Rakousko – Izrael 3:0 (kon.) | Německo – Srbsko 2:2 (kon.) | Maďarsko – Portugalsko 1:6 (kon.)
Bulharsko – Ukrajina 0:1 (kon.)
Bulharsko
0:1 (0:0)
Ukrajina
Úterý 22.07.2014, 21:00 • Perutz-stadion, Pápa • Mistrovství Evropy U19

To je z mé strany vše, hezký večer. (22:55:38)

4. Bulharsko 0 bodů

Je dobojováno. Sledovali jsme zajímavé utkání, které nakonec zvládla lépe Ukrajina, která po velké bitvě vyhrála 1:0. V prvním poločase ale na trávníku dominovali Bulhaři, kteří měli několik šancí. Tu největší měl Vutov, ale pokutový kop neproměnil. Ve druhém dějství se Ukrajina výrazně zlepšila a také se začala tlačit dopředu. Na první branku jsme ale čekali až do 89. minuty. Charatin sice neproměnil pokutový kop, ale k dorážce se dostal Tankovskij, který nezaváhal a poslal Ukrajinu do vedení. Nic dalšího se už nestalo a Ukrajina tedy vybojovala důležité tři body. Bulharsko nemá na svém kontě po dvou zápasech ani bod a je jasný, že příští zápas se Srbskem bude posledním na turnaji.

90+3
    A vzápětí také Daskalov.

90+3
    Žlutou kartu ještě uviděl Sobol.

90+1
    Bulhaři se tlačí dopředu, ale vypadá to, že Ukrajina si cenné vedení udrží.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

89
    Ukrajina právě vstřelila branku!
    Kharatin pokutový kop neproměnil, ale k dorážce se dostal VJAČELSAV TANKOVSKIJ, který bulharského brankáře prostřelil a poslal Ukrajinu do vedení.

89
    Charatin pokutový kop neproměnil, Ljubenkov jeho pokus zlikvidoval.

87
    Pozor, pokutový kop pro Ukrajinu!

86
    Do míče se nyní opřel Tsonev, ale jeho pokus byl zblokovaný.

86
    A střídá i Bulharsko. Dohrál Kolev a zahraje si Daskalov.

85
    Po bleskové akci zkusil své střelecké štěstí Kolev, ale jeho pokusu nakonec scházela přesnost.

84
    A Ukrajina naposledy střídá. Aktivního Kovalenka nahradil Čumak.

82
    Do zakončení se natlačil Vitanov, ale ani z jeho pokusu nic nebylo.

81
    Bulharsko vybojovalo rohový kop.

81
    Žlutou kartu uviděl Kovalenko (Ukrajina).

80
    Je před námi posledních deset minut, tak uvidíme, zda se některému celku podaří tento vyrovnaný duel rozhodnout.

78
    Tankovskij se hned zapojil do útočné akce, ale v souboji si pomohl faulem a Ukrajina o kulatý nesmysl přišla.

76
    Ukrajina střídá. Tkačuka nahradil Tankovskij.

75
    Rohový kop opět rozehrál Kovalenko, ale ani tentokrát z něho nebylo vůbec nic.

74
    Jenže po další ztrátě míče přišel rychlý brejk, po kterém je tu jubilejní desátý roh pro Ukrajinu.

73
    Jenže ani tento roh k ničemu nevedl. Bulharsko se ubránilo a pospíchá dopředu.

72
    Ukrajina je nyní lepším celkem. Po dalším snažení vybojovala devátý roh v tomto utkání.

71
    Ale ani z osmého rohu nedokázala Ukrajina něco vymyslet a Bulharsko se tedy v pohodě ubránilo.

70
    Rohový kop pro Ukrajinu.

70
    Je před námi posledních dvacet minutek. Stav zápasu je stále 0:0, tak uvidíme, zda se dočkáme úvodní branky, která by zřejmě byla i brankou vítěznou.

