Rakousko – Izrael 3:0 (kon.) | Německo – Srbsko 2:2 (kon.) | Maďarsko – Portugalsko 1:6 (kon.)
Bulharsko – Ukrajina 0:1 (kon.)
Bulharsko
0:1 (0:0)
Ukrajina
Úterý 22.07.2014, 21:00 • Perutz-stadion, Pápa • Mistrovství Evropy U19

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Zdravím všechny příznivce kopané. Mistrovství Evropy U19 má na programu další zápasy a my budeme sledovat duel skupiny B, konkrétně utkání mezi Bulharskem a Ukrajinou. Mírným favoritem tohoto duelu je Ukrajina.

SKUPINA B

Do vyřazovacích bojů postupují z této skupiny první dva celky. Zbylé dva týmy na turnaji, který se hraje v Maďarsku, končí.

Tabulka po prvních zápasech:
    1. Německo 3 body
    2. Srbsko 1 bod
    3. Ukrajina 1 bod
    4. Bulharsko 1 bod

BULHARSKO

Bulharsko hrálo v prvním utkání s Německem, které bylo v duelu jasným favoritem. Německo nakonec roli favorita potvrdilo a vyhrálo 3:0. Bulharsko tedy nemá na svém kontě žádný bod a dnes potřebuje nutně bodovat, pokud ani v utkání s Ukrajinou nebude bodovat, do vyřazovacích bojů se nepodívá.

UKRAJINA

Ukrajina hrála v prvním utkání se Srbskem a vše podstatné se odehrálo hned na začátku. Ukrajinu poslal do vedení Burda, který se prosadil už v první minutě. Jenže v sedmé minutě dokázal vyrovnat Maksimovič. Žádná další branka už nepadla a týmy si tak body rozdělily.

Bulharsko: Ljubenkov (C) – Galabov, Hubčev, Kolev, Vutov, Oračev, Vitanov, Tsonev, Despodov, Drjanov, Vasilev
    Náhradníci: Katsarev – Popov, Petrov, Velkov, Daskalov, Velkovski, Minčev

Ukrajina: Sarnavskij (C) – Kačaraba, Burda, Markovič, Sobol, Tkačuk, Radčenko, Banaševič, Kovalenko, Charatin, Biesiedin
    Náhradníci: Pidkivka – Lukjančuk, Tankovskij, Čumak, Adamenko, Jarjemčuk, Bilonog

Rozhodčí: Kovács – Conotte, England.

Hráči obou celků jsou na trávníku. Utkání mezi Bulharskem a Ukrajinou tedy začne za malý okamžik.

1

2
    Dopředu se hned vydalo jak Bulharsko, tak vzápětí i Ukrajina, ale ani jeden celek nic nevymyslel a stále se hraje hlavně okolo středového kruhu.

3
    Bulhaři jsou zatím aktivnější, ale na první střelecký pokus stále čekáme. Ukrajina zatím velmi dobře brání.

4
    Další útočné snažení Bulharska skončilo útočným faulem. Na tahu je tedy Ukrajina.

5
    Ale ani Ukrajinci na polovině svého soupeře nic nevymysleli. Začátek duelu je velmi opatrný.

6
    O první střelecký pokus se postaral bulharský Tsonev, ale jeho rána byla zblokována. Rohový kop.

7
    Po zásahu ukrajinského hráče je tu druhý rohový kop pro Bulharsko.

7
    Po rohu se do zakončení natlačil Vasilev, ale nemířil přesně a Sarnavskij nemusel zasahovat.

9
    Ukrajina se zatím pouze brání. Tempo hry diktují Bulhaři, kteří se neustále tlačí dopředu.

11
    Obraz hry je stále stejný. Bulharsko se snaží něco vymyslet na polovině svého soupeře, ale zatím marně.

12
    Po zisku míče se dopředu vydali i Ukrajinci, ale vše skončilo nepřesným centrem a od své branky bude rozehrávat Ljubenkov.

14
    Na druhé straně se do zakončení dostal Vutov, ale jeho projektilu scházela přesnost a míč skončil vedle ukrajinské branky.

