2 6 6
Miloslav Mečíř
1
6 3 0
sk Neděle 04.05.2014, 14:05Challenger Ostrava - Ostra Group Open by Moneta (antuka)

Miloslav mal tento zápas rozohratý veľmi dobre, po výbornom výkone získal prvý set a mal našliapnuté ku zisku svojho prvého významnejšieho turnajového titulu v kariére. Od druhého setu sa však už začali viac prejavovať aj kvality Andreja Kuznecova, ktorý dokázal vyrovnať a v treťom sete to už bola jasná záležitosť pre ruského tenistu, ktorý uštedril Mečíř kanára a po tuhej bitke ukončil toto stretnutie využitím prvého mečbalu. S konštatovaním, že Miloslav Mečíř zažil v Ostrave najlepší turnaj svojej kariéry, sa s vami lúčime. Ďakujeme za pozornosť, prajeme ešte pekný zvyšok nedeľa a zajtra želáme úspešný štart do nového týždňa. (15:48:20)

Koniec zápasu

6:0
    Ten prvý dokázal aj využiť, Mečíř poslal loptičku len za základnú čiaru. Andrej Kuznecov sa tak stáva víťazom Challengru konajúceho sa v Ostrave.

40-15
    Kuznecov donútil trpezlivou hrou ako prvého vo výmene chybovať nášho tenistu. Rus má k dispozícii dva mečbaly.

30-15
    Rus sa priamym bodom z prvého servisu odstáva blízučko k víťazstvu na tomto challengrovom turnaji.

15-15
    Loptu získava Mečíř.

15-0
    Ruský tenista Andrej Kuznecov je naopak vo veľkej pohode, ktorú potvrdil esom.

5:0
    Mečíř si musí kalich horkosti vypiť až do dna. Gem zakončil dvojchybou, Kuznecov pôjde podávať na ukončenie zápasu. V treťom sete to pre Miloslava navyše vyzerá na potupného kanára.

40-30
    Miloslav Mečíř nezvládol na strede siete jasnú pozíciu a svojmu súperovi tým pádom ponúka opäť brejkbalovú možnosť.

30-30
    Ruský tenista sa ospravedlňuje Miloslavovi, loptička sa totiž po jeho údere odrazila od pásky a až potom dopadla na druhú polovicu kurtu.

15-30
    Mečíř donútil Kuznecova poslať loptičku za základnú čiaru.

15-15
    Andrej Kuznecov predviedol perfektný backhand, po ktorom ostal Miloš stáž na základnej čiare ako prikovaný.

0-15

4:0
    So šancami nášho tenistu to už príliš ružovo nevyzerá. Slovenský tenista totiž prehráva 0:4 na gemy.

40-30
    Kuznecov má k dispozícii gembal.

30-30
    Kuznecov sa po servise dostal vo výmene do jasne lepšej pozície, ktorú dokázal na zisk fiftínu pretaviť na sieti.

15-30
    Mečíř sa dostáva pri podaní súpera k nádejnému stavu.

15-15

15-0
    Opäť pokračujeme v hre, Mečíř začína gem na returne nevynútenou chybou.

3:0
    Miloslav Mečíř má zrejem nejaké zdravotné problémy, vyžiadal si totiž čas na ošetrenie.

3:0
    Neskutočne dlhá výmena sa napokon skončila Mečířovym neúspechom. Slovenský tenista v nej nevyužil niekoľko gamebalov, stihol ho za to krutý trest. Kuznecov využil jednu z ponúknutých brejkbalových šancí a po druhý raz v treťom sete vzal nášmu tenistovi podanie.

A-40
    Dvojchyba slovenského tenistu znamená brejkbalovú príležitosť pre ruského hráča.

40-40
    Mečíř však náročnú situáciu zvládol a opäť vyrovnal na zhodu.

A-40
    Tentoraz zmena rytmu, po zhode neprichádza výhoda pre slovenského tenistu, ale pre ruského, ktorý má k dispozícii brejkbal po presnom backhande.

40-40
    Možno to niekoho prekvapí, no opäť prichádza zhoda.

40-A
    Ďalšia výhoda pre slovenského tenistu, ktorý v tejto hre nevie urobiť ten konečný krok.

40-40
    Loptu získava Kuzněcov.

40-A
    Kuznecov trafil loptičku len rámom, tá sa zastavila na páske. Výhoda pre Mečířa.

40-40
    Tak to je neskutočné, táto hrá hádam nemá konca.

40-A
    Mečíř úspešne zaútočil a fiftín pripisujeme na jeho konto.

