NY Rangers – Arizona 4:3 (po pr.) | Philadelphia – Los Angeles 2:3 (kon.) | Tampa – Ottawa 3:4 (0:1 po s.n.)
Boston – Montreal 1:2 (0:1 po s.n.) | Dallas – Winnipeg 2:1 (kon.) | Calgary – San Jose 2:1 (1:0 po s.n.)
po s.n. (0:1)
Tampa Bay Lightning
3:4 (1:1, 1:2, 1:0 - 0:0)
Ottawa Senators
Úterý 25.03.2014, 00:30 • Tampa Bay Times Forum, Tampa • NHL

S konstatováním, že Ottawa Senators si odváží z Tampy Bay dva body za výhru 3:4 na samostatné nájezdy se s Vámi loučí a příjemnou noc přeje Tomáš Lysý. (03:36:50)

Československá stopa v utkání:
    Ondřej Palát (TBL): 0+2, 2 střely, čas na ledě 22:58.
    Radko Gudas (TBL): 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:35.
    Aleš Hemský (OTT). 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:25.
    Milan Michálek (OTT): 0+1, 3 střely, čas na ledě 19:25.

1. Erik Karlsson (OTT) 1+2.
    2. Jason Spezza (OTT) 2+0.
    3. Tom Pyatt (TBL) 0+0.

Ač Ottawa v dnešním zápase dvakrát vedla, zápas dospěl do prodloužení. Nejprve otevřel skóre Erik Karlsson, na jehož gól ihned odpověděl Nikita Kučerov. Ottawa získala během 44 sekund ve druhé třetině dvougólové vedení po trefách Jasona Spezzy a Kyle Turrise, domácí ale za pět minut snížili zásluhou Victora Hedmana a ve třetí třetině vyrovnali díky Stevenu Stamkosovi. Zápas nakonec dospěl do samostatných nájezdů, kde byl úspěšný pouze Jason Spezza a přiděllil Senátorům bod navíc.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Ottawa Senators.
    Protože ani Steven Stamkos svojí střelou zápěstím nepřekonal Lehnera a gólman Ottawy chytá všechny tři pokusy hráčů Tampy Bay, vítězí v nájezdech Senátoři po parádní trefě JASONA SPEZZY do levého horního rohu nad lapačku Bishopa.

Za domácí pojede střelec par excellence Steven Stamkos.

0:1 – Kyle Turris míjí klec Bishopa, míří vysoko nad.

Zápas může rozhodnout Kyle Turris.

0:1 – Kučerov nerozhýbal Lehnera.

K nájezdu za domácí se staví Nikita Kučerov.

0:1 – Spezza se trefuje nad lapačku do levého horního rohu branky Bishopa.

Za Ottawu pojede Jason Spezza.

0:0 – Filppula nenašel mezeru mezi betony Bishopa.

Za domácí se připravuje Valtteri Filppula.

0:0 – neúspěšná Zibanejadova klička do bekhendu.

Jako první pojede Mika Zibanejad z Ottawy.

Samostatné nájezdy začínají.

Protože se v prodloužení nerozhodlo, musí o vítězi dnešního mače rozhodnout samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:59
    Z vrcholu levého kruhu vystřelil Stamkos. Lehner vyráží puk do ochranné sítě. O vítězi dnešního zápasu rozhodnou nájezdy.

64:36
    Nakonec se to domácím přeci jen povedlo a Carle se prezentoval tvrdou střelou od modré. Lehner předvedl dobrý zákrok a znovu podržel svůj tým.

64:25
    Filppula ještě zkoušel zavést puk před branku Lehnera, ve středním pásmu ale přišel o kotouč.

63:58
    Minutu před koncem je Tampa znovu před Lehnerem a kombinuje. Střela Hedmana ale byla zblokována a puk je nyní ve středním pásmu.

63:13
    Ryan Callahan se proháčkoval po levé straně až před branku Lehnera a pokusil se zakončit. Gólman hostů si ale prostor u své tyče pohlídal.

