Ottawa – Montreal 4:7 (kon.) | New Jersey – Washington 2:1 (kon.) | Columbus – Chicago 3:4 (kon.)
Florida – Calgary 1:2 (kon.) | Detroit – Buffalo 3:2 (kon.) | Arizona – Edmonton 2:3 (0:1 po s.n.)
Anaheim – Nashville 2:5 (kon.) | Boston – Philadelphia 5:2 (kon.) | St. Louis – Colorado 0:4 (kon.)
NY Islanders – Washington 3:4 (0:1 po s.n.)
Florida Panthers
1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Calgary Flames
Sobota 05.04.2014, 01:30 • BB&T Center, Sunrise • NHL

Pro dnešek je to již vše, děkuji vám za pozornost a přeji vám dobrou noc. (04:13:37)

Calgary – 17

Je tu konce! Nakonec se podařilo hostům udržet hubený náskok z druhé třetiny a přes závěrečný tlak nedopustili inkasování vyrovnávací branky. Závěrečných šest sekund bylo velmi krušných, domácí dvakrát nebezpečně vypálili, jedna střela byla však zablokována obráncem Calgary.

60:00

Rychlé vysvětlování šestisekundové taktiky oběma týmům.

59:54
    Oddechový čas pro domácí.

59:54
    Závar před MacDonaldem nakonec končí hvizdem rozhodčího. Vhazovat se bude v pásmu Flames.

59:32
    Colborne nedobruslil jako první puk a následný bekhend se mu nepodařilo dostat do sítě!

59:06
    Poslední minuta třetí třetiny!

58:45
    Domácí hrají v šesti!

58:28
    Hudler dobře hledal přihrávkou mezi kruhy spoluhráče, tomu se nepodařilo zavěsit do sítě.

58:01
    A je tu znovu postavení mimo hru Panterů. Probíhají poslední dvě minuty třetí periody, zatím jsou blíže vítězství hosté.

57:32
    Hosté zaváží puk do pásma a šetří cenné vteřinky, které se zřejmě domácí pokusí hrát bez brankáře v šesti.

56:54
    Domácí si vyvinuli delší nátlak, avšak přihrávka na dojíždějícího Gomeze vycestovala ven z pásma a je tu tak ofsajd domácích.

56:00
    Čas rychle ubíhá a domácí proto posílají co nejvíce puků na hostující bránu. Příliš mnoho práce však MacDonald nemá.

54:56
    Gomezova zadovka nedoputovala ideálně na hůl Bergenheima který nedokázal vypálit na bránu.

53:38
    Hayesovu střelu chytá ukázkově MacDonald do lapačky.

52:51
    Po chybě domácího mužstva se na chvíli Flames ujímají útočného pásma.

52:12
    Butlerova střela byla sražena bruslí hostujícího obránce.

51:41
    Tempo hry začíná polevovat, hosté se nikam nehrnou a hrají mnohem více dozadu, aby si udrželi svůj náskok.

50:15
    Zakázané uvolnění domácích.

49:51
    A na druhé straně MacDonald zakrývá puk lapačkou po lehkém nahození od mantinelu.

49:28
    A pozor na tohle! Málem to bylo 1:3! Do samostatného úniku se dostal střelec druhé branky Cammalleri, který si potáhl Luonga a když chtěl zavěsit do prázdné klece, domácí gólman zázračně vložil do střely hůl! Brilantní zákrok, který možná domácí podpoří a dokáží ještě utkání srovnat či otočit.

49:10
    Bergenheim nedokázal dobruslit kotouč.

48:32
    Calgary na chvíli dostali puk pryč ze svého pásma, Panteři se však perou jak se patří a nadále si drží kontrolu nad kusem gumy.

47:19
    Nyní však Monahan zvládl se třemi protivníky v zádech dovést puk do útočné třetiny.

47:04
    Florida obsazuje pásmo Flames.

46:35
    Russell obalamutil domácího obránce a mohl si najet do pozice odkud vyslal dobrou přihrávku do skrumáže před brankou. Nikdo se nabídky neujal.

