Čerepovec – Viťaz 2:3 (po pr.) | Atlant – Minsk 1:2 (po pr.)
Atlant Moskevská oblast
1:2 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
HC Dinamo Minsk
Pondělí 17.03.2014, 16:30 • Arena Mytišči - Ice Palace Mytišči • KHL - Pohár naděje

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Sportu zdar a hokeji zvlášť. Vítejte u sledování KHL. V dnešním duelu vyzve domácí Atlant Moskevská oblast tým HC Dinamo Minsk.
    Přeji příjemný sportovní prožitek. Úvodní vhazování je naplánováno na 17:00.

Vzájemné zápasy v sezóně 2013/2014:

20.9.2013 Atlant – Dinamo Minsk 3:2
    25.1.2014 Dinamo Minsk – Atlant 1:7
    14.3.2014 Dinamo Minsk – Atlant 4:1
    15.3. 2014 Dinamo Minsk – Atlant 5:0

Po dvou utkáních této čtvrtfinálové série Poháru naděje vede Dinamo Minsk 2:0 na zápasy a pokud dnes zvítězí, bude moci slavit postup do semifinále.

Atlant Moskevská oblast: Galimov (Borisov) – Niskala, Batyršin, Rukavišnikov, Aťušov, Novopašin, Velikov, Kožokin – Michnov, Jašin, Kolcov – Majorov, Engqvist, Radulov – Arťuchin, Kadějkin, Šmeljov – Levickij, Lešenko, Sošnikov – Dorofejev

HC Dinamo Minsk: Haugen (Milčakov) – Goroško, Krajíček, Lintner, Nogačjov, Jusenko, Filičkin, Zozon – Matěruchin, Stas, Kaljužnyj – Jefimenko, Surový, Irgl – Zacharov, Kitarov, Pavlovič – Protasenja, Drozd, Dadonov – Kolenčukov

Rozhodčí: Baluška, Safiullov – Pavlov, Fatějev.

00:01

0:38
    Jako první se osmělili hosté, střela Matěruchina se však neujala.

1:26
    Další ránu na branku vyslal Kitarov, Galimov je pozorný a prudký kotouč vyráží.

3:51
    Obraz hry se postupně vyrovnává, útočit začínají také hráči Atlantu.

5:39
    Po vlažnější pasáži, kdy se toho na ledě moc nedělo, pálil na vzdálenější tyč Irgl, Galimov opět na místě.

7:23
    Levickij vypálil hned po průjezdu přes útočnou modrou, puk skončil na Haugenově těle.

8:06
    Hostující Ivan Jusenko vyloučen na dvě minuty za hrubost.

9:11
    Domácí se zatím nemohou dostat do útočného pásma. Rukavišnikov rozjíždí další jejich pokus zpoza vlastní branky.

10:04
    V závěru přesilové hry cpal kotouč do horního růžku Arťuchin, ale Haugen stačil zasáhnout.

10:07

12:59
    Na střely vede Atlant v poměru 9:5.

14:01
    Máme tu reklamní přestávku.

14:01
    Máme tu vyloučení domácího Lešenka, přesilová hra pro Dinamo.

14:29
    Od modré pálil Krajíček, Galimov vyráží.

14:53
    Domácí dostali kotouč do středního pásma a mohou vystřídat.

16:01
    Hosté přesilovku nevyužili. Atlant kompletní.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

20:00

První třetina gól nepřinesla. Oba týmy si zahrály po jedné přesilové hře, ale bez úspěchu.

Střely na branku v 1. třetině – 10:9

Další třetina začne přibližně v 17:17.

20:01

21:10
    Tomáš Surový podrazil protihráče a Atlant si hned v úvodu druhé části zahraje přesilovku.

21:42
    Zpoza branky si vyjel do zakončení Engqvist, Haugen si situaci pohlídal.

23:11
    Hosté oslabení přestáli a už jsou v plném počtu.

24:37
    Kadějkinovu ránu z mezikruží zastavil Haugen.

26:29
    Atlant právě vstřelil branku!
    Po přihrávce Jašina přesně pálil ARTJOM DOROFEJEV a Haugen se po puku natahoval marně. Domácí se tak ujímají vedení. Asistence: Oleg Jašin a Konstantin Kolcov.

29:06
    Ostrou střelu Batyršina vyrazil do bezpečí Haugen.

30:36
    Protasenja namáčkl na hrazení Šmeljova, naštěstí se to obešlo bez zranění.

30:36
    Rozhodčí se poradili a vylučují Anatolije Protasenju na 5 minut + do konce utkání.

