Chorvatsko – Austrálie 1:0 (kon.) | Kolumbie – Jordánsko 3:0 (kon.) | Japonsko – Zambie 4:3 (kon.)
Řecko – Bolívie 2:1 (kon.) | Irsko – Kostarika 1:1 (kon.) | Mexiko – Portugalsko 0:1 (kon.)
Kamerun – Moldavsko 1:0 (kon.) | Maďarsko – Kazachstán 3:0 (kon.) | Argentina – Slovinsko 2:0 (kon.)
Belgie – Tunisko 1:0 (kon.) | Španělsko – Salvador 2:0 (kon.) | Anglie – Honduras 0:0 (kon.)
Japonsko
4:3 (1:2)
Zambie
Sobota 07.06.2014, 01:30 • Raymond James Stadium, Tampa • Reprezentační zápasy

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a příjemný víkend a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (03:33:44)

Máme za sebou zápas, ve kterém padlo sedm branek a Japonsko dokázalo zvrátit nepříznivý stav, když už prohrávalo o dvě branky. Na 2:2 srovnal v 73. minutě Kagawa a už o dvě minuty později Honda otáčel zápas ve prospěch asijského celku. Jenže to nebylo vše. V 89. minutě srovnal dalekonosnou ranou L. Musonda a už to vypadalo na remízu. Tu ale odmítl Okubo a definitivně tak převážil misku vah na stranu Japonska. To tak odjíždí do Brazílie s třemi výhrami z přípravných zápasů a do zápasu proti Pobřeží slonoviny nastoupí s dobrým sebevědomím.

90+3
    Přímý kop Japonska, to už ale jen drží míč na svých kopačkách a nežene se bezhlavě k brance.

90+3
    Ještě jedna změna v dresu Zambie, odstoupil Emmanuel Mbola a poslední vteřiny si zahraje Joseph Musonda.

90+1
    Japonsko právě vstřelilo branku!
    Tak to je závěr zápasu, který se musí líbit! JOŠITO OKUBO zpracoval na hranici vápna dlouhou Aojamovu přihrávku a druhým dotekem poslal tvrdou ránu pod břevno! Japonsko vede 4:3!

90
    Japonsko střídá, Jasuhita Enda nahradil Tošihiro Aojama.

90
    Budou se nastavovat tři minuty.

89
    Zambie právě vstřelila branku!
    Na závěr utkání jsme viděli fotbalovou parádu, když se z dálky opřel do míče LUBAMBA MUSONDA a i když si Nišikawa na jeho pokus sáhl, nedokázal jej vytěsnit na břevno a je tak srovnáno na 3:3!

88
    Střídání Zambie, Jimmyho Chisengu nahradil Adrian Chama.

87
    Další faul, tentokrát v podání Saita, nyní to bylo bez karty.

86
    Ještě jedna žlutá karta, za faul na půlící čáře ji spatřil Hiroki Sakai.

85
    Dnešní utkání sleduje 7 295 diváků.

84
    Dlouhý nákop směřoval na Saita, ten si ale pomohl nedovoleným způsobem a byl mu odpískán faul na Mayuku.

82
    Další žlutá karta, tentokrát ji uviděl Maja Jošida za docela zbytečný faul na útočné polovině.

81
    Okubo byl tvrdé sražen k zemi, kde si navíc i přilehl ruku.

80
    Je před námi poslední desetiminutovka utkání.

79
    Žlutá karta za faul, dostal ji Christopher Katongo.

Aleš Pur

Branky: 40. Honda (pen.), 73. Kagawa (Endo), 75. Honda (Morišige), 90+1. Okubo (Aojama) – 9. Ch. Katongo, 29. Sinkala (Lungu), 89. L. Musonda

Karty:   72. Okubo (JPN), 82. Jošida (JPN), 86. H. Sakai (JPN) – 79. Ch. Katongo (ZAM)

Japonsko: Nišikawa – Učida (67. H. Sakai), Nagatomo, Konno (60. Morišige), Jošida – Honda, Endo (90. Aojama) – Okazaki (60. Osako), Kagawa (78. Saito), Jamaguči – Kakitani (46. Okubo). Trenér: Alberto Zaccheroni.
    Náhradníci: Kawašima, Gonda – G. Sakai, Morišige, Kijotake, Aojama, Osako, Inoha, Saito, H. Sakai, Hasebe, Okubo.

Zambie: Nsabata – Sunzu, Mbola (90+3. J. Musonda, Lungu (74. L. Musonda), Chisenga (88. Chama) – F. Katongo, Chansa, Sinkala, Mtonga – Ch. Katongo, Mayuka (53. Mulenga). Trenér: Patrice Beaumelle.
    Náhradníci: Titima, Mweene – Himoonde, Chamanga, Mulenga, Phiri, Chilufya, Chama, Musonda, Zulu, Mudenda.

Rozhodčí: Edwin Jurisevic – Frank Anderson, Corey Rockwell (všichni USA)

Diváci: 7 295