Chanty-Mansijsk – Omsk 2:4 (kon.) | Nižněkamsk – Čeljabinsk 0:1 (kon.) | Minsk – Atlant 5:0 (kon.)
HC Dinamo Minsk
5:0 (1:0, 0:0, 4:0)
Atlant Moskevská oblast
Sobota 15.03.2014, 15:00 • Minsk Ice Palace • KHL - Pohár naděje

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Vítám vás u dnešního onlajn přenosu utkání Poháru naděje mezi běloruským celkem z hlavního města Dinamem Minsk a ruským soupeřem z ruského hlavního města Atlantem Moskevská oblast. Utkáním vás bude písemně provázet Daniel Kot.

Po úvodním duelu semifinálové série mezi těmito celky, který se hrál včera, nakonec mohli být šťastnější domácí. Ti rozhodli utkání už v první třetině, kterou vyhráli 2:0, zatímco Atlant dokázal vstřelit pouze jediný gól v celém utkání. Konečný stav prvního utkání má tedy konečnou podobu 4:1, pro Bělorusy. Do dnešního zápasu tak nejspíš naskočí ve větší pohodě za stavu 1:0 (na zápasy).

Vzájemné zápasy 2013/2014

20.9.2013 Atlant – Dinamo Minsk 3:2
    25.1.2014 Dinamo Minsk – Atlant 1:7
    14.3.2014 Dinamo Minsk – Atlant 4:1

Ve vzájemných utkáních se zatím v celé historii daří lépe Atlantu. Ruský celek vyhrál z dvaceti vzájemných utkání třináct z nich. Na skóre si po včerejším utkání stále drží osmnácti-brankový náskok – 58:40.

HC Dinamo Minsk: Milčakov (Haugen) – Goroško, Krajíček, Lintner, Nogačjov, Jusenko, Filičkin, Zozon, Kolenčukov – Matěruchin, Stas, Kaljužnyj – Jefimenko, Surový, Irgl – Zacharov, Kitarov, Pavlovič – Protasenja, Drozd, Dadonov.

Atlant Moskevská oblast: Galimov (Borisov) – Aťušov, Rukavišnikov, Novopašin, Petrov, Niskala, Velikov, Batiršin, Kožokin – Michonov, Jašin, Kolcov – Arťuchin, Kadějkin, Šmeljov – Majorov, Engqvist, Radulov – Haataja, Trubačjov, Levickij – Lešenko, Ševčenko, Sošnikov .

Rozhodčí: Jurij Oskirko, Sergej Belajev – Konstantin Čubykin, Ivan Fatejev.

00:01

01:25
    Oba týmy začaly velmi aktivně.

01:52
    Teď se Atlant usadil na polovině Minsku a ohrožuje brankáře Haugena.

02:13
    Sošnikov vypálil od modré čáry, ale Zacharov jeho střelu blokoval a hra se přenáší na druhou stranu kluziště.

03:53
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    A Dinamo využívá svůj protiútok. Zásluhou ALEKSANDRA MATĚRUCHINA se dostává do rychlého vedení. Asistence: Aleksej Kaljužnyj

05:18
    Hráči Dinama se pořádně rozehráli a na svém úspěšném vstupu do utkání teď chtějí stavět. Velmi je gól povzbudil a dostal do tempa. V cestě jim však zatím stojí Borisov.

06:33
    Trojice Haataja, Trubjačov a Levickij je teď velmi aktivní a dostávají domácí pod tlak.

07:27
    Kadějkin vyslal hodně nebezpečnou střelu, ta ale jen těsně minula Haugenovu svatyni.

08:33
    Zacharov ztratil puk ve středním pásmu při přechodu do protiútoku. Opět útočí Atlant.

10:08
    Šmeljov výborně prošel obranou soupeře. Jeho nádherné prokličkování kluzištěm ale končí na hrudníku Haugena.

11:33
    Za hru vysokou holí je dvěma minuty potrestán Rafael Batiršin (ATL).

