Estonsko – Belgie 6:1 (kon.) | Island – Izrael 4:3 (1:0 po s.n.) | Austrálie – Srbsko 0:1 (kon.)
Austrálie
0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Srbsko
Úterý 15.04.2014, 20:00 • Ice Rink Pionir, Bělehrad • Mistrovství světa - II. A Divize

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Zdravím všechny hokejové příznivce. Dnes nás čeká poslední hrací den MS v hokeji Divize IIA a stále je o co hrát. Jistým vítězem už je sice Estonsko, které se tak po roce vrátí o kategorii výše, ale situace je zajímavá na spodku tabulky. Poslední je zatím Izrael, který musí porazit Island, aby si udržel šanci na záchranu. Pokud se to Izraeli podaří, nabude na důležitosti právě tento večerní zápas mezi Austrálií a Srbskem. Srbové by v případě výhry Izraele spadli na poslední místo a museli by tak v tomto zápase uhrát nějaké body. Naopak sestup protinožců je již velmi nepravděpodobný, protože by nastal pouze v případě souhry několika nečekaných výsledků. Před startem tohoto zápasu budou již známy výsledky ostatních utkání a před úvodním vhazováním už tedy budeme vědět, zda v tomto zápase ještě půjde o záchranu.

6. Izrael 3b.

pozn: První tým postupuje do divize IB, naopak poslední tým sestupuje do divize IIB.

Srbsko
    Srbové jsou hostitelé tohoto turnaje a momentálně jim na žebříčku IIHF patří 31. pozice. Srbsko je již dlouholetým účastníkem této skupiny hokejového MS. Soupisku domácího týmu zdobí i několik krajánků. Většina hráčů sice hraje domácí soutěž, někteří hokejisté ale působí například v Kanadě, Švédsku, Německu, Itálii nebo Maďarsku. V loňském roce obsadili Srbové v této skupině MS páté místo a těsně se tak vyhnuli sestupu o kategorii níže.

Austrálie
    Hokejisté Austrálie jsou v žebříčku týmů IIHF těsně za svým dnešním soupeřem. Nachází se na 32. místě tabulky a jejich ženské kolegyně se drží na 23. příčce. V minulém roce se však Australané umístili o jednu příčku před Srbskem, když v MS Divize IIA obsadili čtvrté místo. Hokejový svaz byl v zemi protinožců založen 11. února 1938 a australský svaz ledního hokeje čítá na 3 658 členů, kteří hrají a trénují ve dvaceti zastřešených halách.

Oba soupeři mají jistou záchranu, neboť Izrael prohrál s Islandem na nájezdy a bude to právě Izrael, kdo sestoupí. Dnes večer se tedy bude hrát už jen o celkové umístění.

Austrálie: Kimlin (Carson) – Harding, McGregor, Graham, Rummukainen, Sturrock, Kudla, McKenzie, Byers – Stepheson, Powell, Webster, McDowell, Geric, Oddy, Todd, Cliff, Humphries, Schlamp, Corstens, Stephenson. Trenér: Ryan O'Handley.

Srbsko: Rankovic (Lukovic) – Bibic, Brkusanin, Gabric, Lukovic, Komazec, Ilic, Sabados, Novakovic, Korac – Vucurevic, Filipovic, Kovacevic, Jankovic, Babic, Ogrizovic, Rakovic, Zwick, Lazarevic, Kerezovic. Trenér: Nikola Bera.

Rozhodčí: Luka Kamšek – Adrian Cosmin Toparaceanu, David Tschirner.

Oba týmy už jsou připraveny. Australané nastupují v bílých dresech a Srbové budou hrát v červených.

00:01

00:26
    Zakázané uvolnění Srbů.

00:51
    Srbové se dostali do přečíslení, ale Vucurevic už z úhlu nedokázal zakončit.

01:47
    Do zakončení se teď snažili dostat i Australané, ale jejich střela byla zblokovaná.

02:51
    Jankovic poslal puk do mezikruží, kde stál však pouze australský obránce.

03:30
    Zakázané uvolnění Srbska. Úvod utkání zatím postrádá tempo.

03:37
    A vzápětí další icing Srbů.

04:14
    Útok Australanů zastavuje odpískaný ofsajd.

04:49
    Vucurevicovo nahození od modré čáry chytá Kimlin do lapačky.