40-40
    Ďalšia zhoda.

40-A
    K zisku dlhotrvajúcej hry má opäť bližšie slovenský tenista.

40-40
    Mečíř sa dostal do hlbokej defenzívy, snažil sa vybehať všetky údery súpera, no na ten posledný už bol prikrátky.

40-A
    Rus chcel skrátiť hru, no loptička sa zastavila na hornej časti siete.

40-40
    V tomto geme strieda Mečíř dobré momenty s nevynútenými chybami. Zhoda.

30-40
    Páska takisto zastavila return Kuznecova, ktorý nedokázal prvé podanie Mečíř zreturnovať tkaým spôsobom, aby loptičku dostal na druhú stranu dvorca.

30-30
    Forhend slovenského tenistu zastavila páska.

15-30
    Kuznecov trafil loptičku pri svojom údere len rámom a tá skončila napokon v aute.

15-15
    Mečíř si pomáha priamym bodom z podania.

15-0
    Mečíř poslal loptičku len za základnú čiaru.

2:0
    Kuznecov v dôležitých momentoch vyťahoval neskutočné údery. Jedným takým aj ukončil tento gem, v ktorom sa mu podarilo potvrdiť brejk.

A-40
    Kuznecov má výhodu.

40-40
    Kuznecov vytiahol z rukáva fantastický backhand, Miloslav len neveriacky krútil hlavou, ako to ruskému tenistovi presne padlo.

40-A
    Miloslav Mečíř predviedol vynikajúci útok, ktorý zakončil úspešne na sieti.

40-40
    Kuznecov ju však neguje priamym bodom z podania.

30-40
    Miloslav Mečíř sa dostáva k brejkbalovej možnosti.

30-30
    Kuznecovov úder skončil presne na čiare, Mečíř už naň nestačil zareagovať.

15-30

0-30
    Kuznecovov úder zastavila páska, nádejný stav pre nášho hráča.

0-15
    Mečíř získava fiftín po nevynútenej chybe súpera.

1:0
    Miloslav Mečíř si horší vstup do tretieho setu nepredstavoval ani v najhrozivejších snoch. Pri odvracaní prvého brejkbalu súpera sa dopustil dvojchyba a na úvod setu tak stratil svoje podanie.

40-15
    Kuznecov má na úvod tretieho setu dva brejkbaly.

30-15
    Krásna výmena, ktorá všetkých prítomných divákov zdvihla zo sedadiel, obaja tenisti v nej išli na absolútne maximum, spokojnejší napokon Mečíř.

30-0
    Zbytočná chyba z rakety slovenského tenistu.

15-0
    Rozhodujúcu sadu začal svojim podaním náš tenista, no presným returnom Rus Kuznecov, ktorému tak pripadol aj úvodný fiftín.

6:3
    Ruský tenista dokázal ukončiť druhý set pri svojom servise. Stav zápasu je teda momentálne vyrovnaný a o všetkom sa rozhodne v treťom sete.

40-0
    Presne zahratým a tvrdým smečom dokázal Kuznecov získať tri setbaly.

30-0
    Kuznecov kráča za ziskom druhého setu pevným krokom.

15-0

5:3
    Na záver tohto gemu predviedli obaja tenisti peknú výmenu, na ktorej konci mal väčší dôvod na radosť náš tenista. Ten tak ešte predĺžil trvanie druhého setu.

0-40
    Priamy bod z podania nášho tenistu a šanca získať gem čistou hrou.

0-30

0-15
    Kuznecov mal celú výmenu vo svojich rukách, no zakončiť ju nedokázal.

5:2
    Andrej Kuznecov dokázal svoj brejk potvrdiť, aj napriek tomu, že mal na servise veľké starosti a musel dva krát odvracať brejkbal nášho tenistu. Mečíř pôjde po prestávke podávať na udržanie sa v druhom sete.

A-40
    Po úspešnom odvrátení dvoch brejkbalov sa Kuznecov dostáva k výhode a gembalu na potvrdenie brejku.

40-40
    Zhoda, aj druhý brejkbal nášho tenistu ostal nevyužitý.

40-A
    Ďalšia brejkbalová šanca pre nášho tenistu.

40-40
    Backhand za rakety nášho tenistu skončil v aute.

30-40
    Mečíř sa fantastickým spôsobom dokázal dostať k brejkbalu a má tak šancu na ribrejk.

30-30
    Stav je vyrovnaný, po tridsať.

30-15
    Mečíř bojuje o tento gem.

