Minnesota – Vancouver 2:5 (kon.) | NY Rangers – Philadelphia 3:1 (kon.) | Calgary – Anaheim 2:3 (kon.)
New York Rangers
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Philadelphia Flyers
Čtvrtek 27.03.2014, 01:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Příjemnou noc při sledování podrobného online textového přenosu ze zápasu zámořské hokejové ligy. NHL má dnes na svém chudším programu pouze tři zápasy a my se zde budeme věnovat utkání mezi New Yorkem Rangers a Philadelphií Flyers.

Nejlepší tým východní konference co se alespoň venkovních zápasů týče se po nepříliš dobrém úvodu sezóny prodral k velice dobrým výsledkům. Devět utkání před koncem základní části se Jezdci nachází na pátém místě východní části soutěže. Zisk čtyřiaosmdesátí bodů stačí Rangers v Metropolitní divizi na druhé místo za suverénním Pittsburghem.

Letci jsou na tom velice podobně jako jejich dnešní soupeři, Flyers jsou sice na šestém místě východní konference NHL, oproti dalším soupeřům má ale tým z Pensylvánie několik zápasů k dobru. Philadelphia je sice ve své divizi na třetí příčce, playoff ale rozhodně ještě zajištěné nemá. Pátý Washington má totiž pouze o tři body méně, šestí Devils už mají ztrátu o dalších pět bodů větší.

Vzájemné zápasy

Díky působení ve stejné divizi se tyto dva týmy pochopitelně potkávají poměrně často, dnešní vzájemný duel je v letošní sezóně už pátý v pořadí. Bilance je zatím vyrovnaná, jak Rangers tak také Flyers dokázali dvakrát zvítězit.

Vybraní hráči již stepují na modrých čarách, kde si vyslechnou hymnu Spojených států amerických.

00:01

00:10
    Ihned po úvodním vhazování se domácí Rangers ženou před branku Masona.

00:29
    První zákrok v zápase si ale připsal švédský brankář Lundqvist, který přikryl střelu z levé strany.

00:45
    Další přerušení hry, vhazovat se bude před brankou Philadelphie Flyers.

01:10
    Lecavalierova střela byla zablokovaná a k následné dorážce se žádný z jeho spoluhráčů neprobojoval.

01:34
    Hned od úvodu sledujeme zajímavý hokej, Mason musel zasahovat po rychlém útoku Rangers.

02:12
    Flyers zakládají svůj útok zpoza vlastní branky.

02:30
    Jezdci ale dobře zahušťují střední pásmo, kde mají hostující hráči velké problémy s přechodem do útoku.

02:57
    Maličký St. Louis se pokusil svým pokusem překvapit Steva Masona, což se mu nepovedlo. Posila z Tampy tak stále čeká na střelecké procitnutí.

03:20
    Po zákroku Masona se ihned vydali do útokou Flyers...

03:45
    Lundqvist zatím zasahovat nemusí, kotouč létá kolem mantinelů mimo přímé nebezpečí.

04:08
    Přechod do útoku se Jezdcům nepovedl ideálně, Rangers se provinili postavením mimo hru.

04:30
    Zuccarello hledal před brankou své spoluhráče, kotouč se ocitl za brankou Masona.

04:42
    Kotouč vyletěl mimo kluziště, rozhodčí nemohli udělat nic jiného, než přerušit hru.

04:55
    Stepanova střela příklepem k Masonovi nedoletěla, jeden z hráčů Flyers dokázal tento pokus zablokovat.

05:15
    Voráčkovi se podařilo vyvézt puk do útočného pásma, kde musel zasahovat Lundqvist po střele jeho krajana Grossmana.

05:30
    Hall zkoušet zpoza branky překvapit legendu v brankovišti Rangers, puk mu však odskočil z čepele hokejky.

05:41
    Po přerušení hry se za brankou Lundqvista do sebe pustilo hned několik hráčů, hlavní rozhodčí budou vylučovat.

05:41
    Jediným vyloučeným hráčem je tvrďák Zac Rinaldo (PHI).

05:58
    Táhla střela Diaze nebyla vůbec špatná, Mason musel svým betonem zasáhnout.

