisov už se v bráně začínal nejspíš trochu nudit, teprve teď ho hosté konečně prověřili.

41:18
    Hosté vlétli do třetí třetiny jako šípy. Tempo hry je opravdu veliké. Hosté se snaží co nejrychleji, hned od prvních minut smazat jednobrankový náskok Minsku.

Vyloučení: 2:1

Ve druhé třetině se hrál o poznání klidnější hokej. Oba celky byly opatrnější, avšak hrálo se velmi tvrdě a více se vylučovalo. Oba celky, ale pokaždé oslabení zvládli a za těsného stavu začne i třetí, nejspíše závěrečná část zápasu.

40:00

39:40
    Haugen dnes předvádí skvělý výkon a hosté už z něj začínají být nervózní.

39:00
    Běží poslední minuta druhé periody.

38:31
    Kitarov (MIN) hrál vysokou holí a rozhodčí ho na dvě minuty vykazuje na trestnou lavici.

36:03
    Dinamo už hraje v plném počtu.

34:58
    Krajíček osvobodil svůj tým z obranného pásma a Minsk může vystřídat.

34:20
    Arťuchin nemá dnes velkou střeleckou formu. Další jeho pokus končí nad brankou.

34:03
    Autor zatím jediné branky Aleksandr Matěruchin (MIN) si odsedí dvě minuty na trestné lavici za hákování.

31:15
    Okupace obranného pásma končí. Po Irglově pokusu, který Borisov vyrazil se hosté dostávají na druhou polovinu.

30:45
    Kitarov ohrožuje soupeřovu branku a snaží se vymyslet co nejlepší přihrávku jednomu ze spoluhráčů, ale bohužel pro Dinamo z toho není nakonec nic.

29:50
    Skvělá akce hostů. Ševčenko měl na holi gólovou příležitost, avšak co víc říct, v brance domácích stojí Haugen.

29:23
    Krajíček se rozhodl prověřit Borisova od modré čáry, ale ten stál na svém místě a vyrazil puk za branku.

28:33
    Celky teď mírně snížily tempo hry. Hraje se klidný a opatrný hokej.

26:15
    Perné chvíle si teď prožila domácí obrana, ale i ty nejnebezpečnější střely Haugen zlikvidoval.

25:09
    Ani Dinamu oslabení neuškodilo a teď už na hřišti bruslí v pětici hráčů.

23:09
    Také domácí si vyzkouší hru ve čtyřech. Za hrubost je potrestán Andrej Filičkin (MIN).

22:17
    Atlant opět vydržel oslabení bez inkasování a hraje v plném počtu.

20:42
    Dinamo se usadilo v útočném pásmu a snaží se vymyslet nějakou gólovou akci.

20:17
    Aleksej Michnov (ATL) odchází na trestnou lavici. Dvouminutové oslabení bude muset Atlant přežít.

20:01

Statistiky zápasu po první třetině

Střely na bránu: 9:10
    Vhazování: 9:10
    Vyloučení: 0:1

V první třetině byl k vidění hokej víceméně nahoru dolu. Velmi rychlá hra, která nabídla dost nebezpečných střeleckých pokusů, které ale většinou končily u skvělých gólmanů. Jen jednou padl gól. Po skvělém úvodu Atlantu se Dinamo dostalo do rychlého protiútoku, který proměnil Matěruchin.

20:00

19:08
    Nebezpečná chvíle pro Atlant, ale v klíčové situaci si Irgl s Borisovem neporadil.

19:00
    Poslední minuta třetiny.

17:26
    A opět můžeme jen chválit jednoho z gólmanů. Arťuchin velmi tvrdě vystřelil, ale Haugen chytá do roztrhání těla.

16:40
    Hosté se dostali do nadějného protiútoku, ale i Borisov je zatím těžko prostřelitelný.

15:12
    Šmeljov je zatím jedním z nejnebezpečnějších hráčů utkání. Domácí mohou děkovat připravenému Haugenovi, který jeho střelu zlikvidoval.

13:13
    Atlant je opět v plném počtu.

11:33
    Za hru vysokou holí je dvěma minuty potrestán Rafael Batiršin (ATL).

10:08
    Šmeljov výborně prošel obranou soupeře. Jeho nádherné prokličkování kluzištěm ale končí na hrudníku Haugena.

