Bochum – Stuttgart 2:0 (kon.) | Stuttgarter Kickers – Dortmund 1:4 (kon.) | Homburg – Mönchengladbach 1:3 (kon.)
FT Braunschweig – Kolín nad Rýnem 0:4 (kon.) | Walldorf – Hannover 1:3 (kon.) | Vik. Köln – Hertha 2:4 (kon.)
Viktoria Berlín – Frankfurt 0:2 (kon.)
FT Braunschweig
0:4 (0:0)
1. FC Kolín nad Rýnem
Sobota 16.08.2014, 15:30 • Eintracht-Stadion, Braunschweig • Německý pohár

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Příjemné sobotní odpoledne při sledování textového přenosu ze zápasu německého poháru DFB-Pokal. Od půl čtvrté odpolední se můžeme těšit na duel mezi týmy FT Braunschweig a 1. FC Köln.

Tým z Dolního Saska v minulé sezóně vybojoval postup do čtvrté nejvyšší soutěže, když v Niedersachsenlize skončil na druhém místě za mistrovským mužstvem Lüneburger SK Hansa. Domácí stánek FC Braunschweig pojme pouze pár stovek návštěvníků, a tak se dnešní duel odehraje na nedalekém Eintracht-Stadionu, kde se vejde přes třiadvacet tisíc diváků.

1. FC Köln

Obrovským favoritem dnešního utkání je bundesligový nováček z Kolína nad Rýnem. Ten v ročníku 2013/14 opanoval druhou ligu a s šestibodovým náskokem uhájil první místo před Padebornem. V hostujícím dresu by se měl představit také český obránce Tomáš Kalas, který zde hostuje z londýnské Chelsea. To bohužel neplatí o slovenském legionáři Dušanu Šventovi, který je kvůli zlomené zánártní kůstce na marodce

Dnešní utkání prvního kola poháru DFB-Pokal jako hlavní rozhodčí odřídí dvaatřicetiletý Christian Bandurski, kterému na čarách vypomůžou Marcel Pelgrim a Marcel Unger.

FT Braunschweig: Reck – Behrens, Fricke, Krüger – Bräunig, Lührs, Samawatie, Riedel – Franke, Eggers – Stucki
    Náhradníci: Keul – Fiedler, Kaupert, Richter, Uysal, Walther, Morton

1. FC Köln: Horn – Brečko, Maroh, Mavraj, Hector – Lehmann, Matuszczyk – Olkowski, Osako, Halfar – Ujah
    Náhradníci: Kessler – Kalas, Wimmer, Gerhardt, Vogt, Finne, Zoller

Rozhodčí: Bandurski – Pelgrim, Unger.

Obě jedenáctky už jsou na hrací ploše a utkání za malou chvíli začne.

1

1
    Úvodní výkop zápasu obstarali domácí, kteří nastupují v hnědobílých dresech. Soupeř z Kolína nad Rýnem přijel se žlutomodou kombinací dresů.

2
    Hosté hned od úvodu okupují šestnáctku soupeře a byla z toho obrovská šance! Hector z levé strany nacentroval a Ujah hlavičkoval do břevna!

3
    O pár chvil později byl Ujah v další gólovce, jenomže nigerijský útočník ani nadvakrát nedokázal překonat dezorientovaného Recka, jenž vyrazil míč na rohový kop.

4
    Köln do zápasu naskočil hodně aktivně a už teď je jasné, že hráče FT Braunschweig dnes čeká hodně těžká šichta.

5
    Poprvé v zápase se domácí vydali do útoku, ovšem ti o míč přišli na hranici pokutového území.

6
    Centr na vysunutého útočníka Anthonyho Ujaha byl dlouhý a míč doputoval až do náruče Daniela Recka.

7
    Braunschweig se zdá se osmělil a úvodní nápor Kolínu už je pryč. Nyní domácí hrají s míčem ve středu hřiště.

8
    Úvodní zákrok už má za sebou také Timo Horn, který snadno chytil do svých rukou centr z přímého kopu.

9
    Köln s dalším útokem nepospíchá, hráči v modrožlutých dresech kombinují u svého vlastního gólmana.

10
    Hosté se dožadovali rohového kopu, ale hlavní rozhodčí nakonec usoudil, že Braunschweig bude odkopávat od branky.

11
    Tempo hry se hodně uklidnilo, hostující hráči se aktuálně snaží prorazit přes vysunutou obranu Braunschweigu.

12
    To se jim částečně také povedlo, po faulu následuje rozehrávka v podání Matthiase Lehmanna.

13
    Obě mužstva trápí velký počet nepřesností, míč často střídá svého majitele a oba gólmani můžou být v naprostém klidu.

