Irsko – Portugalsko 1:5 (kon.)
Irsko
1:5 (0:3)
Portugalsko
Středa 11.06.2014, 02:00 • MetLife Stadium, New Jersey, USA • Reprezentační zápasy

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového slunečného dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (04:05:59)

Žluté karty: 2:0

Portugalci si na závěr přípravy na světový šampionát v Brazílii připravili pro fanoušky opravdu gólové hody, když úžasnou ofenzivní hrou doslova přejeli bezmocné Iry v poměru 5:1!

Už ve 3. minutě se prosadil po centru Varely Hugo Almeida. Poté spálil obrovskou příležitost Meireles, následně Ronaldo napálil z přímého kopu tyč. Po skvělé akci právě portugalského kapitána s Fabiem Coentream si ale o chvíli později vstřelil vlastní gól Richard Keogh.

Ronaldo se mohl dočkat gólu v 37. minutě, když si hlavou našel další výborný centr Varely z pravé strany, Forde ale jeho hlavičku ještě dokázal vytáhnout, až na následnou dorážku Huga Almeidy byl krátký.

Na začátku druhého poločasu Portugalci trochu polevili na své hře, z čehož vytěžil snižující gól James McClean. V 77. minutě ale Nani našel parádním centrem Vierinhu, a ten nadvakrát vrátil Portugalcům opět tříbrankové vedení.

O tečku za dnešním zápasem se pak postaral o pár minut později Fabio Coentrao, který využil další parádní pobídky Naniho a popáté v dnešním zápase prostřelil irského brankáře. Portugalci si tak krátce před zahájením MS s chutí zastříleli, když Iry vyprovodili výsledkem 5:1!

90+2
    Fabio Coentrao po další kombinaci s Nanim míří nad Fordeho branku.

90+1
    Keane našel výbornou přihrávku Quinna, který z dobré pozice zamířil těsně vedle Patriciovy branky!

90
    Rozhodčí Toledo nastaví v dnešním přátelském zápase 3 minuty.

89
    Nani dostal opět dobrou přihrávku až do pokutového území, proti dvěma soupeřům se ale tentokrát neprosadil.

88
    Neskutečné, co nyní dokázal Nani se svými kumpány! Z levé strany si narazil celkem se třemi spoluhráči, vyšachoval tím tak celou irskou obranu a poté zakončil lehkou tečí patou, byl mu ale odmáván ofsajd!

87
    Portugalci stále nemají dost, pořád se snaží aktivně hrát dopředu.

86
    Robbie Keane v postavení mimo hru.

85
    Portugalci se dnes sou hrou opravdu baví.

83
    Portugalsko právě vstřelilo branku!
    Další branka ve Fordeho síti a opět po rychlé akci! Další dlouhý míč na Naniho, který vysunul dopředu FABIA COENTRAA, který tváří v tvář Fordemu jen lehce propíchl míč za jeho záda a posílá svůj tým do čtyřbrankového vedení!

82
    Nani si proklestil cestu až do pokutového území, proti třem protihráčům si ale ukousl až příliš velké sousto, teatrální pád mu pak sudí Toledo nezbaštil.

81
    Miguel Veloso nahrazuje Rubena Amorima.

80
    Trochu se nám přiostřilo, další žlutou kartu za faul na Postigu viděl Alex Pearce.

80
    Carvalho s Keanem nyní předvedli hodně tvrdý souboj na polovině hřiště, vše nakonec skončilo faulem na irského veterána.

79
    A Portugalcům se po vstřelené brance hraje opět o něco lépe.

77
    Další parádní akce v podání Portugalců! Diagonální míč z vlastní poloviny našel rozeběhnutého Naniho, který úžasným centrem našel VIERINHU, který nejdříve hlavou na Fordem ztroskotal, aby pak už úspěšně dorazil nohou!

76
    Keane si nyní moc nepotykal s míčem, následovat bude odkop od Patriciovy branky.

75
    Opět dvojí střídání na straně Irska, Stephen Kelly a Aiden McGeady uvolnili místa pro Simona Coxe a Kevina Doyla.

75
    Pilkington dravým průnikem do pokutového území Portugalska vybojoval rohový kop pro své barvy.

73
    Další střídání na straně Portugalska, Silvestreho Varelu nahradí na závěrečných 20 minut Vierinha.

73
    McGeady dostal do šestnáctky Portugalců přízemní centr, který odvrátili portugalští obránci.

72
    Lehce zraněný Amorim bude muset po ošetření na hrací ploše na chvilku opustit hřiště, jeho zranění ale nebylo nikterak vážné, a tak by se měl rychle vrátit do hry.