62:57
    Krátce po buly utíká Ottawě puk do středního pásma.

62:48
    Karlsson nabral ve středním pásmu rychlost, přejel útočnou modrou a vystřelil, jenže jeden z hráčů Tampy Bay zblokoval puk do ochranné sítě. Bude se vzahovat po levici Bishopa.

62:41
    Ottawa přestála prodloužení bez úhony a už opět útočí.

61:56

61:30
    Hedman s Filppulou si několikrát vyměnili puk, nakonec našel Hedman mezi kruhy voného Ryana Callahana, který svůj pokus mezi tři tyče nevměstnal.

61:08
    Domácí jsou ale znovu před Lehnerem a kombinují.

60:53
    Stejně tak jako nyní.

60:29
    Střela Hedmana od modré nenašla svůj cíl a hosté se osvobozují.

60:19
    Domácí jsou nastěhováni před brankou Lehnera.

60:01

Ve třetí třetině padla jediná branka, šest minut po jejím začátku vyrovnal Steven Stamkos, i když jeho gól museli ještě potvrdit sudí. Protože další šance nezůstaly využity, musí následovat pětiminutové prodloužení. Pokud někdo v prodloužení vstřelí gól, tak bue samozřejmě kratší. Tampa jej začne přesilovkou čtyři na tři.

60:00

59:56
    Účel tento čin asi nespnil, neboť domácí již nevystřelili, ale budou hrát přesilovou hru, protože Erik Karlsson (OTT) podrazil Ondřeje Paláta.

59:23
    Hraje se nahoru dolu, remíza neremíza, případné prodloužení neprodloužení. MacArthur rozehrává jeden z posledních útoků.

59:00
    Už jen minuta chybí do konce závěrečné dvacetiminutovky.

41:41
    Cowenova trvdá rána si nakonec cestu mezi tři tyče nenašla, Lehner nemusel zasahovat.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty zápasu.

57:39
    Nevypadá to, že by se utkání mělo v poklidu dohrát a dosést k dělbě bodů. Tampa se snaží rozhodnout stůj co stůj.

57:03
    Střela Matthewa Carla byla zblokována a následně domácím utíká kotouč do středního pásma.

56:49

56:10
    Filppula poslal puk na branku Lehnera, jeho nahození se odrazilo za branku, kde si pro kotouč sjel finský šikula, vybruslil si k levé tyči Lehnera a zakončil. Gólman hostů měl s jeho pokusem co dělat a puk vytáhl doslova za pět minut dvanáct – na brankové čáře.

56:01
    Valtteri Filppula zaváží puk po levé straně do útočného pásma.

55:16
    V poslední odbou ojedinělý útok Ottawy nezakončil Jason Spezza.

54:37
    Ottawa v plném počtu.

54:32
    Krátce před koncem přesilové hry budeme ještě přihlížet buly po pravici Fučíka.

53:33
    Victor Hedman se několikrát dostal na útočné modré k puku, vystřlil však pouze jednou a navíc byl jeho pokus ztečován mimo tři tyče.

53:11
    Nyní už ale domácí svírají svého soka jako pořádně nevymačkaný citron.

52:47
    Ottawa se osvobozuje.

52:37
    Následně se ještě strhla před brankou Tampy menší potyčka, kdy byl jeden z hráčů Lightning sražen na zem, vyuločova se ale nebude.

52:37
    Jason Spezza (OTT) dostává dvě minuty za držení Sami Sala.

52:05
    Tampě se podařilo dostat se s pukem před branku Lehnera.

51:45
    Na druhé straně neuspěl bekhendovou dorážkou Jason Spezza. Hned po svém pokusu se navíc dopustil faulu a domácí hrají v signalizované výhodě.

51:04
    Tampa je v tlaku, Teddy Purcell střelou zápěstím našel pouze připraveného Lehnera. Ottawa to bude míti ještě hodně hodně těžké.

