Aktobe – FCSB 2:2 (kon.) | Karabach – Salzburg 2:1 (kon.) | AEL Limassol – Zenit 1:0 (kon.)
Dněpropetrovsk – Kodaň 0:0 (kon.) | Helsinki – APOEL 2:2 (kon.) | Grasshoppers – Lille 0:2 (kon.)
Feyenoord – Besiktas 1:2 (kon.) | Ludogorec – Partizan Bělehrad 0:0 (kon.) | Standard – Panathinaikos 0:0 (kon.)
Aalborg – Dinamo Záhřeb 0:1 (kon.) | Maribor – Maccabi Tel Aviv 1:0 (kon.) | Legia – Celtic 4:1 (kon.)
HJK Helsinki
2:2 (2:0)
APOEL Nikósia
Středa 30.07.2014, 18:00Liga mistrů (předkola)
    V Helsinkách panovala velmi dobrá atmosféra, stadion byl téměř plný.

Máme za sebou pěkný zápas, plný krásných akcí a zvratů. V prvním poločase se dostali domácí do vedení 2:0, avšak v tom druhém se nechal Kandji vyloučit, hosté přesilovku využili a dokázali vyrovnat. Děkuji za sledování a přeji příjemný zbytek večera. (20:00:19)

90+4

90+2
    Vinicius rozehrál přímý volný kop, nikdo na něj ale nezareagoval.

90+1
    Budou se nastavovat 4 minuty.

90
    Střídající Efrem se také dostal ke střele, avšak ani on nemířil přesně.

88
    Střídání v týmu HJK Helsinki: ze hřiště odchází Lod, přichází Mannström.

87
    Žlutou kartu dostává Mário Sergio (APOEL FC).

86
    Domácí už pouze odkopávají míče na druhou stranu hřiště a doufají v brzký hvizd, k tomu ještě ale chybí i s nastavením přibližně 5 minut.

85
    Tiago Gomes se dostal k míči a zpoza vápna vypálil, avšak branku minul o poměrně velikou vzdálenost.

84
    Hosté stále tlačí, mají hru plně pod kontrolou a domácí jsou úplně bezmocní. Od té doby, co hrají v deseti, se jejich hra úplně rozpadla. Vyloučení Kandji to po zápase nebude mít vůbec lehké.

82
    Mário Sérgio byl nachytán v ofsajdovém postavení.

80
    Do konce zápasu zbývá už jen deset minut a hosté se snaží o vstřelení třetího gólu, tím by dokonali senzační obrat. Avšak i vyrovnání je skvělým výkonem, avšak nedělejme předčasné závěry.

79
    Střídání v týmu APOEL FC: ze hřiště odchází Sheridan, přichází Adorno.

77
    Střídání v týmu HJK Helsinki: ze hřiště odchází Alho, přichází Baah.

76
    Střídání v týmu HJK Helsinki: ze hřiště odchází Schüller, přichází Väyrynen.

75
    Střídání v týmu APOEL FC: ze hřiště odchází Antoniades, přichází Ioannou.
    Cillian SHERIDAN - 2:2!

74
    APOEL právě vstřelil branku!
    No a máme tu vyrovnání! Perfektní rozebrání obrany, dvě přesné přihrávky, na jejímž konci byl CILLIAN SHERODAN, jenž poslal míč hlavou k tyčce a rozvlnil síť – 2:2!

73
    Přesilovka je už z části využitá, základní povinnost je splněna. Teď pokud hosté vyrovnají, budou nad míru spokojeni.

71
    Tak pozor, máme tu snížení! Hostům se konečně povedl jeden přesný centr, naskočil si na něj TOMÁS DE VINCENTI a hlavičkou ho poslal přesně do šibenice – 2:1!

69
    Rychlý protiútok domácích byl sice hodně rychlý, ale také hodně nepřesný, a tak z něj nic nevytěžili.

68
    Neuvěřitelná šance hostů, nakonec vsak zbytečná! Sheridan se zničehonic zjevil za domácí obranou, naskočil si na cetr a hlavičkoval. Domácí brankáře dokázal míč reflexivně vyrazit. Avšak i kdyby branka padla, tak by neplatila, jelikož byl Sheridan v ofsajdu.

66
    Míč mířil na přední tyč, kde však byli připravení hned dva domácí obránci, kteří v pohodě odvrátili mimo nebezpečí.

65
    Hosté budou zahrávat rohový kop.

63
    Střídání v týmu APOEL FC: ze hřiště odchází Charalambides, přichází Efrem.

62
    To byla parádička. Domácí Lod ukořistil míč, přeběhl s ním přes celé hřiště a na bránu poslal opravdovou bombou, která mířila k hornímu břevnu. Ačkoliv to vypadalo na zákrok brankáře, rozhodčí nechal hosty rozehrát.

