Irsko – Portugalsko 1:5 (kon.)
Irsko
1:5 (0:3)
Portugalsko
Středa 11.06.2014, 02:00 • MetLife Stadium, New Jersey, USA • Reprezentační zápasy

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového slunečného dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (04:05:59)

Žluté karty: 2:0

Portugalci si na závěr přípravy na světový šampionát v Brazílii připravili pro fanoušky opravdu gólové hody, když úžasnou ofenzivní hrou doslova přejeli bezmocné Iry v poměru 5:1!

Už ve 3. minutě se prosadil po centru Varely Hugo Almeida. Poté spálil obrovskou příležitost Meireles, následně Ronaldo napálil z přímého kopu tyč. Po skvělé akci právě portugalského kapitána s Fabiem Coentream si ale o chvíli později vstřelil vlastní gól Richard Keogh.

Ronaldo se mohl dočkat gólu v 37. minutě, když si hlavou našel další výborný centr Varely z pravé strany, Forde ale jeho hlavičku ještě dokázal vytáhnout, až na následnou dorážku Huga Almeidy byl krátký.

Na začátku druhého poločasu Portugalci trochu polevili na své hře, z čehož vytěžil snižující gól James McClean. V 77. minutě ale Nani našel parádním centrem Vierinhu, a ten nadvakrát vrátil Portugalcům opět tříbrankové vedení.

O tečku za dnešním zápasem se pak postaral o pár minut později Fabio Coentrao, který využil další parádní pobídky Naniho a popáté v dnešním zápase prostřelil irského brankáře. Portugalci si tak krátce před zahájením MS s chutí zastříleli, když Iry vyprovodili výsledkem 5:1!

90+2
    Fabio Coentrao po další kombinaci s Nanim míří nad Fordeho branku.

90+1
    Keane našel výbornou přihrávku Quinna, který z dobré pozice zamířil těsně vedle Patriciovy branky!

90
    Rozhodčí Toledo nastaví v dnešním přátelském zápase 3 minuty.

89
    Nani dostal opět dobrou přihrávku až do pokutového území, proti dvěma soupeřům se ale tentokrát neprosadil.

88
    Neskutečné, co nyní dokázal Nani se svými kumpány! Z levé strany si narazil celkem se třemi spoluhráči, vyšachoval tím tak celou irskou obranu a poté zakončil lehkou tečí patou, byl mu ale odmáván ofsajd!

87
    Portugalci stále nemají dost, pořád se snaží aktivně hrát dopředu.

86
    Robbie Keane v postavení mimo hru.

85
    Portugalci se dnes sou hrou opravdu baví.

83
    Portugalsko právě vstřelilo branku!
    Další branka ve Fordeho síti a opět po rychlé akci! Další dlouhý míč na Naniho, který vysunul dopředu FABIA COENTRAA, který tváří v tvář Fordemu jen lehce propíchl míč za jeho záda a posílá svůj tým do čtyřbrankového vedení!

82
    Nani si proklestil cestu až do pokutového území, proti třem protihráčům si ale ukousl až příliš velké sousto, teatrální pád mu pak sudí Toledo nezbaštil.

81
    Miguel Veloso nahrazuje Rubena Amorima.

80
    Trochu se nám přiostřilo, další žlutou kartu za faul na Postigu viděl Alex Pearce.

80
    Carvalho s Keanem nyní předvedli hodně tvrdý souboj na polovině hřiště, vše nakonec skončilo faulem na irského veterána.

79
    A Portugalcům se po vstřelené brance hraje opět o něco lépe.

Adam Lacek

Branky: 52. McClean – 3. H. Almeida, 20. Keogh (vla.), 37. H. Almeida, 77. Vierinha, 83. Coentrao

Karty:   56. McClean (IRL), 80. Pearce (IRL)

Irsko: Forde – Pearce, Ward (67. Pilkington), Keogh, Kelly (75. Cox) – Hoolahan (62. Keane), Meyler, Hendrick, McGeady (75. Doyle) – Walters (C) (62. Long), McClean (67. Quinn)
    Trenér: Martin O’Neill.

Náhradníci: Elliot, Lawlor – Cox, Doyle, Duffy, Green, Keane, Long, Pilkington, Quinn

Portugalsko: Patricio – Coentrao, Neto (65. Pepe), Costa, Amorim (81. Veloso) – Moutinho, Meireles (65. A. Almeida), Carvalho – H. Almeida (65. Postiga), Ronaldo (C) (65. Nani), Varela (73. Vierinha)
    Trenér: Paulo Bento.

Náhradníci: Beto, Eduardo – A. Almeida, Alves, Eder, Nani, Pepe, Pereira, Postiga, Silva, Veloso, Vierinha

Rozhodčí: Toledo – Minkowski, Wienczkowski