50:31
    Ve výborné pozici se nacházel před brankou Lehnera Sami Salo, ani obránce první obranné dvojice Tampy puk za záda gólmana hostů nedostal.

50:00
    Polovina třetí třetiny je minulostí.

49:26
    Michael Kostka, bek s českým jménem, se pokusil o střelu z útočné modré. Lehner ji ale viděl a bez problémů ji vyráží.

49:00
    Rychlý útok Johnsona s J.T. Brownem teď pořádně zatopili bekům hosté. První jmenovaný z levého kruhu jen pravé rameno gólmana Senátorů a Brown se již k dorážce nedostal.

48:40
    Střela Ottawy jse sražena do ochranné sítě, bude se vhazovat po pravici Bishopa.

48:06
    Tampa Bay Lightning v plném počtu.

47:24
    V oslabení dokonce ujel obraně hostů Tyler Johnson, nabruslil si až k pravé tyče, kde už však téměř bez síly pořádně nevystřelil. Ušetřil ale svému týmu cenné vteřinky.

46:54
    Puk je znovu ve středním pásmu, Ottawe se opravdu přesilové hry dneska příliš nedaří. A to je příliš ještě slabé slovo.

46:44
    Stejně tak jako nyní, Tampa hraej svojí přesilovou hru teéměř nahebně.

46:19
    Domácí se ale osvobozují.

46:06
    Šance pro Ottawu po tom, co Matthew Carle (TBL) musí usednout na trestnou lavici za hákování Marca Mehtota.

46:06
    Komerční přestávka.

45:44
    Tampa právě vstřelila branku!
    Domácí jsou znovu plně v zápase po tom, co sudí vyhodnotili jako regulérní gól STEVENA STAMKOSE. Kanadský kanonýr před Lehnerem tečoval bruslí puk a gólmana hostů jej překonal. Asistence: Ondřej Palát, Ryan Callahan.

45:44
    Steven Stamkos dostal puk za záda Lehnera po tom, co mu poslal před branku přihrávku Ondřej Palát a Kanaďan tečoval kotouč do volných míst branky.

45:33
    Jared Cowen (OTT) dostává dvě minuty za podražení J.T. Browna a Ottawa se tak bude bránit.

44:33
    Tampa Bay se stále drží před branou Lehnera, ztracenou mušku v dnešním zápase hledá Stamkos, který v předbrankové pozici míří jen do Lehnera.

43:52
    Hokej nahoru dolu se usí divákům líbit, Ryan Callahan se pokoušel střelou zápětím z pravého kruhu srovnat, nepodařil se mu však tento čin realizovat.

43:11
    Do obrovské šance se před brankou hostů dostával Jason Spezza, který z pravé strany zblízka vystřelil. Naneštěstí pro svůj tým trefil jen dobře postaveného Bishopa.

42:11
    A rychlý hokej pokračuje už se zase hraje na druhé straně, kde Brewer ranou od modré orazítkoval pouze výstroj Lehnera.

41:40
    Colin Greening nejprve střelou z pravého kruhu neuspěl, když nemířil ani mezy tři tyče Bishopa, další pokus Gryby už byl mnohem nebezpečnější. Bishop ale proti střlee Gryby od modré zasáhl velmi dobře.

40:40
    Ondřej Palát rychle převezl puk před branku Lehneha, Když už se střela nepodařila, český mladík alespoň trefil Erika Karlssona.

40:26
    Ottawa pu vyhraném buly útočila na branku Bishopa, střelecky se jí však prosadit nepovedlo.

40:01

Další třetina začne přibližně v 2:30.

Čeká nás tak třetí třetina, která tento zajímavý duel možná rozhodne.

Druhá třetina je za námi. Krátce před polovinou zápasu se Ottawa díky dvěma gólům během 42 vteřin dostala do dvougólového vedení, když se trefil Spezza a Turris, ale za pět minut to již bylo jen o gól, protože přesilovku Tampy Bay využil ranou od modré Hedman.