06:20
    Philadelphii se podařilo dvakrát vyhodit puk z obrané třetiny.

06:30
    St. Louis si to do útoku namířil příliš rychle, čárový sudí správně odpískal postavení mimo hru.

06:41
    Půlka přesilovky je za námi, kromě střely Diaze se Rangers do ničeho nedostali.

07:02
    McDonaghovi utekl kotouč do středního pásma, Mason tak může být opět v klidu.

07:25
    Hall se ve vlastním oslabení vydal na útočný výlet, na kterém ušetřil další vteřiny z oslabení Flyers.

07:32
    Hra se po nepřesné rozehrávce a zakázaném uvolnění domácích vrátí před Lundqvista.

07:41

08:00
    Giroux nahodil puk, který získal Hartnell, tomu ale puk utekl z hokejky k soupeři.

08:41
    Rangers právě vstřelili branku!
    Na úvodní gól zápasu jsme příliš dlouho nečekali! Mason se rozhodl za svou brankou rozehrát, puku se ale ujal Boyle, který poslal puk před branku, kde ho bekhendem zvedl do branky DEREK DORSETT. Asistence: Brian Boyle.

09:07
    Ihned po gólu se Rangers hnali do dalšího útoku, zastavil je ale hvizd sudích, kteří viděli ofsajdové postavení.

09:07
    Utkání bude pokračovat po krátké komerční přestávce, která dává možnost hostům nastřádat plány na srovnání stavu.

09:16
    Ofsajdy domácí mužstvo v první třetině rozhodně nešetří, vhazovat se bude u modré čáry, která je blíže branky Masona.

09:32
    Zakázané uvolnění to nebude, hosté vyhodili přesně do míst, kde stál Henrik Lundqvist.

09:59
    Hartnellova nečekaná střela Lundqvista nezaskočila a do útoku se už opět žene domácí tým.

10:21
    Voráček se dobře vrátil a aspoň na chvíli získal kotouč na hokejky svého týmu.

10:55
    Flyers se snad poprvé v zápase dostali do kombinace v útočné třetině.

11:14
    Rick Nash ale zachytil přihrávku a upaloval na branku Masona, který si však s kanadským útočníkem poradil.

11:43
    Philadelphia je v útoku zatím více méně bezzubá, nebezpečnější je určitě domácí tým.

11:59
    Lundqvist skočil po puku, který následně podržel ve své lapačce. I díky němu tak může přijít na řadu další komerční brejk.

11:59
    Hráči jsou zpět na svých pozicích, další vhazování se chystá po pravé ruce brankářské ikony Jezdců.

12:05
    Skvělý zákrok předvedl po dobré střela Adama Halla Lundqvist, kterému se podařilo vyrazit z těžké pozice puk před sebe.

12:32
    Hra se přesunula na chvíli na druhou stranu kluziště, kde se střelou uvedl Marc Staal, jehož střelu příklepem zneškodnil Steve Mason.

13:01
    Coburnovi se rozehrávka příliš nepovedla, kvůli jeho nepřesnosti se píská zakázané uvolnění, které nastěhuje hru před Masona.

13:08
    O pár vteřin později další přerušení hry, kotouč pravděpodobně opustil hrací plochu.

13:24
    Simmonds se rychle blížil k Lundqvistovi, který se raději rozhodl přikrýt puk a přerušit hru.

13:28
    Ovace fanoušků si vysloužil Henrik Lundqvist, který lapačkou vychytal střelu Streita, který mířil od modré čáry k tyči.

13:40
    Letcům se v posledních minutách podařilo vyrovnat hru, "král Henrik" se má co ohánět.

14:19
    Luke Schenn to zkoušel sice chytře, na Lundqvista ale nevyzrál.

14:37
    Další zákrok švédského brankáře přichází po střele Jakuba Voráčka, který je jediný český nebo slovenský zástupce v tomto zápase.

15:04
    Girardi hledal zpoza branky Dorsetta, kotouč ale nenasměřoval přesně.

15:43
    Flyers se nyní několikrát marně snažili dostat se do útočného pásma, obránci Rangers pracují solidně.

16:11
    Ani teď se hosté nedostali do útoku, po odpískaném ofsajdu následuje reklamní pauza.

