Čerepovec – Viťaz 2:3 (po pr.) | Atlant – Minsk 1:2 (po pr.)
Atlant Moskevská oblast
1:2 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
HC Dinamo Minsk
Pondělí 17.03.2014, 16:30 • Arena Mytišči - Ice Palace Mytišči • KHL - Pohár naděje

V prodloužení byli šťastnější hosté z Minska. O jejich výhře rozhodl v čase 67:11 Konstantin Zacharov. Dinamo tak vítězí v sérii 3:0 na zápasy a postupuje do semifinále Poháru naděje.

Střely na branku v prodloužení – 0:5, celkem – 26:32 (19:11:33)

67:11
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Je hotovo! KONSTANTIN ZACHAROV posílá Dinamo do semifinále Poháru naděje! Asistence: Alexander Matěruchin.

66:38
    Hosté byli usazeni v útočném pásmu. Chybělo jim ale zakončení a nyní už je připravil o kotouč Majorov.

64:29
    Vůbec první nebezpečnější akci prodloužení musel řešit domácí gólman Galimov. Zvládl to s klidem.

62:38
    Prodloužení začalo opatrně, zatím jsme neviděli nic nebezpečného.

60:03
    Prodloužení rozhodne, zda tato série bude ještě pokračovat, nebo zda Dinamo již dnes postoupí do semifinále Poháru naděje.

60:01

Prodloužení začne asi v 18:52.

Dlouho se zdálo, že hráči Atlantu svůj nejtěsnější náskok už ubrání, ale v čase 58:59 vyrovnal Tomáš Surový a poslal tak utkání do prodloužení!

Střely na branku ve 3. třetině – 7:12, celkem – 26:27

60:00

58:59
    Dinamu se při hře bez brankáře podařilo vyrovnat! 61 sekund před koncem třetí třetiny se trefuje TOMÁŠ SUROVÝ – 1:1! Asistence: Alexej Kaljužnyj a Richard Lintner.

58:55
    Hosté to zkouší s prázdnou brankou a s šesti hráči v poli!

58:01
    Poslední dvě minuty třetí třetiny. Domácí stále drží svůj nejtěsnější náskok.

55:27
    Cestu před branku si hledal Šmeljov, obrana Dinama ho nakonec odstavila.

Dnešní utkání sleduje 2500 diváků.

54:45
    Domácí v plném počtu, Dinamo má na vyrovnání něco přes pět minut.

53:36
    Obraně Dinama pláchl Majorov, ale svůj samostatný únik zakončil střelou vedle!

53:18
    Hosté soupeře uzavřeli do jeho obranného pásma.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 27. Dorofejev (Jašin, Kolcov) – 59. Surový (Kaljužnyj, Lintner), 68. Zacharov (Matěruchin)

Atlant Moskevská oblast: Galimov (Borisov) – Niskala, Batyršin, Rukavišnikov, Aťušov, Novopašin, Velikov, Kožokin – Michnov, Jašin, Kolcov – Majorov, Engqvist, Radulov – Arťuchin, Kadějkin, Šmeljov – Levickij, Lešenko, Sošnikov – Dorofejev
    HC Dinamo Minsk: Haugen (Milčakov) – Goroško, Krajíček, Lintner, Nogačjov, Jusenko, Filičkin, Zozon – Matěruchin, Stas, Kaljužnyj – Jefimenko, Surový, Irgl – Zacharov, Kitarov, Pavlovič – Protasenja, Drozd, Dadonov – Kolenčukov

Rozhodčí: Baluška, Safiullov – Pavlov, Fatějev