Olomouc – Hr. Králové 2:4 (kon.) | Olomouc – Poruba 2011 5:2 (kon.) | Jihlava – Žďár n/S 5:4 (kon.)
HC Litvínov – Kladno 8:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 6:3 (kon.)
BK Mladá Boleslav
6:3 (1:0, 3:0, 2:3)
HC Dynamo Pardubice
Úterý 05.08.2014, 17:30 • ŠKOENERGO Aréna • Zápasy mládeže

Skončil zápas, který byl divácky velmi atraktivní a diváci se jistě nenudili, vždyt také padlo 9 gólů. S onlajny z boleslavské juniorky se opět ze ŠKOENERGO arény přihlásíme v pondělí 18. srpna, kdy Bruslaři přivítají Chomutov, následně se doma představí hned v úterý, kdy se utkají s Litvínovem. Z Mladé Boleslavi vám přejeme hezký zbytek úterního večera a těším se opět napočtenou. (19:48:36)

60:00

59:01
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Z nenápadné šance se Pardubice ještě stíhají prosadit. MARTIN KRAJŇÁK boleslavského gólmana v poklidu překonal. Asistence: Panna

58:14
    Klečka zkoušel uspět z otočky, jeho snahu překazil jeden z Pardubických.

58:00
    Začínají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:47
    Vhazuje se před Příhonským.

57:30
    Panna zkoušel uspět před Příhonským, obránci Boleslavi si na něj ale počkali.

Dnešní utkání sleduje 62 diváků.

56:59
    Mladá Boleslav hraje v plném počtu.

56:34
    Chvátal do zkoušel na Husára, ten včas smrskl betony.

56:06
    Podsedníček kličkoval sám z obranného pásma až do útoku. Individuální šancí však Husára nepřekonal.

55:43
    Borovec je stále aktivní v obranném pásmu Boleslavi.

55:15
    Bruslaři podcenili další šanci Boleslavi a Krajňák se řítil na Příhonského. Neuspěl však.

54:59
    Pilný (PCE) vyloučen na dvě minuty sekání.

54:23
    Ve vlastním oslabení vstřelil branku JIŘÍ KYSELA. Mladoboleslavští tuto šanci trochu podcenili. Asistence: Velinský.

54:04
    Plíšek nahrával Červinskému, přes shluk těl se ale místo pro puk nenašlo.

53:40
    Boleslav zakládá další útok.

52:42
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Boleslav využila velkého závaru před pardubickou brankou, kdy proměnil šanci STANISLAV BRZÁK a Husárovi puk propadl až do branky. Bez asistence.

52:20
    Borovec nahrával Brzákovi, byla to velká šanci, ale nebyl to gól.

52:13
    Bažant (PCE) vyloučen na 2+2 minuty za vražení a hrubost. Mladá Boleslav má k dispozici 4 minuty přesilové hry.

51:31
    Brankář Pardubic zůstal u tyčky a nestihl se přemístit. Toho využil RADEK POŘÍZEK a vsítil pátou branku Boleslavi. Asistence: Kurka a Šťáva.

51:20
    Šťáva s Volfem se ženou do útoku.

50:56

50:40
    Tůma vyslal ostrou střelu na Husára, neuspěla.

50:35
    Adam (PCE) byl vyloučen za vysokou hůl, když atakoval Podsedníčka, který se svíjel na ledě. Nakonec však odchází po svých na střídačku.

50:30
    Nedbal vyslal nenápadnou střelu, která mohla uspět. Smolně pro Pardubické nikoliv

49:54
    Pardubičtí se zatím nedostávají do výraznějších šancí a hraje se před jejich brankou nebo ve středním pásmu.

48:56
    Šťáva (MBL), ačkoliv gestikuloval, že se neprovinil, podle názoru sudího držel a už sedí na trestné lavici.

48:24
    Hraje se 5 na 5.

48:10
    Velinský mohl dávat do prázdné branky, ale nedosáhl na střelu.

47:37
    Boleslavští vyhodili.

47:21
    Pipek kličkuje v rohu u boleslavské branky.

46:58
    Pardubice se velmi snaží zkorigovat stav zápasu.

46:37
    Petira vyslal tvrdý projektil na Příhonského, ten chytá.

46:25
    Opět se pokračuje ve hře, je před námi dvouminutová přesilová hra pro Pardubice.

46:24
    Boleslavští si vybírají oddechový čas.

46:24
    Jeden z Pardubických si svou aktivitou vynutil faul, byl vyloučen Poljanyčka (MBL) za hákování.

45:32
    Velinský s Váchou si přihrávali před boleslavskou brankou, ale Boleslavští jim nedali šanci.

45:06
    Šťáva nahodil do útočného pásma.

44:39
    Velká šance Pardubic a závar před Příhonským, ten přerušuje hru.

44:19
    Brzák se hnal taktéž do útoku, ale šanci nedotáhl do konce.

44:01
    Plíšek zatápěl Pardubicím výborně v útoku, Boleslavští jsou v tlaku.

43:49
    Sonnek vyslal pohlednou střelu na Husára, ten ho však vychytal.