30-0
    Kuznecov momentálne hrá vo veľkej pohode.

15-0

4:2
    Kuznecov to zvládol, Mečíř prichádza ako prvý v druhom sete o svoje podanie.

40-30
    Zbytočná, úplne zbytočná chyba z rakety nášho tenistu. Kuznecov sa dostáva k brejkbalovej možnosti.

30-30
    Kuznecov vytiahol z talónu krásny backhand po čiare. Na tento return nemal Miloš žiaden nárok.

15-30
    Miloslav Mečíř situáciu na sieti zvládol vynikajúcim spôsobom, zahral to s citom a súperovi nedal najmenšiu šancu na reakciu.

15-15

0-15

3:2
    Na záver gemu predviedol Kuznecov vynikajúci backhand. Stav druhého setu hovorí teraz mierne v jeho prospech. Zatiaľ čakáme na prvý brejk.

40-15
    Na nulu to napokon nebolo, Mečíř dokázal získať aspoň jeden fiftín.

40-0
    Ruský tenista má šancu na čistú hru.

30-0
    Kuznecov je v druho meste zatiaľ na svojom podaní podstatne lepší ako tomu bolo v sete číslo jeden.

15-0

2:2
    Presným útokom získal slovenský tenista opäť fiftín. Celú situáciu bol ešte pripravený kontrolovať na sieti, no nebolo to potrebné. Stav druhého setu je opäť vyrovnaný.

30-40
    Priamym bodom z podania sa Mečíř dostáva z ťažkej pozície a získava gamebal.

30-30
    Kuznecov napálil loptičku z forhendu len do stredu pásky.

30-15
    Veľká škoda, bolo to tesné, Mečířov úder takmer skončil na čiare, no napokon z toho bol tesný aut.

15-15

15-0
    Kuznecov sa ohlodlal k backhandu po čiare, ktorý mu fantasticky vyšiel. Loptička sa dotkla bočnej čiary a bol z toho víťazný úder.

2:1
    Kuznecov zvládol svoj servis opäť bez najmenších problémov a na prvú prestávku v druhej sade odchádza za stavu 2:1 vo svoj prospech.

40-15
    Dva gembaly pre ruského tenistu.

30-15
    Ruský tenista daroval Mečířovi fiftín dvojchybou.

30-0
    Nevynútená chyba slovenského tenistu a opäť fiftín pre Ruska Kuznecova.

15-0
    Na presný forhend ruského tenistu nedokázal Miloslav ani len zareagovať.

1:1
    V dlhšej výmene tentoraz nervy skôr povolili Kuznecovovi, ktorý posla loptičku do autu. Stav druhého setu je na jeho začiatku vyrovnaný.

30-40
    Mečíř mal po skvelom servise na kríž na sieti jednoduchú pozíciu, ktorú bez najmenších problémov pretavil v zisku fiftínu.

30-30
    Náš tenista nepúšťa svojho ruského súpera k brejkbalom.

30-15
    Miloš si pomohol vynikajúcim prvým servisom, po ktorom potreboval ešte jeden kvalitný forhend na to, aby zlomil odpor ruského tenistu.

30-0
    Kuznecov začína cítiť svoju šancu.

15-0
    Po dlhšej výmene sa napokon zo zisku fiftínu tešil ruský tenista. Mečířov úder skončil len za základnou čiarou.

1:0
    Prvý gem druhého setu pripisujeme na konto Andreja Kuznecova.

40-30
    Mečíř sa snažil zo všetkých síl, preukázal svoju dobrú defenzívnu hru, no tlaku ruského tenistu napokon odolať nedokázal.

30-30

30-15
    Mečíř to mal jasne vo svojich rukách, vydal sa na sieť kontrolovať situáciu. Loptička pravdepodobne smerovala do autu, no náš tenista aj napriek tomu hral volej. Ten mu vôbec nevyšiel a skončil v aute.

15-15

0-15
    V Ostrave začína fúkať, silu vetra teraz na vlastnej koži pocítil aj Kuznecov, ktorého úder sa zatočil do autu.

0:0
    Miloslav Mečíř bol v prvej sade od začiatku jasne lepším tenistom. V celkovom súčte dokázal ruského tenistu Kuznecova brejknúť až tri krát. Raz síce o svoje podanie prišiel aj on sám, no nič zo už nezmenilo na tom, že prvý set získal na svoju stranu bez väčších ťažkostí. Mečíř bol istejší na podaní a takisto aj vo výmenách. Verme, že v podobnom duchu bude Milošov výkon pokračovať aj po krátkej prestávke.