61
    Do konce zápasu už zbývá méně jak půl hodiny a domácí stále vedou poměrně překvapivě o dvě branky. Tlak hostů je docela silný, avšak zatím ho nedokázali využít.

60
    Domácí obrana je již zaparkovaná ve svém pokutovém území a má plné nohy práce. Lampi nyní odkopl míč na poslední chvíli.

59
    Hosté se opět dostávají do fáze, kdy se ihned po rozehrání zmocní míče a tlačí na svého soupeře, zatím však neúspěšně.

58
    Nyní se ale museli domácí vracet rychle do obrany. Z pravé strany se do vápna Helsinek snesl dobrý centr, avšak ani jeden ze tří fotbalistů ho nedokázal hlavou poslat za záda dánského brankáře ve službách finského celku.

56
    Tak druhý poločas zatím nabízí parádní a hlavně vzrušující fotbal! Oba týmy již měly několik šancí a díky vyloučení Kandjiho se máme ještě na co těšit.

54
    A branka málem padla i na druhé straně, tam se ale vytáhl skvělým zákrokem Pardo, jenž dokázal vytěsnit střelu dnes dvougólového Savageho.

53
    Domácí obrana absolutně nestíhá, vypadají zastrašeně aktivitou Apoelu.

52
    A moje slova se málem potvrdila! Hosté už se radovali ze vstřelení branky, jelikož se hlavou dokázal prosadit Antoniades, avšak následně se ozval hvizd a zdvihnutý praporek – ofsajd.

50
    Hosté jsou nyní povzbuzení a rázem mají větší na snížení, možná i na vyrovnání. Ihned to zkoušel jeden z apoelských centrem, avšak přetáhl ho až za bránu.

49
    Teď ale přišel zkrat Kandjiho, který si asi neuvědomil, že už jednu žlutou kartu má a šel do souboje hodně tvrdě. Rozhdočí následně žlutý, poté i červený kartonek a v dnešním utkání končí. To je pro domácí nemilé.

48
    Avšak ani druhý útok jim nevyšel úplně dle jejich představ, celá akce ztroskotala na finální přihrávce.

47
    Ano v hostům se v útoku napoprvé nedařilo, avšak díky odkopu domácích obránců mají druhou šanci.

46
    O úvodní výkop druhého poločasu se postarali domácí a ihned se hnali do útoku. Hned druhá přihrávka ale byla nepřesná, a o míč tak domácí rychle přišli.

46

Máme za sebou první poločas a domácí překvapivě vedou 2:0. První gól padl po pěkné sólové akci, kterou zakončil Savage. Stejný střelec se ujal také exekuce pokutové kopu v záběru první půle a také proměnil.

45+1
    Demba SAVAGE - 2:0!

45
    Helsinki právě vstřelily branku!
    DEMBA SAVAGE se ujal penaltové kopu a v pohodě zakončuje k pravé tyči – 2:0!

43
    Byla nařízena penalta pro domácí celek.

43
    A hned je tu další žlutá karta, kterou dostává Carlão.

40
    Žlutou kartu dostává Kandji (HJK Helsinki) a Antoniades (APOEL FC). Oba hráči se trochu pošťuchovali a rozhodčí je takto potrestal.

40
    Tlak hostů s přibývajícími minutami sílí a domácí jsou stále více zatažení u svého vápna, skoro bychom to mohli přirovnat k pověstnému "autobusu ve vápně."
    Carlão trefuje tyč!

39
    Mohlo být vyrovnáno! Na přesný centr do vápna si naskočil Carlão, avšak z blízkosti trefil pouze tyč!

38
    Domácí kapitán se provinil faulem na protihráče, hosté tak budou zahrávat standardní situaci.

36
    Hosté zahrávali rohový kop, avšak z této pozice se jim nepodařilo nic vymyslet a stav zápasu se stále nemění.

34
    Další obdobná šance hostů, centr téměř ze stejné pozice, avšak dopadlo to stejně, jako minule. Domácí obránci centr odklonili mimo nebezpečí.

32
    Byla to pěkná šance, Charalambides poslal do vápna nadýchaný centr, avšak nikdo na něj nezareagoval.

31
    Nyní se ale hosté prodrali až před bránu, avšak jeden z jejich byl faulovaný a je z toho přímý volný kop.

29
    Hosté začínají být poměrně nervózní a začínají dělat chyby v rozehrávce. Domácí je zatím nevyužívají.

28
    Téměř totožná situace jako před pár okamžiky, opět se domácí hráč provinil faulem v pokutovém území hostů. Tentokrát fauloval Savage.