45:53
    Na druhé straně měl Luongo víc štěstí než rozumu, ale naštěstí pro domácí nepustil do své brány další puk!

44:46
    Quinton Howden vytvořil zajímavou příležitost a poté ještě poslal puk na druhou stranu na najetého Nicka Bjugstada, kterému chybělo opravdu velmi, velmi málo a mohlo být vyrovnáno! Obrovská škoda pro domácí celek!

44:20

43:48
    Kostrbatý přechod do pásma ale Calgary zvládlo a může ohrozit domácí svatyni.

43:11
    Dvě střely vykryl Luongo bez větších potíží a domácí vyhazují přes všechny čáry.

42:44
    První půl minuta přesilovky se Flames nedaří, teprv teď se dostávají do pásma.

42:20
    Domácí Campbell (FLA) odchází na trestnou lavici pykat dvě minuty za sekání. Další šance hostů k pojištění si svého vedení.

41:44
    Hraje se nahoru dolů, ani jeden z týmů se nedokáže prosadit a střelecky zakončit svoji akci.

40:53

40:30
    Hosté ještě dohrávají početní výhodu, Russell mířil vedle.

40:01

Prostřední dějství je za námi a dočkali jsme se konečně gólové nadílky. Hosté se prosadili dvakrát, domácí však zatím pouze jednou. Nejprve se o první branku zasloužil Agostino. Minutu po něm srovnával domácí Trocheck. A ve 27. minutě znovu poslal hosty do vedení Cammalleri.

Střely na branku po druhé třetině:
    Florida – 28
    Calgary – 12

Další třetina začne přibližně v 3:24.

40:00

39:30
    A znovu. Flames se nedaří usadit se v pásmu, i když to aktuálně příliš nepotřebují. Stačí jim si hrát svoje a udržet si hubený náskok.

39:07
    Florida vyhazuje.

38:53
    A znovu se domácí proviňují faulem, tentokrát je to Butler (FLA), který si musí odpykat dvě minuty za podražení.

38:00
    Přesně dvě minuty před koncem druhé třetiny přikrývá puk lapačkou MacDonald a pro jistotu přerušuje hru.

36:53
    Winchester vypálil na MacDonalda, tomu kotouč vypadl a o dorážku se ještě pokoušel Bjugstad, ani on nedostal puk do hostující sítě.

36:16
    Gomez se snažil vytvořit příležitost pro spoluhráče, bohužel pro ně neúspěšně.

35:46
    Nyní se hraje ve středním pásmu.

35:07
    Flames se nedaří dostat se ven ze svého pásma.

34:20
    Po neúspěšném pokusu srovnat se musí domácí stáhnout a zkusit si vytvořit novou akci.

33:13
    Hayes si najel na pravý kruh, neměl však puk plně pod kontrolou a nedokázal tak dokončit.

31:42

31:33
    Howden se dostal do akce 1 na 1, avšak byl u mantinelu pozastaven a již nedokázal zakončit.

31:16
    Flames bojují o puk v rohu kluziště na domácí straně.

30:20
    Nyní se hosté dostali do útoku, avšak Florida vyhazuje.

30:01
    Florida je však aktivní a i v oslabení se drží v pásmu Calgary.

29:42
    Za podražení usedá na trestnou lavici Robak (FLA), který si zde pobude dvě minuty.

28:17
    Florida se pokoušela o srovnání, MacDonald jejich úmyslu zabránil. Na druhé straně se Luongo zasloužil o další zákrok.

26:09
    Calgary právě vstřelilo branku!
    A Flames jdou znovu do vedení! První útočná lajna Calgary zapracovala a je z toho druhý gól! Jiří Hudler obkroužil branku a nahrál na její druhou stranu dobře postavenému MICHAELOVI CAMMALLERIEMU a ten z první tečuje puk do sítě! Asistence: Jiří Hudler.

26:00
    Giordano uklízí kotouč do Luongovy výstroje.

25:20
    Pirri připravuje Floridu o útočné pásmo.

24:44
    Hra se poněkud přitvrdila a přibylo střel na bránu.

