Michalovce – Šaľa 36:26 (kon.) | Olomouc – Písek 37:25 (kon.) | Poruba – Zlín 29:22 (kon.)
Veselí n/M – Jindř. Hradec 31:18 (kon.) | Partizánske – Senec 26:20 (kon.)
DHC Sokol Poruba
29:22 (18:10)
Handball PSG Zlín
Sobota 10.05.2014, 18:00 • VSH SAREZA, Ostrava-Přívoz • Interliga ženy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

V dnešním duelu mezi DHC Sokol Poruba a HC Zlín půjde o to, kdo lépe vstoupí do série o třetí pozici samostatného českého play off.

Během letošní sezony se oba celky potkaly ve WHIL dvakrát. Nejprve vyhrála Poruba po dramatickém závěru střelou v posledních vteřinách na palubovce Zlína 29:28. Druhý zápas byl také napínavý, ovšem Poruba v něm vyhrála o pět branek 33:28. Můžeme tedy očekávat spíše ofenzivní zápas s více brankami.

Poruba vypadla v semifinále play off s Mostem. V sérii rozhodly zejména pro Ostravanky nešťastné prohry 26:27 po sedmimetrových hodech a 23:25 na severu Čech. V domácím prostředí už pak svěřenkyně trenéra Beňadíka podlehly Baníku 21:28.

Stejným poměrem nula tři prohrál svou sérii semifinále i Zlín. Nad jeho síly byla pražská Slavia a to zejména díky dvou domácích hladkých vítězství 32:24 a 35:22. Ve Zlíně pak Slavia proměnila hned první mečbol a po výsledku 27:25 postoupila do finále.

Hezký podvečer z Víceúčelové sportovní haly Sareza v Ostravě-Přívoze. Na palubovce se již připravují obě družstva, které budou bojovat o konečné třetí místo v samostatné české soutěži.

DHC Sokol Poruba: 1 Roháčková Lenka, 2 Doláková Markéta, 16 Bártová Sabina – 4 Mýlková Barbora, 5 Lešková Alena, 6 Tomašechová Diana, 7 Šviráková Leona, 10 Hrbková Michaela, 11 Adámková Petra, 14 Rechtorisová Alžběta, 15 Chovancová Tereza, 17 Minarčíková Eva, 21 Bělohoubková Adéla, 24 Revajová Mária, 33 Lucia Uhráková, 37 Varmužová Nikola. Trenér: Ján Beňadík.

HC Zlín: 1 Mahďáková Zuzana, 11 Černá Lenka, 26 Túrociová Martina – 3 Nudni Darina, 4 Tóthová Alžběta, 5 Sobieská Michaela, 6 Nygrýnová Gabriela, 8 Očadlíková Andrea, 10 Brzozková Kateřina, 13 Hradilová Lenka, 17 Vlková Kristýna, 18 Marčíková Šárka, 20 Pospíšilová Šárka, 22 Handlová Marcela, 25 Brandová Helena, 27 Budayová Michaela. Trenér: Peter Sabadka.

Rozhodčí: Michal Nezbeda, Václav Zelenka.

Zlín se připravuje na utkání v tmavě modrých dresech, domácí Poruba nastoupí v růžových úborech.

Hráčky obou cellků již nastoupují na hrací plochu. Zápas za několik minut může začít.

U míče budou jako první hráčky Sokola Poruba. V domácí brance začne Markéta Doláková. Zlínskou branku bude od začátku hájit velezkušená Lenka Černá.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    Po akci z pravého křídla otevírá skóre zápasu porubská Leona Šviráková. (1:0) (1:0)

2
    Střela Michaely Sobieské v brance neskončila. Stejně neúspěšně skončil protiútok Poruby. (1:0) (1:0)

2
    Druhý gól zápasu zaznamenává Leona Šviráková a to opět z pravého křídla. (2:0) (2:0)

3
    Za Zlín snižuje ze středu brankoviště Šárka Pospíšilová. (2:1) (2:1)

4
    Lucia Uhráková se probila ke střele a dala branku. Navíc Marčíková vidí za faul žlutou kartu. (3:1) (3:1)

4
    Za hostující celek rychle snižuje Michaela Sobieská. (3:2) (3:2)

5
    Nejprve faulovala za žlutou kartu Pospíšilová a o chvíli později se prosadila Petra Adámková. (4:2) (4:2)

5
    Na dvě minuty si jde odpočinout Zlínská Šárka Pospíšilová. (4:2) (4:2)

6
    A ze sedmimetrového hodu dává pátý gól domácího Sokola Michaela Hrbková. (5:2) (5:2)

6
    V oslabení snižuje Michaela Sobieská na rozdíl dvou branek. (5:3) (5:3)

6
    Michaela Hrbková vzápětí navyšuje skóre a žlutou kartu vidí Kristýna Vlková. (6:3) (6:3)

7
    Hostující trenér Peter Sabadka si bere první oddechový čas zápasu. (6:3) (6:3)

7
    Marčíková už musela střílet, ale Doláková byla pozorná. Poruba ovšem v následném útoku ztrácí míč a do ofenzivy tak jde opět Zlín. (6:3) (6:3)

