Besiktas – Arsenal 0:0 (kon.) | Kodaň – Leverkusen 2:3 (kon.) | Neapol – Ath. Bilbao 1:1 (kon.)
Salzburg – Malmö 2:1 (kon.) | FCSB – Ludogorec 1:0 (kon.)
FC Kodaň
2:3 (2:3)
Bayer Leverkusen
Úterý 19.08.2014, 20:45 • Parken, Kodaň (kapacita 38065 míst) • Liga mistrů (předkola)

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek večera a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (22:42:56)

Dnešní úvodní zápas play off Ligy mistrů mezi Kodaní a Leverkusenem nabídl opravdu velmi zajímavou podívanou, a to především v prvním poločase.

Už v 5. minutě otevřel skóre Stefan Kiessling. Domácím se ale po dvou standardních situacích podařilo vyrovnat. Nejdříve se po rohovém kopu prosadil Mathias Jorgensen, o chvíli později pak udeřil také Daniel Amartey.

Ve 31. minutě ale opět srovnal stav zápasu Karim Bellarabi a od té doby už německý klub naprosto dominoval. Bayer už ale přidal pouze jednu branku, když se těsně před koncem prvního poločas prosadil Heung-Min Son.

Po prvním zápase v Dánsku, kde Leverkusen zvítězil 3:2, má tak loni 4. tým německé Bundesligy velkou šanci na postup do skupinové fázi letošního ročníku Champions League!

90+3

90+2
    Son se ještě dostal k zajímavé střele, z 15 metrů ale trefil pouze prostor, který hájil brankář Andersen.

90+1
    Hlavní rozhodčí Carballo nastaví v dnešním zápase 3 minuty.

90
    Daniel Amartey zbytečně dohrál Spahiće, zezadu ho dokonce nakopl, za což zcela zaslouženě vidí žlutou kartu.

89
    Do otevřené obrany po levé straně opět vtrhl Bengtsson, výbornou zpětnou přihrávkou našel Delaneye, jehož střela ale končí hodně nad brankou.

88
    Třetí střídání hostů, ze hry odstupuje Hakan Calhanoglu, na jehož místo nastupuje Josip Drmic.

88
    Bezmoc kodaňských hráčů nyní podtrhl hodně nepovedeným střeleckým pokusem Amankwaa.

87
    V posledních minutách se trochu vytratila dominance hostů.

86
    Cornelius si při zpracování pomohl rukou a následně ještě fauloval Topraka.

85
    Amankwaa sice dobře navedl míč na střed hřiště, poté ale místo střely zvolil nesmyslnou přihrávku do země nikoho.

84
    Dnešní utkání sleduje 18122 diváků.

83
    Také to byla poslední akce Karima Bellarabiho v dnešním zápase, na jeho místo na posledních pár minut přichází Julian Brandt.

83
    Bellarabi z těžké pozice ve skluzu zkusil vystřelit, jeho pokus ale končí hodně nad brankou.

82
    Nakonec se Spahić vrací do hry.

81
    Spahić opouští hřiště na nosítkách.

80
    Calhanoglu taktickým faulem na polovině hřiště sestřelil De Riddera, vše se obešlo bez žluté karty. Na zemi ale zůstal ležet opět Emir Spahić, který se připletl do stejného souboje. Vypadá to, že bosenský obránce bude muset i střídat.

79
    Další nedorozumění hostů, Son se snažil vyslat Boenische, ten ho ale podpořit nešel. Hosty to nemusí nijak zvlášť mrzet.

Adam Lacek

Branky: 9. Jorgensen (Bengtsson), 13. Amartey (Jorgensen) – 5. Kiessling (Calhanoglu), 31. Bellarabi (Son), 42. Son (Calhanoglu)

Karty:   51. Cornelius (KOD), 90. Amartey (KOD) – 25. Bellarabi (LEV), 29. Donati (LEV), 51. Jedvaj (LEV), 64. Toprak (LEV)

FC Kodaň: Andersen – Hogli, Nilsson, Jorgensen, Bengtsson – Amankwaa, Claudemir (53. De Ridder), Amartey, Delaney (C) – Cornelius, Kadrii
    Náhradníci: Wiland – Antonsson, Mussis, Olsen, De Ridder, Pourie, Felfel
    Trenér: Stale Solbakken.

Bayer Leverkusen: Leno – Donati (46. Jedvaj), Spahić, Toprak, Boenisch – Castro, Rolfes (C) – Bellarabi (83. Brandt), Calhanoglu (88. Drmic), Heung-Min – Kiessling
    Náhradníci: Krešić – Jedvaj, Wendell, Reinartz, Öztunali, Drmic, Brandt
    Trenér: Roger Schmidt.

Rozhodčí: Carballo – Alonso, Yuste (všichni Španělsko)

Diváci: 18122
    Středa 27.08.2014
    Leverkusen - Kodaň 4:0

Branky: 2. Heung-Min (Kiessling), 7. Çalhanoğlu, 31. Kiessling (pen.), 65. Kiessling (Castro)

Karty:   30. Amankwaa (KOD), 90+2. De Ridder (KOD)