71
    Pilkington nedokázal hlavou usměrnit dobrý centr McGeadyho.

69
    Nani vybojoval rohový kop a sám ho také rozehraje.

68
    Varela nyní zbytečně zapojil do kombinace Portugalska patičku, mohl se otočit a byl by tváří v tvář Fordemu.

67
    A další střídání, tentokrát opět dvojí na straně Irska. Pilkington s Quinnem nahrazují Warda s McCleanem.

66
    Fabio Coentrao si špatně zpracoval míč, akce tak skončila pouhým Fordeho odkopem od branky.

65
    Hned čtyři hráče pošle Paulo Bento na posledních 25 minut, ze hry stáhl Cristiana Ronalda, Raula Meirelese, Luise Neta a Huga Almeidu, místo nich nastoupili Nani, Andre Almeida, Pepe a Hélder Postiga.

64
    Silvestre Varela se dostal k dalšímu střeleckému pokusu, tentokrát mířil hodně mimo.

62
    První střídání na straně Irska, ze hřiště odešel Jon Walters a Hoolahan, které nahradili Shane Long a Robbie Keane.

61
    Ronaldo našel opět Varelu, toho ale v souboji dobře ubránil Ward, který se při tom ale zranil. Následovat bude po krátkém ošetření irského stopera rohový kop.

60
    Další McCleanův centr do země nikoho.

59
    Ronaldo nabízel úžasnou přihrávku pro Varelu, toho ale zradilo zpracování, jinak mohl postupovat sám na branku.

58
    Patricio si vyběhl proti centru z pravé strany a vyboxoval míč do bezpečí.

57
    Ronaldův přímý kop zastavil Forde výborným zákrokem!

56
    Faul Jamese McCleana už je navíc oceněn první žlutou kartou v dnešním zápase.

56
    Ronaldo si opět vybojoval dobrou šanci na přímý kop.

56
    Další centr do pokutového území našel Ronalda, ten se ještě snažil hledat Almeidu, Irové se ale se štěstím ubránili.

55
    Joao Moutinho se dostal k odraženému míči, nastřelil pouze obětavého obránce Irska.

55
    Cristiano Ronaldo tentokrát napálil pouze zeď.

54
    Coentrao se od vlastního pokutového území rozeběhl po levé straně a zastavil ho až nedovoleným zákrokem McClean, další dobrá palebná příležitost pro ostrostřelce Ronalda.

54
    Portugalci si u pravé postranní čáry neporozuměli v kombinaci.

52
    Irsko právě vstřelilo branku!
    Taky, že se Irové prosazují, i když nešlo o přímou střelu, ale o rychlou rozehrávku. Portugalci nechali na pravé straně volného JAMESE McCLEANA, který si ještě položil jednoho bránícího hráče a poté přesně zakončil!

51
    Carvalho fauloval Meylera, zajímavá standardní situace pro Iry z nějakých 25 metrů od Patriciovy branky.

50
    Ronaldovu přihrávku na Varelu zastavil dobrým čtením hry Pearce.

49
    Irové začali druhou půli hodně agresivně, faul střídá faul.

48
    McGeadyho povedený centr s problémy zvládli Coentrao s Patriciem.

47
    McClean má dnes obrovské problémy s krocením svých centrů, jeho další pokus končí opět hodně mimo pokutové území Portugalska.

Žluté karty: 0:0

První poločas se odvíjel zcela jednoznačně v portugalské režii. Už ve 3. minutě si na Varelův centr parádně vyskočil Hugo Almeida a jižané vedli! Ve 14. minutě pak přišla střela Ronalda a následná dorážka Meirelese, Forde ale společně se svými obránci branku uhájil.

O pár minut později irskému brankáři po Ronaldově přímém kopu pomohla tyč. Za další minutu už ale Forde lovil míč opět ze své sítě, když se po parádní akci Ronalda s Coentraem nešťastně prosadil irský obránce Richard Keogh.

Ronaldovi nebylo v prvním poločase střelecky přáno, i tak ho bylo plné hřiště. Ve 37. minutě si výborně naskočil na další parádní Varelův centr z pravé strany, jeho hlavičku ale Forde opět dokázal vyrazit, na dorážku Huga Almeidy už ale neměl. Po prvním poločase tak Portugalci vedou nad Irskem 3:0!