16
    Ukrajincům se zatím vůbec, ale vůbec nedaří. Branku Bulharska ještě neohrozili a stále se pouze brání.

18
    Další snažení Bulharska skončilo útočným faulem a po delší době se k míči dostali i mladíci z Ukrajiny.

19
    Ukrajinci se okamžitě vydali dopředu, ale o kulatý nesmysl velmi rychle přišli.

21
    O další střelecký pokus se postaral Dryanov, ale Sarnavskij si s jeho projektilem poradil a stav zápasu se nemění.

23
    Z přímého kopu to zkusil Kolev, ale jeho rána byla zblokována a ani tento pokus se tedy neujal.

24
    Po bleskové akci je tu první rohový kop pro Ukrajinu.

25
    A hned následuje druhý roh pro Ukrajinu.

25
    Míč poslal do vápna Kovalenko, ale žádného svého spoluhráče nenašel a ani z druhého rohu tedy nic nebylo.

27
    Bulharsko se opět tlačí dopředu, ale Ukrajinci stále velmi dobře brání a na první branku tak čekáme.

27
    Ale pozor, protože Markovič fauloval a je z toho pokutový kop pro Bulharsko!

28
    K míči se postavil Vutov, ale Sarnavskij vytasil dobrý zákrok a kulatý nesmysl vyrazil na rohový kop!

29
    Po rohu zakončoval Despodov, ale oni on stav zápasu nezměnil, protože branku Ukrajiny netrefil.

31
    Bulharsko je stále aktivnější, ale prosadit se zatím nedokázalo. Největší šanci měl Vutov, ale penaltu neproměnil.

32
    Dopředu se vydala i Ukrajina a vybojovala rohový kop.

33
    A po rohu zakončil Biesiedin, ale Ljubenkov byl na svém místě a střelu zlikvidoval.

35
    Ukrajina přidala a je to znát. Nyní je aktivnější a stále se tlačí dopředu.

37
    Nyní bylo k vidění pouze několik faulů. Hraje se hlavně okolo středového kruhu a na další střelecký pokus stále čekáme.

39
    Ale dočkali jsme se velmi rychle. Po rychlé akci vystřelil Kolev, ale jeho projektilu scházela přesnost.

40
    První poločas se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci a stav zápasu je stále 0:0.

41
    První žlutou kartu v tomto utkání uviděl Vitanov (Bulharsko).

42
    Po sražené střele Kovalenka je tu rohový kop pro Ukrajinu.

43
    Ale ani z tohoto rohu nic nebylo a vypadá to, že v prvním poločase se už branky nedočkáme.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

45

První poločas je za námi. Sledujeme utkání, ve kterém jsou aktivnější hráči Bulharska, ale prosadit se zatím nedokázali. Největší šanci měl Vutov, ale nařízený pokutový kop neproměnil. Ukrajina spoléhá hlavně na rychlé brejky, ale žádný zatím k ničemu nevedl. Stav je tedy stále 0:0 a druhý poločas bude ještě hodně zajímavý.

Hráči se vrací zpět na trávník. Druhý poločas tedy začne za malý okamžik.

46

47
    Začátek druhého poločasu patří Bulharsku, které je opět aktivnější a tlačí se před branku Ukrajiny.

48
    Další akce Bulharska skončila nepřesnou přihrávkou a od své branky bude rozehrávat Sarnavskij.

50
    Opět se hraje na polovině Ukrajiny, která ale stále velmi dobře brání.

52
    O první střelu ve druhém poločase se postaral Tkačuk, ale nemířil přesně a Ljubenkov nemusel zasahovat.

54
    Zajímavou standardní situaci rozehrál Kovalenko, ale svým centrem žádného spoluhráče nenašel.

56
    Oba celky se stále tlačí dopředu, ale na první branku stále čekáme. Aktivnější je Bulharsko, ale Ukrajina zatím velmi dobře brání.

