Wiler-Ersigen – Vítkovice 7:2 (kon.) | Otrokovice – Pixbo Wallenstam 0:2 (kon.) | Bulldogs – IBK Dalen 0:4 (kon.)
Sumiswald – Mladá Boleslav 1:1 (kon.) | Sparta – TJ Chodov 0:2 (kon.) | Falun – Köniz 4:2 (kon.)
Happee – Tatran 1:6 (kon.) | Bohemians – Lerum 2:7 (kon.) | Pixbo Wallenstam – IBK Dalen 4:1 (kon.)
Vítkovice – Bulldogs 0:2 (kon.) | Sumiswald – Wiler-Ersigen 1:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Otrokovice 1:2 (0:2 po s.n.)
Falun – Happee 5:3 (kon.) | Tatran – Köniz 2:6 (kon.) | Bohemians – TJ Chodov 2:6 (kon.)
Pixbo Wallenstam – Sumiswald 7:4 (kon.) | Lerum – Sparta 4:2 (kon.) | Wiler-Ersigen – IBK Dalen 2:2 (kon.)
Bulldogs – TJ Chodov 2:3 (1:2 po s.n.) | Falun – Tatran 4:4 (kon.) | Otrokovice – Lerum 1:2 (kon.)
Köniz – Happee 2:6 (kon.)
Pixbo Wallenstam IBK
4:1 (0:1, 4:0)
IBK Dalen
Pátek 15.08.2014, 14:10 • Hala Podvinný Mlýn • Czech Open - Muži ELITA

Utkání končí vítězstvím Pixba, které ve druhé polovině dokázali bravurně otočit utkání a zlomit vítězství na svou stranu. Další zápas začne za několik málo okamžiků. (15:14:11)

40:00

39:34
    Míček skončil v brance, ovšem po faulu Pixba a tak gól neplatí.

38:33
    Dalen hraje v šesti a míček mířil do prázdné branky, Pontus Eriksson jej na poslední chvíli vyráží.

38:08
    Na trestné lavici opět končí Milan Tomašík, tentokráte opět za hrubost, ale na pět minut. Na druhé trestné skončil jeho sok Martin Ojaniemi, taktéž za hrubost, ale pouze na dvě minuty.

37:26
    Zakončení Alexandera Anderssona nekončí brankou a domácí lavička se zlobí, že byl hráč hákován.

36:52
    Další faul, nyní ale ve prospěch vedoucího celku.

35:59
    Průnik Nysstedta končí faulem a Dalen může zaútočit a zkorigovat stav utkání.

34:44
    Pixbo dále tlačí a hosté z Dalenu, zdá se, s utkáním již nic moc neudělají.

33:16
    Pixbo Wallenstam právě vstřelilo branku!
    Dalen již byl sice v plném počtu, ovšem do obranné fáze se navrátilec Tomašík nestačil dostat a EMIL JULKUNEN zvyšuje již na 4:1. Asistence: Oskar Henriksson.

33:14
    Dalen hraje v plném počtu, ale ihned inkasuje.

32:13
    Dalen se v oslabení semknul a brání zatím na výbornou.

31:14
    Za sekání míří na trestnou lavici Milan Tomašík.

30:18
    Borci z Dalenu se na chvíli osvobodili ze zajetí, ale branka zůstává pro druhou půli uzamčena.

29:21
    Pixbo na hřišti kraluje a nepouští Dalen ani ze své poloviny.

27:14
    Neuvěřitelné! Hráči v červenobílém přidávají hned třetí branku během tří minut. Tato se připíše PATRIKU DÓŽOVI, který s přehledem prostřelil Hörnqvista. Asistence: Linus Henriksson.

26:18
    To byla rychlost, přesně po jedné minutě Pixbo otáčí stav utkání. O branku se postaral kapitán MARTIN ÖSTHOLM. Asistence: Oskar Henriksson.

25:18
    A kombinace se vyplácí. Andreasson vyslal do šance KASPER HYDÉNA, který se nemýlí a vyrovnává. Asistence: Jesper Andreasson.

24:53
    U míčku je Pixbo a snaží se propracovat k soupeřově brance.

23:29
    Pěkná dělovka Kronberga jen se štěstím nekončí v bráně.

21:49
    Po faulu se míčku ujímají hráči Pixba a zabírají si útočné pásmo.