40:00

39:45
    Domácím se to povedlo zhruba na deset vteřin, než Ottawa za brankou Lehnera vyhrála souboj o puk.

39:31
    A stejně tak se Tampa snaží dostat před Lehnera.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:08
    Ani Sami Salo nezařídil pro svůj tým před koncem druhé třetiny vyrovnání, jeho pokus od modré končí znovu na Lehnerovi, který se nyní rozchytal k velké formě!

37:16
    Střelu Radka Gudase od modré zblokoval mimo tři tyče Lehnera jeho spoluhráč z reprezentace Milan Michálek.

36:47
    Tyler Johnson ještě udržel puk ve své útočné třetině a vypálil, netrefil však klec Johnsona.

36:30
    Až při hře v plném počtu si Tampa vytvořila jakous takous šanci, Victor Hedman ale další gól dnešního zápasu nepřidá, jeho rána z pravého kruhu končí na Lehnerovi.

36:16

36:00
    Tato přesilová hra se Tampě vůbec nevyvedla, téměř neohrozila Lehnera.

35:45
    Ofsajd Tampy Bay při přechodu do útoku.

35:19
    Vyhrává ji sice Toronto, ale opět nedokáže překonat výbornou obranu Ottawy na obranné modré, navíc Filppula dostal pořádně naloženo od jednoho z hráčů hostů.

35:00
    Zhruba sedmdesát vteřin před koncem přesilové hry Toronta se odehrává bitva o puk za brankou domácích hokejistů.

34:30
    I když Ottawa v předchozí přesilovce inkasovala, Tampa se dlouho nadřela, aby se vůbec dostala před branku kanadského týmu. Nyní se Senátoři také brání velmi dobře.

34:16
    Ottawa se bude znovu bránit, protože Marc Methot (OTT) dostává dvě minuty za napadení.

34:00
    K dorážce Brewerovy střely se dostal Nikita Kučerov, ani on se však zblízka proti Lehnerovi neprosadil.

33:52
    Stejně jako na druhé straně další obránce Eric Brewer.

33:40
    Krátce po buly se Ottawa dostala do útoku a znovu to od modré zkoušel Karlsson. Nyní ale minul branku.

33:26
    Půlminuty před koncem přesilové hry využívají domácí početní výhodu. Po kombinaci Paláta s Filppulou poslal VICTOR HEDMAN od modré puk za záda Lehnera, který s jeho střelou mohl jen těžko něco dělat, protože toho příliš neviděl. Asistence: Valtteri Filppula, Ondřej Palát.

33:15
    Kanonýr Steven Stamkos mířil z mezikruží jen do připraveného Lehnera. I když se Tampa dostala s pukem před branku hostů až nyní, pořádně teď svírá Ottawu.

33:00
    Až nyní domácí zavezli kotouč před branku Senátorů.

32:48
    Ani nadvakrát teď Tampa Bay nezavezla puk před Lehnera. Nutno podotknout, že domácí dnes vrání zatím velmi dobře.

32:09
    Hostům se podařilo vyhodit puk.

31:58
    Na trestnou lavici odjíždí Milan Michálek (OTT) za podražení Toma Pyatta za brankou Dukly. Toto byl možná trošku zbytečný zákrok.

31:38
    Karlsson ještě dokázal udržet puk na útočné modré a přihrát kotouč na Spezzu, který střelou z levého kruhu pořádně vylekal Bishopa. Gólman domácích puk nakonec kryje.

31:29
    PO střele Clarke MacArthura hned po buly má puk ve své moci Bishop. Pokračovat se bude po komerční přestávce.

30:38
    Na druhé straně si na Bishopa nepřišel Mika Zibanejad a domácí gólman si tak po delším čase sahá na puk. Předtím jej dvakrát lovil z klece.

29:31
    Tampa se také po delším čase dostala před Lehnera, kde hostujícího gólmana otestoval propagační střelou od modré Michael Kostka.

