ACEMA Sparta Praha
9:6 (2:2, 5:3, 2:1)
FbC 98 Chomutov
Pátek 28.03.2014, 19:30 • X3M Arena Barrandov • G2 liga juniorů

To je pro dnešek již vše. Doufám, že jste si dnešní přenos užili a zítra můžete sledovat z florbalových přenosů na onlajny.com například semifinálové zápasy Extraligy nebo finále 1. ligy mužů. U dalších přenosů na shledanou. (21:38:43)

Střely – celkem

Sparta: 31
    Chomutov: 29

Střely – 3. třetina

Sparta: 12
    Chomutov: 12

Skvělé utkání se spousto gólů končí nakonec v poměru 9:6 ve prospěch Sparty. Chomutov se však nemusí za nic stydět, protože byl pro domácí rovnocenným soupeřem. Ve 2. zápase na pražské půdě určitě bude o co hrát.

60:00

59:48
    Nachtmannova střela také míří do připraveného Šantora.

58:36
    Sedmík vystřelil, Šantora vyráží.

57:09
    Domácí jsou v plném počtu.

56:18
    Sparta hraje už ve čtyřech, kritické oslabení o dva muže domácí přežili.

56:10
    Fiala neposlal míček mezi 3 tyče, Sparta může rozehrát.

55:07
    Chomutov si bere oddechový čas.

55:07
    Michal Zeman (Sparta) je vyloučen na 2 minuty za nadzvedávání hole.

54:17
    Jaroslav Jaroš (Sparta) je vyloučen na 2 minuty za hrubost.

52:28
    Chocholoušek poslal míček vedle.

51:52
    Sparta právě vstřelila branku!
    Spartu Sedmíkova neproměněná šance nemusí mrzet, protože jen o několik vteřin později předvedl pěkný individuální průnik obranou JAKUB NACHTMANN a Sparťané si tvoří náskok, který Chomutov bude horko těžko stahovat. Bez asistence.

51:39
    Sedmík zaváhal a netrefil odkrytou klec Chomutova.

49:09
    Další dobrá chomutovská příležitost, ani tentokrát se ovšem míček přes pohotového Hašpla nedostal.

48:05
    Hašpl přesně nevěděl, kde má míček, nakonec však brance zabránil a Sparta rozehrává.

47:26
    Šarša poslal míček jen těsně vedle branky Sparty.

47:08
    Jakub Nachtmann (Sparta) je vyloučen na 2 minuty za opakované přestupky.

46:52
    Halama v šanci, ale přestřelil chomutovskou branku.

46:09
    Sparta ovládá hru a drží míček.

45:03
    Jeníček předvedl pěkný obranný zákrok, zblokoval holí střelu soupeře.

44:09
    Chomutov právě vstřelil branku!
    Že by Chomutov ještě zabojoval? Aleš Trávníček nahrál MILOŠI ŠULCOVI, jeho střela vymetla pavučinu. Asistence: Aleš Trávníček.

43:28
    Jeníčkova střela zamířila jen do těla Šantory.

42:21
    Domácí byli v další šanci před chomutovskou brankou, obrana hostů situaci vyřešila.

41:27
    Zemanova střela z půlící čáry za Šantorou nekončí, chomutovský brankář zasahuje.

40:55
    Hned zkraje třetiny pojišťuje Sparta své vedení. MARTIN HALAMA zakončil a zblízka překonal Šantoru, ten už nestihl zakročit. Asistence: Jaromír Sedmík.

40:01

Střely – 2. třetina

Sparta: 7
    Chomutov: 8

Pro diváky to je skvělý zápas, skóre se ve 2. třetině osmkrát měnilo, každou chvíli vedl jiný ze dvojice soupeřů. Nakonec se skóre ustálilo v poměru 7:5 pro domácí Spartu. Nic ale není ještě rozhodnuto a 3. třetina nám může nabídnout ještě spoustu zajímavých okamžiků.

40:00

37:29
    Domácí zvyšují na dvougólový rozdíl. Matěj Pruner poslal míček před branku, kde ho získal JAKUB JOSEF MALHOCKÝ a Chomutov ztrácí kontakt ve skóre se soupeřem. Asistence: Matěj Pruner.

37:06
    Sparťané dávají další branku a znovu vedou. Jan Denemark přiklepl míček JAROMÍRU SEDMÍKOVI, jehož pokus zaplachtil až za Šantorova záda. Asistence: Jan Denemark.

34:57
    Skóre se po 7 sekundách opět mění! Vyrovnání na 5:5 měl na svědomí JAN PETRMICHL. Asistence: Michal Kabele.

34:50
    Vedení se opět přelilo na druhou stranu. Daniel Jäschke vypátral přesným pasem ALEŠE TRÁVNÍČKA, míček se po jeho ráně dokutálel až do branky. Asistence: Daniel Jäschke.

33:42
    Do samostatného úniku se dostal LUKÁŠ FIALA a poradil si s ním znamenitě, Hašpl neměl na tuhle střelu nárok. Bez asistence.