8
    Adámková byla faulována a Poruba bude mít sedmimetrový hod. (6:3) (6:3)

8
    S přehledem zvyšuje náskok Sokola Michaela Hrbková. (7:3) (7:3)

9
    Také žlutá karta pro domácí hráčku. Barbora Mýlková je potrestána žlutým napomenutím. (7:3) (7:3)

10
    Ze sedmimetrového hodu snižuje svou první brankou v zápase střelkyně Alžběta Tóthová. (7:4) (7:4)

11
    Zlín se dopustil technické chyby, ovšem Poruba poslala svou přihrávku do zámezí. (7:4) (7:4)

11
    Parádně si naběhla do prostoru Leona Šviráková a domácí vedou o čtyři branky. (8:4) (8:4)

12
    Pokus Poruby o rychlý kontr nevyšel, na Hrbkovou míč neprošel. O chvíli později vytáhla parádní zákrok Markéta Doláková. (8:4) (8:4)

12
    Opět sedmička pro Porubu, Zlín prozatím v obraně dělá chyby a fauly. (8:4) (8:4)

13
    Další gól Michaely Hrbkové a domácí mají náskok již pěti branek. (9:4) (9:4)

13
    Čtvrtou branku v zápase dává Leona Šviráková po dravém průniku středem hřiště. (10:4) (10:4)

14
    Podruhé je dnes vyloučena Šárka Pospíšilová. Poruba si tak zahraje dvě minuty v početní převaze. (10:4) (10:4)

14
    A Michaela Hrbková ranou k tyči dává další sedmimetrový hod. (11:4) (11:4)

15
    Zlín se opět připravil o míč technickou chybou v útoku. Poruba tak zakládá útok postupný. (11:4) (11:4)

15
    Michaela Hrbková si naskočila z pravého křídla a překonala Lenku Černou ranou podél nohy. (12:4) (12:4)

16
    Markéta Doláková chytá skvěle, tentokrát si na ni nepřišla Darina Nudni. (12:4) (12:4)

16
    Porubská Eva Minarčíková potáhla soupeřku za dres a vidí žlutou kartu. (12:4) (12:4)

16
    Doláková i Černá nyní předvedly další dva parádní zákroky. Skóre se nemění. (12:4) (12:4)

17
    Nudni ztrácí míč a bere si jej Bělohoubková. Poruba bude útočit již při plném stavu hráček na hřišti. (12:4) (12:4)

18
    Navýšení skóre zařizuje ranou z pravého křídla Michaela Hrbková. Místo Černé jde do branky Martina Túrociová. (13:4) (13:4)

19
    Bělohoubková bránila Nudni až moc agresivně a vidí žlutou kartu. Z následné střely spoza brankoviště ovšem nic nebylo a Zlín tak nedal branku od 10 minuty, kdy proměnila sedmičku Alžbetě Tóthová. (13:4) (13:4)

19
    Šviráková leží na palubovce tak uvidíme, jak vážné to s ní bude. Drží se za kotník. (13:4) (13:4)

20
    Tentokrát se za domácí prosazuje Adéla Bělohoubková a Sokol má náskok propastných deseti branek! (14:4) (14:4)

20
    Gabriela Nygrýnová je první střelkyní Zlína ze hry po čtrnácti minutách. Doláková je překonána. (14:5) (14:5)

21
    Sedmimetrový hod je doménou Michaely Hrbkové. Opět uspěla, tentokrát proti Martině Túrociové. (15:5) (15:5)

21
    Druhý oddechový čas v zápase si bere trenér Zlína Peter Sabadka. (15:5) (15:5)

22
    Adámková faulovala Budayovou při střelbě, proto tady bude sedmimetrový hod. (15:5) (15:5)

22
    Ten proměňuje Alžběta Tóthová a Zlín snižuje na rozdíl devíti branek. (15:6) (15:6)

23
    Prostor na brankovišti si tentokrát našla domácí Petra Adámková a je to opět o deset gólů. (16:6) (16:6)

23
    Rychlý kontr Zlína proměnila v branku Kateřina Brzozková. (16:7) (16:7)

24
    Poprvé se prosazuje Diana Tomašechová, takže Poruba si bere zpět dvouciferný brankový rozdíl. (17:7) (17:7)

24
    První gól Alžběty Tóthové mimo sedmimetrové hody. Našla si místo na levém křídle a překonala porubskou Dolákovou. (17:8) (17:8)