29:07
    Ottawa je výrazně lepší, z vrcholu levého kruhu trefil břevno Bishopovy branky Jason Spezza. Domácí gólman by jinak byl zcela bezmocný.

28:56
    Ottawa právě vstřelila branku!
    To je velký šok pro domácí hokejisty. Ottawa během 44 vteřin střílí dva góly a ujímá se dvoubrankového vedení. Karlsson poslal puk za branku Bishopa, kde se jej ujal Stone. Z levé strany našel před brankou KYLE TURRISE, který hned nevystřelil, ale popotáhl si puk do středu a následně překonal Bishopa trefou do odkryté části klece. Asistence: Mark Stone, Erik Karlsson.

28:40
    Zakázané uvolnění domácích hokejistů.

28:12
    I když se hosté na chvíli dostali ven z pásma, znovu si nabruslili před branku Bishopa. Karlsson vystřelil od modré, před Bishopem se dostal k odraženému puku Michálek, který přenechal kotouč JASONU SPEZZOVI. Kapitán Ottawy se prosazuje dorážkou u pravé tyče domácí klece. Asistence: Milan Michálek, Erik Karlsson.

27:39
    Cowenova střela od modré byla zblokována jedním z hráčů Toronta mimo tři tyče a Bishop tak nemusel zasahovat.

27:30
    Tampa vyhrála vhazování po levici Lehnera, ale nevystřelila, vzápětí přichází o útočné pásmo.

27:19

27:08
    Mike Zibanejad chtěl se svými spoluhráči zahrozit, společně ujeli dvěma hráčům hostů. Zibanejad následně vystřelil, ale mířil jen do Bishopa.

26:22
    Dlouho předlouho napadala Ottawa rozehrávku Tampy již za její brankou, nakonec se ale domácím nepodařilo rozjet kloudný útok.

25:34
    Další rána Erika Karlssona, který je jako vždy při chuti. Jeho dělovku od modré likviduje Bishop.

25:21

24:59
    Jenže Ottawa se po chvilce opět zmocňuje puku a vyhazuje jej do středního pásma.

24:47
    Boj o puk v rohu za brankou Lehnera vyhrává Toronto a Killorn hledá, komu by přihrál.

24:11
    Ani jedna z dvou po sobě rychle jdoucích střel za záda Lehnera neprošla.

23:48
    Ottawa zatím nepustila svého soka před vlastní branku a velmi pozorně brání.

23:21
    Přesilová hra pro Tambu Bay, Erik Carlsson /OTT) držel Tylera Johnsona a dostává za to dvě minuty.

22:15
    A znovu hosté, tentokrát od modré čáry vystřell tvrdě Zach Smitj. ale Bishop celou situaci moc dobře viděl a lapí kotouč.

21:49
    Mika Zibanejad vystřelil zápěstím z pravého kruhu, kotouč ale končí opět u doposud bezchybménm Mishopovi.

21:45
    Hosté jsou na začátku druhé třetiny aktivnější a mají se co otáčet, hlavně tedy Ben Bishop v jejich brance.

20:29
    Senátoři se nyní ale velmi špatnou kombinací sami připravili o dobrou pozici, je pískán ofsajd.

20:12

20:11
    Zbývá dohrát ještě kolem minuty přesilové hry hostů, Ottawa jde ihned po buly před Bishopa.

20:01

Střely: 7-14.
    Zásahy gólmanů: 13-6.
    Vyloučení: 4:3.
    Beu využití.

Další třetina začne přibližně v 01:37.

V první třetině jsme neviděli příliš pohledný hokej. Hosté se dostali do vedení ve čtvrté minutě zásluhou přesné trefy Karlssona, nicméně za minutu a 10 vteřin bylo po akci Johnsona a zakončujícího Kučerova vyrovnáno. Další gĺoly již nepadly, proto je po prvních dvaceti minutách nerozhodný stav.