14
    Hosté se chtěli dostat do šance za pomoci nákopu z vlastní poloviny, avšak nic z toho nebude, jelikož pomezní sudí správně odmával ofsajd.

15
    Lührsovi se hrubě nevydařila přihrávka z první a je z toho jen odkop od branky Tima Horna.

16
    Na druhé straně Reck rychle vystartoval z branky, aby skluzem odzbrojil protihráče a poslal míč na rohový kop.

17
    Ze standardních situací zatím nebezpečí nehrozí, obrany při těchto situacích pracují výborně.

18
    Anthony Ujah nechal ve vápně projít míč za sebe, kde ale nikdo nebyl a Braunschweig se opět ubránil.

19
    Reck úspěšně zneškodnil nepříliš prudkou hlavičku, čímž rozjel útočné snažení domácího Braunschweigu.

20
    Osako ve středu hřiště nedovoleně zastavil Marvina Frickeho, domácí ovšem ztratili míč krátce po rozehrávce.

21
    Aktivní Ujah se s míčem na noze prodral až do malého vápna, odkud vystřelil jen do dobře postaveného Daniela Recka.

22
    K radosti diváků sudí neodpískal faul Frickeho a Braunschweig tak má k dispozici první rohový kop.

22
    Julian Eggers chtěl zatočit míč přímo do branky, ovšem rozvlnil pouze boční síť.

23
    Roh se kopal také na druhé straně, ani tam však gólově neudeřilo. Balón se z Osakovy hlavy vydal k Reckovi.

24
    Po centru z pravé strany se marně natahoval jak Anthony Ujak, tak na zadní tyči také Osako. Z celé akce resultuje Reckův výkop od branky.

25
    Braunschweig se snaží překvapit soupeře rychlými útoky, většinou tomu ale chybí lepší myšlenka a hlavně přesnost.

26
    Jonas Hector získal míč ve středu hřiště a následně také volný přímý kop ze zajímavé pozice.

27
    Ani v sedmadvacáté minutě se stav zápasu nemění, podle asistenta rozhodčího byl Ujah v momentě přihrávky v postavení mimo hru.

28
    Hector se ve vápně ke střele nedostal, což už se nedá říci o Danielu Halfarovi, jehož střelu gólman Reck zlikvidoval.

29
    Ve velké šanci se náhle zjevil Pawel Olkowski, jenž prchl všem obráncům a zakončoval ze čtrnácti metrů. Daniel Reck byl ale opět připraven a nohou míč vyrazil.

30
    Braunschweig se dostal do rychlého protiútoku, na krátký centr Eggerse ale jeho spoluhráč nedosáhl.

31
    Třetina zápasu už je minulostí a skóre je stále bezbrankové. Favorizovaný Köln má výraznou územní převahu, avšak na překonání výborně chytajícího Recka to nestačí.

32
    Domácí gólman teď promáchl při pokusu o odkop a Braunschweig měl velké štěstí, že za ním operoval ještě jeden z obránců, který poslal balón do bezpečí.

33
    Kolínší rozjeli kolotoč přihrávek, kterými se pomaloučku přibližují domácí brance.

34
    Slušně zaplněné tribuny teď zatleskaly Danielu Reckovi, jenž vpadl pod nohy útočícího hráče a získal míč na svou stranu.

35
    Philipp Stucki si nepohlídal své postavení a stoperská dvojce Kölnu ho vystavila do ofsajdu, jenž rozhodčím neunikl.

36
    Výbornou práci předvedl bránící Eggers, který nejprve odehrál míč do zámezí, a pote ho ještě navíc vybojoval.

37
    Mišo Brečko raději poslal míč na rohový kop, který následně jen prolétl pokutovým územím a doputoval za brankovou čáru.

38
    Jonas Hector chtěl nacentrovat do blízkosti šestnáctky, místo toho však odevzdal míč domácímu brankáři Reckovi.

39
    Daniel Halfar svými pohyby oklamal obránce a poté vystřelil k zadní tyči, kterou netrefil jen o několik centimetrů!

40
    Osako na pomezní čáře neuhlídal soupeře a dovolil hostům nacentrovat na Stuckiho, kterého si zadáci Kölnu pohlídali.

41
    O pár vteřin později už byli hosté v šanci, když si z druhé vlny pro přihrávku přiběhl Ujah a střelou do středu branky opět nechal vyniknout Recka.