16:11
    Uklízecí četa odjíždí za hrazení, koncovka první třetině může pokračovat.

16:26
    Simmonds kličkoval za brankou, odkud z obklíčení protihráčů poslal přihrávku na modrou čáru.

16:41
    Další ofsajd, kterým se tentokrát provinilo domácí mužstvo.

17:01
    Coburn se vydal na útočný výlet, na kterém nebezpečně vystřelil na připravený beton Lundqvista.

17:21
    Girardi se dostal do dvou dobrých šancí na pravém kruhu, ani jednou ale na Masona nevyzrál.

17:36
    J.T. Miller v rohu hřiště podrazil Timonena, což rozhodčí ocenili dvouminutovým trestem.

18:11
    Giroux chtěl vrátit puk Timonenovi, to ale dobře přečetl jeden z bránicích hráčů Rangers.

18:17
    Voráček dostal hodně prostoru na pravé straně, ani on ale první gól svého týmu zatím nevstřelil.

18:40
    Simmonds, Giroux a Voráček dělají hodně problémů bránící čtveřici, která ale odolává.

18:57
    Až teď se New York na chvíli osvobozuje vyhozením až k Masonovi.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:15
    Tvrdá rána MacDonalda skončila na betonu Lundqvista, který si vysloužil další ovace přítomných fanoušků.

19:34
    Vincent Lecavalier vjel do útočné třetiny příliš brzy – postavení mimo hru.

19:36

19:42
    První třetina se chýlí ke svému konci, kotouč se nachází v neutrální třetině.

19:59
    Stepan ještě bojuje s MacDonaldem o kotouč, nic se už ale v úvodní třetině nestane.

20:00

První dvacetiminutovka zápasu přinesla zajímavou podívanou, ve které se o jedinou branku postaral domácí Dorsett, který využil chybnou rozehrávku jinak jistého Masona. Philadelphia se i díky přesilovce dostala do velkého tlaku, všechny útočné snahy ale končí na výborném Henriku Lundqvistovi, který předvádí skvělé zákroky. Druhá třetina začne zhruba ve 2:05.

Vyhrané vhazování: 12 – 10.

New York Rangers v této sezóně odcházeli po první třetině do kabin s vedením v zádech celkem pětadvacetkrát, z toho pouze pětkrát odešli bez bodu. Naopak Flyers dokázali otočit nepříznivý průběh po první přestávce pouze v šesti případech.

20:01

20:05
    Na úvodní buly ve druhé třetině se postavili Brayden Schenn a Brad Richards. Úspěšnější byl hostující centr.

20:07
    Sedm vteřin jsme čekali na první přerušení, které přichází po postavení mimo hru Rangers.

20:15
    Opět je hra přerušena, tentokrát kvůli přihrávce rukou, kterou sudí viděli.

20:35
    Simmondsova teč nadělala Lundqvistovi hodně potíží, po volném puku poté skákalo hned několik hráčů, nejrychleji u něho byl ale gólman domácích.

20:51
    Další práci měl Lundqvist po střele Voráčka, druhá třetina začíná aktivně.

21:33
    Cuturier si ramenem odstavil dotírajícího protihráče, Rangers se přesto dostali ke kotouči.

22:09
    Druhá řada Rangers udělala v útoku hodně vzruchu, žádná těžká střela ale na Masona nepřiletěla.

22:43
    Kotouč létá ze strany na stranu, žádné nebezpečí ale k vidění není.

23:10
    Pokračuje neurovnaná pasáž zápasu, oba týmy předvádí hodně chyb v kombinaci.

23:30
    Derek Dorsett zkusil překonat Masona, což se mu nepovedlo, gólman Flyers se rychle přesunul.

23:50
    O další dobrou šanci domácích se postaral Dan Girardi, po jehož střele se ozvala vnější tyčka branky Flyers.

24:00
    Hosté se osvobodili jen díky icingu, všichni hráči se vrátí před brankáře Philadelphie.

24:09
    Hra je hodně kouskovaná, přerušuje se po několika odehraných vteřinách.