20:00

19:41
    Tampa Bay se opět osvobozuje, má puk u Lehnera.

19:31
    Ottawa si na modré vyměňuje puk, nakonec se ke střele z pravé strany dostal Mika Zibnejad, jeho nahození ale Bishop kryje.

19:21
    Hosté to v konci přesilovky ještě zkoušejí, v cestě jim ale stojí výborný Ben Bishop, který má na svém kontě již 13 zásahů.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:53
    Domácí se osvobozují.

18:27
    Mike Hoffman pálil po buly z vrcholu levého kruhu, Bishop ale v pohodě kryje.

18:12
    Přehled vyloučení:
    Ryan Malone (TBL) vražení na hrazení, 2 minuty.
    Radko Gudas (TBL) napadení, 2 minuty.
    Colin Greening (OTT) napadení, 2 minuty.
    Chris Neil (OTT) napadení, 2 minuty.

18:12
    Tak již vím, co je jádro sporu. Ryan Malone se pokusil u levé tyčky Lehnera zbavit Chrise Phillipse o puk, to se mu ale nepodařilo. Lehce svého soka strčil a ten v téměř plné rychlosti narazil na mantinel. Je ale v pořádku.

18:12
    Je tady menší potyčka za brankou Lehnera. Nevím, proč k ní dosšlo. Sami Salo sice zblízka vypálil na Lehnera, ten však bezpečně držel kotouč ve sé moci. Možná do hostujícího gólmana někdo z domácích hokejistů zajel.

17:43
    Po akci domácích se bude vhazovat před brankou Lehnera.

16:33
    Velká šance Blesků. Alex Killorn projel obranou hostů jako nůž máslem a vystřelil, jenže Lehner má vše pod kontrolou.

16:01
    Jen jsem to dopsal, vystřelil Kyle Turris. Znovu to bylo mimo, ale Turris už se blíží k vysněnému cíli.

15:59
    Ottawa bojuje před brankou Bishopa o udržení útočného pásma.

15:40
    Ač je poměr střel nakloněn Ottawě, domácí měli nyní dost slibných možností.

15:38

15:25
    Po delší čas otestoval pozornost gólmana domácích Jared Cowen, takovéto střely od modré ale Bishop bez problémů lapí.

14:43
    A festival neproměněných šancí pokračuje, tenotkrát se neprosadil Eric Condra a mířil vysoo nad branku.

14:05
    Od modré netrefuje prostor mezi třemi tyčemi Tom Pyatt. Tampa je v těchto chvílích poměrně lepším týmem.

13:12
    Nyní byl již Stamkos přesnější, na výborně postaveného Lehnera si však nepřišel. Gólman Ottawy se nyní musí pekelně soustředit na každou ránu domácích.

13:04
    Ve velmi dobré pozici pálil Steven Stamkos nad branku.

12:42
    Jason Spezza bojuje o puk za brankou Bishopa, nakonec však proti dvěma protivníkům svůj boj prohrává.

11:40
    Hosté vyhráli buly a můžete si jen tipnout, kdo se pokoušel o střelu od útočné modré. Ano, byl to Erik Karlsson, tenktokrát však jeho rán zneškodnila levá tyč Bishopa. Puk poté projel celou gólmanskou čárou, než ho domácí spacifikovali.

11:33
    Komerční přestávka,

11:27
    Po střele Zibanejada, opět nepřesné, nemusel zasahovat Bishop. Puk se nakonec znovu dostal k domácím hráčům, kteří jej posílají ke svému gólmanovi.

11:23
    Matt Carle nevěděl co s pukem, tak od modré vystřelil, nebyl však svým pokusem přesný a Bishop nemusel zasaahovat.

10:43
    Příliš pohledný hokej není zatím k vidění, oba týmy hodně chybují při rozehrávce a nepouští se do žádných větších akcí.

10:05

10:00
    Toronto na konci oslabení opět vyhazuje puk až na druhou stranu kluzistě.