42
    Urostlý Nigerijec s devítkou na dresu se teď dral k míči až moc agresivně, hlavní sudí Bandurski mu odpískal útočný faul.

43
    Braunschweig zahrozil dlouhým autovým vhazováním, které směřovalo na Philippa Stuckiho. Toho si na malém vápně pohlídal kapitán Brečko a balón skončil v zámezí.

44
    Matthias Lehmann zezadu atakoval Dominika Frankeho a dostává úvodní žlutou kartu v celém zápase. Braunschweig má navíc výhodu přímého kopu.

45
    Jeho exekutorem se stal Eggers, ovšem ten to neudělal vůbec dobře a branku o velký kus minul.

45+1
    V prvním poločase se toho už asi moc nestane, běží nastavený čas a gólman Reck s odkopem od branky rozhodně nepospíchá.

45+1

Pan Bandurski ani nenechal doběhnout celou nastavenou minutu a oba týmy se už vydávají do šaten. Mírně spokojenější může být celek ze čtvrté ligy, který úspěšně brání nápor Kölnu, a tak druhá půle prvního kola DFB-Pokal začne za bezbrankového stavu.

46

46
    Druhá půle začala výkopem Kölnu, který bude chtít v následujících pětačtyřiceti minutách rozhodnout a nespoléhat tak, na případný penaltový rozstřel.

46
    Köln právě vstřelil branku!
    Na úvodní gól jsme ve druhé půli nečekali ani šedesát vteřin! ANTHONY UJAH si výborně naběhl na přihrávku Osaka a nekompromisně přehodil vyběhnuvšího gólmana Recka.

47
    Braunschweig inkasoval hned při první akci kolínského celku a s jeho vyhlídkami na postup do druhého kola to rázem nevypadá příliš nadějně.

48
    Zhruba třítisícový kotel hostů je nyní hodně slyšet, celkově jsou tribuny Eintracht-Stadionu zaplněné zhruba z poloviny.

49
    Olkowski nezískal přímý kop ani roh, a tak se vše chystá nad odkop od branky Daniela Recka.

50
    Ujah se hnal do další šance, kterou tentokrát zastavil vlající praporek pomezního signalizující ofsajd.

51
    Stucki se dokázal uvolnil na pravé straně, odcentrovat ale nedokázal a nakonec ještě fauloval Brečka.

52
    Ve dvaapadesáté minutě utkání je hostující náskok už dvoubrankový. ANTHONY UJAH v šestnáctce posadil na zadek Krügera a tvrdou střelou pod horní tyč nedal Reckovi žádnou šanci.

53
    Po vstřelené brance se Ujah ocitl už v několikátém ofsajdu, o tom dalším nemůže být sebemenších pochyb.

54
    Do konce zápasu zbývá ještě několik desítek minut, přesto si troufnu říci, že o postupujícím je už rozhodnuto. Nic nenasvědčuje tomu, že by se Braunschweig vzchopil ke vstřelení dvou branek.

55
    Naopak Köln si je vědom svého náskoku a v těchto vteřinách pohodlně kombinuje okolo půlící čáry.

56
    Defenzíva domácích si pohlídala své postavení a vystavila jednoho z hráčů Kölnu do postavení mimo hru.

57
    Krkolomný útok Braunschweigu trval jen několik vteřin, muži ve hnědých dresech se šestnáctce soupeře ani nepřiblížili.

58
    Fabian Krüger nekompromisně povalil Lehmanna a zaslouženě inkasuje od hlavního rozhodčího žlutou kartu.

59
    Lehmannův pas do šestnáctky byl tečovaný domácí obranou, z následného roku však hosté nic nevytěžili.

60
    Kolínští už pochopitelně nikam nechvátají, obránci hostů si opět přihrávají v klidné části hřiště.

61
    Střídání v týmu FT Braunschweig: ze hřiště odchází Stefan Riedel, přichází Rick Kaupert.

62
    Střídání v týmu 1. FC Köln: ze hřiště odchází Anthony Ujah, přichází Simon Zoller.

63
    Z poklidné kombinace hostů vyplynula třetí branka! Maroh nakopl míč vpřed, kde Lührs podběhl míč, pro který si došel MATTHIAS LEHMANN, jehož lob skončil za zády bezmocného Recka.

64
    Domácí už působí hodně odevzdaně, nadějný první poločase je ta tam a šance na vítězství už jsou takřka nulové.

65
    Köln se čtvrté branky ještě nedočkal, snažení střídajícího Simona Zollera zastavil signalizovaný ofsajd.

66
    Braunschweig se může pokusit o zkorigování stavu, domácí totiž mají k dispozici roh, který rozehraje Julian Bräunig.

