Pondělí 31.03.2014, 18:45 • Arena Chimki, Chimki • Ruská Premier Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.

01.12.2013 / 18. kolo / Spartak M. – Volga N.N. 6:1
    07.12.2013 / 19. kolo / Volga N.N. – Křídla S. 1:2
    10.03.2014 / 20. kolo / Amkar Perm – Volga N.N. 5:1
    16.03.2014 / 21. kolo / Rubin Kazaň – Volga N.N. 3:1
    22.03.2014 / 22. kolo / Volga N.N. – Tom Tomsk 0:1

Volga Nižnij Novgorod
    Hosté mají velké starosti se samotnou záchranou v soutěži, když aktuálně "okupují" předposlední, tedy patnácté, místo s bodovým ziskem osmnácti bodů. Právě patnácté a šestnácté místo znamená přímý sestup, naději na záchranu pak skýtá třinácté a čtrnácté místo, z nichž je týmům zajištěna účast v baráži. Ligovou jistotu pak znamená dvanácté a lepší místo, na které Volga akutálně ztrácí tři body.

02.12.2013 / 18. kolo / FK Rostov – CSKA Moskva 0:0
    06.12.2013 / 19. kolo / Krasnodar – CSKA Moskva 1:0
    09.03.2014 / 20. kolo / Dinamo M. – CSKA Moskva 4:2
    15.03.2014 / 21. kolo / CSKA Moskva – Zenit 1:0
    24.03.2014 / 22. kolo / Anži -CSKA Moskva 0:3

CSKA Moskva
    Domácí se pohybují v těsném "závěsu" za pěticí týmů, které se zatím pohybují na čele nebo na příčkách, zajišťujících pohárovou Evropu. Aktuálně je CSKA na šestém místě s bodovým ziskem čtyřiceti bodů. Pátý FK Krasnodar má stejný počet bodů, čtvrtý Spartak o bod a třetí Dinamo pak o tři body více. Ztráta na vedoucí Lokomotiv Moskva se zdá již, z pohledu CSKA, těžko překonatelná (8 bodů).

Volga N.N. – CSKA Moskva 1:2

Vítejte u onlajn přenosu utkání třiadvacátého kola ruské Premier Ligy, v němž domácí CSKA MOSKVA přivítá VOLGU NIŽNIJ NOVGOROD. Utkání se odehraje v Aréně Chimki v Chimki a provede jím trojice ruských rozhodčích, hlavní Vladimir Kazmenko a asistenti Semjonov s Berežněvem.

CSKA Moskva: Akinfjejev – Fernandes, V. Berezuckij, Ignaševič, Ščennikov – Tošić, Elm, Dzagojev, Wernbloom, Musa – Doumbia
    Náhradníci: Vasin, A. Berezuckij, Nababkin, Jefremov, Milanov, Rahimić, Vitinho, Bazeljuk, Pomazun

FK Volga Nižnij Novgorod: Komarov – Leandro, Kowalczyk, Kolodin, Rodić – Minosjan, Ropotan, Karjaka, Šulenin, Mukendi – Syčev
    Náhradníci: Nigmatullin, Sarkisov, Koncedalov, Putsila, Aldonin, Shelton, Bulykin, Polczak, Pareliko, Borysiuk, Danilenko, Činčerin

Rozhodčí: Kazmenko – Semjonov, Berežněv.

1

2
    Leandro odehrál míč do autu na vlastní polovině jenže vzápětí fauluje jeho spoluhráč Karjaka, volný kop pro CSKA.

3
    CSKA se vrací na svou polovinu a zkouší založit postupnou útočnou akci.

3
    Nakonec pálí z nějakých pětatřiceti metrů Elm, parádní střela, míč prolétl jen několik centimetrů vedle branky Volgy!

5
    Fotbalisté Volgy vyčkávají na vlastní polovině, vpředu je pouze Syčev.

5
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Výborná akce domácích, ZORAN TOŠIĆ zrychlil hru ve středu hřiště, "narazil" si před vápnem s Doumbiou a pohotovou střelou k pravé tyči překonává Komarova v brance Volgy..

7
    Vstup do zápasu se fotbalistům CSKA povedl, uvidíme, zda budou další branky přibývat.

7
    Ano, to bylo rychlé! CSKA přidává další gól, nejprve Doumbia pronikl do vápna z pravé strany, jeho pokus skončil na tyči, ale to již ALAN DZAGOJEV hlavičkuje odražený míč do sítě.