24:41
    Stralman čekal na dostřídání svých spoluhráčů, po několika vteřinách se rozhodl rozehrát, což se mu nepovedlo, píská se zakázané uvolnění.

24:50
    Voráček to zkouší poměrně často, úspěšný ale proti Lundqvistovi není.

25:12
    Rick Nash dvakrát vypálil na Masona, který druhý puk za svá záda zatím nepouští.

25:31
    O pár vteřin později se už tak děje, Rangers unikají do dvougólového vedení. RYAN McDONAGH si od modré nabruslil mezi kruhy, ze kterých vypálil přesně a tvrdě pod horní tyč, od které se puk odrazil do branky. Bez asistence.

26:03
    Raffi zadovkou nechal kotouč Rinaldovi, který střelou švihem branku Lundqvista o kousek přestřelil.

26:40
    New York Rangers nemůže po zakázaném uvolnění vystřídat své hráče na ledě, vhazovat se bude před Lundqvistem.

26:52
    Kotouč se často ocitá za jednou či druhou brankou, odkud pochopitelně góly padají jen těžko.

27:17
    Moore nahrál Boylovi, který z blízka překonat Masona nedokázal.

27:30
    Další zákrok kanadského brankáře Philadelphie znamená krátkou komerční přestávku.

27:45
    Třetí útok Flyers v útočné třetině pobyl jen hrstku vteřin, poté se hra vrátila před Masona.

28:11
    Klein jen nahodil do rohu hřiště a odjel střídat.

28:30
    Tvrdá střela norského útočníka Zuccarella jen otestovala tvrdost mantinelu za brankou Philadelphie.

29:04
    Po další akci Zuccarella vyhodili hostující hráči na zakázané uvolnění.

29:30
    Giroux se k boji o puk za brankou ani nedostal, Rangers se rychle stěhují s pukem do útočné třetiny.

29:55
    Hraje se především kolem mantinelů, odkud se na brankáře střílí jen těžko.

33:11
    Utkání se nám přelilo do své druhé poloviny, Flyers budou mít co dělat, pokud chtějí získat nějaké body.

30:50
    MacDonald se Simmondsem se dokázali usadit v útočném pásmu, kde ale nedokázali vypálit přesnou střelu na Lundqvista.

31:29
    Raphael Diaz napřáhl od modré a trefil svou tvrdou střelou horní tyč branky, kterou stráží Steve Mason.

31:54
    Další útok Flyers měl jepičí život, Rangers ovládají průběh druhé třetiny.

32:22
    Chris Mason sice po předchozím zákroku po střele Millera neměl svou hokejku v držení, přesto střelu Matse Zuccarella dokázal svou rukavicí zastavit.

32:22
    Letci můžou střádat své plány při komerční pauze, která přichází na řadu.

32:28
    Vhazování v obrané třetině vyhrál Hall, díky kterému můžou hosté zaútočit.

32:53
    Brayden Schenn dostal od soupeřů hodně času a prostoru na zakončení, střelu švihem z levého kruhu ale Lundqvist vyrazil svou lapačkou.

33:13
    MacDonald je dnes hodně vidět, jeho další střelu ale zablokoval před ním stojící obránce.

33:37
    Giroux pouze nahodil puk za branku Lundqvista a prakticky tak zhatil tento útok Letců.

34:09
    Podobná situace také na druhé straně, také v tomto případě zastínil střelce svým zákrokem brankář, Stepanův pokus skončil v lapačce Masona.

34:09
    Po dalším reklamním brejku příjde na řadu koncovka prostřední třetiny, ve které je výrazně lepší celek z New Yorku.

34:29
    Z boje za brankou domácího týmu vzešli vítězně hosté, kteří můžou pokračovat v útočné snaze.

34:37
    Henrik Lundqvist vyrazil střelu z úhlu v podání Raffiho před sebe, kde už číhal Adam Hall, který místo odkryté klece našel jen výstroj švédského gólmana.

35:02
    Při snaze domácích vyhodit puk z obraného pásma kotouč doputoval do rukou jednoho z fanoušků, který získal cenný suvenýr.

35:13
    Pumelici vyslal na branku Lundqvista Sean Couturier, kterému se nepodařilo umístit tuto střelu mezi tři tyče.

