Aktobe – FCSB 2:2 (kon.) | Karabach – Salzburg 2:1 (kon.) | AEL Limassol – Zenit 1:0 (kon.)
Dněpropetrovsk – Kodaň 0:0 (kon.) | Helsinki – APOEL 2:2 (kon.) | Grasshoppers – Lille 0:2 (kon.)
Feyenoord – Besiktas 1:2 (kon.) | Ludogorec – Partizan Bělehrad 0:0 (kon.) | Standard – Panathinaikos 0:0 (kon.)
Aalborg – Dinamo Záhřeb 0:1 (kon.) | Maribor – Maccabi Tel Aviv 1:0 (kon.) | Legia – Celtic 4:1 (kon.)
Grasshoppers Curych
0:2 (0:1)
Lille OSC
Středa 30.07.2014, 19:00 • Letzigrund, Curych, Švýcarsko • Liga mistrů (předkola)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.
    Utkání se odehraje na stadionu Letzigrund

Z tréninku Lille OSC

Lille OSC
    Hosté vstupují do tohoto předkola v pozici mírných favoritů. V souboji s účastníkem švýcarské nejvyšší soutěže se přece jenom očekává větší kvalita od třetího nejlepšího mužstva francouzské Ligue 1 2013/2014. Právě díky tomuto umístění si Lille zajistilo postup do předkola Ligy Mistrů. V té (resp. v zákl. skupině) se naposledy představilo v sezóně 2012/2013, kdy ve společnosti Valencie, BATE Borisov a Bayern Mnichov nepostoupil do další fáze.
    Příprava Grasshoppers na zápas

Grasshoppers, chtějí-li se po dlouhých osmnácti letech probojovat do základní skupiny LM, musí předvést v souboji s Lille výkon možná až za hranicí svých možností. V tomto souboji rozhodně nebudou Švýcaři favorité, naopak. Naposledy se Grashoppers představili v LM v, z českého pohledu památné, sezóně 1996/1997, když v předkole dokázali doslova vymazat tehdejší omlazenou pražskou Slavii (např. bez Šmicera, Poborského) po výsledcích 5:0 a 1:0. V základní skupině pak obsadili třetí místo za vítězným Auxerre a druhým Ajaxem.

Vítejte u dnešního onlajn přenosu 1. utkání 3. předkola Ligy Mistrů mezi GRASSHOPPERS CURYCH a LILLE OSC. Utkání se odehraje na stadionu Letzigrund v Curychu a provede jím trojice ruských rozhodčích, hlavní Ješkov, asistenti Mozjakin a Dančenko.

Grasshoppers Curych: Davari – Grichting – M. Lang, Jahić, Dingsdag – Ravet, Abrashi, Salatić (C), Sinkala, Pavlović – Dabbur
    Náhradníci: Vasić, Gülen, Bauer, Merkel, Soliman, Ngamukol, Tarashaj

Lille OSC: Elana – Béria, Kjær, Baša (C), Souaré – Gueye – Corchia, Balmont, Delaplace – Mendes, Rodelin
    Náhradníci: Enyeama, Soumaoro, Sidibé, Rozehnal, Meite, Kalou, Roux

Rozhodčí: Ješkov – Mozjakin, Dančenko (vš. RUS).

1

2
    Domácí vhazují na pravé straně, na vlastní polovině.

3
    Zatím sledujeme opatrný úvod, většina kombinací končí ve středu hřiště.

4
    Bránící Béria nepřipustil rohový kop pro Grasshoppers a odehrál míč až na polovinu soupeře.

5
    Nepřesným pasem na Gueyeho končí útočná akce Lille.

6
    Vzápětí ale Abrashi fauluje a míč opět získávají hosté.

6
    První míč do pokutového území Grasshoppers, bránící Jahić odkopává do autu.

8
    Davari si nyní trochu pohrál s nervovou soustavou domácích příznivců, když si dal na čas s rozehrávkou a bleskově se k němu přiblížil Mendes, naštěstí pro domácí, dokázal Davari rozehrát.

9
    Na polovině Lille fauluje Balmonta zezadu Abrashi.

11
    Zatím hodně nezáživný fotbal, ani jeden z týmů si nevytvořil nějakou, byť malou, šanci. Hraje se hlavně ve středu hrací plochy.

12
    Pavlović v akrobatické pozici před pokutovým územím soupeře nedokázal míč trefit, zakročil Baša.

13
    Hosté v defenzivě zatím s velkým přehledem, nepouštějí domácí do blízkosti pokutového území.

14
    Nákop na Mendese sice poměrně dobrý, přesný, ale do ofsajdu.

15
    Kouč Lille Girard zklidňuje své svěřence na hrací ploše, hlavně nezazmatkovat a neinkasovat.

16
    Trochu naivní snaha Dabbura o "vymodlení" si penalty, pokračuje se ve hře.

18
    Míč se vrací až k Davarimu, který bude rozehrávat.

20
    Hosté kombinují na polovině Grasshoppers, zatím ale bez větších úspěchů. A bude tomu tak i nyní, míč končí v autu, hrají domácí.

