Nizozemsko – Rumunsko 9:1 (kon.) | Velká Británie – Polsko 4:2 (kon.) | Litva – Chorvatsko 2:3 (kon.)
Velká Británie
4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Polsko
Sobota 26.04.2014, 15:30 • Siemens Arena, Vilnius • Mistrovství světa - I. B Divize

To je ode mě z tohoto zápasu vše, loučím se s vámi a zase u nějakého dalšího online přenosu na shledanou. (17:53:01)

Zápas je u konce! Poláci šli sice do zápasu s jistotou postupu, ale prohrou 4:2 si zkazili možnost zůstat na turnaji neporaženi. Britové slaví po dobrém výkonu zasloužené vítězství a alespoň trochu si tak zlepšují náladu po nepovedeném úvodu turnaje.

60:00

59:54
    Těsně před koncem ještě dostává Strzyzowski menší trest za hrubost.

58:31
    Velká Británie právě vstřelila branku!
    Poláci zaváhali ve středním pásmu a přišli o kotouč, ke kterému se dostal COLIN SHIELDS, jenž bez problémů dovezl puk do prázdné klece a završil tak svůj hattrick v dnešním utkání! Asistence: Mark Garside.

58:10
    Po oddechovém času zůstává polská branka prázdná. Poláci to zkouší v šesti!

58:10
    Perfektní zákrok Bownse po střele Malasińského drží Brity ve vedení!

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny a Britové stále vedou o jednu branku.

56:07
    Garside teď vyzkoušel pozornost Kosowského, který si připsal úspěšný zákrok lapačkou.

55:35
    Od vedoucího gólu Britů jsme zatím žádnou větší šanci neviděli a čas na vyrovnání Polákům neúprosně utíká.

54:34
    Britové v poklidu kombinují ve vlastní třetině a s útokem příliš nepospíchají.

53:53
    Dronia je zpátky na ledě a Poláci jsou kompletní.

52:35
    Britové uzamkli Poláky v jejich pásmu a následně využívají dvojnásobnou přesilovou hru! Po přesilovkové kombinaci se po Shieldsově přihrávce prosazuje ROBERT DOWD. Asistence: Colin Shields, Jonathan Weaver.

51:53
    Pawel Dronia (POL) – 2 minuty za vysokou hůl. Britové budou hrát minutu a půl v pěti proti třech!

51:23
    Britové dostávají příležitost k návratu do vedení. Patryk Wajda (POL) – 2 minuty za podražení.

49:34
    Poláci kombinují ve středním pásmu.

48:12
    Lee vypálil ostře od modré a Kosowski přerušuje hru.

47:34
    Poláci po vyrovnávací brance viditelně zvýšili svou aktivitu.

46:45
    Po zákroku Kosowského se puk odrazil mimo ledovou plochu a hra je přerušena.

Martin Švejkar

Branky a nahrávky: 23. Shields (Lachowicz, Weaver), 29. Shields (Lachowicz, Davies), 53. Dowd (Shields, Weaver), 59. Shields (Garside) – 36. Dronia (Zapala), 46. Dziubiński

Velká Británie: Bowns (Murphy) – Richardson, O'Connor, D. Phillips, Meyers, Lee, Weaver, Swindlehurst – Clarke, Garside, Tait – Lachowicz, Dowd, Shields – B. Davies, M. Davies, Hewitt – Myers, Farmer, J. Phillips – Hill. Trenér: Doug Christiansen
    Polsko: Kosowski (Odrobny) – Dronia, Dutka, Pociecha, Dąbkowski, Wajda, Kotlorz, Wanacki, Rompokowski – Zapała, Malasiński, Kolusz – Chmielewski, Kowalówka, Pasiut – Witecki, Laszkiewicz, Łopuski – Bagiński, Strzyżowski, Dziubiński. Trenér: Igor Zacharkin

Rozhodčí: Juris Balodis – Ludvig Lundgren, Alexander Otmachov

Diváci: 3206.