22:29
    Florida právě vstřelila branku!
    Vedení hostů netrvalo ani minutu a domácí snižují! Hayes nejprve vypálil na MacDonalda a od něj se kotouč odrazil na najetého VINCENTA TROCHECKA, který uklidil puk do sítě a srovnává stav utkání. Asistence: Jimmy Hayes, Brandon Pirri.

21:34
    A jako první se prosazují hosté! Na modré vybojoval kotouč KENNY AGOSTINO a poslal jej na najetého McGrattana, který poté kotouč vrátil prvnímu jmenovanému a ten střílí gól! Asistence: Brian McGrattan, Christopher Breen

21:03
    Russell zaváží kotouč do Luongovy třetiny.

20:23
    Fleischmann vlítl do útočné třtiny jako vítr a z pravého kruhu se pokusil střelou zápěstím překonat MacDonalda. Ten si dobře počínal se svojí lapačkou.

20:09
    Luongo lapí do lapačky první střelu druhé třetiny.

20:01

První třetina nám branku nenabídla a na vyloučení je stav 1:1. Více aktivnější se jevili domácí, kteří si málem zásluhou Gomeze připsali první gól necelou půl minutu před koncem! Domácí obránce trefil z nečekané střely vzdálenější tyč a puku chybělo opravdu málo, aby se dostal za brankovou čáru!

Střely na branku po první třetině:
    FLorida – 11
    Calgary – 6

Další třetina začne přibližně v 2:30.

20:00

19:40
    Jasná šance pro domácí! Z celku normální akce se k nečekanému zakončení dostal Scott Gomez, který trefil vzdálenější tyč a poté se kotouč ještě odrazil směrem k Howdenovi, který však nedokázal puk zpracovat a dorazit jej do odkryté klece.

19:01
    Hosté jsou v plném počtu a probíhá poslední minuta úvodního dějství.

18:42
    Calgary vyhazuje přes všechny čáry.

18:07
    Fleischmannovův pokus od modré doputoval na MacDonaldovu vyrážečku.

17:31
    Gomezova střela těsně minula pravý horní roh branky!

17:01
    A i domácí si zahrají v úvodním dějství přesilovou hru. Na trestnou lavici je hlavním sudím odeslán Russell (CGY) na dvě minuty za podražení.

16:16
    Výpad hostů hned následuje okamžité usazení domácích v útočné třetině.

15:46
    Kotouč cestuje po celém hřišti, více pod kontrolou jej však mají domácí, kteří střílejí mnohonásobně víc než hosté za posledních pár minut.

14:28
    Campbell se z mezikruží trefuje těsně vedle levé tyčky MacDonaldovy brány.

13:46
    Fleischmann šel dopředu s dalšími dvěma spoluhráči, z levého kruhu volil tvrdou střelu, kterou se ještě pokoušel dorazit Upshall, bohužel pro domácí, mimo.

13:20
    I Calgary se dostalo do pásma a předvedlo jednu tvrdou střeli, ta šla však velmi mimo.

12:39
    Domácí teď nebezpečně krouží kolem hostující brány, kterou nebezpečně zasypávají hromadou puků.

12:02
    Jovanovski se dostal nadvakrát do zakončení, druhý pokus bekhendem šel jen těsně mimo hostující brány!

11:17
    Gomez obkroužil útočné pásmo a tvrdou přihrávkou nenašel žádného spoluhráče a těsně míjí bránu.

10:52
    McGrattan našel svojí střelou pouze dobře postaveného Luonga.

10:36
    Upshall dostal geniální přihrávku mezi kruhy, na poslední chvíli mu však puk lehce poskočil a on netrefil branku!

09:29
    Campbell ani Winchester nedostali puk ze své třetiny, třetímu hokejistovi domácích se to však již podařilo.

08:53
    Boj o puk za domácí brankou vyhrávají Panteři.

08:25
    Jiří Hudler na druhé straně prověřoval Luonga, i domácí gólman si s českým hokejistou poradil bravurně.

08:06
    Fleischmann se dostal na levý kruh do dobré střelecké pozice, MacDonald jeho pokus ukrývá do výstroje!

