Polsko – Česko 27:20 (kon.)
Polsko
27:20 (12:11)
Česko
Neděle 17.08.2014, 19:30 • Hala Sportowo-Widowiskova Gdynia, Gdyně (Polsko) • ME do 18 let - muži

To je pro dnešek ode mě z tohoto zápasu vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního večera, například sledováním některého z textových online přenosů na portále Onlajny.com. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího (nejen házenkářského) Onlajnu, na počtenou! (21:16:34)

Českým dorostencům se sice povedlo na začátku druhého poločasu srovnat krok s Poláky, ale to bylo vše, co se dá požadovat v druhém poločase na úspěch, neboť od 32. minuty jakoby byl na palubovce pouze výběr Polska. Ve všech směrech byl český národní výběr přehráván a když už se zdálo, že Václav Franc zavelel ke zkorigování skóre na nějakou úprosnou hodnotu, zapnuli Poláci znovu motory a přehrávali české hráče. O nezdaru není pochyb, neboť v celém druhém poločase trápila malá střelecká produktivita – v druhém poločase se povedlo vsítit do branky Polska pouze 9 branek, zatímco Poláci přidali branek patnáct. Češi si tedy z dnešního utkání odnesli sedmibrankovou prohru 27:20 a v následujících dnech budou hrát zápasy o umístění (o 9.-16. místo). Zároveň je potřeba zdůraznit, že český dorostenecký národní výběr nezískal v tabulce ani bod a skončil tak na posledním místě s bilancí 3 porážek a skórem 71:91.

Oba výběry si nyní sportovně podávají ruce u středové čáry. Následně jdou polští házenkáři oslavovat se svými fanoušky postup ze skupiny, zatímco hráči České republiky děkuji svým fanouškům za dnešní skvělou podporu, rozhodně se jejich hlasy neztratily.

Na straně České republiky byl nejlepším hráčem zápasu vyhlášen Filip Herajt.

Hráčem zápasu za Polsko je vyhlášen Maciej Skibinski.

60
    Konec zápasu. (27:20)

60
    Poslední akce České republiky v podání Dolejšího končí v bráně. (27:20) (27:20)

60
    Z hlediště se ozývá: "Děkujem!" následované tóny bubnů. (27:19) (27:19)

60
    Půl minuty před koncem utkání se trefuje Janikowski. (27:19) (27:19)

59
    Polští hráči proráží, do trháku tak můžou čeští házenkáři. (26:19) (26:19)

59
    V hledišti se strhává také jeden souboj za druhým, samozřejmě hlasivkový. (26:19) (26:19)

58
    Střela o zem v podání polských hráčů neúspěšná. (26:19) (26:19)

58
    Václavu Francovi odpískány kroky. (26:19) (26:19)

57
    Herajt úspěšně zasáhl proti střele soupeře. Už předtím však bylo pískáno. (26:19) (26:19)

57
    Polský výběr v plném počtu. (26:19) (26:19)

57
    Český ani polský výběr se svýma střelama neuspěl. (26:19) (26:19)

56
    V hledišti se ozývá: "Poláci, jak se to fandí?!" Velmi úsměvný moment. Je znát, že si dnešní zápas užívají i fanoušci obou výběrů. (26:19) (26:19)

56
    Jeden z polských hráčů se ocitl s míčem v brankovišti, ale ještě předtím byl zapískán faul. (26:19) (26:19)

Josef Cestr

Polsko: Szot, Skrzyniarz, Brukwicki – Wypych, Kowalczyk, Pietruszko, Mrozowicz, Janowski, Kawka, Rolka, Majdzinski, Cichocki, Skibinski, Moryto, Bekisz, Mastalerz
    Trenér: Rafal Kuptel

Česko: Hrdlička, Pšenica, Herajt – Kývala, Franc, Bičiště, Zeman, Kašpárek, Mubenzem, Kučera, Šafránek, Březina, Štohanzl, Dědeček, Dořičák, Dolejší
    Trenér: Libor Hrabal

Rozhodčí: Aleksej Kijaško, Dmitrij Kiselev (oba RUS)