67
    Z kopačky Juliana Bräuniga vzešel přízemní centr, se kterým si poradil první bránící obránce hostů.

68
    Střídání v týmu FT Braunschweig: ze hřiště odchází Julian Eggers, přichází Adrian Morton.

69
    Střídání v týmu 1. FC Köln: ze hřiště odchází Adam Matuszczyk, přichází Yannick Gerhardt.

69
    Střídání v týmu 1. FC Köln: ze hřiště odchází Matthias Lehmann, přichází Kevin Vogt.

70
    Řada střídání hru hodně rozkouskovala, navíc už je jisté, že Tomáše Kalase se dnes na hřišti nedočkáme.

71
    Dvacet minut před koncem se utkání víceméně dohrává, ani na jednom týmu není vidět nějaká snaha vstřelit další branku.

72
    Daniel Halfar vtrhl do pokutového území a po obranném zákroku Lührse vybojoval aspoň rohový kop.

73
    Na centr z pravé strany si naskočil nevysoký Japonec Osako, jenž mezi tři tyče nezamířil.

74
    Adresátem dlouhého nákopu měl být Jonas Hector, avšak tomu chybělo několik metrů k tomu, aby dostihl míč na hřišti.

75
    Mišo Brečko trochu zavařil svému kolegovi v obraně Marohovi, kterého aktivně napadal jeden ze soupeřů, jenž se k míči nakonec nedostal.

76
    Hostující kapitán Brečko dostal na pravé straně dost prostoru, ale víc než centr do náruče Recka slovinský zadák nevymyslel.

77
    O průběhu zápasu jasně vypovídá fakt, že v sedmasedmdesáté minutě je hostující gólman Timo Horn stále bez jakéhokoliv zákroku.

78
    Simon Zoller se musí poslušně vrátit zpět k půlící čáře, byl totiž nachytán v nedovoleném postavení za posledním obráncem Braunschweigu.

79
    Hráči týmu ze čtvrté ligy měli netradičně balón na svých kopačkách více než deset vteřin, ze všeho ale byl jen centr do míst, kde úřadoval Horn.

80
    Braunschweig čeká posledních deset minut trápení, moc zajímavých momentů už s největší pravděpodobností neuvidíme.

81
    Rychlou akci po pravé straně vedl Julian Bräunig, kterého Hector zastavil ještě před velkým vápnem.

82
    Po faulu Mërgima Mavraje budou domácí rozehrávat přímý kop z pravé strany, kousek za hranicí šestnáctky.

83
    Obrana Kölnu musela být ještě ve střehu, avšak rohový kop domácích žádné nebezpečí nepřinesl.

84
    Střídání v týmu FT Braunschweig: ze hřiště odchází Aaron Samawatie, přichází Jan-Philipp Walther.

85
    Poslední minuty přece jenom patří Braunschweigu, jenž se snaží o vstřelení čestné branky a zdramatizování zápasu.

86
    Neujal se ani další rohový kop domácích, stoper Mavraj byl ve správný čas na správném místě a odhlavičkoval míč do bezpečné zóny.

87
    Znovu se ukázalo, že domácím zadákům dělají dlouhé nákopy obrovské problémy. Za obranu si tentokrát zaběhl SIMON ZOLLER, jenž bezchybnou technickou střelou víceméně napodobil trefu, kterou před několika minutami zaznamenal Matthias Lehmann.

89
    Kolínští v závěru zápasu stále napadají, čímž nadělali problémy Reckovi, který musel odkopnout míč za autovou čáru.

90
    Osako převzal přihrávku od Halfara zhruba tři metry od branky, Reck ho však výborně odclonil a japonský hráč se k zakončení ani nedostal.

90+1

Christian Bandurski nenastavil jedinou minutu a utkání prvního kola německého poháru je u konce. Köln po celý zápas diktoval tempo, se kterým si domácí věděli rady jen v prvním poločase. Ten druhý už byl jednoznačnou záležitostí, prvoligový celek nastřílel hned čtyři branky, kterými rozradostnil několik tisícovek kolínských fanoušků.
    Na zápas si našlo cestu 9 067 diváků, velkou část publika ale tvořili příznivci Kölnu.

Za neutichajícího potlesku, který směřuje také k domácím hráčům, se s Vámi loučím a přeji příjemně prožitý sobotní večer. (17:23:28)