Finsko – Rusko 2:1 (kon.) | Česko – Švédsko 3:2 (kon.)
Čtvrtek 01.05.2014, 15:00 • Hartwall Areena, Helsinki (FIN) • Euro Hockey Tour

59:24
    Rusové pokračují tlakem v šesti hráčích!

58:43
    Rusko právě vstřelilo branku!
    A vypadá to na drama! Ovečkin přihrál na NIKOLAJE KULJOMINA, který se střelou z levého kruhu nemýlí! Asistence: Alexander Ovečkin

57:41
    A Chudobin je na střídačce, Rusové hrají 6 na 4!

57:41
    Marttinen dostává dvě minuty za zdržování hry. Poslední značná šance pro Rusko zvrátit vývoj utkání.

55:32
    Na druhé straně v obrovské šanci Širokov, který z pokleku nedostal opět puk do branky!

52:25
    A právě Pokka se dostal do úniku po návratu na led, ale Chudobin ještě udržel naděje Rusů při životě!

50:20
    Poměr sil na ledě se změní. Finové si zahrají další oslabení. Na trestnou lavici putuje Pokka za nedovolené bránění.

44:22
    Další trest padl tentokrát na straně Ruska. Na dvě minuty si jede odpočinout Širokov za hákování.

38:03
    I Finové chybují a na trestnou lavici putuje Ohtamaa, jenž si zde odsedí dvě minuty za držení.

36:02
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Skvělá akce domácích! PETRI KONTIOLA nejprve za bránou nahrál na Lehteru, ten poslal puk mezi kruhy na Hietanena a znovu se puk vrátil prvnímu jmenovanému, který bez problému vystřelil do odkryté branky, do které se ani rybičkou nestihl vrátit Chudobin! Asistence: Jori Lehtera, Juuso Hietanen

35:09
    A bude se znovu vylučovat. Velmi nepatrný zákrok na hráče Finska však dobře viděli sudí a dvě minuty za držení dostává Kutuzov.

31:03
    Ovečkin měl na hokejce vyrovnání, ale nedostal kotouč do sítě domácích! Obrovská škoda pro hosty, kteří skvěle hrají tuto početní výhodu.

30:30
    Početní výhodu v druhé periodě si zahrají i Rusové. Lajunen odjíždí na dvě minuty za držení.

28:17
    Další vyloučení, na trestnou lavici usedá Anton Belov (RUS), který si odpyká dvouminutový trest za sekání.

24:24
    Zubov zůstal zapomenutý na útočné modré čáře, kam dostal skvělou přihrávku, rozjel se na bránu a přihrál na druhý kruh na Glinkina, který ale míjí!

23:03
    První vážná situace Finska a málem to bylo 2:0! Chudobin ale vytáhl parádní zákrok proti střele domácího útočníka!

17:39
    I hosté si zahrají druhou přesilovku. Na trestnou lavici za sekání putuje Sallinen.

12:44
    Další výpad Rusů, Širokov však neprocpal puk na najetého spoluhráče mezi kruhy, který nebyl nikým blokovaný!

10:05
    I Rusko si zahraje první přesilovku. Za podražení Glinkina jde pykat domácí Kontiola.

06:46
    Ovšem krátce na to přichází první gól. Kontiola naznačil z pravého kruhu tvrdou ránu, puk ale poté nahrál obráncům na modré a tvrdou dělovkou od modré se prosadil LEO KOMAROV! Asistence: Juuso Hietanen, Tuukka Mantyla

06:20
    Kontiola se dostal k odraženému kotouči od gólmanova betonu, jenže tento kotouč byl těžký a nedokázal jej rychle zpracovat a zakončit!

05:23
    Druhé provinění na straně Sborné. Dvě minuty za podražení inkasuje Kuzněcov.

03:59
    Do úniku se dostal Kulemin ale svojí kličkou nepřekonal domácího gólmana! Skvělý výpad Rusů!

02:08
    Uvidíme první přesilovku v podání Finska. Na trestnou lavici putuje Tichonov za podražení.

Michal Kuba

Branky a nahrávky: 7. Komarov (Hietanen, Mantyla), 37. Kontiola (Hietanen, Lehtera) – 59. Kuljomin (Ovečkin)

Finsko: Koskinen (Saros) – Pokka, Ohtamaa, Kivistö, Karalahti, Mäntylä, Marttinen, Hietanen, Lajunen – Lehtera, Keranen, Kontiola – Hytonen, Immonen, Komarov – Huhtala, Pakarinen, Sallinen – Wirtanen, Savinainen, Poysti
    Rusko: Chudobin (Vasilevskij) – Zubarev, Denisov, Kutuzov, Zajcev, Orlov, Chudinov, Belov, Medvěděv – Ovečkin, Plotnikov, Šipačjov – Kulemin, Širokov, Burmistrov – Tichonov, Loktionov, Kuzněcov – Glinkin, Varnakov, Zubov

Rozhodčí: Hodek, Pešina (oba CZE) – Suominen, Puolakka (oba FIN)