Gulbis – Djoković 1:3 (kon.) | Nadal – Murray 3:0 (kon.)
Novak Djoković
Novak Djoković (2)
3
6 6 3 6
Pátek 06.06.2014, 13:11 • Kurt Philippe Chatrier • French Open - muži - Roland Garros (antuka)

3:6
    Servis, volej, gem, set, zápas!

0-40
    Gulbis nevybral úder Djokoviće, srbský tenista má 3 mečboly!

3:5
    Novak Djoković bere svému soupeři podání v tu nejlepší možnou chvíli! Jde totiž do vedení 3:5 a půjde podávat!

30-40
    Ale pozor! Novak Djoković má možnost brejkbolu! Gulbis poslal míček od základní čáry pouze do pásky! Možná rozhodující výměna celého zápasu bude nyní nadcházet.

40-15
    Djoković posílá míček opět příliš daleko, Gulbis má 2 brejkboly, je tu šance na re-brejk!

0:2
    Djoković tak tak vrátil podání, poté si Gulbis připsal nesmírně zbytečnou nevyuncenou chybu! Srb jde do vedení 0:2 a půjde servírovat na potvrzení brejku.

15-40
    Vynucená chyba Gulbise, Lotyš poslal míček pouze do pásky. Djoković má 2 brejkboly!

6:3
    Eso, fiftýn, gem, set! Ernest Gulbis vítězí ve třetí sadě za sedmačtyřicet minut!

40-30
    Ernests Gulbis má setbol! Lotyš si pomohl krásným podáním, které Novak sice vrátil, ale pouze ke Gulbisovi, jenž ho uklidil do volné poloviny dvorce.

40-15
    A teď ještě víc! Aut Novaka Djokoviće od základní čáry! 2 brejkboly pro Lotyše!

A-40
    To byl velmi, velmi dlouhý aut Djokoviće, Gulbis má brejkbol!

3:6
    Novak Djoković získává i druhou sadu v poměru 3:6, tentokrát za třiatřicet minut.

15-40
    Tatáž situace z předešlé výměny. Opět skvělý první servis, opět return pouze do pásky. 2 setboly pro Srba!

30-40
    Jenže po esu je tu dvojchyba, osmý brejkbol Novaka Djokoviće.

3:6
    Ano, nádhernou výměnu a také celý set uzavřel Novak Djoković fantastickým ofenzivním tenisem. První set je u konce za jednačtyřicet minut.

30-40
    Setbol po druhé dnešní dvojchybě lotyšského hráče.

2:3
    Ano. Přišel další aut z rakety lotyšského tenisty, Novak Djoković proráží servis svého soupeře, jde do vedení 2:3 a půjde podávat na potrvrzení brejku.