09:41
    Rána Kyle Turrise od modré končí na připraveném Bishopovi.

09:03
    Ani taot přesilovka se hostům zatím přespříliš nedaří.

08:49
    Mike Hoffman se pokusil ohrozit Bishopa ranou z pravého kruhu, gólman Blesků byl však připraven a hosté následně ztrácí útočné pásmo.

08:28
    Domácí posílají puk daleko k Lehnerovi a osvobozují se.

08:05
    Steven Stamkos (TBL) se dopustil hákování na Kyle Turrisovi a půjde na dvě minuty ven.

07:45
    Kyle Turris našel zpoza branky Alexe Killorna, který ale v těsné blízkosti Bishopovy branky minul kotouč.

07:37
    Ottawa zachytila útok Toronta a sama vyráží na zteč Bishopovy branky.

07:08
    Spezza se po pravé staně dostal před Bishopa a vystřelil, jeho pokus byl ale zblokován do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka, po které se bude vzahovat po levici Bishopa.

06:53
    Ottawa postupuje do rychlého útoku.

05:45
    Ottawa se pokusila odpovědět tvrdou střelou Erica Gryby od modré, na kterou však Bishop dobře viděl a vytěsnil jí mimo tři tyče.

05:07
    Ottawa se z vítězství ale příliš dlouho neradovala. Johnson zavezl po pravé straně puk do obranného pásma Senators, z pravého kruhu našel mezi kruhy najíždějícího NIKITU KUČEROVA, který střelou zápěstím bezpečně překonal Lehnera. Asistence: Tyler Johnson, J. T. Brown.

03:57
    První gól zápasu je tu, po přihrávce Greeninga vypálil z prostředí mezi kruhy ERIK KARLSSON a otevírá gólový účet dnešního zápasu. Bishop neměl šanci na puk si sáhnout. Asistence: Colin Greening.

03:34
    Na konci přesilovky přece jen zahrozili domácí, když u pravé tyče Lehnera otestoval pozornost gólmana Tyler Johnson. Volný prostor u tyče však nenašel.

03:13
    Domácím se zatím přesilovka vůbec nedaří, Tampa má problém dostat se vůbec před Lehnera.

02:37

02:14
    Colin Greening se dostal až do útočného pásma, po přejetí útočné modré z pravé strany vystřelil, kotouč však Bishop bez problémů vyráží.

02:10
    Ottawa vyhrála buly a už se žene před branku Bishopa.

02:02
    Po kombinaci domácích pálil Stamkos z vrcholu pravého kruhu do připraveného Lehnera.

01:51
    Ottawa se krátce po buly osvobozuje a posílá puk až k Bishopovi.

01:33
    Budeme svědky prvního vyloučení zápasu. Chris Neil (OTT) utíná tlak hostů a dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Na vyloučení: 0-1.

01:03
    Clarke MacArthur se zjevil osamocený před brankou Bishopa, z bezprostřední blízosti ale poslal puk pouze do hrudi gólmana Tampy.

00:39
    Zakázané uvolnění Tampy Bay.

00:10
    Ottawa vstoupila do utkání bleskově a po pár sekundách vypálil po vyhraném buly na Bishopa Milan Michálek. Jeho rána zápěstím ale cestu za záda gólmana domácích nenašla.

00:01

Tampa Bay Lightning: Bishop (Lindbäck) – Hedman, Salo, Carle, Gudas, Brewer, Kostka – Johnson, Stamkos, Purcell – Palát, Filppula, Callahan – Brown, Killorn, Kucherov – Malone, Thompson, Pyatt. Trenér: Jon Cooper.

Ottawa Senators: Lehner (Anderson) – Methot, Karlsson, Phillips, Ceci, Cowen, Gryba – Michálek, Spezza, Hemský – MacArthur, Turris, Stone – Hoffman, Zibanejad, Condra – Greening, Smith, Neil. Trenér: Paul MacLean.