13:13
    Atlant je opět v plném počtu.

15:12
    Šmeljov je zatím jedním z nejnebezpečnějších hráčů utkání. Domácí mohou děkovat připravenému Haugenovi, který jeho střelu zlikvidoval.

16:40
    Hosté se dostali do nadějného protiútoku, ale i Borisov je zatím těžko prostřelitelný.

17:26
    A opět můžeme jen chválit jednoho z gólmanů. Arťuchin velmi tvrdě vystřelil, ale Haugen chytá do roztrhání těla.

19:00
    Poslední minuta třetiny.

19:08
    Nebezpečná chvíle pro Atlant, ale v klíčové situaci si Irgl s Borisovem neporadil.

20:00

V první třetině byl k vidění hokej víceméně nahoru dolu. Velmi rychlá hra, která nabídla dost nebezpečných střeleckých pokusů, které ale většinou končily u skvělých gólmanů. Jen jednou padl gól. Po skvělém úvodu Atlantu se Dinamo dostalo do rychlého protiútoku, který proměnil Matěruchin.

Statistiky zápasu po první třetině

Střely na bránu: 9:10
    Vhazování: 9:10
    Vyloučení: 0:1

20:01

20:17
    Aleksej Michnov (ATL) odchází na trestnou lavici. Dvouminutové oslabení bude muset Atlant přežít.

20:42
    Dinamo se usadilo v útočném pásmu a snaží se vymyslet nějakou gólovou akci.

22:17
    Atlant opět vydržel oslabení bez inkasování a hraje v plném počtu.

23:09
    Také domácí si vyzkouší hru ve čtyřech. Za hrubost je potrestán Andrej Filičkin (MIN).

25:09
    Ani Dinamu oslabení neuškodilo a teď už na hřišti bruslí v pětici hráčů.

26:15
    Perné chvíle si teď prožila domácí obrana, ale i ty nejnebezpečnější střely Haugen zlikvidoval.

28:33
    Celky teď mírně snížily tempo hry. Hraje se klidný a opatrný hokej.

29:23
    Krajíček se rozhodl prověřit Borisova od modré čáry, ale ten stál na svém místě a vyrazil puk za branku.

29:50
    Skvělá akce hostů. Ševčenko měl na holi gólovou příležitost, avšak co víc říct, v brance domácích stojí Haugen.

30:45
    Kitarov ohrožuje soupeřovu branku a snaží se vymyslet co nejlepší přihrávku jednomu ze spoluhráčů, ale bohužel pro Dinamo z toho není nakonec nic.

31:15
    Okupace obranného pásma končí. Po Irglově pokusu, který Borisov vyrazil se hosté dostávají na druhou polovinu.

34:03
    Autor zatím jediné branky Aleksandr Matěruchin (MIN) si odsedí dvě minuty na trestné lavici za hákování.

34:20
    Arťuchin nemá dnes velkou střeleckou formu. Další jeho pokus končí nad brankou.

34:58
    Krajíček osvobodil svůj tým z obranného pásma a Minsk může vystřídat.

36:03
    Dinamo už hraje v plném počtu.

38:31
    Kitarov (MIN) hrál vysokou holí a rozhodčí ho na dvě minuty vykazuje na trestnou lavici.

39:00
    Běží poslední minuta druhé periody.

39:40
    Haugen dnes předvádí skvělý výkon a hosté už z něj začínají být nervózní.

40:00

Ve druhé třetině se hrál o poznání klidnější hokej. Oba celky byly opatrnější, avšak hrálo se velmi tvrdě a více se vylučovalo. Oba celky, ale pokaždé oslabení zvládli a za těsného stavu začne i třetí, nejspíše závěrečná část zápasu.

41:18
    Hosté vlétli do třetí třetiny jako šípy. Tempo hry je opravdu veliké. Hosté se snaží co nejrychleji, hned od prvních minut smazat jednobrankový náskok Minsku.