06:03
    Další snadný zákrok Kimlina a přerušení hry.

06:36
    Australané udělali chybu na své polovině a Srbové se hnali do brejku, který byl zastaven pouze za cenu hákování. Dvě minuty si odsedí Greg Oddy.

08:22
    Srbům se ve vlastní přesilovce nedaří dostat do útoku.

08:36
    Australané jsou v plném počtu.

08:59
    Zakázané uvolnění Austrálie.

09:37
    Zatím nesledujeme příliš pohledný hokej a přichází další icing "protinožců".

10:22
    Rummukainen před vlastní bránou přišel o puk, ale Srbové nedokázali jeho zaváhání potrestat.

12:15
    Hraje se často u mantinelů a převážně v bezpečné vzdálenosti od obou branek.

12:22
    Hra je přerušena kvůli posunuté brance Srbů.

13:02
    Oddy se dostal s pukem do pásma, ale poté napálil jen před sebou stojícího obránce.

13:42
    Zblokovaná střela Srbů končí v ochranné síti.

15:15
    Oba týmy ztrácí puk většinou hned po přechodu do útočného pásma a často ještě dříve.

16:32
    Todd střílí mimo srbskou bránu.

16:52
    Michael Schlamp (AUS) – 2 minuty za krosček.

17:40
    Srbové se nepřesnou přihrávkou sami vyhnali z útočného pásma.

18:41
    Zblokovaná střela od modré těsně minula Kimlinovu bránu.

18:52
    Australané se ubránili.

19:32
    Od modré to teď zkoušel Stephenson, ale střela šla hodně mimo.

20:00

Nezáživná první třetina je za námi. Po gólech a větších šancí zatím ani vidu, ani slechu. Uvidíme, co přinese druhá třetina, která začne přibližně ve 20:48.

20:01

20:52
    Je tu první australská přesilovka. Nemanja Jankovic – 2 minuty za hrubost.

21:57
    Webster se napřáhl od modré, ale jeho pokus těsně minul bránu.

22:07
    K ničemu dalšímu se zatím Australané v přesilovce nedostali.

22:22
    Puk doputoval až k Rankovicovi, který přerušuje hru.

22:52
    Srbové jsou kompletní.

24:37
    Na ledě se toho stále moc neděje, tak si aspoň řekněme něco k výsledkům turnaje. Karty jsou v tomto závěrečném zápase rozdány jasně – kdo vyhraje, skončí celkově třetí. První místo už má jisté Estonsko a druhé Island. Jistým sestupujícím je Izrael.

25:37
    Webster si dokázal najet s pukem až před Rankovice, neměl však dostatek prostoru a času na to, aby své zakončení dobře umístil.

26:32
    Obraz hry teď hovoří možná trochu ve prospěch Australanů, ale obecně vzato to zatím není žádná sláva.

26:58
    David Kudla (AUS) – 2 minuty za podražení.

28:32
    Srbům se v přesilovce nedaří nic vymyslet.

28:58
    Australané se celkem bez problémů ubránili.

29:25
    Marko Brkusanin (SRB) – 2 minuty za vysokou hůl.

29:37
    Kimlin si připisuje snadný zákrok proti střele Vucurevice.

30:22
    Australanům se přesilovka vůbec nedaří.

31:06
    Až teď se Austrálie dokázala usadit v útočném pásmu, ale byla z toho pouze jedna zblokovaná střela, po které se bude vhazovat u Rankovice.

31:25
    Srbové jsou v plném počtu.

32:02
    Australané nebezpečně obléhali srbskou bránu, ale vše nakonec ukončil Rankovic, který zalehl kotouč a přerušil tak hru.

32:21

33:04
    Australané mají optickou převahu, která je však až neskutečně bezzubá. Nutno dodat, že jejich brankář Kimlin by si klidně mohl ve své brance číst noviny a nic by se nestalo.

34:12
    Teď musel být Kimlin po dlouhé době chvíli na pozoru při střele Lukovice, která však mířila přímo doprostřed brány a nenadělala tak australskému brankáři sebemenší potíže.

36:11
    Jeden z Australanů v dobré pozici promáchl a kotouč nakonec neškodně proletěl vedle Rankovicovy branky.

37:07
    Australané se snažili něco vymyslet s pukem za srbskou brankou, ale obrana Srbů je následně o kotouč připravila.