25
    Nyní leží na palubovce Alena Lešková a nevypadá to s ní vůbec dobře. Už se k ní sbíhá klubový lékař. Vypadá to na poraněné koleno. (17:8) (17:8)

26
    Uhráková dala branku po přešlapu, na druhé straně vychytala Doláková zlínskou Budayovou. (17:8) (17:8)

26
    Tóthová napřáhla na hranici brankoviště a propálila Dolákovou. (17:9) (17:9)

27
    Nygrýnová faulována, bude tady sedmička Zlína. (17:9) (17:9)

27
    Do branky se postavila Sabina Bártová, ovšem zkušená Tóthová ji překonala ranou do šibenice. Do brány se vrací Doláková. (17:10) (17:10)

28
    Další tvrdý úder tentokrát ze strany Tóthové a na palubovce leží Mýlková. Dvě minuty pro slovenskou házenkářku. (17:10) (17:10)

29
    Uhráková se provinila kroky a tak Zlín bude moci pošetřit čas a hrát s míčem. (17:10) (17:10)

29
    Nygrýnová si počínala hodně agresivně proti Uhrákové a gól nakonec neplatí. (17:10) (17:10)

30
    Na druhé straně přesně mířila Michaela Hrbková a do kabin se půjde nejspíše s rozdílem osmi branek. (18:10) (18:10)

30
    První poločas skončil. (18:10)

Poruba vede po prvním poločas o osm branek a vcelku bez problémů si jde za prvním vítězstvím v sérii. Černou kaňkou prvního poločasu je zranění Aleny Leškové, která odstoupila pro bolestivé zranění kolene. Hráčku již lékaři odnesli do kabiny a nejspíše pojede na vyšetření do nemocnice. Druhý poločas začne zhruba v 18:55.

Hráčky obou týmů jsou již na hrací ploše.

31
    Začal druhý poločas. (18:10)

31
    U míče je jako první Zlín, rozehrávku vede také exporubská Šárka Marčíková. (18:10) (18:10)

31
    Další bývalá hráčka Sokola Alžběta Tóthová si svou střelou na Dolákovou nepřišla. (18:10) (18:10)

32
    Túrociová chytila střelu Švirákové, proto na premiérovou branku druhého poločasu čekáme. (18:10) (18:10)

33
    Nyní se o ni postarala Helena Brandová a je to již jen o sedm gólů. (18:11) (18:11)

34
    Další zákrok Túrociové. Zuby si na ni vylámala Lucia Uhráková. Jenže pokus o rychlý kontr Zlína nevyšel. Míč má DHC. (18:11) (18:11)

34
    Maria Revajová už úspěšná byla a zvyšuje náskok. (19:11) (19:11)

35
    Zlíňanky se nenechaly zahanbit a prakticky z protútoku snižují. (19:12) (19:12)

36
    Revajová si z levého křídla našla prostor, jenže orazítkovala zlínské břevno. (19:12) (19:12)

37
    Lenka Hradilová po pravé straně proklouzla obraně Poruby a skóruje. (19:13) (19:13)

38
    Jenže na druhé straně střílela Hrbková a následně proměnila svou dorážku Petra Adámková. (20:13) (20:13)

38
    Vyloučena je Méria Revajová a Zlín bude hrát přesilovku. Navíc také zahraje sedmimetrový hod. (20:13) (20:13)

39
    Tóthová si opět se sedmimetrovým hodem věděla rady a rozdíl mezi oběma celky je šestibrankový. (20:14) (20:14)

39
    Poruba se brání dobře a za několik sekund bude v plném počtu. (20:14) (20:14)

40
    Kristýna Vlková pálila nad, proto si Poruba bere míč pokusí se dát jednadvacátou branku zápasu. (20:14) (20:14)

40
    To se jí také povedlo díky Petry Adámkové ze středu hřiště. (21:14) (21:14)

41
    Tóthovou vychytala Markéta Doláková, Poruba si bere míč. (21:14) (21:14)

42
    Mýlková neuspěla, ovšem Bělohoubková ještě vybojovala míč letící z brankoviště. (21:14) (21:14)

42
    Dvouminutový trest si vysloužila Adéla Bělohoubková. Zlín se ještě může pokusit s výsledkem něco udělat. (21:14) (21:14)

43
    Přesilovou hru využívá Lenka Hradilová chytrým obloučkem po rychlém trháku. (21:15) (21:15)

44
    Druhý oddechový čas v zápase si bere také domácí kouč Ján Benadík. (21:15) (21:15)

44
    Po nepřesnostech na obou stránách dává z kontru gól zlínská Michaela Budayová. (21:16) (21:16)

44
    Uhráková se prosadila na brankovišti a po faulu na Minarčíkovou si jde na dvě minuty odpočinout hostující Gabriela Nygrýnová. (22:16) (22:16)