68
    Na konci rychlé akce byl Vasilev, ale nezakončil přesně a branku Ukrajiny vůbec netrefil.

66
    Ale ani ze sedmého rohového kopu Ukrajinci nic nevytěžili a na první branku tedy stále čekáme.

65

65
    Další zajímavou standardní situaci rozehrál Kolev, ale ani jeho projektil nebyl přesný.

63
    Ukrajina ještě pokračovala v náporu, ale vše zastavil pomezní rozhodčí, protože Biesiedin byl v ofsajdu.

61
    A málem jsme se dočkali první branky! Ve velké šanci se objevil Charatin, ale bulharský brankář ho vychytal!

60
    Ukrajina střídá. Radčenka nahradil Bilonog,

58
    Ale ani z tohoto rohu nic nebylo, protože Kovalenko nenašel žádného svého spoluhráče.

57
    Ukrajina vybojovala další rohový kop.

56
    Oba celky se stále tlačí dopředu, ale na první branku stále čekáme. Aktivnější je Bulharsko, ale Ukrajina zatím velmi dobře brání.

54
    Zajímavou standardní situaci rozehrál Kovalenko, ale svým centrem žádného spoluhráče nenašel.

52
    O první střelu ve druhém poločase se postaral Tkačuk, ale nemířil přesně a Ljubenkov nemusel zasahovat.

50
    Opět se hraje na polovině Ukrajiny, která ale stále velmi dobře brání.

48
    Další akce Bulharska skončila nepřesnou přihrávkou a od své branky bude rozehrávat Sarnavskij.

47
    Začátek druhého poločasu patří Bulharsku, které je opět aktivnější a tlačí se před branku Ukrajiny.

46

Hráči se vrací zpět na trávník. Druhý poločas tedy začne za malý okamžik.

První poločas je za námi. Sledujeme utkání, ve kterém jsou aktivnější hráči Bulharska, ale prosadit se zatím nedokázali. Největší šanci měl Vutov, ale nařízený pokutový kop neproměnil. Ukrajina spoléhá hlavně na rychlé brejky, ale žádný zatím k ničemu nevedl. Stav je tedy stále 0:0 a druhý poločas bude ještě hodně zajímavý.

45

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

43
    Ale ani z tohoto rohu nic nebylo a vypadá to, že v prvním poločase se už branky nedočkáme.

42
    Po sražené střele Kovalenka je tu rohový kop pro Ukrajinu.

41
    První žlutou kartu v tomto utkání uviděl Vitanov (Bulharsko).

40
    První poločas se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci a stav zápasu je stále 0:0.

39
    Ale dočkali jsme se velmi rychle. Po rychlé akci vystřelil Kolev, ale jeho projektilu scházela přesnost.

37
    Nyní bylo k vidění pouze několik faulů. Hraje se hlavně okolo středového kruhu a na další střelecký pokus stále čekáme.

35
    Ukrajina přidala a je to znát. Nyní je aktivnější a stále se tlačí dopředu.

33
    A po rohu zakončil Biesiedin, ale Ljubenkov byl na svém místě a střelu zlikvidoval.

32
    Dopředu se vydala i Ukrajina a vybojovala rohový kop.

31
    Bulharsko je stále aktivnější, ale prosadit se zatím nedokázalo. Největší šanci měl Vutov, ale penaltu neproměnil.

29
    Po rohu zakončoval Despodov, ale oni on stav zápasu nezměnil, protože branku Ukrajiny netrefil.

28
    K míči se postavil Vutov, ale Sarnavskij vytasil dobrý zákrok a kulatý nesmysl vyrazil na rohový kop!

27
    Ale pozor, protože Markovič fauloval a je z toho pokutový kop pro Bulharsko!

27
    Bulharsko se opět tlačí dopředu, ale Ukrajinci stále velmi dobře brání a na první branku tak čekáme.

25
    Míč poslal do vápna Kovalenko, ale žádného svého spoluhráče nenašel a ani z druhého rohu tedy nic nebylo.

25
    A hned následuje druhý roh pro Ukrajinu.

24
    Po bleskové akci je tu první rohový kop pro Ukrajinu.

23
    Z přímého kopu to zkusil Kolev, ale jeho rána byla zblokována a ani tento pokus se tedy neujal.

21
    O další střelecký pokus se postaral Dryanov, ale Sarnavskij si s jeho projektilem poradil a stav zápasu se nemění.

19
    Ukrajinci se okamžitě vydali dopředu, ale o kulatý nesmysl velmi rychle přišli.

18
    Další snažení Bulharska skončilo útočným faulem a po delší době se k míči dostali i mladíci z Ukrajiny.

16
    Ukrajincům se zatím vůbec, ale vůbec nedaří. Branku Bulharska ještě neohrozili a stále se pouze brání.

14
    Na druhé straně se do zakončení dostal Vutov, ale jeho projektilu scházela přesnost a míč skončil vedle ukrajinské branky.