33:33
    Kabele šel naprosto sám na gólmana, jeho střela nakonec míří nad!

32:34
    Obránce Sparty zblokoval letící míček.

32:15
    Chomutov je na útočné polovině, hráči hostů si přihrávají z hole na hůl a hledají pozici ke střele.

30:48
    David Kryštof (Sparta) je vyloučen na 2 minuty za hru rukou.

30:09
    Sparťané se dnes poprvé dostávají do vedení! Lukáš Jeníček napálil pouze tyč Šantorovy klece, ale dorážející JAKUB JOSEF MALHOCKÝ již problém se vstřelením gólu neměl a završil tak hattrick. Asistence: Lukáš Jeníček.

28:39
    Chocholoušek se dostal až před branku, kde ale máchl naprázdno a vůbec netrefil míček.

27:04
    Halamova střela neměla gólové parametry, Šantora byl bez práce.

26:15
    Vedení Chomutova netrvalo moc dlouho. Po necelé minutě se hra zastavila znovu, tentokrát gól zajistil přihrávající Ondřej Špalek a přesně střílející DAVID HENDRICH. Asistence: Ondřej Špalek.

25:37
    Tým hostů si bere zpět vedení, o které přišel na konci 1. třetiny. ONDŘEJ BEJČEK zakončil kombinaci v přesilovce a usměrnil míček do odkrytého prostoru. Asistence: Tomáš Fiala.

25:07
    Sparta se dere na útočnou polovinu i přes to, že je v početní nevýhodě.

24:37
    David Kryštof (Sparta) jde odpykat trest na 2 minuty za špatné střídání.

23:08
    Hra se přesunula na sparťanskou polovinu, Chomutov má nyní více ze hry.

21:47
    Šulcova střela na branku Sparty byla obranou zblokována.

21:18
    Domácí drží míček na svých holích.

20:01

Pojďme si zrekapitulovat úvodní třetinu tohohle střetnutí. Začátek se více povedl Chomutovu, hosté v průběhu 3. minuty dvakrát propálili Hašpla a získali vedení 2:0. Sparta se ale postupně začala probouzet k životu a v závěrečné čtyřminutovce musel kapitulovat i Šantora. Domácí také předvedli dva přesné zásahy a díky tomu je skóre vyrovnané a my se můžeme těšit, co nám utkání nabídne v jeho dalším průběhu.

Střely – 1. třetina

Sparta: 12
    Chomutov: 9

20:00

19:16
    Zemanova střela nemusela Šantoru nijak děsit, s přehledem ji chytá.

18:08
    Sparťanská spolupráce, která byla u prvního gólu, boduje dnes i podruhé. Břetislav Kůla našel volného JAKUBA JOSEFA MALHOCKÉHO, ten vypálil a srovnal stav. Asistence: Břetislav Kůla.

17:24
    Střela Kabeleho nebyla ideální, míček mu totiž sjel z čepele.

16:25
    Malý důraz hostů před brankovištěm dokázala Sparta potrestat. Přihrávku Břetislava Kůly využil JAKUB JOSEF MALHOCKÝ a dává kontaktní branku. Asistence: Břetislav Kůla.

16:03
    Domácí gólman opět podržel svůj tým kvalitním zákrokem!

13:48
    Sparta se ubránila a hraje v pěti.

11:46
    Břetislav Kůla (Sparta) je vyloučen na 2 minuty za nedovolené vrážení.

11:26
    Hašpl zlikvidoval velkou chomutovskou příležitost a zamezil tak změně skóre!

10:36
    Petrmichl z protiútoku nepřekonal Šantoru, míček mají hosté.

08:36
    Zeman poslal míček na mantinel za brankou.

07:35
    Tomáš Fiala (Chomutov) je vyloučen na 2 minuty za hrubost.

06:30
    Hosté jsou v plném počtu, domácí nevyužili přesilovou hru.

04:29
    Ondřej Bejček (Chomutov) je vyloučen na 2 minuty za blokování hole.

04:26
    Nachtmannova střela minula chomutovskou klec.

04:03
    Sparťané jsou na míčku, chomutovští musí do obrany.

03:38
    Domácí tým zkouší jít do útoku, chomutovská obrana byla pozorná.

02:19
    Hosté zvýšili své vedení. Daniel Jäschke rozehrál volný úder, poslal míček na hůl MILOŠE ŠULCE, jehož střela byla přesná. Asistence: Daniel Jäschke.

02:14
    Hosté proměnili jednu ze svých šancí a jdou možná trochu překvapivě do vedení. ONDŘEJ ŠARŠA měl kolem sebe místo a rozhodl se pro zakončení, po kterém míček skončil v síti. Bez asistence.

01:46
    Chomutov v úniku dva na jednoho neprostřelil Hašpla.

00:56
    Selingerovu ránu Hašpl vyrazil, dorážející Trávníček však nebyl úspěšný.

00:25
    Sparta se drží u míčku a jde na útočnou polovinu.