NY Rangers – Buffalo 2:1 (kon.) | Carolina – Washington 2:5 (kon.) | Montreal – NY Islanders 0:2 (kon.)
Ottawa – New Jersey 2:1 (1:0 po s.n.) | Florida – Toronto 4:2 (kon.) | Tampa – Philadelphia 4:2 (kon.)
Nashville – Arizona 2:0 (kon.) | Minnesota – St. Louis 4:2 (kon.) | Winnipeg – Boston 2:1 (1:0 po s.n.)
Edmonton – Los Angeles 0:3 (kon.) | Vancouver – Colorado 2:4 (kon.)
Edmonton Oilers
0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
Los Angeles Kings
Pátek 11.04.2014, 03:40 • Rexall Place, Edmonton • NHL

S konstatováním, že Los Angeles Kings si veze z ledu Edmontonu dva body za výhru 3:0 a Martin Jones si připisuje čisté konto se s Vámi loučí a příjemný vstup do pátečního dne přeje Tomáš Lysý. (06:06:32)

Československá stopa v utkání:
    Martin Marinčin (EDM): 0+0, 1 střela, čas na ledě: 20:47.
    Marián Gáborík (LAK): 2+1, 5 střel, čas na ledě: 18.12.

Využití. 0-0.

Dnešní zápas nepotřebuje žádný sálodlouhý kometář. Los Angeles Kings bere zasloužené tři body. Edmonton propadl snad ve všeh herních činnostech. V sedmadvacáté vteřině vstřelil vítězný gól Anže Kopitar: Na jeho branku navázal v první třetině Marián Gáborík a stejný plejer se trefil i v třetině druhé. Závěrečná dvacetiminutovka gól nepřinesla, když Gáboríkovi nebyla uznána úspěšná dorážka kvůli postavení jeho spoluhráče v brankovišti.

60:00

59:19
    Los Angeles se už také nikam neženou, snaží se udržet pro Martina Jonese čsté konto.

59:00
    Posledních šedesát vteřin tohoto zápasu vchází v platnost.

58:19
    Edmonton naprosto rezignoval na jakoukoliv útočnou aktivitu a pouze vyhazuje puky do středního pásma.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a troufám si říci, že i celého zápasu.

57:55
    Po tlaku Los Angeles, který měli na svědomí kdo jiný než Gáborík s Kopitarem, se domácí osvobozují na zakázané uvolnění.

57:13
    střelecká produktivita Oilers ve třetí třetině je opravdu žalostná. Když už se někdo z domácích dostane ke střele, tak jako nyní Taylor Hall, tak mine tři tyče.

56:31
    Richards a Nolan způsobovali rozruch před Fasthem, nakonec se ani jednomu z hráčů hostů nepodařilo střelecky ohrozit gólmana Oilers.

56:01
    Hosté získali puk po souboji ve středním pásmu a Jarret Stoll ihned zaútočil. Po pravé straně přejel útočnou modrou a vypálil z vrcholu pravého kruhu, nicméně Fasth znovu kryje.

55:46
    Zřejmě poslední komerční přestávka v dnešním mači.

55:25
    Již jednačtyřicet střel vypálil hráči Los Angeles na Fastha. Tři z nich si našli cestu za záda švédského gólmana ve službách Olejářů. Tentokrát se tomu tak nestalo, když Trevor Lewis zápěstím nepřekonal z pravé strany muže v masce.

55:14

54:53
    Edmonton hraje dnes oslabení velmi dobře, opět se osvobozuje a z přesilovky Los Angeles zbývá už jen pár vteřin.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 1. Kopitar (Williams, Gáborík), 9. Gáborík (Mitchell, Kopitar), 34. Gáborík (Vojnov, Williams)

Edmonton Oilers: Fasth (Scriven) – Marinčin, Petry, Klefbom, Schultz, Fraser, Belov – Hall, Nugent-Hopkins, Eberle – Smyth, Gagner, Perron – Pitlick, Lander, Larsen – Hendricks, Acton, Pinizzotto. Trenér: Dallas Eakins.
    Los Angeles Kings: Jones (Quick) – Muzzin, Voynov, Mitchell, Martinez, Campbell, Greene – Gáborík, Kopitar, Williams – King, Carter, Toffoli – Nolan, Stoll, Brown – Clifford, Richards, Lewis. Trenér: Darryl Sutter.

Rozhodčí: O´Rourke, Hebert – Mach, Lazarowich.

Diváci: 16.839