57
    Ukrajina vybojovala další rohový kop.

58
    Ale ani z tohoto rohu nic nebylo, protože Kovalenko nenašel žádného svého spoluhráče.

60
    Ukrajina střídá. Radčenka nahradil Bilonog,

61
    A málem jsme se dočkali první branky! Ve velké šanci se objevil Charatin, ale bulharský brankář ho vychytal!

63
    Ukrajina ještě pokračovala v náporu, ale vše zastavil pomezní rozhodčí, protože Biesiedin byl v ofsajdu.

65
    Další zajímavou standardní situaci rozehrál Kolev, ale ani jeho projektil nebyl přesný.

65
    Rohový kop pro Ukrajinu.

66
    Ale ani ze sedmého rohového kopu Ukrajinci nic nevytěžili a na první branku tedy stále čekáme.

68
    Na konci rychlé akce byl Vasilev, ale nezakončil přesně a branku Ukrajiny vůbec netrefil.

70
    Je před námi posledních dvacet minutek. Stav zápasu je stále 0:0, tak uvidíme, zda se dočkáme úvodní branky, která by zřejmě byla i brankou vítěznou.

70

71
    Ale ani z osmého rohu nedokázala Ukrajina něco vymyslet a Bulharsko se tedy v pohodě ubránilo.

72
    Ukrajina je nyní lepším celkem. Po dalším snažení vybojovala devátý roh v tomto utkání.

73
    Jenže ani tento roh k ničemu nevedl. Bulharsko se ubránilo a pospíchá dopředu.

74
    Jenže po další ztrátě míče přišel rychlý brejk, po kterém je tu jubilejní desátý roh pro Ukrajinu.

75
    Rohový kop opět rozehrál Kovalenko, ale ani tentokrát z něho nebylo vůbec nic.

76
    Ukrajina střídá. Tkačuka nahradil Tankovskij.

78
    Tankovskij se hned zapojil do útočné akce, ale v souboji si pomohl faulem a Ukrajina o kulatý nesmysl přišla.

80
    Je před námi posledních deset minut, tak uvidíme, zda se některému celku podaří tento vyrovnaný duel rozhodnout.

81
    Žlutou kartu uviděl Kovalenko (Ukrajina).

81
    Bulharsko vybojovalo rohový kop.

82
    Do zakončení se natlačil Vitanov, ale ani z jeho pokusu nic nebylo.

84
    A Ukrajina naposledy střídá. Aktivního Kovalenka nahradil Čumak.

85
    Po bleskové akci zkusil své střelecké štěstí Kolev, ale jeho pokusu nakonec scházela přesnost.

86
    A střídá i Bulharsko. Dohrál Kolev a zahraje si Daskalov.

86
    Do míče se nyní opřel Tsonev, ale jeho pokus byl zblokovaný.

87
    Pozor, pokutový kop pro Ukrajinu!

89
    Charatin pokutový kop neproměnil, Ljubenkov jeho pokus zlikvidoval.

89
    Ukrajina právě vstřelila branku!
    Kharatin pokutový kop neproměnil, ale k dorážce se dostal VJAČELSAV TANKOVSKIJ, který bulharského brankáře prostřelil a poslal Ukrajinu do vedení.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

90+1
    Bulhaři se tlačí dopředu, ale vypadá to, že Ukrajina si cenné vedení udrží.

90+3
    Žlutou kartu ještě uviděl Sobol.

90+3
    A vzápětí také Daskalov.

Je dobojováno. Sledovali jsme zajímavé utkání, které nakonec zvládla lépe Ukrajina, která po velké bitvě vyhrála 1:0. V prvním poločase ale na trávníku dominovali Bulhaři, kteří měli několik šancí. Tu největší měl Vutov, ale pokutový kop neproměnil. Ve druhém dějství se Ukrajina výrazně zlepšila a také se začala tlačit dopředu. Na první branku jsme ale čekali až do 89. minuty. Charatin sice neproměnil pokutový kop, ale k dorážce se dostal Tankovskij, který nezaváhal a poslal Ukrajinu do vedení. Nic dalšího se už nestalo a Ukrajina tedy vybojovala důležité tři body. Bulharsko nemá na svém kontě po dvou zápasech ani bod a je jasný, že příští zápas se Srbskem bude posledním na turnaji.