45
    Sudí Toledo v první půli nenastaví ani vteřinu a píská konec!

44
    Prudký centr Amorima našel pouze hlavu irského hráče, Ronalda míč přeběhl.

42
    Irové v závěru prvního poločasu zavřeli Portugalce před jejich vlastní pokutové území.

41
    Hoolahan si kop od rohového praporku zopakuje.

41
    I přes velkou nevoli na portugalské straně bude následovat irský rohový kop.

40
    Prudký centr Hoolahana z pravé strany bohužel pro Portugalce nenašel nikoho.

39
    Centr do portugalského pokutového území odvrátil opět vynikající Luis Neto.

37
    Ronaldovi dnes zatím není přáno! Další úžasný centr Varely sice našel na zadní tyči hlavu Ronalda, ten koníčkem ale zamířil pouze do Fordeho, který ovšem na následnou dorážku HUGA ALMEIDY už neměl nárok!

35
    Meyler nevybíravě sestřelil Coentraa u postranní čáry, portugalský obránce se jen těžko zvedá z trávníku.

33
    Podobná situace také na druhé straně, v portugalském pokutovém území ale kraluje Neto.

32
    Meireles se snažil najít rozeběhnutého Almeidu, míč ale zastavila irská obrana.

31
    McClean nyní zcela zazdil pohlednou akci Irů.

30
    Centrovaný míč od rohového praporku si ale do svých rukavic sebral Patricio.

29
    McGeady si navedl míč na střelu, také slušně vypálil, Neto jeho pokus ale srazil na rohový kop.

28
    Ronalda nyní při další úžasné akci Portugalců zastavilo špatné zpracování, jinak postupovali společně s Almeidou sami na brankáře!

27
    Portugalci se dnešním zápase zatím výtečně baví.

26
    Amorim s Varelou si na pravé straně tentokrát moc neporozuměli, následovat bude odkop od Fordeho branky.

24
    Walters se proti přesile sám neprosadil, Portugalci získali míč a už opět postupují dopředu.

23
    McClean svým centrem našel až na zadní tyči volného McGeadyho, zajímavou akci Irů ale zastavil ofsajd Walterse.

22
    Trestný kop Irů končí dobrým obranným zákrokem Costy.

20
    Máme to 2:0! Úžasnou akci předvedli dva kluboví spoluhráči z Realu Madrid, po několika přihrávkách Ronaldo uvolnil patou Coentraa, který centrem hledal před brankou Almeidu, míč si ale za záda vlastního brankáře srazil RICHARD KEOGH!

19
    Ronaldo z přímého volného kopu napálil tyč!

18
    Ronaldo byl faulován nějakých 25 metrů od branky, parádní parketa pro jeho úžasnou pravačku!

17
    Portugalci v klidu kombinují s míčem na útočné polovině soupeře, Irové jim zatím nekladou moc velký odpor.

16
    Irové se s míčem na nohou moc nepomazlí, Portugalci hrají s velkou chutí.

14
    A z rohu mohl udeřit opět Hugo Almeida, hlavou ale nedokázal usměrnit výborný centr Moutinha mezi tři tyče.

14
    Obrovská příležitost na straně Portugalska! Ronaldo napřáhl ke střele levačkou, kterou Forde se štěstím vytáhl, Varela ale ještě přistrčil míč k Meirelesovi, jehož ránu opět Forde dokázal vyrazit bravurním zákrokem na rohový kop!

13
    Portugalský kapitán rychle vstal na nohy, bude se pokračovat ve hře.

13
    Ronaldo byl čistým způsobem obrán o míč, nicméně zůstal ležet na trávníku, hra je přerušena.

12
    Coentrao v těžké pozici na polovině hřiště udržel míč a uklidnil hru, Neto se mezitím vrátil do hry.

11
    Po krátkém přerušení kvůli ošetřování Neta se opět hraje.

10
    McCleanovi se příliš nepovedl centr, o což se přičinil hlavně tvrdým zákrokem Neto, který se při něm navíc lehce zranil.

8
    Portugalci se brzkým vedením trochu uklidnili, nyní se snaží o postupnou kombinaci z vlastní poloviny.

6
    McGeady nakonec vypálil zpoza šestnáctky, střela mu ale moc nesedla a skončila vedle pravé tyče.

6
    Hráči Irska opět kombinují na polovině soupeře, zatím ale s respektem daleko od Patriciovy branky.

5
    McGeady sice dobře rozjel akci, poté ale bídně přihrál do strany, míč sebral Fabio Coentrao.

4
    Irové se snaží o rychlou odpověď, ale míče si moc neužijí.

3
    Aktivní hra se nakonec Portugalcům vyplácí! Varela získal na pravé straně míč, navedl ho až k pokutovému území Irska, odkud parádně nacentroval přesně na hlavu HUGA ALMEIDY, který se nemýlil!

