FC Vysočina Jihlava
3:2 (2:1)
FC Viktoria Plzeň
Středa 09.04.2014, 18:00Pohár FAČR

Viděli jsme velmi zajímavý zápas. Do vedení šla jako první Plzeň zásluhou Tecla. Do poločasu Vysočina stav otočila. V rozmezí pěti minut se trefil Karlík s Mešanovićem. Druhá půlka tak měla přinést velké drama, což se taky nakonec stalo. V 50. minutě zmrazil rozhodčí Jech veškeré příznivce na stadionu a fotbalisty Jihlavy, když odpískal penaltu. Tu proměnil Kovařík a vyrovnal na 2:2. Vysočina si nakonec připsala vítězství, které jí ale na postup nestačí, v 90. minutě se trefil Vepřek. Semifinále proti Brnu si tak zahraje Plzeň. (19:59:27)

90
    Zraněného a otřeseného Pavla Horvátha nahrazuje Matěj Končal.

90
    Jihlava právě vstřelila branku!
    Koloušek na pravé straně rozehrál standardní situaci a do vápna se snesl balón na nohu MICHALA VEPŘEKA, který Vysočině vrací vedení.

89
    Žlutou kartu vidí David Limberský.

88
    Hra se již pomalu dohrává. O postupujícím je pomalu jasno.

86
    Pro dnešek dohrál Milan Petržela, místo něj si zahraje Michal Ďuriš.

84
    Za faul na Harbu vidí žlutou kartu Tomáš Hořava.

82
    Zpoza vápna se pokusil o technickou střelu Horváth, ale jeho střela nebyla přesná.

80
    Plzeň z její rozehrávky nevytěžila nic.

79
    Karlík fauloval Wágnera, standardka pro Plzeň z nějakých 35 metrů.

78
    Vepřek přihrál do vápna Přeučilovi, který střelou z otočky Bolka nepřekvapil.

77
    Zraněný Josl musí střídat, místo něj si zahraje Michal Vepřek.

75
    Jihlava hraje momentálně o deseti, za čarou je ošetřován Josl.

74
    Z rohového kopu pro Jihlavu nic nezapršelo.

73
    Pro dnešek dohrál Muris Mešanović, místo něj si zahraje Haris Harba.

73
    Jedovku Kučery zpoza vápna vyrazil Bolek na roh.

72
    Petržela běžel za balónem, který mu a pravou stranu adresoval spoluhráč, ale ocitl se v ofsajdu.

71
    Pro dnešek dohrál Jiří Krejčí, místo něj si zahraje Tomáš Kučera.

Dnešní utkání sleduje 3389 diváků.

68
    Z rohového kopu Jihlava udeřit nedokázala.

67
    Kosak se prodral do vápna, odcentroval, ale spoluhráče nenašel. Limberský odvrací na roh.

64
    Hru nyní naopak kontroluje Plzeň. Uvidíme, zda se ještě dočkáme nějaké branky do sítě hostí, aby zápas znovu získal ten správný náboj.

62
    Do šance se dral Přeučil, ale zastavil jej hvizd rozhodčího Jecha.

60
    Vysočina obléhala několik vteřin území Plzně, ale bez kýženého efektu.

58
    Pro dnešek má dohráno Stanislav Tecl, místo něj si zahraje Tomáš Wágner.

56
    Nadějnou možnost by měl ve vápně Přeučil, ale ke střele se neodhodlal a tak míč předal Mešanovićovi, který přihrál na Kolouška, jenže přenechal Joslovi, který vystřelil mimo tři tyče.

54
    Domácí se sice snaží o další branku, ale obrana soupeře je pozorná.

52
    Gól na 2:2 ubral hodně na dramatičnosti zápasu, k postupu nyní Vysočina potřebuje vstřelit dva góly. Plzeň jí ale aktivní hrou do akce nepouští.

50
    Plzeň právě vstřelila branku!
    JAN KOVAŘÍK poslal balón doleva, kam padal i Hanuš, ale míč prošel pod jeho tělem.

49
    V běžném souboji o míč je z toho penalta pro Plzeň. Jihlavský tým a s ním i diváci na stadionu se hodně diví.

48
    Roh pro Plzeň.

47
    Tecl se prodral z levé strany do vápna, ale v jasné šanci přestřelil.

46
    Horváth se pokusil o technickou střelu k tyči, ale Hanuš chytá.

46
    Druhý poločas rozehrál zápas Kolář s Teclem.

46

Oba celky již pomalu nastupují na trávník, druhý poločas začne za malý okamžik.

Máme zasebou první polovinu zápasu, viděli jsme tři branky, dvě do sítě Plzně a jednu do sítě Jihlavy. Do vedení šla jako první Plzeň, kdy se prosadil Tecl, o vyrovnání se postaral Karlík a vedení Vysočiny prozatím zařídil Mešanović. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas.

45

45
    Karol Karlík vidí žlutou kartu.

45
    První poločas bude o minutu delší.

45
    Hra je nyní plná nepřesností, ani jeden tým nepodrží déle balón.

43
    Kukoľ rozehrál standardní situaci z levé strany poblíž velkého vápna, ale pro Vysočinu z toho byl jen aut.

41
    Žlutou kartu za faul na Josla vidí Lukáš Hejda.

37
    Karlík odkopával balón z vlastní poloviny před svým vápnem, k míči se bez problémů dostal Bolek, ale byl mimo pokutové území, takže musel hrát nohama, ale v souboji s MURISEM MEŠANOVIĆEM zaváhal a ten tak střílí gól do prázdné branky.

