Omsk – Chanty-Mansijsk 8:2 (kon.) | Čeljabinsk – Nižněkamsk 0:5 (kon.) | Čerepovec – Viťaz 3:2 (kon.)
Severstal Čerepovec
3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
HC Viťaz Moskevská oblast
Úterý 18.03.2014, 16:30 • Sports-Concerts Hall Almaz • KHL - Pohár naděje

Je konec! Severstal Čerepovec poráží Viťaz Čechov 3:2 a v sérii cekově vítězí 3:1 na zápasy. Hráči Severstalu se tak mohou těšit na semifinále Poháru naděje, naopak pro Čechov sezóna končí.

Střely na branku ve 3. třetině – 12:6, celkem – 32:27 (18:46:25)

60:00

59:36
    Hosté to zkouší bez gólmana!

59:01
    Poslední minuta třetí třetiny.

56:57
    Hosté v plném počtu. Do konce třetiny zbývají tři minuty.

54:56
    Tým Viťazu byl potrestán za příliš mnoho hráčů na ledě. Domácí budou hrát přesilovku.

50:01
    Hosté mají ještě deset minut na to, aby utkání poslali alespoň do prodloužení.

47:00
    Čechov právě vstřelil branku!
    Hosté rychle odpovídají. Na 3:2 snižuje AJRAT ZJAZOV. Asistence: Branislav Mezei.

46:05
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Domácí přesilovku využívají díky přesné ráně ALEXANDERA ŠININA – 3:1. Asistence: Vadim Berdnikov a Linus Videll.

45:28
    Na dvě minuty je vyloučen hráč Viťazu Maxim Mamin – sekání.

41:18
    Kiseljevič, který byl vyloučen v závěru druhé třetiny, je na ledě. Domácí kompletní.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:09.

Ve druhé třetině hosté výrazně přidali a podařilo se jim i snížit na rozdíl jednoho gólu, když se ve 25. minutě trefil Afinogenov. Před třetí dvacetiminutovkou je tak vše ještě otevřené.

Střely na branku ve 2. třetině – 6:13, celkem – 20:21

40:00

39:17
    Domácí Bogdan Kiseljevič je vyloučen za podražení. Hosté budou hrát přesilovku.

37:04
    Domácí již otupili nápor soupeře. Nyní se hraje vyrovnaný hokej.

32:25
    Druhá třetina se hraje v režii Viťazu. Hosté mají velký tlak a na střely v této periodě vedou už 1:10.

24:32
    Hosté se vrací do zápasu. Štěpánka překonal zkušený MAXIM AFINOGENOV. Asistence: Branislav Mezei.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 7. Černov (Laakso, Mons), 15. Nikoncev (Popov), 47. Šinin (Berdnikov, Videll) – 25. Afinogenov (Mezei), 47. Zjazov (Mezei)

Severstal Čerepovec: Štěpánek (Trjaničev) – Laakso, Kiseljevič, Stasenko, Jevsjejenkov, Serkin, Šinin, Svijazov, Popov – Berdnikov, Nikoncev, Bumagin – Videll, Mons, Černov – Kazakovcev, Gogolev, Kovyršin – Vicharev, Monachov, Dědunov
    HC Viťaz Moskevská oblast: Lisutin (Denisov) – Porseland, Berďjukov, Selezňjov, Golovkov, Mezej, Glotov, Kudinov, Rozin – Vasiljev, Cibák, Koroljuk – Soloduchin, Kousal, Koroljov – Afinogenov, Zjazov, Makjejev – Ivanov, Šackij, Mamin

Rozhodčí: Dějev, Oskirko – Koršak, Černyšev