42:25
    MICHAL PETIRA vstřelil gól, když zvedl puk, který Příhonskému proletěl nad ramenem. Bez asistence

42:08
    Bureš je v těchto chvílích ošetřován v prostoru mezi střídačkami. Vypadá to na něco v obličeji.

41:59
    Červinský nahazoval do útočného pásma, avšak Boleslavští tam nepronikli.

40:28
    Pardubice zatápí v obranném pásmu Boleslavi, Příhonský se dobře přemisťuje.

40:58
    Poprvé v první třetině si na puk sáhl Příhonský, vhazuje se v boleslavském pásmu.

40:47
    Zakázané uvolnění Pardubických. Vhazování před Husárem.

40:01

V Mladé Boleslavi skončila druhá třetina, která byla nejrušnější zhruba ve své polovině, kdy v rozmezí čtyř minut vstřelili góly Jiří Kurka, Lukáš Volf a Milan Průšek. Doufejme, že takto divácky atraktivní bude i závěrečná dvacetiminutovka.

Další třetina začne přibližně v 19:05.

40:00

39:54
    Třetina se dohrává za boleslavskou brankou.

39:00
    Začíná poslední minuta první třetiny.

38:33
    Brzák se žene do útoku.

38:13
    Bernad, ačkoliv nechtěl, vyhodil na zakázané uvolnění.

37:35
    Nyní se na ledě řeší, kde bude vhozeno buly. Nakonec je to ve středovém kruhu.

36:51
    Hraje se 5 na 5

36:29
    Jiří Kurka zakládá další útočnou akci, nyní však Hes nestihl přihrávku, a tak se Mladá Boleslav musí stáhnout zpět před gólmana.

35:39
    Bernad s Chvátalem si dobře přihrávali, ale Husára vážně neohrozili.

35:15
    Ta se stále drží v útočném pásmu.

34:51
    Pilný (PCE) byl vyloučen za podražení. Další příležitost navýšení skóre ze strany Mladé Boleslavi.

34:40
    Jiří Kurka je dnes velmi aktivní, ani tentokrát však neuspěl.

34:32
    Následuje další vhazování před Husárem.

34:19
    Jiří Kurka vyslal pěknou střelu na Husára, byla však do betonu pardubického brankáře.

34:15
    Hlaváček s Velinským byli v útočném pásmu. Boleslavští však dobře brání a k ničemu je nepouští.

31:43
    MILAN PRŮŠEK si na svou příležitost počkal a vsítil tak čtvrtý gól Boleslavi. Asistence: Chvátal.

31:35
    Milan Průšek se i v oslabení vydal do útoku. Měl pěknou šanci.

31:03
    Utkání má velmi rychlé tempo a mohlo by konkurovat některým seniorským přípravným zápasům.

30:41
    Brzák (MBL) byl vyloučen za hákování. Příležitost pro Pardubice udělat něco s nepříznivým skóre.

30:17
    Další branka na sebe nenechala dlouho čekat. LUKÁŠ VOLF vstřelil gól téměř do prázdné branky, když se Husár nestihl přemístit. Asistence: Sonnek.

30:12
    Dnes velmi aktivní Bernadova lajna opět operovala před Husárem, další gól se jí ale přidat nepodařilo. Vhazování před pardubickou brankou.

29:03
    Pardubické jako by inkasovaný gól popudil, jsou o něco aktivnější.

27:37
    S koncem přesilové hry se to Boleslavským přeci jen podařilo. JIŘÍ KURKA výborně prostřelil Husára a Mladá Boleslav vede již 2:0. Asistence: Hes a Volf

27:17
    Nyní se Pardubicím podařilo vyhodit až k boleslavské svatyni.

26:47
    Vhazování před Husárem vyhráli Boleslavští.

26:19
    Bernadova lajna operuje v útoku. Má šance, ale zatím je nemůže proměnit.

25:46
    Hlaváček (PCE) byl vyloučen za hákování. Následuje přesilovka Mladé Boleslavi.

24:55
    Dlouho se bojovalo o puk za boleslavskou brankou, rozhodčí nakonec hru přerušili.

24:17
    Boleslavští vyhráli buly a Borovec se řítil téměř sám na Husára, gól ale ke smůle Boleslavských nedal.

24:10
    Nyní ale zakázaně vyhodili Boleslavští, vhazuje se před Příhonským.

23:48
    Pardubičtí zahráli na zakázané uvolnění. Hra je opět před Husárem.

23:10
    Sonnek s Volfem a Bernardem operovali v útočném pásmu před Husárem. Měli dobré šance, ale v branku nevyústily.

22:10
    Poljanyčka se snažil vší silou dostat do útoku, Pardubice však tak dobře bránily, že mu neumožnily dostat se před Husára.

21:44
    Příhonský musel opět zasahovat.

21:26
    Boleslavští zakládají útok, nyní se ale musejí opět bránit.

20:36
    Hraje se v rohu u Boleslavské brány

20:25
    Bureš nahrával Pipkovi, ten však Příhonského nepřekonal, vhazuje se v obranném pásmu Bruslařů.