32
    Mešanović zády k bráně udržel na malém vápně balón, přistrčil jej na KAROLA KARLÍKA, který se z vápna trefil přesně k tyči.

31
    Daniel Kolář blokoval rozehrávku Vysočiny a vidí žlutou kartu.

30
    Josl hlavou posílá míč do zámezí, další roh pro Plzeň.

29
    Rohový kop z levé strany rozehrál Kovařík, ale nebezpečí pro obrany Vysočiny z toho nebylo.

28
    Roh pro Plzeň vybojoval Limberský.

28
    Zpoza velkého vápna vystřelil Hořava, Hanuš chytá.

27
    Žlutou kartu za protesty vidí Muris Mešanović.

25
    Roh rozehrál Koloušek, odražený balón se dostal ke Kosakovi, který se ale nechal přetlačit Petrželou.

24
    Kukoľ centroval z pravé strany do vápna, Hejda odvrací na roh.

22
    Hra je momentálně plná nepřesností.

20
    Dva rohy po sobě z levé strany rozherával Koloušek, ten druhý zakončil Josl střelou mimo tři tyče.

18
    Následný roh Kolouška nebezpečí nepřinesl.

17
    Přeučil si zaběhl na pravou stranu, kde si to následně zamířil směr vápno, v souboji mu podklouzl Limberský, takže Přeučil prostrčil balón na Kukoľa, který střelou trefil břevno.

15
    STANISLAV TECL dostal přihrávku do běhu mezi oba stopery a běžel sám na Hanuše, kterého bez problému překonal.

14
    Kukoľ centroval z pravé strany před vápno, kde si balón zpracoval Karlík, ale vystřelil nad branku.

13
    Horváth rozehrál rohový kop, ale obrana Vysočiny pozorná.

11
    Koloušek za polovinou hřiště rozehrál standardní situaci, ale Přeučil se vystavil do ofsajdu.

10
    Centr Kovaříka z levé strany jihlavská obrana odvrací.

9
    Kosak mohl jít sám na bránu, ale v souboji s Procházkou si počínal nedovoleně.

8
    Roh rozehrál tentokráte z pravé strany Horváth, ale akce Plzně končí ofsajdem Koláře.

7
    Horváth rozehrál rohový kop, který odvracel Přeučil, málem se ale trefil do vlastní branky. Další roh pro hosty.

6

4
    Akce Jihlavy záhy končí, Mešanović v ofsajdu.

2
    Kukoľ se v souboji u rohového praporku proti Limberskému neprosadil, hosté budou rozehrávat od své branky.

1
    Střelu Koláře z pravé strany zblokoval Josl.

1

Oba celky již nastoupily na hrací plochu, utkání za malý okamžik začne.

-10
    Máme deset minut před začátkem zápasu a oba celky jsou nyní v kabině a naslouchají poslední pokyny.

FC Vysočina Jihlava: Hanuš – Jánoš, Šourek (C), Krejčí, Josl – Kukoľ, Karlík, Koloušek, Kosak – Přeučil, Mešanović
    Náhradníci: Vejmola – Jungr, Vaculík, Kučera, Vepřek, Harba

FC Viktoria Plzeň: Bolek – Řezník, Hejda, Procházka, Limberský – Hořava, Horváth (C) – Petržela, Kolář, Kovařík – Tecl
    Náhradníci: Kozáčik – Končal, Ďuriš, Wágner, Hrošovský, Bakoš, Rezek

Rozhodčí: Jech – Urban, Dobrovolný.

Zajímavý bude duel každopádně pro Stanislava Tecla, který do Plzně přišel právě z Jihlavy. Uvidíme, zda mu důležitost utkání a návrat do známého prostředí nebude svazovat nohy.

„Hru Jihlavy máme dobře nastudovanou, viděli jsme několik jejich utkání včetně toho s Mladou Boleslaví. Nejedeme tam pro nic jiného, než pro postup,“ uvedl na webu fcviktoria.cz asistent trenéra Zdeněk Bečka.

„Především jsme rádi, že jsme si v Plzni dokázali, že náš kádr má svoji sílu a může v české lize hrát s každým. Nakonec jsme v tom zápase podlehli, ale dokázali jsme si vytvořit několik gólových šancí a Viktorii jsme potrápili. Do odvety samozřejmě půjdeme s jasným cílem udělat maximum pro postup do semifinále. Naše základní sestava se bude samozřejmě odvíjet od zdravotního stavu mužstva a našich taktických záměrů. Nelze tedy vyloučit, že nějaké změny oproti duelu proti Mladé Boleslavi nastanou, což ale rozhodně neznamená, že do zápasu pošleme horší sestavu,“ zdůraznil na webu fcvysocina.cz asistent trenéra Zdeněk Klucký.

V prvním vzájemném zápase vyhrála Plzeň na svém hřišti 1:0, když se v 78. minutě prosadil Kovařík. Což dává do odvety více šancí pro stávající mistrovský celek. Vysočina však aktuálně disponuje nejlepší formou ze všech klubů nejvyšší soutěže, takže nás jistě čeká zajímavé utkání.

Plzeň do čtvrtfinále postupně postoupila přes tyto celky. Vyhrála na Kladně 3:1, v dvojzápase s Domažlicemi vyhráli venku 3:0 a doma 4:0.

Vysočina do čtvrtfinále postupně postoupila přes tyto celky. V Rosicích vyhrála vysoko 6:1, v Karlových Varech těsně 1:0, v dvojzápase s Olomoucí výhra venku 4:0 a doma remíza 0:0.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.