Rozhodčí: 19 Gord Dwyer, 34 Brad Meier – 90 Andy MaElman, 77 Tim Nowak.

Předpokládané sestavy:

Tampa Bay Lightning: Bishop (Lindbäck) – Hedman, Salo, Carle, Gudas, Brewer, Kostka, Aulie, Barbiero – Johnson, Stamkos, Purcell – Palát, Filppula, Callahan – Brown, Killorn, Pánik – Malone, Thompson, Crombeen – Pyatt, Kunyk, Kucherov. Trenér: Jon Cooper.

Ottawa Senators: Lehner (Anderson) – Methot, Karlsson, Phillips, Ceci, Cowen, Gryba, Wiercioch – Michálek, Spezza, Hemský – MacArthur, Turris, Ryan – Hoffman, Zibanejad, Condra – Greening, Smith, Neil – Kassian, Stone. Trenér: Paul MacLean.

Češi a Slováci v obou týmech:
    Ondřej Palát (TBL): 71 zápasů, 49 bodů (19+30).
    Radko Gudas (TBL): 62 zápasů, 19 bodů (3+16).
    Richard Pánik (TBL): 45 zápasů, 11 bodů (2+9).
    Andrej Šustr (TBL): 36 zápasů, 7 bodů (0+7)
    Aleš Hemský (OTT). 63 zápasů, 34 bodů (11+23).
    Milan Michálek (OTT): 70 zápasů, 33 bodů (13+20).

Ottawa – Tampa Bay 5:3 (23.03.2013).

Ottawa Senators je oproti Tampě v naprosto odlišné pozici. Pokud mají domácí náskok sedmi bodů na play-off, tak Senátoři, mj. soupeř Tampy Bay v Atlantické divizi, nyní na boje o Stanley Cup ztrácejí rovných jedenáct bodů. Oproti Torontu však mají tři utkání k dobru a oproti Detroitu jeden mač. Ottawa si tak nemůže dovolit ztrácet, chce-li ještě živit teoretickou šanci na vyřazovací boje.

Poslední zápasy:
    Dallas – Ottawa 3:1.
    Ottawa – Tampa Bay 4:5.
    Ottawa – New York Rangers 4:8.
    Ottawa – Colorado 1:3.
    Montreal – Ottawa 5:4 pr.

Tampa Bay Lightning se v současné době drží na druhé příčce Atlantické divize, což jí dává poměrně dobrou šanci na postup do Stanleyova poháru. Ve Východní konferenci se totiž Tampa Bay nachází na třetím místě se ziskem 86 bodů a na první nepostupový Washinghton má náskok 7 bodů – a také jeden vzájemný zápas. V neskutečně vyrovnané Východní konferenci tak mohou být hráči Lightning prozatím poměrně v klidu.

Pittsburgh – Tampa Bay 4:3 pr.
    Toronto – Tampa Bay 3:5.
    Tampa Bay – Vancouver 4:3.
    Tampa Bay – New Jersey 3:0.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího utkání NHL, ve kterém se proti sobě od 00:30 v Tampa Bay Times Forum postaví domácí Blesky proti Senátorům z Ottawy.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 6. Kučerov (Johnson, Brown), 34. Hedman (Filppula, Palát), 46. Stamkos (Palát, Callahan) – 4. Karlsson (Greening), 29. Spezza (Michálek, Karlsson), 29. Turris (Stone, Karlsson), rozh. náj. Spezza

Tampa Bay Lightning: Bishop (Lindbäck) – Hedman, Salo, Carle, Gudas, Brewer, Kostka – Johnson, Stamkos, Purcell – Palát, Filppula, Callahan – Brown, Killorn, Kučerov – Malone, Thompson, Pyatt. Trenér: Jon Cooper.

Rozhodčí: 19 Gord Dwyer, 34 Brad Meier – 90 Andy MaElman, 77 Tim Nowak

Diváci: 18.486