Ottawa – Carolina 2:1 (1:0 po s.n.) | New Jersey – Florida 6:3 (kon.) | Anaheim – Winnipeg 5:4 (po pr.)
Los Angeles – Minnesota 2:3 (kon.)
po s.n. (1:0)
Ottawa Senators
2:1 (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Carolina Hurricanes
Úterý 01.04.2014, 01:30 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Senators dnešním vítězstvím trochu více oživili naději na postup do play-off. Naopak Carolina je už asi bez šance. To je z mé strany vše. Přeji Vám nerušený zbytek noci a někdy zase u hokejových onlajnů na počtenou! (04:33:48)

3. Craig Anderson (OTT) 30 zák., 1 gól, 96,8%

V nájezdech byli šťastnější domácí Senátoři, kterým trefil druhý bod ve druhé sérii Aleš Hemský. Brankář Anderson dokázal pokrýt všechny tři pokusy soupeře a je tak jedním ze strůjců vítězství Ottawy.

V řádné hrací době se skóre měnilo jen v první třetině. Ottawu poslal už ve 101. sekundě do vedení Zibanejad, za hosty srovnal v 5. minutě Skinner.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Ottawa Senators.
    Autorem branky je ALEŠ HEMSKÝ.

Ani Lindholm si na Andersona nepřišel, je tedy hotovo!

Kyle Turris se rozhodl pro "ruský blafák" a netrefil branku.

Skinner trefil jen Andersona!

Aleš Hemský nic nevymýšlel a ranou o tyčku překonává Warda – 1:0!

Nashovu střelu vyráží Anderson.

Zibanejadův bekhendový blafák pokryl Ward.

Jako první pojede domácí Mika Zibanejad.

Samostatné nájezdy začínají.

Tak uvidíme, kdo v nájezdech oživí svou šanci na postup do play-off. Ottawa nebo Canes?

Tak ani prodloužení nerozhodlo. Největší šanci měl v jeho závěru Sjomin, ale neproměnil ji. Jdeme tedy na nájezdy.

Střely na branku v prodloužení – 1:4, celkem – 29:31

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:48
    Hosté v přečíslení 2 na 1. Sjomin však po přihrávce Skinnera odmítl rozhodnutí a branku netrefil!

64:12
    Turris se natlačil až před branku, ale netrefil.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 2. Zibanejad (Wiercioch, Hemský), rozh. náj. Hemský – 5. Skinner

Ottawa Senators: Anderson (Lehner) – Karlsson, Methot, Gryba, Wiercioch, Phillips, Ceci – Hemský, Zibanejad, Michálek – Stone, Turris, MacArthur – Neil, Smith, Pageau – Condra, Hoffman, Kassian. Trenér: Paul MacLean
    Carolina Hurricanes: Ward (Chudobin) – Sekera, Faulk, Liles, Hainsey, Bellemore, Harrison – Tlustý, E. Staal, Lokťjonov – Sjomin, J. Staal, Gerbe – Lindholm, Nash, Skinner – Dwyer, Malhotra, Bowman. Trenér: Kirk Muller

Rozhodčí: Martell, Pollock – Cherrey, Henderson

Diváci: 16732