2:6
    Prvé podanie nášho tenistu dokázal Andrej Kuznecov zreturnvoať len do pásky, čo znamená, že prvý set je za nami. Vedenia v zápase sa po ňom ujal Miloslav Mečíř.

30-40
    Priamym bodom z podania si Mečíř vybojoval prvý setbal!

30-30

30-15
    Slovenský tenista mal teraz trošku smoly, backhandový úder mu vôbec nesadol, loptičku trafil len rámom.

15-15
    Miloš sa dostal nevydareným úderom pod tlak súpera, ktorý vyvrcholil víťazným úderom v podaní Kuznecova.

0-15

2:5
    Na piaty pokus to napokon predsa len synovi olympíjskeho víťaza vyšlo. Mečíř pôjde po prestávke podávať na ukončenie prvého setu.

40-A
    Andrej Kuznecov musel ísť do výmenu cez druhé podanie, čo Mečíř absolútne využil a na druhú stranu poslal nechytateľný return.

40-40
    Kuznecov odvracia štvrtý brejkbal v tejto hre priamym bodom zo servisu.

40-A
    Miloslav však svojou presnou a agresívnou hrou získava výhodu späť na svoju stranu.

40-40
    Kuznecov zvládol kritickú situáciu, odvrátil tri brejkbaly a dorovnal stav gemu na zhodu.

30-40
    Druhý brejkbal je už takisto minulosťou, Milošov return skončil len na páske.

15-40
    Čistou hrou získané podanie súpera z toho nebude. Kuznecov prvý brejkbal dokázal odvrátiť.

0-40
    Tri brejkbaly pre slovenského tenistu. Vyzerá to tak, že to bude opäť o rozdiele dvoch brejkov.

0-30
    Ruský tenista daruje tomu nášmu fitín dvojchybou.

0-15
    Krásny forhend z dielne Miloslava Mečířa. Kuznecov bol bez najmenšej šance.

2:4
    Prvý brejkbal v zápase dokázal Rus Kuznecov využiť, späť si tak zobral jedno stratené podanie a vrátil sa do hry o prvý set.

40-30
    Ruský tenista sa dostal do tlaku, nabehol si na sieť, lob Miloša púšťal za seba s tým vedomím, že loptička skončí v aute. Napokon sa jednalo o tesnú záležitosť, no predsa len dopadla loptička za základnú čiaru. Brejkbal pre Kuznecova.

30-30
    Miloš sa na seba sám hnevá, forhend mu vôbec nevyšiel.

15-30
    Dobre trafeným prvým servisom dostal Miloslav výmenu pod svoju kontrolu a napokon získal fiftín po nevynútenej chybe ruského súpera.

15-15
    Kuznecov nasmeroval loptičku len do autu.

15-0
    Prvá dvojchyba Miloša Mečířa.

1:4
    Kuznecov mal celú výmenu jasne vo svojich rukách, opäť však svoje údery tlačil až príliš k čiare, čo sa mu napokon stalo opäť osudným, keď jeho úder skončil v tesnom aute. Miloslav tak po druhý raz v prvej sade ukradol súperovi servis a je v komfortnej pozícii.

40-A
    Mečíř sa veľmi dobrou hrou dostal z defenzívy, Kuznecov síce tlačil svoj úder na čiaru, no loptička napokon skončila tesne mimo nej. Brejkbal pre slovenského tenistu.

40-40
    Pokračujeme ďalšou zhodou.

A-40
    Výhoda pre ruského tenistu.

40-40
    Zhoda. Miloš si svojim úderom vyslúžil potlesk prítomných divákov.

40-30

30-30
    Po prvý raz v zápase do stretnutia zasiahol aj hlavný rozhodca, ktorý bol kontrolovať stopu loptičky. Napokon je to fiftín pre nášho tenistu.

30-15
    Kuznecoovi sadol backhand na raketu ideálne, loptička dopadla tesne pred základnú čiaru. Pekný úder svojho súpera ocenil aj Miloslav.

15-15
    Mečířovi výborne vyšiel backhandový úder hraný po čiare, Kuznecov stačil loptičku poslať len do siete.

15-0

1:3
    Mečíř po druhý raz v zápase podával a aj v druhom prípade to zvládol pomocou čistej hry. Kuznecov tak zatiaľ čaká na prvý úspešný fiftín na returne.

0-40
    Miloš to na sieti zahral s obrovským prehľadom, rozhodol sa skrátiť hru, na čo Kuznecov nemal šancu zareagovať.

