Francie – Itálie 1:2 (kon.) | Německo – Lotyšsko 3:2 (kon.) | Norsko – Dánsko 4:3 (kon.)
Bělorusko – Kazachstán 4:1 (kon.) | Švédsko – Česko 4:3 (2:1 po s.n.) | Finsko – Rusko 2:4 (kon.)
po s.n. (2:1)
Švédsko
4:3 (1:2, 1:1, 1:0 - 0:0)
Česko
Neděle 11.05.2014, 19:45 • Hala Čížovka, Minsk • Mistrovství světa

56:13
    To je velká šance pro švédské hokejisty, neboť případný gól už může být skutečně vítězný. Jakub Petružálek je vyloučen na dvě minuty za držení a my se můžeme jen modlit, aby i toto provinění českého útočníka Švédové nepotrestali.

53:13
    Kovář byl při tom faulován a Linus Klasen dostává dvě minuty za hákování.

49:55
    Klepiš zachytil poskakující puk a poté byl zahákován Timem Erixonem. Dvě minuty pro švédského beka.

48:20
    Jakub Petružálek je vyloučen na dvě minuty za podražení. Konec českého tlaku.

37:12
    Přesilovku si zahraje také český tým. Za hrubost je na dvě minuty vyloučen Mattias Sjogren.

34:49
    Lindström sice netrefil z prostoru mezi kruhy branku, ale vše bude mít možnost napravit v přesilové hře. Na dvě minuty byl totiž za sekání vyloučen Jiří Hudler.

28:03
    To je velmi zbytečné vyloučení. Petr Zámorský mimo hru zahákoval švédského útočníka a dostává dvě minuty.

22:05
    Na dvě minuty za podražení byl vyloučen Calle Järnkrok.

19:01
    Klepiš dobře předal puk Červenkovi, jenž sice nevystřelil, avšak byl ještě předtím seknut Linusem Klasenem. Ideální šance pro české mužstvo na orámování první třetiny svými góly.

15:38
    Ondřej Vitásek je vyloučen na dvě minuty za hákování.

01:15
    Švédové jsou opravdu hodně vyvedeni z míry. Teď špatně vystřídali a jsou za to penalizováni dvouminutovým trestem. Trest odsedí Mikael Backlund.

Daniel Polách

Branky a nahrávky: 12. Möller (Backlund), 37. Möller (Ericsson, Lindström), 49. Lindström (Nygren, Möller), rozh. náj. Lindström – 1. Hertl (Němec, Rolinek), 20. Hudler (Jan Kovář, Ševc), 32. Zaťovič (Němec, Hertl)

Švédsko: Nilsson (Eriksson) – Gustafsson, Ekholm, Fransson, Erixon, Ahnelöv, Rahimi, Nygren – Backlund (A), Möller, Lindström – Nyquist, Ericsson (A), Järnkrok – Axelsson, Sjogren, Hjalmarsson – Danielsson, Rasmussen, Lundqvist (C) – Klasen
    Česko: Salák (Jakub Kovář) – Němec (A), Kindl, Vitásek, Ševc, Zámorský, Kolář, Jordán – Jágr (A), Hertl, Rolinek (C) – Červenka, Sobotka, Klepiš – Sekáč, Novotný, Hudler – Petružálek, Jan Kovář, Zaťovič

Rozhodčí: Gofman (RUS), Olenin (RUS) – Fluri (SUI), Schrader (GER)