Dánsko – Francie 2:6 (kon.) | Kazachstán – Finsko 3:4 (kon.) | Itálie – Švédsko 1:5 (kon.)
Lotyšsko – Bělorusko 1:3 (kon.)
Kazachstán
3:4 (2:2, 0:2, 1:0)
Finsko
Pondělí 19.05.2014, 15:45 • Minsk Arena • Mistrovství světa

57:40
    Juuso Hietanen (FIN) si půjde odpočinout podruhé v krátkém čase. Je poslán na dvě minuty za hákování.

56:36
    Dmitrij Upper dostává dvě minuty za hrubost a hra bez brankáře tak pro Kazachy alespoň prozatím končí. Šance na zvrat klesají blízko k nule.

54:09
    Kazaši budou mít šanci na snížení. Po průniku Rymareva fauluje Juuso Hietanen (FIN), který je vyloučen na dvě minuty za podražení.

42:47
    Juuso Hietaten je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění, Dmitrij Upper na dvě minuty za hrubost. Kazaši mohli hrát přesilovku, ale Upper zbytečně oplácel. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

33:36
    Lehtera svou zadovkou vyslal do šance dva na jednoho své soupeře. Upper našel krásnou žabkou Romanova, kterého fauloval Jere Karalahti (FIN). Svým hákováním však zmařil jasný gól.

27:54
    Kazachstán bude mít možnost srovnat v přesilovce. Tommi Huhtala je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

21:37
    Kazaši si zahrají druhou přesilovku. Na trestnou lavici míří za hákování Litviněnka útočník Olli Palola (FIN).

15:38
    Kazaši si zahrají přesilovku. Dvě minuty za držení dostává Atte Ohtamaa.

07:10
    Finové si zahrají první přesilovku v dnešním zápase. Na trestnou lavici míří Alexej Litviněnko za hákování.
    Cestu našich mladých reprezentantů U18 šampionátem ve Finsku si můžete připomínat originálním dresem. Ten nyní můžete získat v této aukci.

Jakub Mezlík

Dominik Tobola

Branky a nahrávky: 15. Rymarev (Poliščuk, Krasnoslobodcev), 16. Poliščuk (Rymarev, Krasnoslobodcev), 60. Romanov (Žajlauov) – 8. Palola (Lehterä, Komarov), 20. Lehtera (Karalahti), 28. Jokinen (Kontiola, Mäntylä), 40. Immonen (Jokinen, Jormakka)

Kazachstán: Ivanov (Polujektov) – Dallman, Blochin, Semjonov, Lakiza, Savčenko, Litviněnko, Vasilčenko, Kazancev – Žaljauov, Upper, Starčenko – Gavrilin, Panšin, Romanov – Poliščuk, Krasnoslobodcev, Rymarev – Spiridonov, Anciferov, Rachmanov.
    Finsko: Rinne (Koskinen) – Mäntylä, Hietanen, Ohtamaa, Karalahti, Kivistö, Lajunen, Marttinen – Lehtera, Kontiola, Pakarinen – Jokinen, Haula, Komarov – Jormakka, Immonen, Palola – Salomäki, T. Sallinen, Huhtala – Savinainen.

Rozhodčí: Nord (SWE), Patafie (USA) – Dehaen (FRA), Kilian (NOR).

Diváci: 12 119