8
    Tak to je hodně nepříjemný vstup hostů do zápasů, prohrávat se silným CSKA takto rychle 0:2...

10
    Fernandes nakopává na levou stranu, ale míč letí do autu.

10
    Tentokrát to Fernandes zkoušel individuálně po pravém křídle, ale ani to nevyšlo. Hosté vhazují z levé strany.

12
    Hra se zklidnila, hosté opět vyčkávají na to, co předvedou domácí fotbalisté.

14
    Nepřesná střela Dzagojeva z pravé strany, ale i tak se musí hosté zase bránit, domácí znovu u míče.

15
    Statistika držení míče: 75% : 25%.

16
    Tošić fauluje ve středu hřiště Ropotana, hosté získávají míč a mohou rozehrávat volný kop.

17
    Jenže o míč téměř vzápětí přicházejí, hrají domácí.

18
    Závar před Komarovem, který končí střelou Musy z levé strany, Komarov vyráží alespoň na roh.

19
    Tošić rozehrál rohový kop z levé strany, domácí ale branku Volgy neohrozili, hlavička Wernblooma končí vysoko nad brankou.

21
    Žlutou kartu dostává Artur Minosjan (FK Volga Nižnij Novgorod), který ostrým skluzem zezadu "nabral" na polovině CSKA Musu.

23
    Hra se přece jenom alespoň trochu vyrovnala, hosté se nyní častěji dostávají na polovinu CSKA.

25
    Elm to zkouší opět ze střední vzdálenosti, tento pokus ale již není tak povedení, jako ten první, odkop od branky.

27
    Tošić s Fernandesem kombinují na polovině hostů.

27
    A nakonec je tu střela Dzagojeva z hranice pokutového území, Komarov znovu skvělým zákrokem vyráží na roh.

28
    CSKA rozehrává rohový kop z levé strany, ve vápně se dostal do zakončení Fernandes, ale míč z brankové čáry vykopává Komarov, to byl reflexivní zákrok, kterým zachránil gólman Komarov svůj tým!

30
    Po první půl hodině hry vedou fotbalisté CSKA o dva góly a zatím dominují v tomto zápase, byť se hostům podařilo trochu "otupit" tlak soupeře.

31
    Tošić centruje z pravé strany do vápna, tam se dostává nakonec ke střele Ščennikov, míč tečuje Leandro, je to rohový kop pro CSKA.

32
    Z levé strany letí centr na bližší tyč, hosté se osvobozují odkopem až na polovinu CSKA.

34
    Wernbloom fauluje na vlastní polovině Syčeva a hosté budou míč výhodu volného kopu z dobré pozice!

35
    Lavička Volgy připravuje střídání, ale to vše až po volném kopu.

36
    Karjaka rozehrává volný kop z levé strany, ze vzdálenosti zhruba pětadvaceti metrů od branky soupeře, ale míč letí pouze nad branku CSKA. Odkop od branky.

37
    Doumbia s Tošićem prováhali nyní nejlepší okamžik ke střele v pokutovém území Volgy.

38
    Střídání v týmu FK Volga Nižnij Novgorod: ze hřiště odchází Ropotan, přichází Koncedalov.

39
    Odkop od branky CSKA, hosté se musí bránit, domácí spěchají před branku soupeře. Nakonec je z toho ztráta míče před pokutovým územím Nižnij Novgorodu, hrají hosté.

40
    Posledních pět minut první půle, hosté drží míč na svých kopačkách, kombinace na polovině CSKA jim ale činí velké problémy.

41
    Žlutou kartu dostává Alan Dzagojev (CSKA Moskva) a může být rád, protože tam ve středu hřiště velmi nevybíravě "šlápl" do Šulenina.

42
    Šulenin již "po svých" odchází za postranní čáru k ošetření.

42
    A pozor, Alan Dzagojev dostává nakonec červenou kartu! Byť před minutou sudí Kazmenko ukázal střelci druhé branky CSKA nejprve kartu žlutou... Dzagojev v němém úžasu odchází do kabin!

43
    Lavička Volgy připravuje střídání, zranění Šulenina je zřejmě vážné a nedovoluje mu pokračovat v utkání, na hrací plochu se chystá Jamajčan Shelton.

44
    Střídání v týmu FK Volga Nižnij Novgorod: ze hřiště odchází Šulenin, přichází Shelton.

45
    Poslední minuta řádné hrací doby prvního poločasu, domácí bojují před brankou Volgy.

45
    Závar ve vápně po volném kopu CSKA, tam se domácí dožadují odpískání ruky bránícího Rodiće, ale píšťalka sudího zůstává němá, kouč CSKA Sluckij to nevydržel a málem vběhl na hrací plochu!

45+1
    CSKA mělo k dispozici rohový kop z pravé strany, ale defenziva hostů dokázala tuto standardní situaci "ustát".

45+2
    Sudí Kazmenko se rozhodl nastavit dvě minuty nad rámec základní hrací doby prvního poločasu, ten tak spěje ke svému konci.

45+2

Po prvním poločase vedou domácí zaslouženě o dva góly, když skóre otevřelo CSKA v 5. minutě, kdy se trefil Tošić. Na zatím konečných 2:0 pak upravil o dvě minuty později Dzagojev, který již ale další gól nepřidá, protože byl ve 42. minutě vyloučen za ošklivý faul na Šulenina, jenž zápas nedohrál a musel střídat.

Druhý poločas začne přibližně v 19:50 hodin.