45
    O 40 sekund později fauluje Minarčíkovou Alžběta Tóthová a také odchází na dvě minuty na lavičku. (22:16) (22:16)

45
    Sedmičku proměňuje Michaela Hrbková a uvidíme minutu a čtyřicet sekund dvojnásobnou přesilovku Sokola. (23:16) (23:16)

46
    Dlouhý míč do brejku na Revajovou Porubě nevyšel. (23:16) (23:16)

46
    Tentokrát už Revajová pláchla po levém křídle a Túrociová neměla šanci zasáhnout. (24:16) (24:16)

47
    Zlín je v plném počtu a navíc dostává míč. (24:16) (24:16)

48
    Mýlková dostává dvě minuty při bránění na brankovišti. (24:16) (24:16)

48
    A sedmimetrový hod proti Dolákové Alžběta Tóthová proměňuje. (24:17) (24:17)

49
    I v oslabení se domácí prosazují. Michela Hrbková dává branku z levého křídla. (25:17) (25:17)

50
    Zlín se pokoušel vstřelit gól, jenže Budayová měla přešlap. (25:17) (25:17)

50
    Ovšem rychlý kontr z pravé strany bez problémů proměňuje Lenka Hradilová. (25:18) (25:18)

50
    Domácí celek je v plném počtu a Budayová pálí nad branku Dolákové. (25:18) (25:18)

51
    Minarčíková si udělala místo a z prostoru pivota dostává míč za Martinu Túrociovou. (26:18) (26:18)

52
    Hrbková se efektně uvolnila, posunula míč na Dianu Tomašechovou a Sokol vede opět o devět branek. (27:18) (27:18)

53
    Doláková vychytala Hradilovou a míč si tak berou v růžovém hrající domácí hráčky. (27:18) (27:18)

54
    Dělovku Hrbkové zastavuje výborným zákrokem Túrociová. (27:18) (27:18)

55
    Za Zlín snižuje Andrea Očadlíková po pěkné ráně do pravé šibenice. (27:19) (27:19)

55
    V zápětí si bere míč Tereza Chovancová a stejným způsobem překonává Túrociovou. (28:19) (28:19)

56
    Doláková předvedla parádní zákrok a pouští do branky na poslední minuty Sabinu Bártovou. (28:19) (28:19)

56
    Gól Zlína z rukou Lenky Hradilové. Dvacátý gól Zlína v utkání. (28:20) (28:20)

57
    Sedmimetrový hod neproměnila nová hráčka Poruby na palubovce Nikola Varmužová. (28:20) (28:20)

57
    Tři minuty před koncem ještě snižuje Michaela Sobieská. Sestava Poruby je už kombinovaná a dostávají prostor hráčky širšího kádru. (28:21) (28:21)

58
    Dvě minuty pro Terezu Chovancovou, bude tady sedmimetrový hod. (28:21) (28:21)

58
    Dvě a půl minuty před koncem zápasu chytá sedmičku Tóthové Sabina Bártová. (28:21) (28:21)

58
    Poslední oddechový čas Zlína v zápase. (28:21) (28:21)

59
    Tomašechová v brejku ztratila míč. Ovšem Marčíková s rozehrávkou otálela a Zlín se tak připravil o kontr. (28:21) (28:21)

59
    Lenka Hradilová snižuje skóre na rozdíl šesti branek. (28:22) (28:22)

60
    Poslední minuta zápasu a Poruba bude hrát ještě 18 sekund o jednu hráčku méně. (28:22) (28:22)

60
    Chyba Zlína v obraně a Leona Šviráková ještě přidává devětadvacátou branku utkání. (29:22) (29:22)

60
    Konec zápasu. (29:22)

Poruba vítězí vcelku zaslouženě o sedm branek v sérii o 3.místo se ujímá vedení 1:0 na zápasy. Domácí si vybudovaly náskok a ten si po celý průběh utkán hlídaly. Efektivní byla Poruba v útoku, dobře zachytaly také brankářky. Zlínu se vymstilo hluché místo v prvním poločase, kde za 14 minut dal jen jednu branku. S přáním pěkného večera se s vámi loučí Tomáš Martínek. (19:28:42)

Tomáš Martínek

Handball PSG Zlín: 1 Mahďáková Zuzana, 11 Černá Lenka, 26 Túrociová Martina – 3 Nudni Darina, 4 Tóthová Alžběta, 5 Sobieská Michaela, 6 Nygrýnová Gabriela, 8 Očadlíková Andrea, 10 Brzozková Kateřina, 13 Hradilová Lenka, 17 Vlková Kristýna, 18 Marčíková Šárka, 20 Pospíšilová Šárka, 22 Handlová Marcela, 25 Brandová Helena, 27 Budayová Michaela. Trenér: Peter Sabadka.

Rozhodčí: Michal Nezbeda, Václav Zelenka