Kanada – Itálie 6:1 (kon.) | USA – Kazachstán 4:3 (po pr.) | Švédsko – Slovensko 3:1 (kon.)
Finsko – Švýcarsko 3:2 (1:0 po s.n.)
USA
4:3 (1:1, 2:1, 0:1 - 1:0)
Kazachstán
Pátek 16.05.2014, 15:45 • Minsk Arena • Mistrovství světa

Děkujeme vám za sledování on-line přenosu, z Minsk Areny vám dnes večer ještě přineseme utkání mezi Finskem a Švýcarskem. (18:10:06)

Nejlepší hráči utkání: Roman Starčenko – Seth Jones.

Hokejisté Spojených států se s outsiderem pořádně natrápili, nakonec ale v prodloužení trefil vítězství svým druhým gólem v zápase Seth Jones.

» Jones rozhoduje utkání.

61:05
    USA právě vstřelilo branku!
    Kdo jiný, než SETH JONES by mohl rozhodnout toto utkání. Dnes jednoznačně nejpilnější střelec amerického týmu si vzal puk v prostoru mezi kruhy a tvrdou střelou švihem se trefil přesně pod víko.

60:32
    Jones opět vyslal dělovku z pravé strany, Ivanov dnes chytá velmi dobře.

60:01

Střely na branku po třetí třetině: 38:25.

Američané hráli ve třetí třetině až příliš laxně a Kazaši si gólem sedm minut před jejím koncem vynutili prodloužení. Spojené státy po včerejší porážce od Lotyšska ztrácejí minimálně bod s dalším outsiderem.

60:00

59:52
    Seth Jones mohl rozhodnout, ale z pravého kruhu těsně minul.

59:16
    Krasnoslobodcev si nebezpečně sjížděl s pukem před branku, nakonec nedokázal vystřelit.

58:43
    Kazaši dobře brání modrou čáru, jejich soupeř se přes ně nemůže prosadit.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:37
    Aktivní Starčenko se znovu protáhl do amerického obranného pásma, branku Thomase z levého kruhu minul.

56:46
    Na druhé straně mířil Nelson z prostoru mezi kruhy nad branku.

56:09
    Litviněnko vypálil od modré, Thomas betonem vyráží.

55:19
    Tlak zámořského týmu pokračuje, Ivanov likviduje střelu DeKeysera od modré. Hala nyní bouří a podporuje Kazachstán.
    Cestu našich mladých reprezentantů U18 šampionátem ve Finsku si můžete připomínat originálním dresem. Ten nyní můžete získat v této aukci.

Jakub Mezlík

Branky a nahrávky: 19. Smith (Nelson), 24. Jones (Smith), 36. Donovan (Gaudreau), 62. Jones (DeKeyser, Gaudreau) – 15. Starčenko (Upper, Dallman), 22. Romanov (Panšiv, Lakiza), 54. Starčenko (Antropov)

USA: Thomas (Leggio) – Jones, DeKeyser, Gardiner, Murphy, Petry, McCabe, Donovan – Johnson, Nelson, Smith – Gaudreau, Miele, Abdelkader – J. Hayes, Trocheck, Mueller – K. Hayes, Stapleton, Shore – Wingels
    Kazachstán: Ivanov (Jeremějev) – Dallman, Blochin, Semjonov, Lakiza, Savčenko, Litviněnko, Vasilčenko, Kazancev – Žaljauov, Starčenko, Antropov – Upper, Puškarjov, Romanov – Polišuk, Gavrilin, Krasnoslobodcev – Panšin, Spiridonov, Rymarev

Rozhodčí: Nord (SWE), Sidorenko (BLR) – Fluri (SUI), Lederer (CZE)

Diváci: 10 779