46

47
    Hosté aktivnější v úvodu druhé půle, domácí však hrají pouze o deseti.

48
    Centr z pravé strany na Syčeva, který se ale k míči ve vápně nedostal. I tak ale jeho spoluhráč Leandro vhazuje aut z pravé strany.

49
    A na zadní tyči si nabíhá Fernandes po centru do vápna, jeho střela z úhlu končí v náruči připraveného Akinfjejeva.

50
    Musa s Tošićem zakokmbinovali, míč na pravé straně, na polovině soupeře. Wernbloom centruje do vápna, kde se však Doumbia jen o milimetry nedostal k hlavičce.

52
    Na druhé straně mí míč ve své moci Komarov, který rozehrává.

54
    Pas na Fernandese, dříve je u míče ale Akinfjejev, který rozehrává. Hosté se ale okamžitě vrací "na míč".

55
    Rohový kop pro Nižnij Novgorod, hosté rozehrají z pravé strany.

55
    Minosjan rozehrál, Syčev se dostává ve vápně ke střele, ale netrefuje branku.

56
    Akinfjejev vykopává až na polovinu soupeře, kde míč získávají právě hosté a CSKA se bude muset opět bránit.

56
    Dobrá střela Minosjana z hranice pokutového území, Akinfjejev vyráží na roh.

57
    Ten hosté rozehráli z pravé strany, ale nedokázali se prosadit, domácí se v pohodě ubránili.

59
    Statistika držení míče: 64% : 26%.

61
    Hosté budou mít k dispozici volný kop na polovině CSKA. Akinfjejev si staví "zeď".

62
    To nebyl dobře rozehraný volný kop a hrozil rychlý protiútok CSKA. Ten ale končí útočným faulem Musy na Kolodina ve středu hřiště.

63
    Žlutou kartu dostává Akinfjejev (CSKA Moskva).

65
    Hosté se snaží o vstřelení prvního gólu, zatím se jim v koncovce nedaří.

66
    Doumbia na hranici pokutového území, ale odskočil mu míč od nohy, nakonec nedokázal vystřelit.

68
    Hra se nepříjemně kouskuje, její úroveň klesá spíše do ligového průměru.

69
    Po volném kopu z levé strany se ve vápně dostává k hlavičce ve vápně Berezuckij, poté i PONTUS WERNBLOOM, který již posílá hlavou míč do sítě.

71
    Střídání v týmu FK Volga Nižnij Novgorod: ze hřiště odchází Minosjan, přichází Sarkisov.

72
    Rodić se dokázal na pravé straně zbavit obránce Volgy, ale to se ve vápně nepodařilo Doumbiovi, který ztrácí míč.

73
    Žlutou kartu dostává Dmitrij Syčev (FK Volga Nižnij Novgorod) za faul na polovině CSKA.

74
    Žlutou kartu dostává Arutr Sarkisov (FK Volga Nižnij Novgorod) za "šlapák" na Ščennikova na polovině CSKA.

77
    A mohlo to být 4:0 pro CSKA, které hraje od 42. minuty o deseti, střelu Musy ale Komarov parádně nohou vyráží.

79
    Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Doumbia, přichází Milanov.

80
    Poslední desetiminutovka dnešního utkání, které je již rozhodnuté, domácí vedou 3:0 a kontrolují průběh zápasu.

81
    Sarkisov zkoušel vybojovat rohový kop pro svůj tým, ale asistent na pomezí je jiného názoru, bude to odkop od branky CSKA.

82
    Souboj ve středu hřiště, domácí získávají míč, ale nikam nespěchají.

83
    Žlutou kartu dostává Andrej Karjaka (FK Volga Nižnij Novgorod) za nedovolené zastavení pronikajícího Tošiće ve středu hřiště.

85
    Poslední pětiminutovka dnešního utkání, hosté to ještě zkouší. Fernandes to zkouší individuálně, ale v přesile s bránícími hráči nemá šanci a ztrácí míč.

88
    Milanov zkouší proniknout po pravé straně, ale ani on se individuálně prosadit nedokáže.

89
    Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Tošić, přichází Jefremov.

90
    Poslední minuta řádné hrací doby, rozhodčí bude, hlavně díky množství faulů, nějakou tu minutu ještě nastavovat.

90+1
    Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Musa, přichází Bazeljuk.

90+1
    Tři minuty nastavil sudí Kazmenko.

90+3
    Probíhají poslední vteřiny dnešního utkání, ještě souboj o míč ve středu hřiště, úspěšnější hosté.

Dnešní utkání je u konce, z "povinného" vítězství se radují domácí fotbalisté, kteří potvrdili roli favorita a Volgu Nižnij Novgorod porazili hladce 3:0. Ve druhém poločase ještě navýšil náskok CSKA Wernbloom, který se trefil hlavo v 69. minutě. Hosté hráli ve druhém poločase mnohem lépe, než v tom prvním, k čemuž přispělo to, že CSKA hrálo ve druhé půli pouze o deseti.

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (20:39:47)