43:26
    Borisov už se v bráně začínal nejspíš trochu nudit, teprve teď ho hosté konečně prověřili.

45:31
    Sled nebezpečných okamžiků před bránou domácích teď baví diváky. Haugen je ale zatím stoprocentní.

45:49
    A domácí opět využívají přílišné aktivity hostů v útočném pásmu a tím pádem ne tolik střežené obrany. Rychlý protiútok zakončil prostřelením Borisova ZBYNĚK IRGL. Bez asistence

48:10
    Stačily tři minuty a hosté udělali stejnou chybu. Nechali příliš otevřenou obranu, při snaze snížit na rozdíl branky. Tentokráte se z dalšího protiútoku prosazuje ANATOLIJ PROTASENJA. Bez asistence

48:28
    A gólová hitparáda pokračuje. Jen o pár sekund déle přidávají domácí další gólový zářez. Sólovou akci úspěšně zakončil ALEKSEJ KALJUŽNYJ. Bez asistence

50:55
    První gól domácích, který nepadl z rychlého protiútoku. ALEKSEJ KALJUŽNYJ přidává další branku. Asistence: Andrej Stas, Aleksandr Matěruchin

50:55
    Hosté si berou time-out, ale myslím, že o dnešním vítězi je už rozhodnuto.

52:12
    Hosté dostanou další šanci pro vstřelení jejich dnešní první branky. Na trestnou lavici odchází Aleksandr Kitarov (MIN).

52:36
    Po gólové přehlídce Dinamo pomalu přechází k obranné taktice.

54:12
    Dinamo hraje opět v plném počtu.

55:38
    A teď se budou moci prosadit opět domácí. Trestná lavice je připravená pro příchod faulujícího Vitalije Novopašina (ATL).

56:21
    Řada nebezpečných okamžiků teď znervózňuje brankáře Borisova, ale jakoby bylo hostům souzeno vstřelit branku pouze z protiútoku.

57:38
    Další dnešní nevyužitá početní výhoda končí. Atlant hraje opět v pěti.

58:00
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny. Dnes výborný Haugen má velmi blízko k čistému kontu.

59:45
    Patnáct sekund před koncem utkání rozhodčí dnes už nejspíše naposledy vylučuje. Sošnikov (ATL) odchází na trestnou lavici za hákování.

60:00

Dnešní utkání rozhodly protiútoky, hlavně ve třetí třetině, kdy český zástupce v dresu Minsku odstartoval gólovou přehlídku, které nakonec vedla ke čtyřem brankám ve třetině. Haugen po úžasném výkonu může slavit čisté konto. Stav série – 2:0.

Statistiky utkání:

Střely na branku: 30:31
    Vhazování: 34:28
    Vyloučení: 4:4

To je ode mne pro dnešek vše a já se budu těšit u dalšího onlajn přenosu. Přeji příjemný zbytek večera. (17:18:22)

Daniel Kot

Branky a nahrávky: 4. Matěruchin (Kaljužnyj), 46. Irgl, 49. Protasenja, 49. Kaljužnyj, 51. Kaljužnyj (Stas, Matěruchin)

HC Dinamo Minsk: Haugen (Milčakov) – Goroško, Krajíček, Lintner, Nogačjov, Jusenko, Filičkin, Zozon, Kolenčukov – Matěruchin, Stas, Kaljužnyj – Jefimenko, Surový, Irgl – Zacharov, Kitarov, Pavlovič – Protasenja, Drozd, Dadonov.
    Atlant Moskevská oblast: Borisov (Galimov) – Aťušov, Rukavišnikov, Novopašin, Petrov, Niskala, Velikov, Batiršin, Kožokin – Michonov, Jašin, Kolcov – Arťuchin, Kadějkin, Šmeljov – Majorov, Engqvist, Radulov – Haataja, Trubačjov, Levickij – Lešenko, Ševčenko, Sošnikov .

Rozhodčí: Jurij Oskirko, Sergej Belajev – Konstantin Čubykin, Ivan Fatejev