07:15
    Hayes vyčkával před brankovištěm, nedostal však kýženou přihrávku.

06:19
    Calgary zaváží kotouč do pásma, Butler však modrou čáru neudržel a hosté se vzápětí o útočnou třetinu připravují.

06:03
    MacDonald zastavuje hru přikrytím puku lapačkou.

05:42
    Viděli jsme nadějný únik Panterů ve vlastním oslabení, ten však neskončil ani střelou.

05:29

03:29
    Na trestnou lavici usedá domácí hráč, hosté si zahrají první početní výhodu trvající dvě minuty.

01:03
    Úvodní minutka je za námi, žádnou zajímavou šanci jsme neregistrovali.

00:01

Florida Panthers: Luongo(Ellis) – Kulikov, Campbell, Olsen, Robak, Gudbranson, Jovanovski – Bergenheim, Gomez, Butler B.- Fleischmann, Trocheck, Upshall – Howden, Bjugstad, Winchester- Hayes, Pirri, Barch

Calgary Flames: MacDonald ( Ramo ) – Giordano, Brodie, Butler Ch. , Russell, Breen, Billins – Cammalleri, Backlund, Hudler – Glencross, Monahan, Colborne – Van Brabant, Galiardi, McGrattan – Hanowski, Bouma, Westgarth.

Československá stopa:
    Dres hostů letos obléká Jiří Hudler a Ladislav Šmíd. V drese domácích se možná blýskne Michal Řepík a Tomáš Fleischmann. Českou dvojici možná doplní Slovák Tomáš Kopecký.

Vzájemný zápas:
    23. listopadu loňského roku se tyto týmy střetly poprvé a zatím naposledy v letošní sezóně. Na ledě Calgary Flames se po nájezdech podařilo tamním domácím vyhrát poměrem 4:3.

Calgary
    Hostující hokejisté se ocitají na třinácté pozici v Západní konferenci. Na kontě mají 71 bodů. Co se týče jejich aktuální formy, z posledních pěti zápasů vytěžili pouze 4 body a to ze dvou výher po šedesáti minutách. Zbylé tři zápasy pro ně skončily bohužel bez bodového zisku. Jejich úspěšnost na ledě soupeře není taktéž kdoví jaká. Ze 38 zápasů dokázali pouze osmkrát vyhrát po základní hrací době a šestkrát po prodloužení. K tomu ještě přidali 4 body ze čtyř proher po prodloužení. Celkem si tedy vybojovali 32 bodů.

Florida
    Domácí mají na kontě 62 bodů a ve Východní konferenci jim připadá patnáctá – předposlední – příčka. V posledních pěti utkáních bodovali pouze jednou, a to když se jim podařilo po nájezdech zlomit Ottawu. O nic moc veselejší není jejich bilance v domácích utkání. Ze 36 zápasů vyhráli pouze 9 z nich po základní hrací době a pět po nastavení. Pět bodů si ještě připsali ze stejného počtu proher po prodloužení. Celkově tedy nastřádali o bod více jak dnešní hosté na venkovních stadionech – 33 bodů.

Do konce základní části NHL zbývá čím dál tím méně zápasů a dnešní soupeři se již nebudou snažit vyšvihnout se na postupové příčky do playoff. Obě mužstva se však jistě budou chtít s koncem sezóny popasovat co nejlépe.

Sportu zdar a hokeji zvlášť. Vítám všechny fanoušky ledního hokeje, kteří si našli čas ke sledování našeho přenosu z duelu mezi Floridou Panters a Calgary Flames.Zápas začne krátce po půl druhé ráno.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Michal Kuba

Branky a nahrávky: 23. Trocheck (Hayes, Pirri) – 22. Agostino (McGrattan, Breen), 27. Cammalleri (Hudler)

Calgary Flames: MacDonald ( Ramo ) – Giordano, Brodie, Butler Ch. , Russell, Breen, Billins – Cammalleri, Backlund, Hudler – Glencross, Monahan, Colborne – Van Brabant, Galiardi, McGrattan – Hanowski, Bouma, Westgarth, Agostino

Rozhodčí: Lee, Lemelin – Cormier, Lazarowich