35:30
    Na druhé straně po kratší pauze vypálil Dan Girardi, který trefil jen zadní mantinel.

35:45
    Brad Richards zkusil z mezikruží potřetí v zápase překonat Masona, který byl tentokrát pozorný.

36:05
    Další zákrok předvedl Mason po střele McDonagha, který svůj druhý gól v zápase nepřidal.

36:39
    Solidní tlak Jezdců pokračuje, Steve Mason neví kde mu hlava stojí.

36:59
    Betony Masona sklaply po střele Boyla v čas, kotouč se poté odrazil do míst, kde byli hráči Flyers.

37:21
    Po přerušení hry se vhazuje v blízkosti modré čáry, která je blíže klece, ve které stojí Steve Mason.

37:28
    Diaz napálil kotouč od červené čáry, kus černé gumy po ledě doputoval až na hokejky hostů.

38:05
    Střela Simmondse byla sražená do ochranné sítě, nemůže následovat nic jiného, než přerušení hry.

38:14
    Richardsova přízemní střela z úhlu jen vyprášila beton nachystaného Masona.

38:36
    Tentokrát to Richards zkoušel z pravé strany, také z té ale našel jen výstroj gólmana Letců.

38:52
    Grossmanovi se nepovedlo vyhodit puk do středního pásma, nápor Rangers tak pokračuje.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:20
    Hra se přelévá ze sttrany na stranu, nyní je v útoku elitní formace Philadelphie.

39:48
    Autor prvního gólu Dorsett si to s pukem nasměřoval až do brankoviště Masona, kde ale kanadský útočník neprocpal puk za záda gólmana Flyers.

39:55
    Druhá třetina za potlesku domácích fanoušků spěje ke svému konci.

40:00

Po klaksonu, který ukončil prostřední periodu odchází do své vyhřáté kabiny spokojenější domácí mužstvo, které přestřílelo svého soupeře a také přidalo díky obránci McDonaghovi svou druhou branku. Třetí třetina začne zhruba ve 3:05.

Statistiky po 2. třetině:

Střely na branku: 23 – 25
    Zásahy brankářů: 25 – 21
    Zablokované střely: 13 – 10
    Bodyčeky: 25 – 15
    Vyhrané vhazování: 23 – 22.

Philadelphia vstřelila v této sezóně ve třetích třetinách už 81 branek, což je druhá nejlepší bilance ze všech týmů NHL.

40:01

40:18
    Úvodní útok se Jezdům příliš nepovedl, Flyers můžou vyrazit dopředu.

40:30
    Rangers se však rychle dostali k puku a vystřelit se povedlo Pouliotovi, kterého lapačkou vychytal Mason.

40:50
    Miller nabil na modrou čáru Kevinu Kleinovi, který jen o kousek netrefil branku Flyers.

41:01
    Zasahovat musel také Lundqvist a to po střele švihem Matta Reada.

41:34
    New York se provinil postavením mimo hru, následuje přerušení hry.

41:53
    Dobrou práci odvedl Jakub Voráček, který získal faul na svojí osobu. Na trestnou lavici už usedá Ryan McDonagh, který podrazil českého reprezentanta.

41:53
    Voráček si ale podle rozhodčích pomohl na zem simulováním a tak také český hráč míří na trestnou lavici.

42:18
    Po dlouhém boji za brankou Lundqvista vyvezli domácí hráči puk až do vlastní útočné třetiny.

42:43
    Tam ale vystřelit nedokázali, hosté už přijíždí s dalším útokem.

43:04
    Hagelin směřoval svou přihrávku na St. Louise, ke kterému ale kotouč nedoputoval.

43:23
    Giroux není dnes moc vidět, jeho střela od modré přeletěla branku.

43:45
    Hraje se sice ve čtyřech, hosté přesto zamkli svého soupeře před vlastní brankou.

43:53
    Obě mužstva hrají v plném počtu.

44:10
    Lecavalier byl za brankou povalen na led, rozhodčí to posoudili jako čistý zákrok.

44:21
    Kotouč se doklouzal až do prostoru, kde se pohybuje Mason, jenž pokryl puk a nechal unavené hráče v klidu vystřídat.