26
    Další útočná snaha domácího týmu končí útočným faulem dorážejícího Loda.

24
    Tainio a celý jeho tým se vydal aktivně napadat rozehrávku hostů, čímž se jim podařilo vybojovat míč. Poté se snažili chvíli kombinovat v útoku, to jim ale dlouho nevydrželo.

22
    Domácí se ale opět stahují na vlastní polovinu a dále brání zatím hubený jednobranková náskok.

20
    Skórovalo se ale málem na druhé straně! Neuvěřitelná chyba brankáře málem stála hosty druhý gól! Ten nedokázal udržet míč a vypadl přesně před Savageho, ten byl ale sám tak překvapený, že míč do brány nedoťukl.

19
    Hosté sice stále drží míč na svých kopačkách, trochu ale polevují ze svého tlaku a snaží se uspět pomocí nakopávaných balonů.

17
    Hosté se na druhé straně také drali směrem na bránu, jim byl ale pro změnu odpískán ofsajd.

16
    Domácí se vydali do rychlého protiútoku, ten se jim však nevydařil a po nepřesné přihrávce ztrácí míč.

15
    Obléhání brány domácího celku stále probíhá, hosté jsou však nyní pozornější a vrací se.

14
    Hosté se snaží rychle srovnat krok, avšak zatím se jim nedaří ani přechod na útočnou polovinu.

13
    Žlutou kartu dostává João Guilherme (APOEL FC).
    Demba SAVAGE - 1:0!

11
    Domácí jdou do vedení! Krásná individuální akce z rychlého protiútoku, jejímž zakončovatelem je DEMBA SAVAGE. Ten se s míčem nemazlili, navedl si ho na střed a vypálil přesně k tyči – 1:0!

9
    Savage se snažil založit akci po pravé straně, Kandji ale na jeho přihrávku vůbec nezareagoval a míč utekl až za koncovou čáru.

8
    Po chybě jednoho z hostů se míč odrazil za čáru, je z toho autové vhazování pro domácí. Ti tak mají také konečně šance udržet se na míči a vydat se kupředu.

7
    Domácí se vůbec nemohou dostat k míče, hráči Apoelu v poklidu kombinují na polovině hřiště a postupně se prodírají kupředu.

5
    Hosté se posledních pár minut usadili na polovině svého soupeře a snažili se ho zatlačit, celá akce byla zakončená střelou Gomese, která však mířila nad bránu.

4
    Tiago Gomes fauloval svého protihráče, a domácí se tak opět dostávají k míči.

3
    Hra je poměrně uspěchaná a nepřesná, ani jednomu týmu se zatím nedaří založit plynulejší akci.

2
    Ani těm se ale nevydařila jejich nacvičená kombinace, míč vlastní chybou odevzdávají soupeři.

1
    O úvodní výkop se postarali hosté, kteří se však na míči moc dlouho neudrželi a hrají tak domácí.

1

HJK Helsinki: Tørnes – Heikkinen, Moren, Lampi, Sorsa – Savage, Schüller, Tainio "C", Alho, Lod – Kandji. Trenér: Mika Lehkosuo

APOEL FC: Pardo – João Guilherme, Carlão, Sérgio, Antoniades – Charalambides "C", Nuno Morais, Tiago Gomes, Vinicius – De Vincenti, Sheridan. Trenér: Paulo Sérgio

Rozhodčí: Pawel Gil – Piotr Sadczuk, Marcin Borkowski (všichni POL).
    Šatna domácích fotbalistů je již připravena.

Pro APOEL to bude první zápas v Lize mistrů, tedy v jejích předkolech. Apoel je úřadujícím mistrem kyperské nejvyšší soutěže. Vítězství to ale nebylo snadné, o mistrovi muselo rozhodnout lepší skóre mezi prvním a druhým. Letos zatím sehráli čtyři přátelská utkání, kdy třikrát vyhráli a jednou remizovali.

HJK se do třetího předkola propracovalo přes Rabotnicki. V prvním zápase sehrálo bezbrankovou remízu, v druhém zápase doma vyhráli 2:1, obě branky vstřelili v prvním poločase během čtyř minut. Helsinky mají velmi dobrou formu, jelikož už 19 zápasů neprohráli, naposledy 26. 4. 2014 v domácí lize s TPS Turku.

Vítám všechny fanoušky! Liga mistrů už je plně rozjetá a na řadě jsou zápasy třetího předkola. Na programu je opět mnoho zápasu, ze kterých vám onlajny.com zprostředkují online textový přenos. Jedním z nich bude i zápas mezi HJK Helsinki a APOEL FC. Úvodní výkop je naplánován na 18. hodinu a celým utkáním vás provede Tomáš Hála.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.