37:57
    Zakázané uvolnění Australanů.

38:22
    Klokani v posledních minutách trochu přepouštějí iniciativu Srbům, ale zápletku to zatím nijak nemění. Stále se není na co koukat.

38:28
    Boris Gabric (SRB) – 2 minuty za vražení.

39:22
    Australané kombinují zatím pouze ve své třetině.

39:51
    Protinožci se pak konečně vydali do útoku, ale Srbové dokázali rychle vyhodit puk pryč ze třetiny.

40:00

Ani ve druhé třetině jsme gól neviděli a ani obrazem hry se druhá část nelišila od té první. Uvidíme, zda zlom konečně přijde ve třetí třetině, která začne přibližně ve 21:34.

40:01

40:28
    Srbové jsou v plném počtu, ale momentálně se musí bránit australskému útoku.

41:15
    Po delší přetlačované o puk v rohu hřiště vyhazují Srbové na zakázané uvolnění.

41:34
    Babicovu "propagační" střelu Kimlin bez problému chytá.

42:16
    Další střela od modré, která nemohla australskému brankáři nijak zavařit.

42:40
    Přesilovka pro Austrálii. Stefan Ilic odchází na dvě minuty za zdržování hry.

43:14
    Humphriesovu tečovanou střelu vyráží Rankovic betonem mimo bránu.

43:31
    Austrálie si vytvořila dobrý tlak.

43:45
    Vzápětí se však Srbové osvobodili.

44:11
    Australané opět kombinují v útočném pásmu.

44:29
    Ani teď z toho ale nic nebude.

44:40
    Srbové hrají v plném počtu.

45:19
    Schlampovu ránu z velké dálky vyrazil Rankovic do ochranné sítě.

46:31
    Filipovic nezastihl puk dostatečně včas na to, aby mohl zakončit z dobré pozice.

47:59

49:23
    Powell se napřáhl z pravého kruhu, ale "neomylně" trefil pouze Rankovice. Připadá mi, že když už se hráči v tomto zápase dostanou ke střele, nemíří na bránu, ale na soupeřova brankáře.

51:25
    Další icing Srbů. Co se týče územní převahy a doby strávené na kotouči, mají Australané navrch.

51:34
    A Srbové opět jen vyhazují. Pokud si dnes někdo zaslouží dát gól, tak jsou to spíš Australané.

52:54
    Srbové se vydali na útočný výlet a Cameron Todd (AUS) se vzápětí provinil nedovoleným bráněním, za což si odsedí dvě minuty na trestné.

53:30
    Srbsko kombinuje u Kimlinovy brány.

54:01
    Australané vyhazují kotouč.

54:28
    Brkusaninovu střelu vyráží Kimlin betonem.

54:54
    Austrálie přežila oslabení a hraje v plném počtu.

55:34
    Powell teď v gólové pozici míchal s pukem před Rankovicem tak dlouho, až prováhal vhodný okamžik na střelu a celou šanci tak nakonec promarnil.

57:09
    Filipovic se dostal ke střele, ale z dobré pozice napálil pouze Kimlina.

57:45
    Srbsko právě střelilo branku!
    Neuvěřitelné se stalo skutečností! NEMANJA VUCUREVIC propálil Kimlina a Srbové tak těsně před koncem otevírají gólový účet utkání! Asistence: Dimitrije Filipovic.

59:03
    Australané se ještě snaží útočit, ale do konce už zbývá méně než minuta.

59:03
    Austrálie si bere oddechový čas, po kterém pravděpodobně zkusí hru v šesti, neboť se bude vhazovat v obranném pásmu Srbů.

59:17
    Austrálie zkouší hru bez brankáře.

59:24
    Srbové těsně míjejí prázdnou bránu a je z toho tedy zakázané uvolnění.

59:54
    Velkou přetlačovanou o puk v rohu kluziště ukončuje rozhodčí pouhých šest sekund před koncem.

59:54
    Ještě jedno vhazování před Rankovicem.

60:00

Srbové slaví! V čase 57:45 dali jediný gól utkání, což pro pořádající zemi znamená vítězství 1:0 a konečné třetí místo v MS Divize IIA! Srbsko tak nakonec v tabulce přeskočí i Belgii, od které hned na úvod šampionátu schytalo debakl 3:8.