44:40
    Adam Hall hledal mezírku mezi tyčkou a Lundqvistem, který se však střelou z poza brankové čáry překvapit nenechal.

45:01
    Mats Zuccarello se hnal sám na Masona, zastavil ho ale výborným obraným zákrokem MacDonald.

45:30
    Asistent kapitána v dresu Rangers Marc Staal vyprášil lapačku Masona, který po sléze přerušil hru.

45:55
    Richards zadovkou vyzval ke střele Pouliota, který z ideální pozice z pravého kruhu trefil jen Masona, kterého musela tato střela štípnout.

46:30
    Grosmanova dělovka od modré trefila pouze Hartnella, který se skácel na zem.

46:37
    Jeden z největších tvrďáků v hostujícím dresu se stále svíjí na ledě, pomoci mu jdou lékaři Philadelphie.

46:37
    Scott Hartnell asi neprožívá nejpříjemnější chvíle v hokejové kariéře, je už ale na střídačce a asi bude pokračovat v zápase.

46:58
    Hostům pomaličku ale jistě začíná docházet čas, na vstřelení minimálně dvou branek mají už jen něco málo kolem třinácti minut.

47:10
    Do nejslavnější sportovní arény na světě se dnes na hokej přišlo podívat 18 006 diváků.

47:27
    Rangers se usadili v útočném pásmu, Steve Mason musí být v pozoru.

47:39
    A právě Steve Mason se nyní podepsal pod třetí inkasovaný gól Flyers. DOMINIC MOORE vyslal na gólmana Letců nepříliš nebezpečnou střelu, která ale Masonovi prošla mezi betony až za brankovou čáru. Asistence: Kevin Klein

48:08
    Hosté se pochopitelně ještě nevzdávají a rychle se tlačí do útoku.

48:37
    Matt Read přišel v rohu hřiště o kotouč, který směřuje na hokejkách domácích hráčů před branku Masona.

49:05
    Hartnell už je zpátky na ledě, jeho zranění tedy nebude nějak moc vážné.

49:17
    Simmonds vystřelil po odražení puku o mantinel, Lundqvist si pokryl svou levou tyčku.

49:44
    Ozývají se také fanoušci, kteří příliš hluční v tomto zápase nejsou.

49:59
    Poslední desetiminutovka třetí třetiny je před námi, Letce čeká hodně těžký úkol.

50:24
    Rangers výborně brání svou modrou čáru, Flyers mají veliké potíže s přechodem do útočné třetiny.

50:47
    Puk létá kolem mantinelů sem a tam, oba gólmani si můžou na chvíli odpočinout.

51:15
    Miller svým výhozem našel jenom Grossmana, jehož střela rozhodně neměla gólové parametry.

51:40
    Philadelphia rozjíždí svůj další útok až z poza vlastní branky.

51:46
    Akce však končí po hvizdu čárového rozhodčího, který viděl postavení mimo hru. Následuje komerční přestávka.

51:57
    Giroux to zkoušel bekhendovým pokusem, který však k brance Lundqvista ani nedoletěl.

52:24
    Jezdci si už můžou jen hlídat výsledek, jejich vedení je před závěrem zápasu dostatečné.

52:50
    Grossmanova střela byla zablokovaná, kotouč vyletěl ven z útočné třetiny Philadelphie.

53:10
    Obránce Coburn nezamířil přesně, kotouč je za brankou Rangers.

53:37
    O další z dlouhé řady ofsajdů se postarali hostující hráči, kterým utekl puk do střední třetiny.

53:58
    J.T. Miller vyslal na Masona střelu, která příliš prudká ani nebezpečná nebyla.

54:17
    Rangers se po krátké pauze opět usídlili v útočném pásmu před Masonem.

54:30
    Masonovi bude chvíli zvonit v hlavě poté, co Brian Boyle trefil svou tvrdou střelu brankovou konstrukci.

55:10
    Voráček byl v útoku úplně sám, přesto se mu podařilo udržet puk na hokejce.

55:30
    Boylova přihrávka na Dorsetta byla až moc prudká, Dorsettovi vyletěla hokejka z rukou.

56:05
    Philadelphii dochází drahocenný čas, který utíká hodně rychle.