20:51
    Hraje se nahoru dolů, oba celky touží po brance.

20:01
    Začala druhá polovina.

20:00
    První polovina skončila.

19:22
    Martin Ojaniemi zkusil vystřelit z první, míček mu však sjel a dělovka míří mimo bránu.

18:43
    První polovina se blíží do finiše a Pixbo se pokouší o vyrovnání.

17:19
    Oskar Henriksson musel zachraňovat situaci před brankou, střelu zblokoval mimo branku.

16:36
    Pixbo si uvědomilo, že bez branek to nepůjde a drží se v útočném pásmu.

15:15
    Dalen právě vstřelil branku! Bodén končí v rohu hřiště na zemi, jeho přihrávku ale zužitkoval KETIL KRONBERG, jenž z první uklízí za záda Hedlunda. Asistence: Alexander Bodén.

14:37
    Dalen rozehrává odzadu a zkouší kudy vede cesta za vstřelenou brankou.

13:11
    Brankář Dalenu nyní zachránil situaci a ukrývá míček do svých rukou.

12:13
    Pokus Jespera Andreassona jen o kousek minula tyč po levé ruce Hörnqvista.

11:39
    Ani jeden tým není schopný se dostat do zakončení, více než do branky se tlačí do osobních soubojů.

10:04
    Oba hráči naskočili do hry a znovu se tak hraje v pěti na obou stranách.

09:08
    Oba celky hrají ve čtyřech, na důrazné hře se ale nic nemění a tak je v tomto utkání velmi často pískáno.

08:04
    Vyloučení na obou stranách, za Dalen si odsedí dvě minuty Johan Eriksson za hrubost, za Pixbo usedl na trestnou Oskar Henriksson taktéž za hrubost.

08:04
    Na hřišti máme menší potyčku a rozhodčí může pískat jak chce, hráčům se od sebe nechce.

07:19
    Ihned po rozehrávce vypálil Fors, ale trefuje pouze připraveného gólmana Hörnqvista.

06:27
    Zakončení vzal na svá bedra Hydén, branku ale přestřeluje a míří na střídačku.

05:26
    Faulem se provinil Dalen a následnou příležitost Pixbo nevyužilo.

04:15
    Situace na hřišti je od prvních minut napjatá a některé hráče od sebe musí odtrhovat rozhodčí.

03:31
    Bodén s Kronbergem zakombinovali, ale zakončení přes tři obránce neprošlo.

02:05
    Příhrávka z levé strany v podání Tokose zamířila na Tomášíka, ten z první přestřelil.

01:11
    Švédské derby má zatím velmi důrazný nádech a protihráči si nedají nic zadarmo.

00:22
    do prvního útoku v dnešním utkání se dostával Dalen, jenže neuspěl a z protiútoku zahrozilo Pixbo.

00:01

Pixbo Wallenstam IBK: Hedlund (Adler, Kuylenstierna) – Andersson, Calebsson, Henriksson O., Andreaason, Fors, Milesson, Ojaniemi, Östholm, Wiklund, Bringestedt, Degeryd, Dóža, Henriksson L., Hydén, Julkunen E., Julkunen, Malmström, Selindh

IBK Dalen: Hörnqvist (Bylund, Rudeström) – Adam Berglund, Linderberg, P. Erikson, Johansson, Ljunggren, Lundström, Nysstedt, Suchánek, Anderson, Andreas Berglund, M. Berglund, Bodén, J. Erikson, Kronberg, Larsson, Sakayan, Sedin, Stenbäck, Tokoš, Tomašík

Rozhodčí: Jakub Furmánek, Vlastimil Šolc.

Turnaj již teď má menší skluz a toto utkání začne přibližně o deset až patnáct minut později.

Vítám vás u prvního utkání osmifinálové skupiny mužů Elite, do kterého se probojovaly švédské celky Pixbo Wallenstam IBK a IBK Dalen. Tyto duely se ještě hrají na dva dvacetiminutové poločasy.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Nikol Kuncová

Branky a nahrávky: 26. Hydén (Andreasson), 27. Östholm (O. Henriksson), 28. Dóža (L. Henriksson), 34. E. Julkunen (O. Henriksson) – 16. Kronberg (Bodén)

Rozhodčí: Jakub Furmánek, Vlastimil Šolc