0-30

0-15
    Opäť jedna z tých dlhších výmien, ktorú chcel ruský tenista zakončiť backhandom po čiare. Myšlienka to bola dobrá, Miloslav by pravdepodobne nestihol zareagovať, no loptička sa cez pásku na druhú stranu nedostala.

1:2
    Kuznecov si napokon s menšími problémami, no predsa dokázal svoj servis podržať. Pred prvou prestávkou v zápase tak stav prvého setu znížil.

A-40
    Náš tenista chcel využiť fakt, že Rus išiel do výmeny cez druhý servis. Miloslavov agresívny return však zastavila páska.

40-40
    Pokračujeme však zhodou. Loptička po backhande Kuznecova skončila len na páske.

40-30
    Kuznecov zvláda ťažkú chvíľku a výmenu otáča vo svoj prospech.

30-30
    Miloslav sa okamžite po druhom servise returnom tlačil do útoku. Následne však zaznamenal nevynútenú chybu.

15-30
    Ruský tenista sa pripomenul víťazným úderom.Jeho backhand dopadol presne na čiaru.

0-30

0-15
    Milos svojim výborne zahratým forhendom donútil súpera chybovať, Kuznecov sa na úder nášho tenistu ešte stačil natiahnuť, no loptičku na druhú stranu kurtu neprepasíroval.

0:2
    Mečíř je v úvode zápasu vo veľkej pohode. Brejk sa mu na servise podarilo potvrdiť čistou hrou, v ktorej súpera k ničomu nepustil.

0-40
    Eso a šanca na potvrdenie brejku čistou hrou.

0-30
    Základom úspechu bolo podanie, po ktorom mal Miloslav celú výmenu jasne vo svojich rukách. Zakončil ju úspešným volejom na sieti.

0-15
    Mečíř zahral svoj forhend do proti pohybu súpera, ktorý sa za loptičkou len obzrel.

0:1
    Ruský tenista sa pri odvracaní brejkbolu spoliehal na skrátenie hry, Miloslav však bol na sieti včas a dokázal na nej ukončiť výmenu aj celý gem. Do zápasu tak vstupuje ziskom súperovho podania.

40-A
    Fantastický tenis v podaní Miloslava Mečířa. Rus mal celú výmenu vo svojej réžii, náš tenista sa však vynikajúco bránil a v správnom čase dokázal prejsť do útoku.

40-40
    Škoda, Kuznecov odvracal brejkbal cez druhý servis, no nás tenista poslal svoj return len za základnú čiaru.

40-A
    Sledovali sme neskutočne dlhú výmenu, ktorá napokon dopadla lepšie pre Miloslava Mečíř, ktorý mal pevnejšie nervy a vybojoval si brejkbal.

40-40
    Z jasne vyzerajúceho gemu je to napokon zhoda.

40-30
    Kuznecov poslal loptičku len za základnú čiaru.

40-15
    Čistá hra z toho na úvod pre Rusa nebude.

40-0
    Ďalšia nevynútená chyba slovenského tenistu, Kuzněcov má tri gembaly.

30-0
    Mečířov return skončil mimo kurtu.

15-0
    Zápas otvori svojim podaním Kuzněcov, ktorý na úvod predviedol víťazný úder z backhandu.

0:0
    Stretnutie sa práve začalo.

Všetkým tenisovým priaznivcom prajem príjemné nedeľné popoludnie a zároveň vás pozývam sledovať online prenos z finále challengrového turnaja, ktorý sa koná v Ostrave. O zisku turnajového vavrínu v ňom s Rusom Andrej Kuzněcovom zabojuje syn daviscupového kapitána Slovenska Miloslava Mečíř, Miloslav Mečíř mladší.

Miloslav sa v aktuálnom vydaní rebríčka ATP nachádza na 244 mieste. Mečíř prežíva v Ostrave svoj životný turnaj. Počas cesty do finále musel absolvovať štyri zápasy, v ktorých stratil len jeden jediný set.

Andrejovi Kuzněcov patrí v počítačovom poradí 125 miesto. 23 – ročný tenista, ktorý prežil skvelú juniorsku kariéru vyšperkovanú víťazstvom na Wimledone, zatiaľ v Ostrave taktiež prehral jediný set.

Favoritom finálového duelu je podľa predošlých výsledkov i svetového rebríčka ruský tenista. V prospech nášho tenistu však môže hovoriť fakť, že bude poriadne namotivovaný získať svoj prvý významnejší turnajový titul v kariére.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.