32:12
    Dinamo se zatím úspěšně brání tlaku domácích, ale ti stále mají k dispozici více než tři minuty z jejich dlouhé přesilovky.

34:10
    Hostů bylo na ledě pět a jelikož hráli oslabení, jsou potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě. Atlant čeká 86 vteřin dlouhá přesilová hra pěti proti třem!

35:37
    Domácí velkou šancí pohrdli! Minsk už hraje ve čtyřech.

36:11
    Dinamo po dlouhé době v plném počtu.

38:26
    Odvážnou individuální akci se prezentoval Sošnikov, který si to namířil mezi hostující zadáky, ale už neměl dostatek prostoru k zakončení.

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Ve druhé třetině se již skóre měnilo, když ve 27. minutě otevřel skóre domácí Dorofejev. Atlant mohl přidat i druhý gól, ale jeho hráči nedokázali potrestat pětiminutové vyloučení Protasenji a nevyužili ani následnou více než minutu trvající přesilovou hru 5 na 3. Po čtyřiceti minutách tak platí nejtěsnější stav 1:0 pro Atlant.

Střely na branku ve 2. třetině – 9:6, celkem – 19:15

Další třetina začne přibližně v 18:06.

40:01

42:31
    Hosté budou hrát přesilovku. Vyloučen je Igor Levickij za podražení.

44:32
    Hosté v přesilové hře nic zvláštního nepředvedli. Atlant již v plném počtu.

46:03
    Třetí třetina zatím probíhá v hodně vlažném tempu, brankáři jsou téměř bez práce.

46:51
    Ze strany vypálil nepříjemnou jedovku Matěruchin, Galimov byl pozorný a puk končí v jeho výstroji.

48:57
    Hosté začínají stále více přikládat pod kotel a Galimov se má co ohánět.

50:12
    Nápor hostí přibrzdí vyloučení Alexandera Pavloviče, po kterém jdou Bělorusové do čtyř.

52:04
    Radulov se snažil dotlačit kotouč za záda Haugena, ale puk je pod norským brankářem Minska.

52:13

52:44
    Artjom Dorofejev vyloučen za držení. Přesilová hra pro Minsk.

53:18
    Hosté soupeře uzavřeli do jeho obranného pásma.

53:36
    Obraně Dinama pláchl Majorov, ale svůj samostatný únik zakončil střelou vedle!

54:45
    Domácí v plném počtu, Dinamo má na vyrovnání něco přes pět minut.

Dnešní utkání sleduje 2500 diváků.

55:27
    Cestu před branku si hledal Šmeljov, obrana Dinama ho nakonec odstavila.

58:01
    Poslední dvě minuty třetí třetiny. Domácí stále drží svůj nejtěsnější náskok.

58:55
    Hosté to zkouší s prázdnou brankou a s šesti hráči v poli!

58:59
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Dinamu se při hře bez brankáře podařilo vyrovnat! 61 sekund před koncem třetí třetiny se trefuje TOMÁŠ SUROVÝ – 1:1! Asistence: Alexej Kaljužnyj a Richard Lintner.

60:00

Dlouho se zdálo, že hráči Atlantu svůj nejtěsnější náskok už ubrání, ale v čase 58:59 vyrovnal Tomáš Surový a poslal tak utkání do prodloužení!

Střely na branku ve 3. třetině – 7:12, celkem – 26:27

Prodloužení začne asi v 18:52.

60:01

60:03
    Prodloužení rozhodne, zda tato série bude ještě pokračovat, nebo zda Dinamo již dnes postoupí do semifinále Poháru naděje.

62:38
    Prodloužení začalo opatrně, zatím jsme neviděli nic nebezpečného.

64:29
    Vůbec první nebezpečnější akci prodloužení musel řešit domácí gólman Galimov. Zvládl to s klidem.

66:38
    Hosté byli usazeni v útočném pásmu. Chybělo jim ale zakončení a nyní už je připravil o kotouč Majorov.

67:11
    Je hotovo! KONSTANTIN ZACHAROV posílá Dinamo do semifinále Poháru naděje! Asistence: Alexander Matěruchin.

V prodloužení byli šťastnější hosté z Minska. O jejich výhře rozhodl v čase 67:11 Konstantin Zacharov. Dinamo tak vítězí v sérii 3:0 na zápasy a postupuje do semifinále Poháru naděje.

Střely na branku v prodloužení – 0:5, celkem – 26:32 (19:11:33)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 27. Dorofejev (Jašin, Kolcov) – 59. Surový (Kaljužnyj, Lintner), 68. Zacharov (Matěruchin)

Rozhodčí: Baluška, Safiullov – Pavlov, Fatějev