20:01

První třetina začala ve vlažnějším tempu. Jak čas utíkal, postupně hra přidávala i na tempu. Největší tlak měli Boleslavští při přesilové hře 5 na 3, kdy se podařilo Janu Sonnkovi překonat po 12 sekundách pardubického Husára. Od té doby se již skóre neměnilo a nic na tom nezměnil ani tlak Perníkářů v závěru třetiny.

Další třetina začne přibližně v 18:17.

20:00

19:40
    Stále se hraje před boleslavskou brankou, kde také končí první třetina.

19:19
    Icing Bruslařů, vhazuje se před Příhonským.

19:00
    Běží poslední minuta první třetiny.

18:44
    Obrovský závar před Příhonským, žádný z Pardubických však gól nevstřelil.

18:18
    Pipek s Chvojkou byli v útoku, akce však zdárně nedopadla.

17:25
    Stejný hráč střílel se svými kolegy i o chvíli později, Husár však stále odolává a přerušuje hru.

16:45
    Bernad si výborně obkličkoval několik Pardubických, zakončit se mu však tak dobře již nepodařilo.

16:29
    Nyní se musel ohánět i Husár, na kterého šla jedna ze střel.

16:14
    Pardubický Kysela pouze nahodil do útočného pásma.

15:02
    Pardubičtí jeli dva na jednoho, ale Boleslavští to zvládli.

14:39
    Hes výborně napadá Pardubické u mantinelu.

14:07
    Bureš vyslal na Příhonského jednu z tvrdších střel, ten přerušuje hru.

13:45
    Bernad zakládá útok a Mladá Boleslav je v útočném pásmu.

13:32
    Na puk si sáhl nyní i Příhonský, kterou zastavil jednu z vlažnějších střel Pardubických.

12:51
    Husár chytá jednu ze střel, kterou vyslali Boleslavští.

11:51
    Hraje se v plném počtu.

11:27
    Franc je aktivní před Příhonským, ale bezúspěšně.

10:50
    Němec se řítil do útoku, ale Pardubičtí to zvládli.

09:51
    Vyloučení na straně Boleslavských. Hráč Podsedníček (MBL) vyloučen na dva minuty za hákování.

08:20
    Tlak Boleslavských trval jen velmi krátce, Husára brzy překonal JAN SONNEK. Asistence: Bernad, Kurka.

08:08
    Kysela (PCE) byl vyloučen za sekání, 67 sekund budou Boleslavští hrát 5 na 3.

07:15
    Hráč Pipek (PCE) byl vyloučen za držení, Mladou Boleslav čekají dvě minuty přesilové hry.

07:15
    Podsedníček srdnatě bojuje v rohu u pardubické branky.

06:33
    Bažant chtěl založit útočnou akci, Boleslavští se ale stále drží před Husárem, který nyní polapil jednu z dalších střel.

05:52
    Ofsajd Mladé Boleslavi

05:08
    Chvátal se vydal na útočný výlet, dostal se však jen za modrou čáru.

04:35
    Hra sse odehrává v pardubickém obranném pásmu.

03:55
    Podsedníček střílel na Husára, ale ten jeho šanci vychytal.

03:09
    Bohuněk chtěl přehodit gólmana a vstítit branku, Příhonský však vytasil lapačku.

02:48
    Další nebezpečné vystřelení Kysely, rozehrává se před Příhonským.

02:07
    Kysela nebezpečně vystřelil na Příhonského, gólem to však neskončilo.

00:58
    Bernad jel na branku, byl však odstaven pardubickými obránci.

00:01

Boleslavští vylezli na led jako první v bílé variantě dresů, po chvíli se však museli vrátit, jelikož se na ledě objevili Pardubičtí, kteří přijeli rovněž v bílé variantě dresů. Mladoboleslavští junioři se tak právě vrací s tmavými dresy a zápas může za malý moment začít.

Juniory dnes ve ŠKO-ENERGO Aréně v Mladé Boleslavi čeká po náročné letní přípravě jeden z dalších přípravných zápasů v chládku na ledě. Jelikož letos začíná extraliga juniorů již v pondělí 18. srpna, je toto jedna z generálek na příští soutěžní ročník.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 9. Sonnek (Bernad, Kurka), 28. Kurka (Hes, Volf), 31. Volf (Sonnek), 32. Průšek (Chvátal), 52. Pořízek (Kurka, Šťáva), 53. Brzák – 43. Petira, 55. Kysela (Velinský), 60. Krajňák (Panna)

BK Mladá Boleslav: Příhonský (Kořínek) – Bernad, Červinský, Hes, Šťáva, Mašek, Kurka, Tůma, Plíšek – Sonnek, Volf, Pořízek – Podsedníček, Brzák, Borovec – Průšek, Chvátal, Poljanyčka – Němec, Klečka, Patzelt
    HC Dynamo Pardubice: Husár (Peřina) – Pipek, Petira, Chvojka, Vácha, Bureš, Vyskočil, Nedbal, Krajňák, Bažant, Panna, Hlaváček, Adam, Velinský, Franc, Kysela, Bohuněk, Pilný, Kalous

Rozhodčí: Jecelín – Kettner, Prokop