12
    Po zisku míče se dopředu vydali i Ukrajinci, ale vše skončilo nepřesným centrem a od své branky bude rozehrávat Ljubenkov.

11
    Obraz hry je stále stejný. Bulharsko se snaží něco vymyslet na polovině svého soupeře, ale zatím marně.

9
    Ukrajina se zatím pouze brání. Tempo hry diktují Bulhaři, kteří se neustále tlačí dopředu.

7
    Po rohu se do zakončení natlačil Vasilev, ale nemířil přesně a Sarnavskij nemusel zasahovat.

7
    Po zásahu ukrajinského hráče je tu druhý rohový kop pro Bulharsko.

6
    O první střelecký pokus se postaral bulharský Tsonev, ale jeho rána byla zblokována. Rohový kop.

5
    Ale ani Ukrajinci na polovině svého soupeře nic nevymysleli. Začátek duelu je velmi opatrný.

4
    Další útočné snažení Bulharska skončilo útočným faulem. Na tahu je tedy Ukrajina.

3
    Bulhaři jsou zatím aktivnější, ale na první střelecký pokus stále čekáme. Ukrajina zatím velmi dobře brání.

2
    Dopředu se hned vydalo jak Bulharsko, tak vzápětí i Ukrajina, ale ani jeden celek nic nevymyslel a stále se hraje hlavně okolo středového kruhu.

1

Hráči obou celků jsou na trávníku. Utkání mezi Bulharskem a Ukrajinou tedy začne za malý okamžik.

Bulharsko: Ljubenkov (C) – Galabov, Hubčev, Kolev, Vutov, Oračev, Vitanov, Tsonev, Despodov, Drjanov, Vasilev
    Náhradníci: Katsarev – Popov, Petrov, Velkov, Daskalov, Velkovski, Minčev

Ukrajina: Sarnavskij (C) – Kačaraba, Burda, Markovič, Sobol, Tkačuk, Radčenko, Banaševič, Kovalenko, Charatin, Biesiedin
    Náhradníci: Pidkivka – Lukjančuk, Tankovskij, Čumak, Adamenko, Jarjemčuk, Bilonog

Rozhodčí: Kovács – Conotte, England.

UKRAJINA

Ukrajina hrála v prvním utkání se Srbskem a vše podstatné se odehrálo hned na začátku. Ukrajinu poslal do vedení Burda, který se prosadil už v první minutě. Jenže v sedmé minutě dokázal vyrovnat Maksimovič. Žádná další branka už nepadla a týmy si tak body rozdělily.

BULHARSKO

Bulharsko hrálo v prvním utkání s Německem, které bylo v duelu jasným favoritem. Německo nakonec roli favorita potvrdilo a vyhrálo 3:0. Bulharsko tedy nemá na svém kontě žádný bod a dnes potřebuje nutně bodovat, pokud ani v utkání s Ukrajinou nebude bodovat, do vyřazovacích bojů se nepodívá.

SKUPINA B

Do vyřazovacích bojů postupují z této skupiny první dva celky. Zbylé dva týmy na turnaji, který se hraje v Maďarsku, končí.

Tabulka po prvních zápasech:
    1. Německo 3 body
    2. Srbsko 1 bod
    3. Ukrajina 1 bod
    4. Bulharsko 1 bod

Zdravím všechny příznivce kopané. Mistrovství Evropy U19 má na programu další zápasy a my budeme sledovat duel skupiny B, konkrétně utkání mezi Bulharskem a Ukrajinou. Mírným favoritem tohoto duelu je Ukrajina.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Jakub Kopřiva

Branky: 89. Tankovskij

Karty:   41. Vitanov (BUL), 90+3. Daskalov (BUL) – 81. Kovalenko (UKR), 90+3. Sobol (UKR)

Neproměněná penalta: 28. Vutov (BUL), brankář Sarnavskij zneškodnil – 89. Charatin (UKR), brankář Ljubenkov zneškodnil

Bulharsko: Ljubenkov (C) – Galabov, Hubčev, Kolev (86. Daskalov), Vutov, Oračev, Vitanov, Tsonev, Despodov, Drjanov, Vasilev

Ukrajina: Sarnavskij (C) – Kačaraba, Burda, Markovič, Sobol, Tkačuk (76. Tankovskij), Radčenko (60. Bilonog), Banaševič, Kovalenko (84. Čumak), Charatin, Biesiedin

Rozhodčí: Kovács – Conotte, England