Itálie – Dánsko 1:4 (kon.) | Německo – Finsko 0:4 (kon.) | Norsko – Švédsko 1:2 (kon.)
Kazachstán – Lotyšsko 4:5 (kon.)
Norsko
1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Švédsko
Úterý 13.05.2014, 19:45 • Hala Čižovka, Minsk • Mistrovství světa

Ode mne je to pro dnešek vše, z minské Čižovky se s vámi loučím a těším se na další počtenou hned zítra. (22:06:50)

V tabulce skupiny A se tak Švédové posunuli na první místo před Kanada, na turnaji ještě neprohráli. Zároveň přeskočili i Nory, kteří se aktuálně nachází na třetím místě ve stejné tabulce. Pro Nory to dnes byla první prohra na turnaji.

Utkání mezi Švédskem a Norskem je u konce, žádné velké brankové hody jsme v něm neviděli. Celý zápas tak nakonec dopadl hubenou výhrou Švédů, když rozhodující branku na 2:1 vstřelil ve třetí třetině Linus Klasen. Norové však v zápase předvedli velmi sympatický a houževnatý výkon, za který se nemusí stydět. Škoda jen, že papírového favorita neobrali o nějaký ten bodík.

Střely na bránu:

ve třetí třetině: 7 – 12
    celkově: 14 – 35.

Nejlepší hráči zápasu:

NOR: Steffen Söberg
    SWE: Mattias Ekholm.

V závěrečných vteřinách byly k vidění ještě dvě zajímavé šance. Švédové mohli podruhé skórovat do prázdné brány, na druhé straně zase mohl dorovnat Ask. Ani jeden z hráčů však nemířil přesně a zápas končí hubeným vítězstvím Švédů.

60:00

59:23
    Nyquist měl na holi uklidňující branku, proti poslednímu obránci ale netrefil prázdnou bránu!

58:57
    Söberg míří ven z brány, Norové to zkusí v šesti!

58:38
    Norové se nemohou dostat do útočného pásma, švédové efektivně brání hubený výsledek.

58:24
    Buly v útočném pásmu Švédska, po pravici brankáře Söberga.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Norové mají puk na holích, jsou ale za svým brankářem.

57:37
    Norové se nemohou dostat do žádného většího tlaku, Švédové velmi pozorně brání modrou čáru a své obranné pásmo.

56:34
    Nepřesná přihrávka Bonsaksena na modrou čáru stojí Nory pásmo.

55:48
    Střelecký pokus Oldena od modré čáry mířil těsně nad břevno švédské brány.

55:26
    Švédové hrají v plném počtu.

55:26
    Askova střela z pravého kruhu byla nadzvednuta Erixonem do ochranné sítě. Buly před Nilssonem.

55:04
    Norové hrají v plném počtu a začíná jejich zkrácená přesilová hra.

54:46
    Hjalmarsson akceleroval podél levého mantinelu, v útočném pásmu ale rychle o puk přišel.
    Cestu našich mladých reprezentantů U18 šampionátem ve Finsku si můžete připomínat originálním dresem. Ten nyní můžete získat v této aukci.

Pavel Kuba

Branky a nahrávky: 23. Olden (Skröder) – 37. Lindström (Nygren, Möller), 48. Klasen (Nyquist, Erixon)

Norsko: Söberg (Volden) – Holös, Espeland, Ödegaard, Trygg, Bonsaksen, Sörvik – Hansen, Röymark, Forsberg – Bastiansen (C), K. Olimb, M. Olimb – Olden, Skröder, Ask – Stene, Lovlie, Martinsen – Roest, Dahlström.
    Trenér: Roy Johansen.

Švédsko: Nilsson (Eriksson) – Gustafsson, Ekholm, Fransson, Erixon, Ahnelöv, Andersen, Nygren – Backlund (A), Möller, Lindström – Nyquist, Klasen, Järnkrok – Hjalmarsson, Sjögren, Ericsson – Lundqvist (C), Axelsson, Rasmussen – Danielsson.
    Trenér: Par Marts.

Rozhodčí: Ronn (FIN), Sidorenko (BLR) – Puolakka (FIN), Semjonov (EST)

Diváci: 6 389