2
    Portugalci začali s velkou chutí, hrají hodně aktivně a agresivně.

1
    Cristiano Ronaldo se na konci úvodní minuty rozeběhl z vlastní poloviny a z dobrých 35 metrů vyzkoušel Fordeho pozornost, pro irského brankáře byl zákrok snadný, portugalskému kapitánovi se střela nepovedla.

1
    Portugalci začali dlouhým nákopem na Ronalda, který sice dokázal míč prodloužit, jenže do míst, kde kralovali pouze hráči Irska.

1

Stadionem už zní státní hymny, za malou chvíli se konečně začne!

Tak ani ve 2:00 se nezačne.

Na trávníku na MetLife Stadium ještě probíhají rozcvičky obou týmů, zápas zřejmě začne až kolem druhé hodiny!

Začátek utkání se zřejmě o pár minut opozdí.

Irsko: Forde – Pearce, Ward, Keogh, Kelly – Hoolahan, Meyler, Hendrick, McGeady – Walters (C), McClean
    Trenér: Martin O’Neill.

Portugalsko: Patricio – Coentrao, Neto, Costa, Amorim – Moutinho, Meireles, Carvalho – H. Almeida, Ronaldo (C), Varela
    Trenér: Paulo Bento.

Rozhodčí: Toledo – Minkowski, Wienczkowski.

IRSKO

Irové se na světový šampionát do Brazílie neprobojovali, a tak pro ně přívlastek přátelský ke slovu zápas plní hlavní roli. Tým vedený trenérem Martinem O´Neillem se v posledním zápasovém cyklu utkal postupně s Tureckem (1:2), poté v Londýně s Itálií (0:0) a naposledy už na americké půdě s Kostarikou (1:1).

V týmu Irska najdeme všechny hvězdy z tamních končin včetně legendárního kapitána Robbieho Keana, který v současnosti působí v americké MLS v barvách Los Angeles. Většina hráčů působí v anglické Premier League.

PORTUGALSKO

Portugalci jsou v plné přípravě na blížící se MS v Brazílii, které začíná už tento čtvrtek! Tým z Pyrenejského poloostrova se ale představí až ve skupině G (společně s Německem, USA a Ghanou), a tak si ještě může dopřát přátelský zápas proti Irsku, který se odehraje na MetLife Stadium v New Jersey.

Portugalský tým je extrémně závsilný na přítomnosti Cristiana Ronalda na hřišti. Démona uplynulého ročníku Ligy mistrů od konce klubové sezóny v Realu Madrid trápí problémy s levou nohou, v předešlých dvou přátelských zápasech (Řecko 0:0, Mexiko 1:0) nehrál a podle všeho by neměl nastoupit až dnes.

Sám portugalský trenér Paulo Bento se tento týden nechal slyšet, že by byl rád, aby byl jeho kapitán fit na úvodní zápas proti Německu, který Portugalci odehrají 16. června, tedy příští pondělí. Ronaldo se do plného tréninku zapojil až včera, předtím trénoval individuálně.

Přítomnost Cristiana Ronalda na hřišti je pro Portugalce nicméně extrémně důležitá, bez svého kapitána jsou v koncovce poloviční, což ukázali poslední 2 přátelské zápasy. Bezbranková remíza s Řeckem a následná hubená výhra 1:0 nad Mexikem, když rozhodující branku vstřelil obránce Bruno Alves až v nastaveném čase.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního fotbalu, v rámci posledního přípravného zápasu před nadcházejícím mistrovstvím světa v Brazílii se spolu střetnou účastník šampionátu – Portugalsko s Irskem, zápas začíná v noci z úterý na středu v 1:45 SEČ!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:45.

Adam Lacek

Branky: 52. McClean – 3. H. Almeida, 20. Keogh (vla.), 37. H. Almeida, 77. Vierinha, 83. Coentrao

Karty:   56. McClean (IRL), 80. Pearce (IRL)

Irsko: Forde – Pearce, Ward (67. Pilkington), Keogh, Kelly (75. Cox) – Hoolahan (62. Keane), Meyler, Hendrick, McGeady (75. Doyle) – Walters (C) (62. Long), McClean (67. Quinn)

Náhradníci: Elliot, Lawlor – Cox, Doyle, Duffy, Green, Keane, Long, Pilkington, Quinn

Portugalsko: Patricio – Coentrao, Neto (65. Pepe), Costa, Amorim (81. Veloso) – Moutinho, Meireles (65. A. Almeida), Carvalho – H. Almeida (65. Postiga), Ronaldo (C) (65. Nani), Varela (73. Vierinha)

Náhradníci: Beto, Eduardo – A. Almeida, Alves, Eder, Nani, Pepe, Pereira, Postiga, Silva, Veloso, Vierinha

Rozhodčí: Toledo – Minkowski, Wienczkowski