08:33
    Zacharov ztratil puk ve středním pásmu při přechodu do protiútoku. Opět útočí Atlant.

07:27
    Kadějkin vyslal hodně nebezpečnou střelu, ta ale jen těsně minula Haugenovu svatyni.

06:33
    Trojice Haataja, Trubjačov a Levickij je teď velmi aktivní a dostávají domácí pod tlak.

05:18
    Hráči Dinama se pořádně rozehráli a na svém úspěšném vstupu do utkání teď chtějí stavět. Velmi je gól povzbudil a dostal do tempa. V cestě jim však zatím stojí Borisov.

03:53
    A Dinamo využívá svůj protiútok. Zásluhou ALEKSANDRA MATĚRUCHINA se dostává do rychlého vedení. Asistence: Aleksej Kaljužnyj

02:13
    Sošnikov vypálil od modré čáry, ale Zacharov jeho střelu blokoval a hra se přenáší na druhou stranu kluziště.

01:52
    Teď se Atlant usadil na polovině Minsku a ohrožuje brankáře Haugena.

01:25
    Oba týmy začaly velmi aktivně.

00:01

HC Dinamo Minsk: Milčakov (Haugen) – Goroško, Krajíček, Lintner, Nogačjov, Jusenko, Filičkin, Zozon, Kolenčukov – Matěruchin, Stas, Kaljužnyj – Jefimenko, Surový, Irgl – Zacharov, Kitarov, Pavlovič – Protasenja, Drozd, Dadonov.

Atlant Moskevská oblast: Galimov (Borisov) – Aťušov, Rukavišnikov, Novopašin, Petrov, Niskala, Velikov, Batiršin, Kožokin – Michonov, Jašin, Kolcov – Arťuchin, Kadějkin, Šmeljov – Majorov, Engqvist, Radulov – Haataja, Trubačjov, Levickij – Lešenko, Ševčenko, Sošnikov .

Rozhodčí: Jurij Oskirko, Sergej Belajev – Konstantin Čubykin, Ivan Fatejev.

Po úvodním duelu semifinálové série mezi těmito celky, který se hrál včera, nakonec mohli být šťastnější domácí. Ti rozhodli utkání už v první třetině, kterou vyhráli 2:0, zatímco Atlant dokázal vstřelit pouze jediný gól v celém utkání. Konečný stav prvního utkání má tedy konečnou podobu 4:1, pro Bělorusy. Do dnešního zápasu tak nejspíš naskočí ve větší pohodě za stavu 1:0 (na zápasy).

Vzájemné zápasy 2013/2014

20.9.2013 Atlant – Dinamo Minsk 3:2
    25.1.2014 Dinamo Minsk – Atlant 1:7
    14.3.2014 Dinamo Minsk – Atlant 4:1

Ve vzájemných utkáních se zatím v celé historii daří lépe Atlantu. Ruský celek vyhrál z dvaceti vzájemných utkání třináct z nich. Na skóre si po včerejším utkání stále drží osmnácti-brankový náskok – 58:40.

Vítám vás u dnešního onlajn přenosu utkání Poháru naděje mezi běloruským celkem z hlavního města Dinamem Minsk a ruským soupeřem z ruského hlavního města Atlantem Moskevská oblast. Utkáním vás bude písemně provázet Daniel Kot.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Daniel Kot

Branky a nahrávky: 4. Matěruchin (Kaljužnyj), 46. Irgl, 49. Protasenja, 49. Kaljužnyj, 51. Kaljužnyj (Stas, Matěruchin)

HC Dinamo Minsk: Haugen (Milčakov) – Goroško, Krajíček, Lintner, Nogačjov, Jusenko, Filičkin, Zozon, Kolenčukov – Matěruchin, Stas, Kaljužnyj – Jefimenko, Surový, Irgl – Zacharov, Kitarov, Pavlovič – Protasenja, Drozd, Dadonov.
    Atlant Moskevská oblast: Borisov (Galimov) – Aťušov, Rukavišnikov, Novopašin, Petrov, Niskala, Velikov, Batiršin, Kožokin – Michonov, Jašin, Kolcov – Arťuchin, Kadějkin, Šmeljov – Majorov, Engqvist, Radulov – Haataja, Trubačjov, Levickij – Lešenko, Ševčenko, Sošnikov .

Rozhodčí: Jurij Oskirko, Sergej Belajev – Konstantin Čubykin, Ivan Fatejev