56:24
    U branky Lundqvista vznikla menší rozmíška, ve které byl z hostující strany Simmonds a Lecavalier. Rozhodčí vše včas vyřešili a tak se vylučovat nebude muset.

56:24
    Po krátkém reklamním brejku budou před námi pravděpodobně poslední tři a půl minuty dnešního zápasu.

56:29
    Nyní se už vylučovat bude, Andrew MacDonald zahákoval unikajícího Benoita Pouliota, za což inkasuje hostující hráč menší trest.

56:45
    Oslabení začínají hosté dobře a krátce po buly vyhazují kotouč až k Lundqvistovi.

57:06
    Domácí už nikam spěchat nemusí, o vítězi duelu už je rozhodnuto.

57:30
    Rangers zakládají svojí útočnou akci z vlastní poloviny, na tu soupeřovu rozhodně nespěchají.

58:04
    Chvíli se bude hrát ve čtyřech na obou stranách, Marc Staal si odsedí dvě minuty za sekání.

58:07
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Tak přeci jen nás ještě čeká dramatická koncovka. Giroux vyhrál vhazování přesně na Streita, jenž naservíroval kotouč doleva, kde se do kotouče ze všech sil opřel JAKUB VORÁČEK, který střelou z první ruší očekávané čisté konto Henrika Lundqvista. Asistence: Mark Streit, Claude Giroux

58:29

58:32
    Začíná přesilovka Flyers, kteří to zkouší v šesti. Mason prchá na svou střídačku.

58:53
    Vyhození domácích prázdnou branku netrefilo, zakázané uvolnění to ale nebude, což Rangers vyhovuje.

59:11
    O další střelu se pokusil Voráček, tentokrát úspěšný nebyl.

59:28
    Wayne Simmonds byl příliš blízko Lundqvistovi, kterého tak neměl jak překonat.

59:45
    Letci jsou stále v útočném pásmu, šance na srovnání skóre už je ale nulová.

59:56
    Čtyři vteřiny před koncem nám to u branky Rangers zajiskřilo, pravděpodobně se dočkáme ještě nějakých dvouminutových trestů.

59:56
    Scott Hartnell (PHI) – 2 minuty, hrubost
    Wayne Simmonds (PHI) – 2 minuty, sekání
    Dan Girardi (NYR) – 2 minuty, hrubost
    Ryan McDonagh (NYR) – 2 minuty, krosček.

59:58
    Poslední buly už bylo spíše jenom symbolické, dnešní střetnutí dvou vyrovnaných týmů je u konce.

60:00

Očekávané utkání skončilo dvougólovým vítězstvím New Yorku Rangers, kteří porazili svého rivala z Philadelphie celkovým skórem 3:1. Dvě ze tří branek Rangers vstřelili hráči ze čtvrté formace, konkrétně to byli Dorsett a Moore. Ty svým gólem doplnil ještě Ryan McDonagh. České fanoušky může těšit fakt, že jedinou branku Letců zaznamenal v závěru zápasu Jakub Voráček.

Jakub Voráček (PHI) 1+0, 3 střely, čas na ledě 15:32

Z tohoto zajímavého utkání NHL je to už vše, přeji Vám buď dobrou noc, anebo krásné čtvrteční ráno.

Petr Kašpárek

Branky a nahrávky: 9. Dorsett (Boyle), 26. McDonagh, 48. Moore (Klein) – 59. Voráček (Streit, Giroux)

New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – Girardi (A), McDonagh, Stralman, Staal (A), Diaz, Klein – Nash, Stepan, St. Louis – Zuccarello, Brassard, Hagelin – Miller, Richards (A), Pouliot – Dorsett, Moore, Boyle
    Trenér: A. Vigneault

Philadelphia Flyers: Mason (Emery) – Timonen (A), Coburn, Grossman, Streit, Schenn, MacDonald – Voráček, Giroux (C), Hartnell (A) – Simmonds, Schenn, Lecavalier – McGinn, Couturier, Read – Raffi, Hall, Rinaldo
    Trenér: C. Berube

Rozhodčí: VanMassenhoven, O'Halloran – Cameron, Barton

Diváci: 18 006