21
    Lang s míčem na pravé straně, ale neví si rady, tak ho raději vrací zpět k Davarimu.

22
    Zatím hodně rozpačitý výkon domácích, kteří mají velké problémy s pouhým přechodem přes půlící čáru.

22
    A snad vůbec první pohledná akce, na svědomí ji mají domácí, za obranu Lille se dostal Dabbur, ale zle zakončil, míč nezamířil do branky.

23
    Od Elany zahajují hosté další postupnou kombinaci.

24
    Izraelec Dabbur, ve službách domácího týmu, v ofsajdu, hrát tak mohou hosté.

25
    Souaré ale nepřesně přihrává ve středu hřiště, hrají domácí.

26
    Sinkala nedokázal přesně odcentrovat z pravé strany, ale přece jen domácí u míče zůstanou, Pavlović vhazuje z levé strany, na polovině soupeře.

27
    Ravet to rozhodně neudělal špatně, zkusil vypálit uvnitř vápna, z levé strany, ale pokus byl zblokován na roh.

27
    Dingsdag rozehrál z pravé strany, obrana Lille odvrací pouze na další roh.

28
    Elana dokázal míč vyboxovat, nebezpečí pro branku Lille pominulo.

29
    Lille právě vstřelilo branku!
    Moc pěkný gól, Mendes nacentroval z levé strany, do vápna naběhl z pravé SÉBASTIEN GORCHIA, který míč napálil "z první" a umístil ho přesně k tyči!
    Sébastien GORCHIA - 0 : 1

30
    Právě střelec gólu nyní zůstává ležet na vlastní půli po jednom ze soubojů.

31
    Musí být ošetřován a nakonec po svých opouští hrací plochu, pokračuje se ve hře.

33
    Rohový kop pro Grasshoppers, Ravet rozehrává z levé strany.

34
    Ve vápně odhlavičkovává Kjær, žádné nebezpečí pro branku Lille.

36
    Míč míří do autu, hosté budou vhazovat. Z pravé strany, na půli Grasshoppers.

37
    Dabbur to neudělal vůbec špatně, prokličkoval z levé strany do vápna, ale tam pak přihrával do území nikoho, bránící Souaré odkopl do bezpečí.

38
    Nepřesný nákop hostů na Corchiu, odkop od branky Grasshoppers.

39
    Dabbur s Grichtingem zkusili překvapit defenzivní řadu Lille, ale míč se Dabburovi zapletl mezi nohama a tím celá akce Grasshoppers také skončila.

40
    Poslední pětiminutovka prvního poločasu, hosté vedou díky brance Gorchii z 29. minuty a kontrolují průběh hry.

41
    Delaplace se ocitl ve vápně, na levé straně, ale byl v těžké pozici, těsně bráněn a nakonec v pádu poslal míč hodně vedle branky.

43
    Ravet přenáší hru z pravé strany, ale posílá hodně nepřesný míč, ten získává Baša.

44
    Grichting fauluje ve středovém kruhu Mendese, hrát mohou hosté.

45
    Žlutou kartu dostává Salatić (Grasshoppers Curych), kapitán domácího týmu stáhl k zemi Balmonta.

45+1
    Rozhodčí nastaví pouze jednu minutu nad rámec základní hrací doby.

45+2

V prvním poločase jsme sledovali hodně taktickou bitvu, kterou nakonec pro sebe "naklonili" hosté. Ti totiž vedou od 29. minuty zásluhou gólu Gorchii 1:0. Domácí dokázali zahrozit pouze jednou, ale gólovou šanci v jejich podání jsme zatím neviděli. Hosté tak drží velmi cenné vedení 1:0!

Druhý poločas začne přibližně ve 20:02 hodin.

46

46
    Střídání v týmu Grasshoppers Curych: ze hřiště odchází Grichting, přichází Soliman.

48
    V úvodu druhé půle to rozhodně nevypadá na nějaký tlak domácích Grasshoppers.

49
    Lang obešel dva protihráče, ztroskotal na tom třetím. Přesto domácí zůstali u míče, vše končí až nepřesnou přihrávkou Solimana z pravé strany.

49
    A hosté udeřili z protiútoku, do centru Corchii z pravé strany se do míče uvnitř vápna "opřel" RYAN MENDES, který přesnou trefou k tyči překonává přesouvajícího se Davariho.
    Ryan MENDES - 0 : 2

51
    Sen švýcarského týmu o účasti v LM se tak rozplývá, po dvou gólech hostů k němu mají hodně daleko.

53
    Soliman nakopává míč dopředu, ale je to v podstatě pouze odevzdaný míč, který končí u Elany.

55
    Ravet nasměroval míč do vápna, ale tam zasáhl bránící Béria, který míč odkopl.

56
    Souaré se ocitl ve velké šanci, po narážečce s Bériou se dostal z levé strany do vápna, ale zamířil těsně vedle branky!
    Souaré v šanci

58
    Elana vykopává od branky, hosté vyklidili útočnou polovinu a nyní vyčkávají na to, co předvedou domácí.

60
    Je za námi hodina hry, hosté vedou na Letzigrundu 2:0 a zatím nemají sebemenší problém s domácím týmem, který působí hodně neškodně.

61
    Střídání v týmu Grasshoppers Curych: ze hřiště odchází Sinkala, přichází Merkel.

62
    Soliman Kahraba si to namířil mezi dva obránce Lille, ale v souboji ztrácí míč.

63
    Dingsdag rozehrává volný kop z pravé strany, na polovině soupeře. Míč letí do vápna, kde nejvýše vyskakuje gólman Elana, který vyboxovává do bezpečí.

64
    Lille na druhé straně vybojovalo rohový kop.

65
    Rohový kop rozehrál Corchia, bez nebezpečí pro branku Grasshoppers.

66
    Ssalatić fauluje Rodelina, volný kop pro Lille.

67
    Z pravé strany rozehrál Balmont, který ale poslal míč pouze do rukavic gólmana Davariho.

68
    Hosté rozehrají další rohový kop, znovu z pravé strany a znovu ho rozehraje Corchia.

70
    Dvacet minut do závěrečného hvizdu, hosté kombinují na polovině soupeře a jejich přihrávky jsou velmi rychlé a domácí prostě a jednoduše nestíhají.

71
    Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Mendes, přichází Roux.

73
    Jahić drží míč ve středu hřiště a marně hledá, komu přihrát. Celá akce dopadla tak, jako většina dnešních pokusů – ztrátou míče.

74
    A dopředu okamžitě vystartovali hosté, po pasu Corchii se na hranici vápna dostal ke střele Roux, který si míč parádně zpracoval, s tou střelou ale to již nebylo tak slavné, míč letí vedle branky.

74
    Střídání v týmu Grasshoppers Curych: ze hřiště odchází Ravet, přichází Tarashaj.

75
    Merkel nedokázal přesně odcentrovat z levé strany a již hrozí hosté z rychlého brejku.

76
    Roux znovu zakončuje, tentokrát volí efektní oblouček, ale míč končí za brankou.
    Roux přestřeluje branku

78
    Elana vykopává od vlastní branky, míč ale získávají domácí a Soliman Kahraba si to hned namířil k bráně soupeře, byl ovšem faulován, provinil se kapitán hostů Baša.

80
    Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Delaplace, přichází Meite.

81
    Souaré poslal z levé strany míč před branku, na malém vápně se dostal do zakončení Rodelin, který však trefuje pouze boční síť, to byla další gólová šance hostů!
    Rodelin trefuje jen do boční sítě!

82
    Corchia se žene s míčem u nohy po pravém křídle směrem k pokutovému území soupeře, finální přihrávku ale pokazil.

84
    Balmont faulován domácím Tarashejem, který se ho snaží zvednout z hrací plochy, marně, Balmont natahuje čas.

84
    Žlutou kartu dostává Tarashaj (Grasshoppers Curych) za zákrok na Balmonta.

85
    Mezitím Balmont rozehrál volný kop z pravé strany, míč směřuje ke vzdálenější tyči, kde hlavičkuje Baša, vedle.

85
    Žlutou kartu dostává Abrashi (Grasshoppers Curych) za zbytečný faul na Corchiu v souboji o míč, na vlastní půli.

86
    Také Corchia, pochopitelně, nespěchá na nohy, sudí však naznačuje, že bude díky tomu nastavovat.

88
    Roux se snažil přejít přes posledního obránce Grasshoppers v řadě, nepovedlo se, v opačném případě by šel sám na bránu.

89
    Baša se srazil s vyběhnuvším gólmanem Elanou a musí být z hřiště odvážen!

90
    Probíhá již poslední minuta řádné hrací doby, rozhodně ale nikoliv poslední minuta zápasu, sudí Ješkov bude rozhodně nastavovat.

90+1
    Je to tak, ještě se bude hrát čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.

90+3
    Souaré fauluje ve středu hřiště Solimana Khabaru, domácí mohou rozehrát.

90+4
    Hosté připravili ještě jedno taktické střídání, v samém závěru.

90+4
    Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Rodelin, přichází Sidibé.

90+4
    Poslední vteřiny zápasu, Jahić fauluje Rouxe, míč mají hosté.

90+5
    Ještě jeden faul domácích, hosté vyčkávají závěrečný hvizd.

90+5

Dnešní utkání končí zaslouženým vítězstvím Lille OSC, které se na Letzigrundu představilo ve velmi dobrém světle. Hosté dokonale ovládli zápas, hráli to, co potřebovali, domácí dnes byli v podstatě bez šance. Za hodně si také mohli sami, zejména častými ztrátami míčů a zbytečnými fauly, kterými dopřávali soupeři získávat cenné vteřiny. Výsledek 0:2 nedává domácí téměř žádné naděje do odvety, který se bude hrát ve Francii a v níž by Lille OSC mělo v klidu pohlídat postup do další fáze.

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (20:52:52)